26

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

jeszcze chwila i będą miał 3ciego toms-a 720kilowego(a tak naprawdę 4sztukę bo 710tki nie liczę do składu :) ) obadam numery seryjne, ale z tego co mi wiadomo robili je na zamówieni i zrobili ich naprawdę mało....
wiem z autopsji że toms jako numer seryjny "walił" daty.

**Nie mam linka bo ebaya bo aukcja juz poszła ileś miesięcy temu, ale niezła sztuka jak dobrze pamiętam poszła za 450 €
To i tak tanio...
Ciekawe za ile by poszedł w idealnym stanie toms 720 cr

Ostatnio edytowany przez AS... (2009-11-27 21:43:48)

27

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

AS... napisał/a:

nie widziałem aby jakikolwiek t720 miał inaczej z tym sio....
zawsze była tam przejściówa.

Mój Toms 720 nie ma przejściówki z DIN. Jest od razu bezpośrednio wtyczka do SIO. Do tego przelotowa. A stację kupowałem osobiście w Tomsie. Pojechałem do nich do sklepu i była na półce. Kupiona 18.07.1994, nr seryjny 940502.

28

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

Zawsze jak ktoś miał 720tkę to miał 5din+ magiczną przejściówkę do sio.
A  jednak tomsi zrobili trochę wersji 720stki bez przejściówki.

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-01-01 10:43:09)

29

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

U mnie jak u Pet'a.

30

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

Jeśli o " tej " stacji z " Avalonu " piszesz JAD to ja jestem jej szczęśliwym posiadaczem :) Niewiem jakie niemiłe perypetie miałeś z pocztą albo z Alledrogo, ale Ja kilka lat temu tą stację otrzmałem i nawet działa do dzisiaj. Może znajdzie się chętny na zakup tak znamienitej stacji :)) W której Sam JBW Palce maczał :))

Pozdrawiam: Żbiku

Atari jest najlepsze !!! ale zaraz za nim jest Apple :)

31

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

Żbiku nie kuś...

Tomsy mają pewną wadę:
nie da się podłaczyć ich więcej niż 2 do jednego Atari:)
I można je tylko ustawiać d1 bądź d2 (mowa o wszelkiej maści tomsach 720 i tomsie 710).:.
*rozwiązując nawet problem z podłaczeniem 2 tomsów 720 do jednego atari (trzeba po prostu dolutować do atari dod. złacze 5din i wylać na "firmową" przejściówkę tomsów..
I tym sposobem można podłaczyć 2szt 720 albo użyć kabla od t710...

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-08-22 17:14:34)

32

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

AS... napisał/a:

*rozwiązując nawet problem z podłaczeniem 2 tomsów 720 do jednego atari (trzeba po prostu dolutować do atari dod. złacze 5din i wylać na "firmową" przejściówkę tomsów..

Równie dobrze do któregoś z tomsów, przeca. po co psuć Atari, jak toms i tak jest z prostownika :P

Sikor umarł...

33

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

Jakiego prostownika?? prędzej zwrotnica kolejowa............

34

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

Nie znam nikogo, kto potrzebowałby więcej niż 2 stacji. Sam używałem maksymalnie 2, bo w sumie po co więcej ? Mam w sumie 2 Californie z Tomsem Multi, 1 Californię gołą, 1 Toms 720, 1 Karin Maxi 3,5 cala ( tak tak ), no i 1050 z Tomsem Multi, 1050 z Happy Warpem, oraz leży jeszcze 5 stacji 1050 z Top Drive do wzięcia, wszystkie sprawne. Na giełdach używałem czasami 2 stacji nie więcej ponieważ z Tomsem Turbo ( wówczas ) kopiowanie szło tak szybko, że nie było sensu bawić się w większą ilość stacji. Dostęp do stacji o pojemności 720 KB miało kilka osób jakie w życiu spotkałem ( nie mówię o party w Ornecie albo Elblągu ). A w epoce twardych dysków ( ja mam akurat KMK ) nie ma sensu się bawić z dużą ilością stacji, to było wygodne aby nie brandzlować dyskietkami przy grach całodyskowych za czasów normalnych prędkości.

Atari jest najlepsze !!! ale zaraz za nim jest Apple :)

35

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

Ja znam siebie tylko siebie.
Ale i tak jak pisałem da się podłaczyć 2tomsy na raz, Żbik swego czasu przewaliłem sporo stacje do atari (nie miałem tylko właśnie karinki, xfki to syf, sn-to syf, ca2001/ldw totalny syf, 1050 hmm ale tylko z is plate niesamowicie szybka stacja! I mógł bym tak do jutra... mam nadzieję że nikogo nie urażę!!)
Tak jak rozmawialiśmy na sztabie, wszystkie kucają do t710.
Swappując w starych dobrych czasach było trochę osób z 720kb stacjami (Vasko, Piguła, Vidol i jeszcze parę innych o których zapomniałem).
Wiem że obecnie są dyski twarde, sam zresztą mam jakiś w atari....

