1

Temat: [vbxe] nowa paczka

jest do sciagniecia nowa paczka na stronie projektu

strona projektu jakby ktos sie pytal jest w tej chwili tu

ze wzgledu na znaczna objetosc paczki zostala rozbita na kawalki

i tak osoby ktore juz zainstalowaly swoje karty nie musza pobierac 8mb z ilustracjami do instalacji

pozostale czesci to przyklady, dokumentacja i wreszcie same rdzenie wraz z programami narzedziowymi - to pewnie zainteresuje wiekszosc

candle i electron

przechodze na tumiwisizm

2

Odp: [vbxe] nowa paczka

Jakie konkretnie problemy z niestabilnościa poprawia rdzeń 1.22? Bo na 1.20 zdarza mi się, aczkolwiek rzadko, że pojawiają się jakieś przekłamania w obrazie - artefakty "cyfrowe" a nie zakłócenia w jakości obrazu czy np. nie włącza się poprawnie sterownik S_VBXE dla SDX. Ale to wszystko naprawdę bardzo rzadko (problemy pomijalne) i pomaga wyłączenie i włączenie Atarki ponownie po chwili.
Ale chciałbym wiedzieć jakie inni spotkali problemy z niestabilnością i jakie usuwa nowy rdzeń :)

Poza tym - DZIĘKI! :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-04-01 08:07:49)

3

Odp: [vbxe] nowa paczka

u mnie karta na rdzeniu 1.20 pracuje nader stabilnie. Problemów w zasadzie brak ;)

... a będzie strona w języku ojczystym??

Ostatnio edytowany przez Pin (2010-04-01 19:21:18)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: [vbxe] nowa paczka

Pin: update rdzenia jest obowiązkowy, na 1.20 gwarancja właśnie się skończyła ;-)

Jacques: Mnie i kilku innym osobom zdarzyły się problemy typu mrugający obraz, kaszana na PMG itp. Problem polega na zbyt opóźnionym przechwytywaniu danych z szyny po opadającym zboczu PHI2 - w efekcie w niektórych komputerach np. po rozgrzaniu sprzętu występowały zapisy błędnych wartości do rejestrów emulowanego GTIA czy też rdzenia FX albo VRAM. Problem poprawiłem przez synchronizację z PHI0 zamiast PHI2. PHI0 wyprzedza PHI2 mniej więcej o 40-50ns.

pomidor

5

Odp: [vbxe] nowa paczka

Elc / Candle - pytanie :) -

Jak przygotować z bitmapy działającej pod VBMP plik *.DAP pod SLIDE?

.. a tak przy okazji - BRAWO :) - SLIDE wreszcie działa pod Sparta DOS X ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: [vbxe] nowa paczka

moment..ja nie  kapuje albo za późno jest..


po wgraniu rdzenia 1.22a sterownik SDX nie widzi vbxe

coś spieprzyłem ??

...

do tej pory myslalem za 2 rdzenie do wybory

: wersja R z RAMem
: Wersja A  - bez extra ramu

a tu jescze na ATRze GTIA ??

mam zamet..


ps. FC po flashowaniu udaje nieboszczyka gdy trzeba nacisnac klawisz pod SDX....

Ostatnio edytowany przez lotharek (2010-04-01 21:16:56)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

7

Odp: [vbxe] nowa paczka

spróbuj wcześniejszą wersję FC, bo ta pod SDX działa normalnie. Oczywiście albo z X, albo skonfiguruj sobie COMEXE.SYS ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: [vbxe] nowa paczka

sterownik sparty tez trzeba zupgrejdzic

pin: programem bmp2dap

przechodze na tumiwisizm

9

Odp: [vbxe] nowa paczka

Sebol - najnoawsze wersja na stronie drac030 to 0.98 ....taka mam - Sterownik "S:" v.0.98 dla VBXE (wymagany rdzeń 1.20 lub nowszy) (plus loader dla AtariDOS i sterownik konsoli dla SDX).

edit :

po wgraniu v2FX122a vbxe mi nie dziala...nie dziala misja, JSW sie zwiesza, PLASMA wrac do QMEGA....S: SDX nie widzi VBXE

edit: po powrocie do 1.20 wszytsko dziala.... Candle ??

