Temat: Sn74hc4066-mbr

Czy literki SN przed symbolem coś znaczą czy to tylko wymysł konkretnego producenta? Bo na schemacie miałem 74HC4066 a w handlu znalazłem SN74HC4066-MBR. Z tym że MBR to chyba tylko rodzaj obudowy bo widzę w katalogu mają wszystkie to lub SMD.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2

Odp: Sn74hc4066-mbr

sn to nazwa producenta, raczej nieistotna, wazne jest to HC,

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

3

Odp: Sn74hc4066-mbr

SN wstawia sobie Texas Instruments.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

4

Odp: Sn74hc4066-mbr

Ha , teraz mam lepszą zagwozdkę. Otóż autor schematu użył następujących oznaczeń pinów: Q1-Q4, E1-E4, C1-C4. I nie naniósł numerów fizycznych :)

http://piters.tripod.com/uvyrgb.htm


A wszystkie specyfikacje używają takowych: 1E-4E, 1Y-4Y, 1Z-4Z

http://www.datasheetcatalog.org/datashe … HC4066.pdf

Próbuję kombinować ale mam wątpliwości... - ktoś mi może podpowie tłumaczenie z jednych na drugie? O ile z wyjściami nie mam problemu, to nie mam pewności co do wejść...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5

Odp: Sn74hc4066-mbr

Ale palant, zamiast na schemacie pokazać konkretne klucze to walnął kostkę w całości.
Prawdopodobnie C1-4 to sterowanie kluczami E wejścia Q wyjścia.

6

Odp: Sn74hc4066-mbr

Strasznie skomplikowany ten konwerter YUV -> RGB. Może wystarczy Ci taki?

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

7

Odp: Sn74hc4066-mbr

Istotnie , chyba jest prościej :) Ja zresztą przeczuwałem że tak prostą operację da się przeprowadzić na wzmakach, ale skoro taki schemat znalazłem :) Tylko muszę chyba jeszcze Y zanegować bo tak naprawdę mam dostępne Y' nie Y :)

Nie mniej wciąż mnie intryguje skąd mu te Q,C,E wyskoczyły - nigdzie takich nie znalazłem ;) Z tą kostką w całości nie było by problemu gdyby numery pinów wszędzie konsekwentnie pooznaczał. A tak - ani w jedną ani w drugą :D

Reedit: a nie , przyjrzałem się i teraz widzę - konwersję do RGB to on zrobił nawet prościej - na tranzystorkach. Właściwie to robi tylko lewa górna część. Cały dół ze scalaczkami służy li tylko i wyłącznie separacji synchro a na tym drugim schemacie tego jeszcze brakuje :) Mi potrzebne jest osobne :)

Patrząc pod tym kątem właśnie mi się wydaje że C to będą wyjścia.... Tak na logikę....  A Q i E... Hmmm ... Trochę mi doświadczenia brakuje. Ja wiem że Q to są najczęściej wyjścia ale po co miałoby cokolwiek być podawane w tym kierunku? To raczej biorąc sygnały wejściowe separuje synchro i podaje w kierunku C na CD4027 i dalej...

Reedit again: nie, bez sensu :) C to nie mogą być wyjścia bo w CD 4027 Q/Q' to wyjścia :)

Tu znalazłem schemat tego autora ale narysowany inaczej:

http://k1.dyndns.org/Vintage/Sinclair/8 … ircuit.pdf

I jeśli kierować się logiką obrazka to będzie tak jak Sukkor_benoth pisze :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2010-01-22 07:13:56)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem