1

Temat: Oprogramowanie na zamówienie

Witam,

szukam firmy, która mogłaby napisać na zlecenie program typu VNC (zdalny pulpit) najlepiej wielosystemowy + klient w Javie.
Znacie jakieś firmy, które piszą na zamówienie coś więcej, niż aplikacje webowe i systemy f-k?
Szukam, szukam i nie widzę tego typu firm. :(

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

2

Odp: Oprogramowanie na zamówienie

Ktoś Ci na pewno zada to pytanie, więc zadaję je ja:

A nie lepiej użyć VNC? Z ew. jakąś drobną modyfikacją, do której nie będzie trzeba firmy, a wystarczy freelancer?

http://www.5oft.pl/

3

Odp: Oprogramowanie na zamówienie

pirx napisał/a:

A nie lepiej użyć VNC? Z ew. jakąś drobną modyfikacją, do której nie będzie trzeba firmy, a wystarczy freelancer?

To jest bardzo słuszna koncepcja - gdybym ja to robił i do tego w gospodarce wolnorynkowej to chyba na bazie TightVNC. Niemniej są dwie kwestie:
1. potrzebna jest licencja komercyjna, a nie open-source (TightVNC może (sprze)dać licencję tylko na fragmenty, które są ich własnością - reszta jest GPL, więc całość będzie GPL, chyba żeby te fragmenty napisać od nowa - nie zagłębiałem się w to).
2. będzie to robione ze wsparciem WE, więc budżet będzie spory - sądzę, że firma poradzi sobie z tym lepiej, niż samotny jeździec - dodatkowo jeśli będzie to znacznie odbiegać od oryginału to potrzebne będzie sporo informatykogodzin.

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

4

Odp: Oprogramowanie na zamówienie

A może to: http://www.teamviewer.com/pl/solutions/support.aspx

5

Odp: Oprogramowanie na zamówienie

Ale to gotowe rozwiązanie. Ja potrzebuję mniej więcej takie coś, tylko dostosowane do potrzeb projektu - ale z pełnymi prawami majątkowymi, a nie dostęp do licencji.

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

6

Odp: Oprogramowanie na zamówienie

Jesli WE, o ktorym piszesz to Wspolnota Euriopejska, to jako podatnik wyrazam radosc ze kolejny "innowacyjny" projekt bedzie przezemnie wspolfinanosowany :P
Tu i tak jest niezle gdyz do tej pory podobno wspolfinansowalem glownie kolejne portale spolecznosciowe i portale slubne. A glownie strony "under contruction" :P Wszystkie co do jednej bardzo innowacyjne...

A bez dygresji: Jesli chcesz miec pelna obsluge czyli np pozniejsze wsparcie, to jasne ze trzeba wziac porzadna firme a nie studenta.  Na pewno jest sporo firm, ktore potrafia cos same napisac. Z lodzkich firm mysle ze np. AMG.net spokojnie daloby rade (http://www.amg.net.pl/offer/implementation/custom).

PS. Nie jestem z nimi w zaden sposob prywatnie zwiazany, ale to chyba najbardziej znana lodzka firma budujaca spore aplikacje i rozwiazania informatyczne.

7

Odp: Oprogramowanie na zamówienie

przerazajace jest to ze zamiast korzystac z gotowych/otwartych rozwiazan publiczna kasa marnowana ma byc na zamkniete rozwiazanie, duplikujace jakas funkcjonalnosc, w dodatku o niskim prawdopodobienstwie rozwoju (tak wiec w przyszlosci generujace dodatkowe koszta np. przy potrzebie modernizacji, czy poprawek bledow)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: Oprogramowanie na zamówienie

jellonek napisał/a:

przerazajace jest to ze zamiast korzystac z gotowych/otwartych rozwiazan publiczna kasa marnowana ma byc na zamkniete rozwiazanie, duplikujace jakas funkcjonalnosc, w dodatku o niskim prawdopodobienstwie rozwoju (tak wiec w przyszlosci generujace dodatkowe koszta np. przy potrzebie modernizacji, czy poprawek bledow)

Prywatnie - ja w referendum w/s UE głosowałem PRZECIW. Uważam, że wszelkie dofinansowania psują rynek - wolałbym obniżkę podatków DLA WSZYSTKICH. Niestety tak się żyje w kraju okupowanym przez biurokrację. Ja w tym projekcie tylko doradzam.

Otwarte rozwiązanie na początku odpada, gdyż właśnie oprogramowanie ma być jedną z przewag konkurencyjnych.

Pozostaje kwestia jaka firma mogłaby się tego podjąć.

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

9

Odp: Oprogramowanie na zamówienie

rozumiem, rozumiem - nie mam zadnego zalu do Ciebie ze chcesz na tym zarobic ;)
wlasnie ta wspomniana biurokracja dobija...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

10

Odp: Oprogramowanie na zamówienie

jellonek napisał/a:

przerazajace jest to ze zamiast korzystac z gotowych/otwartych rozwiazan publiczna kasa marnowana ma byc na zamkniete rozwiazanie, duplikujace jakas funkcjonalnosc, w dodatku o niskim prawdopodobienstwie rozwoju (tak wiec w przyszlosci generujace dodatkowe koszta np. przy potrzebie modernizacji, czy poprawek bledow)

Nie mówiąc już o tym, że napisane od zera oprogramowanie będzie posiadało pewnie masę błędów i dziur. Już lepiej wziąć bezpieczne, dobrze zabezpieczone rozwiązanie, nawet Open Souce. Nie rozumiem naprawdę czemu nie można użyć gotowego rozwiązania.