1

Temat: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

Ponieważ w komentarzach na AO przewinął się temat ostatnich Śląskich Spotkań Atarowców w Katowicach (w skrócie: ŚSAwKa ;D ) co powiecie na:

1. Kolejny na przełomie marca, a więc za 2-3 tygodnie ? (piątki: 12.03.2010, 19.03.2010, 26.03.2010 ? inne dni ?)

Z miłym zaskoczeniem zauważyłem, że godzina 19:00 to dla atarowców nie jest zbyt wczesna (czego się obawiałem) i jak przyszedłem na 19tą to już stół był "okupowany" :D Jednakże jeżeli faktycznie CR miałby być tylko lokalem przejściowym, to przesuwamy godzinę rozpoczęcia na 20tą (choć i tak wszystko zaczęło się po 20tej, bo tą godzinkę od 19tej to część ferajny jeszcze się schodziła/zjeżdżała)

Pytanie następne: sztabiki nam wychodzą super, pomimo wszystko są to tylko jednak gadki-szmatki, a powiem szczerze, pozazdrościłem innym sztabikom spotkania ze sprzętem - czy wobec tego:

2. Szukać (dzwonić) po lokalach, gdzie pozwolą nam podłączyć się z atarkami (czy to "obciachowo" z emulatorem na lapkach) do prądu, czy jest jakaś szansa zadekowania się u kogoś ?

Warunek obowiązkowy: ponieważ nasz kochany sprzęcik do wyświetlania ma niemały pobór mocy, w przypadku zadekowania się u kogoś gospodarz je i pije na koszt gości.

Co o tym myślicie ?

___
Press play on tape...

2

Odp: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

Jeśli chodzi o pobór prądu to Atari jest super energooszczędne w porównaniu do obecnych Pecetów. Wypasiony PeCet pod pełnym obciążeniem potrafi wysysać 400-600 Watów. To chyba więcej niż 20 Atarek. Swoją drogą idea - jedzenie i picie za darmo dla tego kto udostępni lokal jest OK.

3

Odp: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

Raczej mi chodziło o obciążenie, jakie dają stare monitory w porównaniu do LCD.

Ja ze swojej strony mogę przytachać LCD 17" z konwerterem, który "od biedy" jest lepszy.

___
Press play on tape...

4

Odp: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

Gdyby to był 12.03 to wstępnie mi bardzo odpowiada :)

5

Odp: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

Eh ...
Jak chcesz ze sprzetem i multi, oraz calkiem swiatowo, to przyjedzcie na Forevera.
(http://forever.zeroteam.sk)

6

Odp: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

Jakoś na innych "nieświatowych" sztabikach nic nie przeszkadza w przybyciu ze sprzętem (zwłaszcza w przypadku "homeparty")

Wracając do tematu: skoro nikt oprócz Larka się nie zgłosił, to rozumiem, że 12.03 pasuje. Kto chce przyjechać, niech się wstępnie zgłosi, żebym wiedział, czy jest sens rozglądać się za miejscówką, gdzie by nam dali rozłożyć sprzęt.

___
Press play on tape...

7

Odp: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

ok, "miejscówki" brak, ja prawdopodobnie nie będę mógł pojawić się w tym tyodniu - czy oprócz Larka i mnie ktoś chciał być na Ssawce ? Bo jeżeli nie to: Larek, przykro mi - termin uważam za nieaktualny.

___
Press play on tape...

8

Odp: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

Czy ktoś jest chętny na nowy termin ŚSAwKi ? Mam sygnał, że Cosi na pewno - ziomale z Siem-ców - jak wy ? Jest nas w sumie w Siem-cach tylu, że możemy sobie zrobić własne lokalne mikroparty...

___
Press play on tape...

9

Odp: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

Ustaliliśmy z MaW'em, że ŚSAwKa odbędzie się w Katowicach 27 marca (w sobotę) około 18:00.
Dajcie znać, czy planujecie się zjawić i czy godzina Wam odpowiada.

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

10

Odp: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

Możesz zdradzić gdzie?

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

11

Odp: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

Ech, w sumie to jeszcze nie dograliśmy ;) W jakiejś knajpce w centrum oczywiście, ale to najlepiej żeby MaW się wypowiedział.

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

12

Odp: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

No to już "tradycyjnie" zacznijmy od CITYROCKu - stolik zarezerwowany na hasło ATARI :-) - potem możemy gdzieś dalej ruszyć, chyba że "będą sprzęta" ;-)

___
Press play on tape...

13

Odp: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

Do Cosiego: jest zielone światło. Biorę 17",konwerter i dwa SV127,weź "coś wypasionego" i sio2sd :D

___
Press play on tape...

14

Odp: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

Hola hola, nie mam SIO2SD! ;) Mogę wziąć gołą Atarkę 800XE, jeżeli to nas uratuje :)

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

15

Odp: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

Gołą to ja też mam, a nawet z magnietafłoniem turbo :D Masz może luzem jakąś listwę zasilającą ? Bo moja leży z kablem przybitym gwózdkami...

Wziąłbym 1040STFM, ale nie mam kabla na composite|svideo...

___
Press play on tape...

16

Odp: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

Listewka się znajdzie. W ostateczności od pieca odepnę :P

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

17

Odp: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

Tak się spostrzegłem, że to wszystko bez dźwięku będzie...

ŚSAwKa już dzisiaj, o 18tej w City Rock

//EDIT: jadę autobusem i ograniczę się tylko do LCD i 1go dżoja.

Ostatnio edytowany przez maw (2010-03-27 16:12:02)

___
Press play on tape...

18

Odp: ŚSAwKa czyli sztabik śląski #3

Tak na przyszłość, ponieważ wiem od paru osób, że za późno przeczytały wątek, proszę wszystkich chętnych, którzy chcą być powiadomomieni wcześniej o nowym terminie ŚSAwKi (a szykuje się, oj szykuje!) o wysłanie mi swoich maili na priva.

___
Press play on tape...