1

Temat: "KAZ"iowa filozofia...

O.K. Czara się przelała, pragnę wyjaśnić wszystkim, którzy mają mi za złe zerwanie kontaktów z KAZ-em. Przytoczę tu otrzymanego maila, aby nie było niedomówień - po tym, jak KAZ napisał w tym wątku: http://atarionline.pl/forum/comments.ph … amp;page=2 (cytat - jakby nagle "zginął" z atarionline.pl): Dracon - moja grafika nie zostala uzyta w ramach "kary", ktora mi Sikor wymierzyl :). Dla mnie to dziecinada, ale zysk jest z tego taki, ze grafika spokojnie moze trafic do planowanej gry click'n'point :).
A teraz deko hstorii: w odpowiedzi na wątek: http://atarionline.pl/forum/comments.ph … e=1#Item_0 (taki sam jest na atariarea), po tym, jak napisałem, że Dely ma dystans do siebie, a KAZ nie - otrzymałem od niego maila o następującej treści:

prywatny_mail_Kaza_do_sikora napisał/a:

Witam,

Widze, ze postanowiles pokazac, ze w dupie masz to co do Ciebie
pisalem, a nadto pogrywasz sobie ze mna.

Nie zycze sobie z Toba wiecej kontaktow.

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof A. Ziembik

W odpowiedzi na to grzecznie się pożegnałem z forum atarionline.pl (http://atarionline.pl/forum/comments.ph … e=1#Item_0) - co zostało różnie przyjęte. Teraz wszyscy mogą przeczytać, czym to było podyktowane.
Ze swojej strony życzę Kazowi wielu sukcesów, bo robi kawał dobrej roboty. Ale jakiś dystans do siebie też by mu się przydał.
Przepraszam, że zaśmiecam tym topikiem forum atariarea, ale jak napisałem - tam nie mam przyjemności już pisać.
Amen.

Sikor umarł...

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

PAX ,PAX między ATARIANY !!! :)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

3

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

Sikor, no offence.. ..ale nie sądzisz, że w Twoim wieku to nie przystoi? ;P

4

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

coraz większy gnój!!!

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

5

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

@horrorus: to po co tu zaglądasz, dobranoc. :P

@reszta - czytanie ze zrozumieniem to widać wielka sztuka, ech...

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

w taki sposób, jaki zacytowano w mailu, wypowiadają się skrajni megalomani i pseudo sekciarze, komuś tam (w sumie nie wiem gdzie sekta ma bazę) skrajnie się w dupie poprzewracało...typowy przykład powiedzenia "kto nie jest z nami, jest przeciwko nam" oraz "jak ktoś nie pasuję do naszego myślenia, to my go....", normalnie pogratulować, rośnie lokalny Charles Manson...dla mnie osobiście jedna z bardziej żenujących "osobowości" tego mijającego roku :/

gep/lamers^dial

7

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

te, ludzie, zrobcie cos dla odmiany pozytecznego..demo, gra ?? a tu tylko bluzgi

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

lotharek napisał/a:

te, ludzie, zrobcie cos dla odmiany pozytecznego..demo, gra ?? a tu tylko bluzgi

Święte słowa , AMEN !

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

9

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

według Słownika języka polskiego:

"bluzgać - ordynarnie przeklinać, wyraz pospolity:  W gniewie potrafi tak bluzgać jak najgorszy menel.
synonimy: kląć, przeklinać; książk. złorzeczyć"

jakoś nie widze tu owych działań...

gep/lamers^dial

10

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

Gepciu- Misiu Pysiu - mialem na mysli flame`a nie obzywanie sie od najgorszych



ps. do wszytskich kolegow spoza slaska :

czy slowo "CIUL" u was znaczy tyle samo co glupek, bez mocnego akcentu wulgarnosci ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

11

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

Lotharek myślałem, że u nas "c..." to znaczy tyle samo, co dupek, ale trochę bardziej wulgarnie, a dupek [ <> | != | =/= ]  głupek :D

Ostatnio edytowany przez maw (2009-12-21 11:40:57)

___
Press play on tape...

12

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

to słowo to mnemotechniczny opis prawa fizycznego dla prądu zmiennego  (czytamy od przodu i tyłu odpowiednio):

CIU - na kondensatorze C prąd I poprzedza napięcie U
IUL - na cewce L napięcie U poprzedza prąd I

