101

Odp: Karin Maxi Drive

Moja przyszła wczoraj (SF354). I jedyne co mogę powiedzieć, że żółtaczka jak diabli...
Ponoć jest sprawna, tylko że 360kB.
A czy napęd od PC 1.44MB będzie pasować?
Bo nigdy nie robiłem na PC "mniejszych" formatów (bo i po co?).

Wciąż szukam WD1772 (bo ten 520ST okazał się sprawny i gość chciał za nią trochę dużo).


----------
UPDATE:

znalazłem komendę MS-DOS, czyli napęd od PC winien chwycić Ataroskie formaty :)

/F:Size  Określa rodzaj  formatu  według  rozmiaru  jaki  chcemy
               uzyskać. Parametr 'Size' stanowi liczbę  w  kilobajtach
               mówiącą o oczekiwanej pojemności dyskietki,  tzn.  160,
               180, 320, 360, 720, 1200, 1440, 2880.

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-10-03 18:16:50)

102

Odp: Karin Maxi Drive

Pajero , wd 1772 bedzie w  paczce. Bonus za pozne wyslanie, se sumienie uspokajam.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

103

Odp: Karin Maxi Drive

pajero napisał/a:

.....UPDATE:

znalazłem komendę MS-DOS, czyli napęd od PC winien chwycić Ataroskie formaty :)

/F:Size  Określa rodzaj  formatu  według  rozmiaru  jaki  chcemy uzyskać.....

Popatrz tu - u mnie działa:
http://www.atari-forum.com/viewtopic.php?f=8&t=9481

104

Odp: Karin Maxi Drive

BartoszP - dzieks za info. Przyda się na przyszłość.

Zaxon - uspakajasz me nerwy..... w piątek zakończyłem okres wypowiedzenia o pracę. By w poniedziałek podpisać lepszą (oby). No i wzruszenie ścisnęło mi gardło...

105

Odp: Karin Maxi Drive

zaxon, jak tam? Karinka ruszyła? Nic się nie chwalisz...

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

106

Odp: Karin Maxi Drive

Odlozylem na pare dni,nie chce na sile robic, teraz komercje lutuje na zamowienie, 100 szt takich cudactw:
http://picasaweb.google.co.uk/zaxoniec/ … 3704627634

W niedziele siade znowu do tego, bo poki co stan bez zmian, Candle mi zdiagnozowal ze wsad do gala mam do bani, wyglada na to ze on mi nie laduje os Kariny z eproma, na pewno nie odpuszcze, jeszcze mi sie tak nie zdazylo a na to sie uparlem. Tylko wychodza moje luki w wiedzy i musze sie wspierac i doczytywac.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

107

Odp: Karin Maxi Drive

Byłem ciekaw ile biorą za WD-1772 detaliści i dostałem za swoje:

Lp. ELEMENT,              producent, opis, uwagi
    cena netto
=========================================================
1. WD 1772-PH            WD, DC=90+, DIL
                          tuby/sztangi po 14 sztuk
     56,00 zł/sztukę      przy dostawie         28 sztuk
     46,00 zł/sztukę      przy dostawie         42 sztuk
     40,50 zł/sztukę      przy dostawie         56 sztuk
                          minimum zamówieniowe  28 sztuk
                          termin realizacji 4...10 dni

Zamówienie będzie realizowane po wpłaceniu
    na podstawie faktury PRO-FORMA 100% zaliczki.

108

Odp: Karin Maxi Drive

hmm, wychodzi na to ze latwiej zrobic sekcje Atari ST, do odzysku ay i wd .  ale spokojnie, pokopie sie po Ebayu i sie znajdzie. Ze juz nie wspomne ze Karina ver.1.1 na nowym pcb i tak mi nie dziala. A zarwalem 3 noce.

http://images37.fotosik.pl/211/b4685e55e4e42488med.jpg

Ostatnio edytowany przez zaxon (2009-10-16 20:20:29)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

109

Odp: Karin Maxi Drive

Nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie nie, nie.