Ostatnio edytowany przez lotharek (2010-04-01 22:07:25)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

10

Odp: [vbxe] nowa paczka

Candle - niestety nie mam pojęcia, skąd ten program pochodzi, ani gdzie go można w oficjalnym stuffie namierzyć :) - proszę o pomoc w takim razie.

... no i dupa :) - zaktualizowałem rdzeń, odpalam SLIDE i widzę dwa zdjęcia na przemian :D Reszta plików DAP jest olewana przez program ... - sprawdzę jeszcze na starym rdzeniu, albo grzebieniu - bo już nie wiem w jakich przypadkach SLIDE poprawnie działa. O - jest chyba źródełko :)

Lotharek - :) - do aktualnego rilejza do vbxe dołączone są zaktualizowane sterowniki S_VBXE, oraz CON. Podmień je sobie, to wszystko zatrybi ;)-


EDIT: SLIDE zatrybił po wyłączeniu / włączeniu kompa. Cold reset nawet nie dał mu rady, więc domniemam iż na program mają wpływ śmieci pozostawione w pamięci karty :) - ale, może się mylę, bo koderem to ja nie jestem ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2010-04-01 22:10:16)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: [vbxe] nowa paczka

pin - pochodzi z mojego dysku, kiedys gdzies dawalem source do niego + binarke na grzyba - powinien byc tam gdzie pierwszy reliz slide'a

sprawdz na grzebieniu - rdzen nie ma nic tu do rzeczy
co do sdx'a to prosilem zeby ktos spojrzal czemu sdx nie widzi plikow podczas gdy ta sama procedura - napisana de facto oryginalnie przez mono wczytuje plik pod sdx w scrollu, ale coz - bez odezwu
wczoraj to co electronu znalazl (brak EOL w nazwach pliku) electronu poprawil
calosc nalezy kompilowac madsem 1.9 lub nowszym

1200xl jest pisane pod cart (ostatecznie bedzie jako rom a nie jako plik wykonywalny) wiec dosy traktuje po macoszemu - tj cala pamiec jego

przechodze na tumiwisizm

12

Odp: [vbxe] nowa paczka

Pin napisał/a:

Lotharek - :) - do aktualnego rilejza do vbxe dołączone są zaktualizowane sterowniki S_VBXE, oraz CON. Podmień je sobie, to wszystko zatrybi ;)-


ale mi nic na nowym jajku nie trybi.....nawet MISSION SHARK VBE versja....

http://www.mmj.pl/~lotharek/stuff/201004011018.jpg
http://www.mmj.pl/~lotharek/stuff/201004011020.jpg

Ostatnio edytowany przez lotharek (2010-04-01 22:14:19)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

13

Odp: [vbxe] nowa paczka

uuu - to coś jest nie halo, bo jak na razie problemów nie stwierdziłem. Słuchaj - będziesz na party w Krakowie?? - jeśli tak, to weź kompa i się pogrzebie (pogrzebaczem) przy ustawieniach.

Draco - możesz zobaczyć do kodu SLIDE? - jest w rilejzie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: [vbxe] nowa paczka

coz
nowe wersje jak zwykle do sciagniecia na www.napisz.se

ponadto nie ma czegos takiego jak mission shark wersja vbxe
to co masz nigdy nie powinno wylesc na swiatlo dzienne, a teraz coz - jest porzucone i nie wiadomo czy bedzie rozwijane

zwlekalismy z release bardzo dlugo wlasnie dlatego ze nikomu sie nie chcialo zaktualizowac przykladow
w koncu wiekszosc jakos sie zmobilizowala, a ci, od ktorych nie dostalismy odpowiedzi w zwiazku z aktualizacja exampli - electronu poprawil sam

ani ja ani electronu nie bedziemy wszystkiego robic sami - to na was spoczywa obowiazek rozwijania oprogramowania vbxe jesli chcecie miec cokolwiek z tej karty
oczywiscie mozna olac, poczekac na gotowe, albo powiedziec ze sie nie umie

ja tez nie umiem i dalem jakos rade przygotowac jakiekolwiek example, wiec coz

sory winetu

przechodze na tumiwisizm

15

Odp: [vbxe] nowa paczka

Pinek..odpal Misje na VBXE. trybi Ci ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

16

Odp: [vbxe] nowa paczka

electron napisał/a:

Jacques: Mnie i kilku innym osobom zdarzyły się problemy typu mrugający obraz, kaszana na PMG itp. Problem polega na zbyt opóźnionym przechwytywaniu danych z szyny po opadającym zboczu PHI2 - w efekcie w niektórych komputerach np. po rozgrzaniu sprzętu występowały zapisy błędnych wartości do rejestrów emulowanego GTIA czy też rdzenia FX albo VRAM. Problem poprawiłem przez synchronizację z PHI0 zamiast PHI2. PHI0 wyprzedza PHI2 mniej więcej o 40-50ns.

