1

Temat: Atari 1040st (f) Square keys pc at 286 a co to jest?

Czy spotkaliście się kiedyś z czymś takim???
Atari 1040st (f) Square keys +pc at 286
Sprzęt ma wbudowany emu pc at 286, ponoć istnieje możliwość wpakowania tam 386 bądź 486

Czy ktoś z Was spotkał się z tak dziwnym modelem atari st???
w wykipiedii znalazłem że atari kombinowało właśnie 1040st (f) z emu sprzętowym pc at (286, 386,486)

Jedyne info jakie o nim znalazłem to
http://homecomputer.pl/tommark/sprzet/202
Coś podobnego to tego złomu jaki mi się walał.

Chce ktoś z tego więcej zdjęć??
Płyty, klawiatury czy czegoś jeszcze innego??
Ktoś może chce zdjęcia i napisze o nim cokolwiek w atarikach...?

http://img189.imageshack.us/img189/7445/48960702.jpg
http://img127.imageshack.us/img127/1996/53689371.jpg
http://img709.imageshack.us/img709/9326/65464520.jpg



p.s.  nie jest to wycena, nie jest to prowokacja, sprzęt trafi to Marka z homecomputer...

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-03-31 18:06:13)

2

Odp: Atari 1040st (f) Square keys pc at 286 a co to jest?

podstawka jest pod intelowy koprocesor, 386 nie wystepowaly (chyba) w obudowie PLCC - przynajmniej ja mialem tylko w PGA i QFP - no i mialy troche wiecej nog
o 486 to juz w ogole zapomnij

przechodze na tumiwisizm

3

Odp: Atari 1040st (f) Square keys pc at 286 a co to jest?

Ten emulator to At-Speed i nie ma nic wspólnego z firmą Atari. To robiła jakaś firma i była chyba wersja  wersja do  Amigi i Falcona. Był też podobny emulator o nazwie At-Once i nawet miałem go przez jakiś czas.

http://www.amiga-hardware.com/showhardw … HARDID=346

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

4

Odp: Atari 1040st (f) Square keys pc at 286 a co to jest?

Ten Marek z 'tommark computer collection' to znana postać sceny komputerowej czy kolekcjoner z dość pokaźnym portfelem? Sporo gość kupuje na Allegro. Całkiem drogie rarytasy. Powiedzmy, że to niezła inwestycja. Zwłaszcza jak się potem będzie chciało odsprzedać na zachodnich 'e-bazarach'.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2010-03-31 19:40:17)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: Atari 1040st (f) Square keys pc at 286 a co to jest?

ok. czyli emu został dołożony, a co z klawiaturą i skąd nazwa  Square keys ??

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-03-31 20:02:34)

6

Odp: Atari 1040st (f) Square keys pc at 286 a co to jest?

Square keys, chodzi o wygląd klawiszy :) Po prostu ;)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

7

Odp: Atari 1040st (f) Square keys pc at 286 a co to jest?

Jest notka o AT-SPEED na atariki.
http://atariki.krap.pl/index.php/AT-SPEED

Ciekawe te klawisze, ktoś składał Atarce z końcówek magazynowych ale nie miał już oryginalnych klawiszy ???

Ostatnio edytowany przez Sukkor_benoth (2010-03-31 20:16:00)

8

Odp: Atari 1040st (f) Square keys pc at 286 a co to jest?

Podłączę się tutaj, bo akurat mowa o AT-Speed.
Czy ktoś to posiada u siebie ? Chodzi mi o to, czy do wersji "AT-Speed C16" wystarczy soft od prostszej wersji, czy potrzebny jest specjalny do C16 ? A może ktoś takowy posiada ?

Było miło :) Do widzenia.

9

Odp: Atari 1040st (f) Square keys pc at 286 a co to jest?