36

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

AS... - ile moze byc wart toms 710 ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

37

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

Żbiku napisał/a:

to było wygodne aby nie brandzlować dyskietkami przy grach całodyskowych

Chyba nawet nie ;) Jaka gra potrafiła wykryć przy potrzebie zmiany, że ma włożoną dyskietkę do innej stacji niż ta, z której została zabootowana? To nie Amiga... ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-08-22 22:05:15)

38

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

Żbiku - za KArinkę ile? Bo potrzebuję zewnętrzny sterownik, póki pierwszego swojego kompa nie naprawię. Jak rozsądna cena - wstępnie rezerwuję.

Sikor umarł...

39

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

stryker napisał/a:

AS... - ile moze byc wart toms 710 ?

Jakiś czas temu gościu chciał nam go tutaj sprzedać, ale wiadomo jak to jest..
Stał na allegro tak z pół dnia i poszedł za 2k pln.
Cena wg. mnie normalna.

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-08-23 06:54:49)

40

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

Karinki akurat nie chcę sprzedać, generalnie to raczej chcę się pozbyć stacji 1050 z Top Drive ( wiem że niektórym się nie podoba, ale akurat są wolne ). Co do IS Plate to osobiście nie widziałem, generalnie dla nieco większej prędkości, z której się prawie nie korzysta ( bo są twarde dyski ) niewiem czy jest sens wydawać parę tysięcy, nawet jak ktoś będzie chciał sprzedać, wolałbym umieścić u Siebie Super Archivera + Bit Writtera i z tego korzystać po prostu. AS niewiem ile używałeś Swoich stacji, Ja mógłbym powiedzieć, że pewnie tak dużo jak kilka osób z Forum razem wziętych, albo pewnie tyle ile wszyscy w całej Gdyni :) . Osobiście uważam stację CA 2001 za bardzo udany model, i bardzo wytrzymały. LDW 2000 mu do pięt nie dorastała, Co do 1050 to tutaj stacja dobra, ale elementy się nieco szybciej zużywały więc też CA 2001 nie dorastała do pięt pod względem trwałości. Owszem do 1050 powstało najwięcej rozszerzeń i z niej jestem chyba najbardziej dumny jak patrzę w przeszłość. TOMS-a 710 owszzem miałem w rękach, ale Mnie ta stacja jakoś nie powala kolana. Design może być, brak licznika ścieżek jednak się daje we znaki. Co do trwałości to nie powiem bo nie korzystałem aż tyle. Z TOMS-a 720 też korzystam okazjonalnie bo części bo to zabytek muzealny i jeszcze z taką hisotrią :) Także nie mogę powiedzieć, że TOMS 720 jest gorszy od 710 bo nigdy ich w szranki nie stawiałem.

Atari jest najlepsze !!! ale zaraz za nim jest Apple :)

41

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

W californi co mi się nie podoba to to że psuje się mechanizm zamykający...
Miałem 2 w obu to trafił szlag (miałem z tomsem turbo i z tomsem multi w zasadzie to jeszcze je gdzieś mam w warszawie w piwnicy: ) .
Po za tym stacja jedyne co potrafi to kopiować zabezpieczenia.
A wbudowany w nią jakiś kretyńwski bido dos to :)
Ale to wszystko było dobre w czasach ich świetności.

Do t710 przekonuje mniej najbardziej tomsnavigator i trochę szybsze rozpoznawanie gęstości od t720.
A i to że bufforowanie ścieżek działa lepiej od t720, tam dość często wypada (testowane na kilku wersjach tej stacji!).
Desing stacji toms to :) szkoda pisać

p.s. Adam K pewnie znowu się śmieje jak to czyta:)

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-08-23 09:22:25)

42

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

Mechanizm się psuje jak za szybko chcesz zamknąć drzwiczki ( dyskietka nie precyzyjnie ułożona, albo nie weszła do końca ). Miałem ze 2 stacje z uszkodzonymi drzwiczkami ale na to co Ja używałem Swoich 2 mogę powiedzieć, że są mega trwałe. Co do możliwości to dla każdego coś innego. Lwia część Mojej pracy z małym Atari polegała na przegrywaniu wszystkiego, szybko i w dużych ilościach a w późniejszym okresie na wydawaniu - nagrywaniu programów i gier na dyskietki. Do tego TOMS 710 czy 720 się nie nadawał zupełnie. Nie wspomnę o tworzeniu zabezpieczeń. TOMS 710 oraz 720 pokazał się już za późno ( schyłek Atari ) dlatego nie został należycie oprogramowany przez Panów z firmy TOMS, ani przez osoby ze sceny, ponieważ już przesiadali się na PC jedną nogą. Wiem bo pamiętam jak było przykro jak kolejne osoby nie chciały się zajmować małym Atari, bo nie rentowne, bo się nie zarabia. Ludzie coraz częściej patrzą na to co robią przez pryzmat kasy i mimo wielu starań wiadomo było, że prędzej czy później rynek programów dla tego świetnego komputera padnie. Pamiętam jak zakładałem Toms-a Multi do Swojej CA 2001 w 1994 roku, po kilku minutach rozmowy z Panem Tadeuszem Okoniem otrzymałem pełną dokumentację do stacji TOMS Turbo Drive oraz Toms Multi Drive wraz z kodem źródłowym :) Jak wiadomo zrobiłem z tego użytek, ale nawet po następnej u nich wizycie jak powiedziałem co napisałem za oprogramowanie ( do zabezpieczania dysków ) nie był zainteresowany jego dystrybujcą bo " nie ma na to już rynku " powiedział. Czasy Świetności odeszły w zapomnienie, dzisiaj pozostała garstka ludzi pasjonatów, hobbystów, kasy na tym już nikt nie zrobi.