Ha, objawy jak u mnie czasem - drobne śmieci, itp, ustające np. po ponownym włączeniu kompa. Świetnie, że problem został poprawiony - po świętach zaktualizuję (hard)core-a ;)

17

Odp: [vbxe] nowa paczka

Lothaerk :) - Misja w wersji /tajemnica/ działa na rdzeniu 1.20, lecz nie działa na rdzeniu 1.22. Teraz to sprawdziłem ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: [vbxe] nowa paczka

to sprawdz jeszcze na altirze, ktora ponoc lepiej osbluguje "specyfikacje" vbxe niz... vbxe ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

19

Odp: [vbxe] nowa paczka

Lotharek - czy sprawdzasz przykłady z najnowszej paczki czy starsze ? bo są poprawione i przekompilowane. Obraz RGB masz ? Nie mruga nie syfi się ? Misja może nie działać, jeśli sprawdza dokłądnie wersję rdzenia (nie pamiętam - sprawdzę dzisiaj). Bootbank ustawiasz prawidłowo ?

Będziem walczyć ! :)

pomidor

20

Odp: [vbxe] nowa paczka

lotharek napisał/a:

Sebopo wgraniu v2FX122a vbxe mi nie dziala...S: SDX nie widzi VBXE

U mnie działa, zarówno z rdzeniem R jak i A. Sprawdź, czy nie pomyliłeś plików, S_VBXE.SYS, wielkość 7869 bajtów, data 29-03-10, czas 21:27:54.

W nowym rdzeniu zmienił się sposób numerowania wersji (są dodatkowe flagi), stąd ten problem. Info o tym wisi od paru miesięcy w Atariki (w dziale "Biblioteczka kodera" http://atariki.krap.pl/index.php/Wykryc … ji_rdzenia ).

Candle: jest drobny błąd w opisie przykładu textmode.com, w rzeczywistości drajwerek NIE jest wymagany do jego uruchomienia.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-04-02 09:20:50)

KMK
? HEX$(6670358)

21

Odp: [vbxe] nowa paczka

Lotharek dostaniesz dzisiaj wieczorem (mam nadzieję) inną wersję rdzenia do testów, jeżeli nie znajdziesz przyczyny problemów.

pomidor

22

Odp: [vbxe] nowa paczka

i to sie nazywa support, a nie NAPISZ.SE ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

23

Odp: [vbxe] nowa paczka

A ja mam pytanie czy na nowym rdzeniu działają:

- Last Word VBXE
- Jet Set Willy VBXE xxl'a
- Nightshade VBXE
- demo Mr Proper/Plum
- Night Driver VBXE

?
Na tę chwilę jestem 160 km od domu i sprawdzić sam nie mogę ;) Oprogramowania na VBXE jest na tyle mało, że to już istniejące fajnie żeby nadal działało z nowymi rdzeniami :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-04-02 12:20:05)

24

Odp: [vbxe] nowa paczka

Lotharek - jednak najpierw odpowiedz na pytania, które zadałem w poście #19

pomidor

25

Odp: [vbxe] nowa paczka

electron napisał/a:

Lotharek - czy sprawdzasz przykłady z najnowszej paczki czy starsze ?

1. Sprawdzałem starsze...czy mam przez to rozumieć ze każdy nowe jajko do vbxe wymusza poprawki do istniejacego softu ??

electron napisał/a:

Obraz RGB masz ?

Mam


electron napisał/a:

Nie mruga nie syfi się ?

nie zauwazylem zadnych dolegliwosc

electron napisał/a:

Misja może nie działać, jeśli sprawdza dokłądnie wersję rdzenia (nie pamiętam - sprawdzę dzisiaj).

Miodzio :-)

electron napisał/a:

Bootbank ustawiasz prawidłowo ?

B jak barbara i reboot

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey