Temat: Kupię monitor MULTISYNC

Jak w temacie, oczywiście nie chodzi mi o nowe monitory multisync, tylko starej generacji monitor, który wyświetli obraz z Atari ST zarówno LO/MED jak i HIGH

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

Odp: Kupię monitor MULTISYNC

Mam na zbyciu NEC Multisync 3D w stanie kiepskim (ale działa, wymaga pewnie regulacji i może wymiany co bardziej zużytych elementów).

Oddam za darmo, odbiór niestety tylko osobisty w Elblągu (bo cholerstwo waży trochę).

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Kupię monitor MULTISYNC

ciekawe skąd masz tego multisynca adaś :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

Odp: Kupię monitor MULTISYNC

nie pamiętam ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: Kupię monitor MULTISYNC

Kurcze nie mam jak ani kiedy jechać do Elbląga :(  A co jest z nim nie tak, że jak piszesz "wymaga regulacji? Bo ja na elektronice nie znać się raczej.

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

6

Odp: Kupię monitor MULTISYNC

Ja bym na Twoim miejscu pomyślał o monitorze VGA i konwerterze i przejściówce ST-Mono - VGA. Uzyskasz to samo, jak się monitor upali, kupisz dosłownie za grosze drugi.

Odp: Kupię monitor MULTISYNC

Ekran się zrobił beczkowaty, pewnie się rozregulowały cewki w kineskopie. Do tego kabel sygnałowy przerywa jeden kolor więc jest pewnie do wymiany.

Ewentualnie mogę go wziąć do Gdyni jak ci by było łatwiej go tu odebrać.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2010-01-12 19:56:59)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

8

Odp: Kupię monitor MULTISYNC

heh z Poznania do Gdyni to mi trochę nie po drodze :-| ani nie mam czasu na takie wyprawy tym bardziej, że nie znam się na elektronice, żeby go do stanu używalności doprowadzić, ale dzięki za dobre chęci

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

9

Odp: Kupię monitor MULTISYNC

a monitor VGA mam, ale skąd wziąć taką przejściówkę? (przełącznik VGA-MONO też mam tylko uzyskuję podłączając go do monitora VGA tylko obraz HIGH)

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

10

Odp: Kupię monitor MULTISYNC

lopez777: ekranu low/midrez nie uzyskasz na vga, musiałbyś dokupić scandoubler czy jakieś inne pudełko (vga nie przyjmie takiego sygnału).
Najlepiej kupić jakieś przyzwoite lcd tv i podłączać się przez scarta/vga.. Ja już wyrzuciłem wszystkie kineskopy i jest git..

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

11

Odp: Kupię monitor MULTISYNC

Pisałem o monitorze VGA i konwerterze VGA, dokonującym konwersji sygnału PAL na (S)VGA. Stosowałem takie rozwiązanie w Falconie i świetnie się sprawdzało.

Ostatnio edytowany przez macgyver (2010-01-13 22:36:08)

12

Odp: Kupię monitor MULTISYNC

Czy mozesz zdradzic jaki to konwerter. Mnie juz #$&(#$^$ trafia z falconem. Nie jestem go w stanie normalnie podłączyc do monitora vga LCD. Wszelkie dostepne mi schematy dostepne w sieci nie dzialaja, a podlaczenie przez tuner tv AverMedia Box 5 Live daje obraz czarno-bialy zarowno przez syggnal tv jak i composite. Nje mam takiego problrmu z 1040 STE - wyświetla kolor. Dodam ze mój monitor to niemiecki Miro 17" sprawuje sie bardzo dobrze z moimi amigami a500 i 1200 oraz c64 i wspomnianym atari 1040 ste, wyswietla obraz przy czestotliwosciach 60 i 75. Czy ktos z kolegow moze mi pomoc w podlaczebniu a. falcon do tego monitora ew. przez tunet tv. Czy tez  mam wyzyucic prawie nowego tak zachwalonego (mam nawet folie na logo) fsokola na smietnik?

Blissful user Amiga 1200 060 Desktop, Amiga Sam440ep Flex, Atari 130XE, Atari Falcon 030, Acorn Archimedes A3020, C64C, Apple PowerBook G3 500 Pismo, iBook G3 Clamshel, iBook G4, MacBook and more ... more ... powerbook classic
------------------
www.club4a.pl | www.chal.pl

13

Odp: Kupię monitor MULTISYNC

Dokładnie TEN model.

A poniżej masz jak to działało:

- jak to podłączyć
- obrazy z Atari 8bit i Falcona

Oczywiście to wszystko na monitorze (S)VGA.