1

Temat: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

Podjaralem sie dzisiaj strasznie znajdujac an stronie Atmela kosc AT89C51SND1 - dekoder MP3 z wbudwanym rdzeniem 51 i interfejsami IDE (!), kilku rodzajow kart flashowych, LCD i klawiszy. Ma tez UART. Jedyne co trzeba podlaczyc by zrobic player MP3 to DAC i wzmacniacz.
Zobaczcie: http://www.atmel.com/dyn/products/devic … ily_id=636

A moje podjaranie i list na to forum ma dwie przyczzyny:
1) ten scalak bedzie dostepny w Polsce w przyslym tygodniu min. w firmie www.jm.pl za okolo 100zl netto

2) MAM TAKIEGO POMYSLA :) Na tej kosci zrobic SIO2IDE (powinno to byc nietrudne skoro ma wbudowany ten interfejs jako i UART). Wyprowadzic na zewnatrz lacze IDE do CD-ROMU oraz wyjscie audio na wzmacniacz. LCD montujemy w obudowie atarynki. Do tego stworzyc karta z softem ktory pozwolilby na obsluge w/w ukladu z klawiatury atari. I mamy stacjonarny PLAYER MP3 ATARI!!! odgrywajacy muzyczki ze swojego hdd oraz opcjonalnie z zewnetrzengo napedu CD. Wyobrazacie sobie jak zajebiscie wygladaloby Atari XE na wiezy? :))

Czy to sie da zrobic???

pozdrawiam

2

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

ja mysle zeby jeszcze dodac sprzetowe MPEG-2 i bedzie Atari Kosmolot.....a wtedy galaktyki stoja przed nami atarowcami otworem.....

gep/lamers^dial

3

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

proponuje jeszcze obsluge divX/xvid, aby miec w pelni multimedialny sprzet !   :lol:   :D  :P

4

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

Pytanie tylko powstaje czy to jeszcze atari czy tez odtwaracz w rodzaju Kiss,badz zestaw superngarnkow Zepter or pralka Whirlpool...?

gep/lamers^dial

5

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

ja mysle, ze tylko takie (w ten sposob dopalone) Atari 8-bit bedzie spelnialo oczekiwania w XXI wieku...   8)   ;)

6

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

ja mysle ze........mam juz 200 statsow......hehehe i wlasnie otworzylem sobie kolejne pyffko........Atari rulez......a niech tam.....niech bedzie i divx,mp3,ra i inne cuda......moze ati  lordeon tez da sie podpiac???

gep/lamers^dial

7

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

A tak na poważnie... Może czas zając się rozwijaniem software'u (nowe dema, gierki ;) ) aniżeli takimi kosmicznymi konstrukcjami ???   8O  :rolleyes:

8

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

wlasnie,nie wiem czy zauwazyles DRC,ale teraz na scenie to jak cos wychodzi to przy okazji jakiegos party.A od imprezy do imprezy posucha jak na terytorium Bahrajnu:)

gep/lamers^dial

9

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

Gepard:
wlasnie,nie wiem czy zauwazyles DRC,ale teraz na scenie to jak cos wychodzi to przy okazji jakiegos party.A od imprezy do imprezy posucha jak na terytorium Bahrajnu:)


A może nawet i nie, Panowie! Moze nawet rzadziej. Może jakiś saport z Waszej strony i jakieś produkcje zobaczymy wkrótce? Pozdrówka i do zobaczenia w Ornecie, pa.

10

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

Wy sobie jaja robicie :) a ja pytalem powaznie - moze ktorys z naszych magikow od sprzetu by sie wypowiedzial... Sam jestem elektronikiem i uwazam ze to se da zrobic tyle ze ja bym to robil rok przy moich harmnogramach ;)
Zapomnialem dodac ze oczywiscie USB tez jest wbudowane w ten jeden scalaczek - caly player miesci sie na plytce 40x50mm...

A co do Waszych pytan to jak ostatnio podzielilem sie podobnymi refleksjami w watku o 65C816 to mnie pasiu objechal od gory do dolu :)

pozdrawiam

11

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

W tajnych laboratoriach madteamu trwaja prace nad kilkoma produkcjami jednoczesnie, 3gry i 2dema. Zajmuje sie tym 1-a osoba, wiec to musi potrwac, sorry.