Gdzieś się już na sieci z takim typem klawiatury spotkałem. As, czy możesz zrobić dokładne fotki:
1. Klawiatury (góra i dół)
2. Płyty głównej z numerami układów
3. Całości (góra, dół, porty, naklejka z serialem)
Jeśli tak - poszperamy trochę. Klawiatura raczej była pod taki komputer robiona, bo wskazują na to romboidalne wycięcia przy F1 i F10. Mamy też part number klawiatury - C070502. Ale ten jest dokładnie taki sam jak w standardowej.  Wiemy też, że jest to wersja szkoplandzka. Na razie nic więcej nie wiadomo. No, jeszcze to - że rewizja płyty jest nowsza niż w STf i zupełnie inaczej ta płyta wygląda...

Sikor umarł...

10

Odp: Atari 1040st (f) Square keys pc at 286 a co to jest?

Jak wrócę z kołhozu to strzele więcej fotek, a już spakowałem paczkę do wysłania ..

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-04-01 07:02:35)

11

Odp: Atari 1040st (f) Square keys pc at 286 a co to jest?

artik-wroc napisał/a:

Podłączę się tutaj, bo akurat mowa o AT-Speed.
Czy ktoś to posiada u siebie ? Chodzi mi o to, czy do wersji "AT-Speed C16" wystarczy soft od prostszej wersji, czy potrzebny jest specjalny do C16 ? A może ktoś takowy posiada ?


Posiadam, wygrzebałem z pudła od st-ka i wydaje mi się że to jest to...!
ale nie mam na czym przegrać.

możemy zrobić tak:
Wyślę do Ciebie poleconym, przegrasz sobie i wyślesz listem poleconym do Marka z homecomputer!
-browar za polecony odstawisz na jakimś party:)

12

Odp: Atari 1040st (f) Square keys pc at 286 a co to jest?

Hemat chyba miał Atari Mega z takimi klawiszami na Alledrogo. Może mają w BEST ELECTRONICS jakiś replacement kit? :P

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

13

Odp: Atari 1040st (f) Square keys pc at 286 a co to jest?

gRzEnIu napisał/a:

Ten Marek z 'tommark computer collection' to znana postać sceny komputerowej czy kolekcjoner z dość pokaźnym portfelem? Sporo gość kupuje na Allegro. Całkiem drogie rarytasy. Powiedzmy, że to niezła inwestycja. Zwłaszcza jak się potem będzie chciało odsprzedać na zachodnich 'e-bazarach'.

Kolekcjoner z Lodzi. Bardzo sympatyczny, choc niesamowicie zajety czlowiek. Kiedys sporo handlowalismy i troche gadalismy. Ostatnio stracilem kontakt. Wiem ze najbardziej lubi Apple i ZX, ale kupuje wszystko i chyba ma w tej chwili jedna z wiekszych kolekcji sprzetu w Polsce.
Biorac pod uwage jakie placi ceny za niektore okazy, to chyba nie traktuje tego jak inwestycje.

14

Odp: Atari 1040st (f) Square keys pc at 286 a co to jest?

Nosty - a nie wiesz w takim razie, czy jakimś przedziwnym cudem ów człowiek nie nabył onegdaj Atari 1090?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

15

Odp: Atari 1040st (f) Square keys pc at 286 a co to jest?

NIE, ale z tego co słyszałem jak by ktoś takie coś wystawił na ebay-u (allegro) std. jego text"zastanawiałem się sekundę" oczywiście kupiłem :P To on  qpił a później by patrzył na cenę (też tak miałem jak walczyłem na ebay.de o ct60 które się okazało ct 63 :) )...

Z tego co z nim ostatnio rozmawiałem, na jego stronie czeka na opis ponad 250 "nowych" kompów ....

Ale ma chroniczny brak czasu, ostatnio zakupił falcon-a od Kasi (colney) z tą "dziwną" klawiaturą swqARE keys ...
Cena była "ostra" jak na allegro i Falcon-a... Ale on się zastanawiał sekundę...

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-06-07 10:13:37)