Tak tłumaczył to wykładowca Politechniki Śląskiej. :) :)

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2009-12-21 17:29:03)

13

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

MAW- wyobrazasz sobie zeby na lekcji nauczyciel powiedzial do ucznia TY CIULU ???

u nas to nie przejdziea w "poznanskiem" przechodzi bez echa ...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

14

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

nie wiem jak na Ślunsku, ale tu raczej ciul ma znaczenie pokrewne bardziej z nazwaniem kogoś np. fiutem :)

złota myśl z Piłkarskiego Pokera: " Ty mniej gorzołka pij, ty więcej trenuj, ty za granica jedziesz, ciulu ty"

proponuje zamienne acz mniej kontrowersyjne:  gamoń lub huncwot :)

w moim KASZUBSKiM domu, jak sie kiedys chciało nazwać kogoś głupkiem to mówiło się do niego per: "Guczów Mack", co było kaszubskim synonimem wiejskiego głupka...po latach wyczytałem że ów Guczów Mack, to postać historyczna, z krwi i kości. Pod takim pseudonimem pisał jeszcze przed i po wojnie znany tutaj kaszubski felietonista Aleksander Labuda. Ni cholery nie wiem czem zasłużył sobie na takie traktowanie ziomków (no chyba że sie komuś jego zabawne felietony nie podobały) :)

heh przy okazji wydało się że jestem Kaszubem (po matce i ojcu) :) i jestem z tego bardzo dumny...pozdrawiam zatem inne narody wchodzące w skład Polski, min. Ślązaków :)

Ostatnio edytowany przez gepard (2009-12-21 17:01:23)

gep/lamers^dial

15

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

z kolei np w druga strone to te slonskie pieruny w kontekscie  pieronskie mozole i pociepy to tez co innego znacza chyba niz pioruny.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

16

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

poDciepy, zaxxon....

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

17

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

w Krakowie natomiast BUC jest bardziej pejoratywne niż gdzie indziej... ale nawet nie wszyscy Krakowianie o tym wiedzą.

18

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

ale to u was sie chodzi na pole :)

19

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

Gep, kuźwa, KaszubĄ!!!

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

20

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

taaa...jesteśmy przez niektórych postrzegani jako Niemcy, volksdeutsche, wspólnicy Hitlera, niePolacy, reakcjoniści, banderowcy (sic!) Wikingowie, nawet Szwedy i inne ciekawe epitety do nas czasem próbują kleić... :)

świetny cytacik autorstwa przykładowego "prawdziwego" Polaka:

Kaszuby to najgorsze co możesz spotkać, zawistne, zachłanne, szkodliwe pod każdą postacią. Łase na
pieniądze, wredne, można tak pisać godzinami, to najgorszy element na
pomorzu na szczęście jest już na wymarciu. Ich dzieci wychowane w zapyziałej mieścinie,
nieco ucywilizowały się, a wnuki słyszą tylko o kaszubach od dziadków. Naturalnie na wsi
jeszcze jest ich pełno, ale i tak większość ucieka do większych miast. Po czym szybko
się zmieniają na lepsze, bo nie mają presji otoczenia starych meneli.
Bardzo dobrze jak zostanie tylko po nich informacja w książkach, ze tacy byli.
Nie ma się czym chwalić, nigdy nie było o nich pozytywnej opinii, a wręcz przeciwnie.
- Większość kolaborantów, to właśnie z kaszub pochodziła. I co się dziwić. Do
dzisiaj największe oszołomy, uważają się za kaszubów. A Polakami gardzą."

:) :) :)

gep/lamers^dial

21

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

(cichutko) ....mi chodziło tylko o pisownię.....

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

22

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

u nas piszę się: "być Kaszubem" i "być Kaszubą" obie formy poprawne i używane w prasie/periodykach kaszubskich

gep/lamers^dial

23

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

A to przepraszam. Wydawało mi się, że Kaszubi się strasznie ciepią o tą pierwszą formę. Pozdrówczi.

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

24

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

Pňzdrówczi dlô wszëtczich

gep/lamers^dial

25

Odp: "KAZ"iowa filozofia...

moja ladniejsza polowa pochodzi z plocka wiec mazowsze i mowi ze "ciul" jest obrazliwe ale nie wulgarne, u nas na podhalu jest, buc zreszta tez (kochanka z plocka mowi ze byc to ktos zarozumialy)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.