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

12

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

Spoko ANj,grupa Lamers cos pokaze na Quascie.Ja ze swojejstrony cos wyskrobie na gfx compo ale chyba na st/falcon.
Co do jaj Nosty,spoko wyluzuj......poprostu mysl o mp3 chyba jest zbyt wielkim skokiem w blizej nieokreslona przyszlosc.

gep/lamers^dial

13

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

to Gepard:
Czy ja wiem, w sumie już np. commodorowcy twierdzą, że Atarka+RAM+stereo+QMEG+HDD itd. już dawno nie jest TYM komputerem i że to już jest sprawa mocno naciągana...  :?

A możnaby w zasadzie zrobić takie cako w formie kartridżowej (tak jak choćby SLIGHTSID), ja chętnie bym się na to pisał. Co na to panowie elektronicy???

I Ty zostaniesz big endianem...

14

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

no to MIKER dawaj kase, kasa czyni cuda

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

15

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

TeBe? ... czy te gry i dema to już na 65c816?? hihihi...,

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

16

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

Pasiu jeszcze nie przyslal Atarki, ale na pewno bede badal nowe mozliwosci :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

17

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

MAM TAKIEGO POMYSLA :) Na tej kosci zrobic SIO2IDE (powinno to byc nietrudne skoro ma wbudowany ten interfejs jako i UART). Wyprowadzic na zewnatrz lacze IDE do CD-ROMU oraz wyjscie audio na wzmacniacz. LCD montujemy w obudowie atarynki. Do tego stworzyc karta z softem ktory pozwolilby na obsluge w/w ukladu z klawiatury atari. I mamy stacjonarny PLAYER MP3 ATARI!!! odgrywajacy muzyczki ze swojego hdd oraz opcjonalnie z zewnetrzengo napedu CD. Wyobrazacie sobie jak zajebiscie wygladaloby Atari XE na wiezy? :))

Mi to by spasilo takie cos ale:
* wyjscie audio podlaczone do ktoregos tam pina na szynie zeby dzwiek byl podawany na monitorek :-)

czy to znaczy ze ten mp3 bez posrednictwa ataraczka bedzie ladowal mp3 z cd czy hdd? - to by mi sie niepodobalo choc napewno bylo by szybsze.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

18

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

Podjaralem sie dzisiaj strasznie znajdujac an stronie Atmela kosc AT89C51SND1 - dekoder MP3 z wbudwanym rdzeniem 51 i interfejsami IDE (!), kilku rodzajow kart flashowych, LCD i klawiszy. Ma tez UART. Jedyne co trzeba podlaczyc by zrobic player MP3 to DAC i wzmacniacz.
Zobaczcie: http://www.atmel.com/dyn/products/devic … ily_id=636

A moje podjaranie i list na to forum ma dwie przyczzyny:
1) ten scalak bedzie dostepny w Polsce w przyslym tygodniu min. w firmie www.jm.pl za okolo 100zl netto

2) MAM TAKIEGO POMYSLA :) Na tej kosci zrobic SIO2IDE (powinno to byc nietrudne skoro ma wbudowany ten interfejs jako i UART). Wyprowadzic na zewnatrz lacze IDE do CD-ROMU oraz wyjscie audio na wzmacniacz. LCD montujemy w obudowie atarynki. Do tego stworzyc karta z softem ktory pozwolilby na obsluge w/w ukladu z klawiatury atari. I mamy stacjonarny PLAYER MP3 ATARI!!! odgrywajacy muzyczki ze swojego hdd oraz opcjonalnie z zewnetrzengo napedu CD. Wyobrazacie sobie jak zajebiscie wygladaloby Atari XE na wiezy? :))

Czy to sie da zrobic???

pozdrawiam

blablabla
i to pisze ten, który sie zastanawia nad sensem rozbudowy atarki...
o procesor 16bitowy...
eeee... heee.hee...

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

19

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

No bo w zasadzie to sie przekonalem do Waszego punktu widzenia i poszedlem za ciosem :))

20

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

a wiecie jaki jest rozstaw nozek w obudowie typu TQFP? :)
zapomnijcie ze to istnieje ;)

przechodze na tumiwisizm

21

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

rozstaw w TQFP to 0.4 - 0.6 mm, sam lutuję w ciągu 10 minut ręcznie DSP texasa a jest to 100 nóżkowe TQFP o rozstawie 0.5mm więc w czym problem ?