O żadnym odzysku mowy być nie może. Co najwyżej z maszyn zepsutych tak, że niemożliwych do naprawienia.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

110

Odp: Karin Maxi Drive

popieram, psucie jednego, zeby zrobic cos innego to nie jest fair - w koncu okaze sie ze nie ma juz atari st, bo se ludziki mydelniczki z nich porobily
po co - skoro da sie kupic nowe, to trzeba kupic nowe - 56zl/sztuka to nie jest cena nie do przeskoczenia

przechodze na tumiwisizm

111

Odp: Karin Maxi Drive

zaxon: czy to na fotce, to przypadkiem nie jest AJAX ? Może chciałbyś się zamienić na VL-1772 z ST (oczywiście dopłacę) ?

Było miło :) Do widzenia.

112

Odp: Karin Maxi Drive

Tak to Ajax, po moich eksperymentach z Karin musze je sprawdzic czy ich nie upalilem przypadkiem. Ma ktos info jak przerobic 1040 na hd flopa? podmienic wd1772, tos 2.06 i co jeszcze? Jak przezyly moje operacje to jeden moge zamienic.
Tu ma czlowiek 4 szt na aukcji

http://cgi.ebay.co.uk/Atari-ST-STE-Mega … 23034c4a8a

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

113

Odp: Karin Maxi Drive

i trzeba przelaczac kwarc automagicznie z 8 na 16mhz i spowrotem

przechodze na tumiwisizm

114

Odp: Karin Maxi Drive

No to sie pochwale, w koncu udalo mi sie sklonowac i uruchomic Karin Maxi i qrde, to dziala ze tak powiem niesamowicie,

RW test pod sparta:

Atarka testowa: 1088 ram na sterowniku Pajero, stereo Pajero, Sparta Dos 4.42 ramcart Atarimax

Dos writting 108920 B/sek
Dos reading 217841 B/sek
Dos average 163381 B/sek

Schemat wlasnie przerysowywuje do Eagle, plytka pewnie z tego wyniknie ,

Tu sa fotki orginalnego Karin Maxi w srodku,

http://picasaweb.google.co.uk/zaxoniec/KarinMaxiDrive#

Tutaj nedzny filmik z testow:
http://www.youtube.com/watch?v=0L7dTCSo2no

Wielkie podziekowania dla Jera za schemat i Monsofta za udostepnienie orginalu interfejsu .

Ostatnio edytowany przez zaxon (2010-02-18 15:52:52)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

115

Odp: Karin Maxi Drive

Ale bierzesz pod uwagę, że RW-Test mierzy czas zliczając ramki VBL-a, a sterownik Karinki wyłącza VBL-a?

Szybkość transmisji u flopa i w MFM (czyli w podwójnej gęstości) nie może być większa niż 250 tys. bitów na sekundę, czyli ~30,5 KB/s

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-02-18 15:55:23)

KMK
? HEX$(6670358)

116

Odp: Karin Maxi Drive

acha, nie wiedzialem, ze tak powiem im wiecej sie dowiaduje tym wiem ze mniej wiem, czyli wyszlo moje niedouczenie  bo RW test w tym przypadku nie poda miarodajnych wynikow? Uff, chyba powiesze lutownice na kołku i troche sie doucze od strony programowej.

Tak czy inaczej karinka  , dziala.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

117

Odp: Karin Maxi Drive

Witam i gratuluję.
Mam pytanie. Czy da się w takich stacjach używać dyskietek [5,25"-1,2 mb] oraz [3,5"-1,44 mb] ?
"Trochę" mi się tego nazbierało, a nie mam sumienia ich utylizować.