Atari jest najlepsze !!! ale zaraz za nim jest Apple :)

43

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

Czyli trafiłes w sedno, ca2001 multi z trackkopierem to była super zabawka do kopiowania całodyskówek zabezpieczonych itp.
Jedna z moich 720leżała u pewnego gościa który miał na nią zrobić trackkopier-a, przez chyba nawet 8lat je nie włączył.
A kiedyś był wielkim pasjonatą, ale robił kasę na atari na giełdzie na grzybowskiej we wczesnych latach 90tych....
Próbował nawet oddistalować stecowe dopałki:)

Obecnie masz rację jesteśmy grupą hobbystów, chociaż ja wychowałem się na stacji i małe atari kojarzy mi się z toną dyskietek 5 i 1/4 cala...

44

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

No Pan Krzysiu Stec robił niezły Syf z Atarynek szczególnie tych, które wyposażał w Happy Frezera ( wiem bo mam kupę glutu w Atari 130 XE ). Co do wychowania, to ja zaczynałem od magnetofonu w systemie Normal ( przez kilka lat tak działałem ), zebrałem większość programów i gier jakie były dostępne w wersjach kasetowych. Potem przyszedł czas na system Turbo 2000, 2001, 2002 ale to tylko 6 miesięcy, następnie zanabyłem CA 2001 w Pewexie za 2,5 miliona złotych w Gdańsku w Hali Olivia :) No i po miesiącu już system TOMS Turbo w niej pracował bo to montowali ludzie w Gdyni, a TOMS Multi to osobiście się pofatygowałem do stolicy i na miejscu Mi to zainstalowali :) Super przerobka, zdecydowanie lepsza od wielu dostępnych na rynku. Jedynie Super Archiver to przebija, możliwości praktycznie nie ograniczone. Należy tylko wiedzieć co chce się osiągnąć i czy jest to możliwe w systemie operacyjny Atari oraz stacji i życie staje się piękne.

Atari jest najlepsze !!! ale zaraz za nim jest Apple :)

45

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

AS... napisał/a:

Jakiś czas temu gościu chciał nam go tutaj sprzedać, ale wiadomo jak to jest..
Stał na allegro tak z pół dnia i poszedł za 2k pln.
Cena wg. mnie normalna.

Normalna ?
Dużo w PL jest tomsów 710 ?
Na allegro przez te lata ile sie ich przewinelo ?
Moze  ktoś jest chetny na mojego ?
Mam jeszcze u Draca ruską stacje jakbys byl zainteresowany :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

46

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

tak normalna na allegro!! bo stacja była w wersji box(pudeko można kupić na allegor za 30pln!) a folie bąbelkową którą była okręcona stacja za 15pln w każdym obi czy castoramie...
Ktoś kto wygrał aukcję, stację schował pewnie głęboko w szafie, mam nadzieję że się mylę:)
wg. tomsów 710tki powstało około 100szt.
To było na końcu już ich działalności w kwestiach atari.
Wiem że mają kilka kompletnych nie ukończonych 720stek które nie mają napędów (i nawet je kastowali na 360)

Na allegro od kiedy obserwuje atari toms 710 był dwa albo trzy razy(tak z 8lat! obserwuje allegro w tej kwestii)

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-08-23 13:58:38)

47

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

Co do mechanizmu zamka w CA-2001... Można tę żywotność ZDECYDOWANIE wydłużyć pozostawiając zamek otwarty (nie ma naprężeń idących na ten plastik) gdy stacja jest wyłączona i z niej nie korzystamy.

48

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

to dowiedziałem się o tym o 15lat za późno:)

49

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

Shit happens ;) Ale warto o tym pamiętać, bo inaczej po latach z kartonu można wyjąć stację uszkodzoną, pomimo tego, że wkładało się całkiem sprawną :O No tak, ale kto by trzymał w kartonie... :D

50

Odp: Za ile poszedł allegrowy Toms 720 ?

tylko że ja je nawet używałem, opakować nie mam bo zawsze wywalam, a zwłoki gdzieś walają się w piwnicy...

A wracając do tematu to na allegro pojawił się toms 710 i toms 720.

Ale jazda!!

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-08-23 19:47:41)