Co do rozszerzeń jednakże: dajcie SE SPOKÓJ z tymi pomysłami, generalnie cuda jak odtwarzanie MP3 czy nawet 816 to niepotrzebna strata czasu. A głupotą byłoby już pisać soft tylko pod te rzeczy - dla paru osób ? A co z resztą ?

Jak ktoś cierpi na nadmiar czasu to niech napisze lepiej jakieś proste gierki, jak najmniej dem a jeśli już to w stylu sprzed 1994 - skrole i te sprawy.

Pozdrawiam

pomidor

22

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

jak najmniej dem a jeśli już to w stylu sprzed 1994 - skrole i te sprawy.

Polecam róló 2 (do znalezienia w stuffie z koceran 2003)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

23

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

> Co do rozszerzeń jednakże: dajcie SE SPOKÓJ z tymi pomysłami, generalnie cuda jak odtwarzanie MP3 czy nawet 816 to niepotrzebna strata czasu. A głupotą byłoby już pisać soft tylko pod te rzeczy - dla paru osób ? A co z resztą ?

... tak, najlepiej używać gołej 800XL i magnetofonu, bo ze stacją to już nie jest prawdziwe Atari. Człowieku - interface do twardziela TO WYNALAZEK Z 1988 ROKU (SCSI)! Co prawda nie widze sensu dopalania Atarki o MP3, lecz co do reszty??? Człowieku; masz Piec? dlaczego nie jest to 286? A może ...... XT??
Co do 816 to i tak mnie nie przekonasz, bo myśle że nie masz w tej materii racji. Myśle, że jeśli nieopatrznie stałbyś się nieświadomym posiadaczem Atari z procesorem 65c816 to o istnieniu owego CPU nie miałbyś zielonego pojęcia... pomijam tu możliwość rozkręcenia kompa; bo wówczas niezauważyć by się tego nie dało. ... no chyba, że często bawisz się programem SysINFO. Poza tym NIKT CIĘ NIE ZMUSZA DO MONTOWANIA ROZSZERZEŃ W TWOIM ATARI, więc nie zabraniaj tego innym!!!!!!! - Następna sprawa; na nawet niewiem jak zajebiście dojebanej Atarce i tak uruchomisz wszystko, bo jest to praktycznie bez znaczenia. Tzn; jeśli masz Atari z HDD, to Montezuma też się uruchomi - nawet jeśli będzie Covox, Stereo, SIO2PC, Trak-BALL, modem, AtariLAB, RAM 1MB, i ch*.* wi co jeszcze, to wspomniany soft będzie działać TAK SAMO. ... hehehe - więc w czym problem?

> Jak ktoś cierpi na nadmiar czasu to niech napisze lepiej jakieś proste gierki, jak najmniej dem a jeśli już to w stylu sprzed 1994 - skrole i te sprawy.

... też lubie gry, lecz dlaczego proste, jeśli jak wykazuje praktyka na Atari można zrobić dużo więcej niż w połowie lat 80, to czemu z tego nie  skożystać???; a co do dem to walnąłeś głupote najwyższej klasy. To właśnie dzięki nim i scenie komputer ten jeszcze istnieje. Poza tym jeśli ktoś ma dużo czasu to niech napisze coś bardziej ambitnego.

> Pozdrawiam

ja też pozdrawiam.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

24

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

>  Poza tym NIKT CIĘ NIE ZMUSZA DO MONTOWANIA ROZSZERZEŃ W TWOIM ATARI, więc nie zabraniaj tego innym!!!!!!!

rajt pinek, masz racyje :)

nawet jeśli będzie Covox, Stereo, SIO2PC, Trak-BALL, modem, AtariLAB, RAM 1MB

i polgigamega dysku :)

A ja tam lubie stare dema z kilometrowymi scrollami, szczegolnie wojne quartet vs magnus :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

25

Odp: MP3 w Atari XL/XE? TAK!

Jak ktoś cierpi na nadmiar czasu to niech napisze lepiej jakieś proste gierki, jak najmniej dem a jeśli już to w stylu sprzed 1994 - skrole i te sprawy.

Jakbym słyszał Zająca/Swordsoft sprzed lat....