118

Odp: Karin Maxi Drive

@marekcplo: teoretycznie tak - po wymianie kwarcu
@zaxon: no właśnie, ja mam wewnętrzną w padniętej obecnie atarce. Jakbyś robił płytki - a nie wyszłoby za drogo - to poproszę, ale raczej druga połowa roku wchodzi w rachubę (obecnie mam zapalenie stawów i się deko kiepsko robi).
Mała sugestia: czy możesz potestować z innymi (szybszymi) kwarcami? Rozmawiałem swego czasu ze św. pamięci Mariuszem Geislerem i zasadniczo dałoby się wtedy podłączyć napęd HD, ale byłyby problemy ze standardowymi dyskietkami. Ja to widzę na dwa sposoby (może głupoty gadam, nie jestem elektronikiem):
1. Robimy szybszy kwarc i używamy napędów HD (może być problem przy odczycie zwykłych dyskietek tym sformatowanych na innych stacjach Atari)
2. Wsadzamy 2 kwarce i przełącznuik (DIP Switch ma chyba jeszcze wolne przełączniki, o ile pamiętam - jak nie można wstawić dłuższego) - i wtedy decydujemy, czy używamy HD, czy DD
O ile dobrze pamiętam - to wciskając control przy bootowaniu zamieniasz numer stacji z D1 na D2, bez zmiany konfiguracji DIP Switchem (jak potrzebujesz na przykład zabootować się ze stacji Atari). Aha, klawisz Shift - chwilowe "zamrożenie" wczytywania (aby na przykład podejrzeć ekran).
Jakbyś robił płytki - daj znać. Masz jakiś sensowny dostęp do WD? (kontroler).

Sikor umarł...

119

Odp: Karin Maxi Drive

to ja taka bajke opowiem
damy szybszy kwarc
wd sie ucieszy ze przetaktowalismy go o 100% i zapoda nam dane dyskietki hd
dyskietka kreci sie tak samo jak dd, ale danych jest 2x tyle
wiec transfer musi byc 2x szybszy
wd odpowie na to DRQ i zacznie pchac dane

w tej chwli biedne atari musi wylaczyc ekran, by byc w stanie nadazyc za DRQ wdeka, ale co tam - dajmy mu wycisk i puscmy jeszcze dane 2x szybciej

przechodze na tumiwisizm

120

Odp: Karin Maxi Drive

Niezupełnie - właśnie chodzi o prędkość obrotową, HD ma ją większą. Nie znam się na szczegółach, rozmawiałem na ten temat z Mariuszem onegdaj. A Karin Maxi i tak wyłącza ekran w sumie na czas transmisji.

Sikor umarł...

121

Odp: Karin Maxi Drive

Sam używałem 1.44M w trybie 720k, więc się da. W 1.2M trzeba odłączyć przewód zmieniający obroty silnika dyskietki tak, by było 300RPM zamiast 360RPM. Zastosowanie dyskietek HD trzeba by wypraktykować samemu.
Na pewno nie da się w prosty sposób wykorzystać pojemności 1.44 i 1.2M, bo trzeba by przekonstruować interfejs.
Edit:
Dyskusja się toczyła, a ja oglądałem zdjęcia od zaxona :)
Ogólnie jest tak, że 1.44 nie zwiększa obrotów, tylko 1.2, mod interfejsu byłby więc dość prosty podobnie jak w ST.
Dyskietki wypadają z mody i z rynku, lepszy jest pendrive, choć pewnie też nie na długo.

Ostatnio edytowany przez jer (2010-02-18 20:31:25)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

122

Odp: Karin Maxi Drive

obecnie trendi jest micro sd, ktore przy uzyciu 20to (w najgorszym przypadku 40to) nozkowego atmelika by sie dalo podpiac jako newdev rownolegle, badz normalnie przez sio (co z reszta robi juz sio2sd).

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

123

Odp: Karin Maxi Drive

zaxon jesli bedziesz klepal takie interfejsy to zamawiam jeden.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

124

Odp: Karin Maxi Drive

Atmelika ? To już porządnych procesorów nie ma ? Tylko dla bascomowców ?

pomidor

125

Odp: Karin Maxi Drive

no mozesz miec i avr i co tam chcesz ;)
bascom? fuj... ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep