26

Odp: [vbxe] nowa paczka

No dobra to sprawdź najnowsze przykłady, te z paki, ok ?

Co do Misji, to (jak i niektóre inne przykłady) sprawdza wersję rdzenia czy jest dokładnie 1.20 - a więc nie ruszy na 1.22 chociaż ten rdzeń jest kompatybilny. Problem został rozwiązany na przyszłość przez dokładniejszą specyfikację numeracji i rozpoznawania wersji rdzenia - począwszy od wersji 1.21.

Ostatnio edytowany przez electron (2010-04-02 20:44:48)

pomidor

27

Odp: [vbxe] nowa paczka

Candle - Ponawiam pytanie o program bmp2dap. Czy możesz go upublicznić?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

28

Odp: [vbxe] nowa paczka

pinu, mowilem - jest wraz z pierwszym releasem slajda
http://spiflash.org/files/vbxeslide.zip

przechodze na tumiwisizm

29

Odp: [vbxe] nowa paczka

dzięki ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

30

Odp: [vbxe] nowa paczka

Wieści z frontu: korzystam z 1.22A.

Demo Mr Proper/Plum krzyczy, że wersja rdzenia jest różna od 1.20 i odmawia posługi. Czyli sytuacja podobna jak Misja, tylko, że tu bardziej kulturalnie, bo z komunikatem ;)

31

Odp: [vbxe] nowa paczka

Ładna mi kultura... :) Tego samego rzędu co zakładanie że VBXE jest na D6 :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

32

Odp: [vbxe] nowa paczka

coz
nikt nigdy nie powiedzial ze mr proper jest a) skonczony (nawet jako demo), b) poprawny politycznie
to ze w ogole jest na 1.20 to tylko dobra wola tebego, wiec nie ma co sapac
zamiast tego to moze ktos by cos napisal? ;)

przechodze na tumiwisizm

33

Odp: [vbxe] nowa paczka

Mózg rozgrzewam... Lata nic nie pisałem w assemblerze... A jeszcze dawniej na 6502. VBXE zainstalowany i już więcej wymówek nie znajduję :) Może spróbuję na początek coś istniejącego przerobić na VBXE ?

Ostatnio edytowany przez wieczor (2010-04-05 23:19:34)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

34

Odp: [vbxe] nowa paczka

lepiej zaczac z czyms od zera, bo wiecej czasu zajmuje rozpracowywanie jak co dziala w gotowcu, niz pisanie czegos prostego bez myslenia jak by to sie robilo anticem

przechodze na tumiwisizm

35

Odp: [vbxe] nowa paczka

Ja myślałem raczej o czymś co już jest robione anicem, tzn. atarowską gierkę... Ja wiem... River Raid :) Ale może masz rację :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

36

Odp: [vbxe] nowa paczka

river raid nie jest tak banalny jak sie wydaje

przechodze na tumiwisizm

37

Odp: [vbxe] nowa paczka

Candle napisał/a:

to ze w ogole jest na 1.20 to tylko dobra wola tebego, wiec nie ma co sapac

@Jacques & wieczor: Rdzenie 1.2x są ze sobą w 100% kompatybilne, więc jeśli autorzy nie zdołają się zmobilizować, to pewnie taki program można stosunkowo łatwo poprawić. Chodzi tylko o "rozluźnienie" tego kawałka, który sprawdza numer wersji, żeby akceptował wszystko z zakresu od 1.20 do 1.29, zamiast samego 1.20

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-04-05 23:59:14)

KMK
? HEX$(6670358)

38

Odp: [vbxe] nowa paczka

No właśnie... Jeżeli polityka jest taka, że 1.2x mają być zgodne to wystarczyłoby sprawdzenie, czy rdzeń jest > 1.20 a nie równy ;) Candle, to, że coś nie jest skończone lub jest demem chyba nie przeszkadza w feedbacku nt. poprawności działania na nowym rdzeniu ;) Skoro poprawia się SLIDE.COM, itp. to Mr Proper również raczej może być poprawiony. Oba te programy są demami możliwości VBXE i chyba są pisane po to by działały na VBXE a nie po to by nie działały ;) Rozumiem "napisz se", ale "napisz se patcha" za autora to już trochę przesada ;) I nie mam tu żadnych pretensji do tebe, bo wykonuje niesamowitą robotę na Atarce tak czy inaczej, tylko do Twojego pomysłu patchowania programów za autorów ;) Chyba by nie chcieli by ktoś rozpowszechniał grzebane przez niego ich programy.

P.S.
Na szczęście można sobie załadować i 1.20 i 1.22 i zmieniać bootowany rdzeń :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-04-06 08:00:59)

39

Odp: [vbxe] nowa paczka

rzeczywiście, powstało pewne zamieszanie.

1.20 i 1.22 są całkowicie kompatybilne. Z punktu widzenia użytkownika różni się (odrobinę) sposób wykrywania wersji rdzenia, który został doprecyzowany tak, aby można było zmieniać wersje a programy potrafiły rozpoznać je jako kompatybilne. Zasada jest taka, że rdzenie 1.2x są kompatybilne ze sobą (w dół i w górę), a niekompatybilne z ewentualnymi wersjami 1.3x itp. Generalnie ostatnia cyfra w wersji rdzenia to minimalne zmiany / bugfixy nie wpływające na specyfikację i sposób programowania rdzenia.

Schemat ten obowiązuje dopiero od 1.21 (niepublicznej) więc nic dziwnego, że niektórzy autorzy nie mieli szans poprawić swoich programów. Z drugiej strony większość autorów przykładów dostała rdzeń długo przed premierą, więc mieli czas na poprawienie - nie wszyscy to zrobili.

Ostatnio edytowany przez electron (2010-04-06 09:16:02)

pomidor

40

Odp: [vbxe] nowa paczka

Jacques napisał/a:

I nie mam tu żadnych pretensji do tebe,(...) tylko do Twojego pomysłu patchowania programów za autorów ;) Chyba by nie chcieli by ktoś rozpowszechniał grzebane przez niego ich programy.

Gdyby tego nie chcieli, to by sami je poprawili. Skoro nie poprawiają, to podaję sugestię, że poprawienie programu na własną rękę (przez zainteresowanego użytkownika) jest jak najbardziej możliwe i przypuszczalnie niezbyt trudne.

KMK
? HEX$(6670358)

41

Odp: [vbxe] nowa paczka

tylko gdzie to jest napisane ze to jest moj pomysl?
moja opinia na temat calej sprawy jest taka, ze dwie osoboy nie beda robic calego softu i hardware dla vbxe, oraz nie chca i nie beda brac odpowiedzialnosci za bety ktore gdzies wyciekly w ten czy inny sposob
feedback - swietnie - ale wprost do autora, a nie do mnie czy electrona

przechodze na tumiwisizm

42

Odp: [vbxe] nowa paczka

Candle, no z tym, że Twój pomysł to może nadinterpretacja słów:

"nikt nigdy nie powiedzial ze mr proper jest a) skonczony (nawet jako demo), b) poprawny politycznie
to ze w ogole jest na 1.20 to tylko dobra wola tebego, wiec nie ma co sapac"

... i tego jak się wątek rozwinął, jeśli nie to miałes na myśli, to sorki (ale Draco też sugerował poprawianie przez użyszkodników :) ).

Zaś co do tego:
"nie chca i nie beda brac odpowiedzialnosci za bety ktore gdzies wyciekly w ten czy inny sposob"

... to poza Misją, która chyba rzeczywiście wyciekła, problem po prostu istnieje i wydaje mi się dziwną drogą, by użytkownicy poprawiali coś do nowego rdzenia, co działało na starym. Poza tym Mr Proper/Plum nie wyciekł, ale jest udostępniony na stronie Mad Teamu.

Po prostu bałagan się zrobił gdy koderzy nie do końca zastosowali się do tego, że 1,2x mają być ze sobą kompatybilne i zamiast tego sprawdzając NA SZTYWNO czy wersja rdzenia to 1,20 ;)

Nie jest to wielki problem, bo ja mogę sobie używany rdzeń zmienić by odpalić niekompatybilny program, ale pewnie po prostu wymaga uporządkowania. I zgoda, że np. SLIDE, MRPLUM, itp. to jedynie demka i w teorii "nie ma o co bić piany". Ale są one na tyle fajne i jest tych programów na tyle mało, że fajnie byłoby nie tracic możliwości ich uruchomienia wraz z nowym rdzeniem. Ot, tyle :)

P.S.
Wczoraj testowałem 1.22 i nie zauważyłem poprzednich okazyjnych problemów z krzakami na ekranie, supeł :) Poza tym wszystko działa świetnie w nowych wersjach (Slide, S_VBXE, Eddy), działają też produkcje XXL-a (JSW, Nightshade, NightDriver) oraz The Last Word VBXE. Jedynie nieoficjalna Misja i Mr Plum są wyjątkami, także wielkiego dramatu nie ma ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-04-06 10:45:42)

43

Odp: [vbxe] nowa paczka

jak juz electron pisał, w czasie gdy był 1.20 to nie mieliśmy sprecyzowanego tego, jak beda numerowane kolejne wersje rdzenia i czy 1.21 bedzie kompatybilny z 1.20, wiec mowic ze ktos sie nie zastosowal do jakis postanowien z przyszlosci jest dla mnie conajmniej niezrozumiale
to co sugerowal draco - sugerowal draco
produkcje xxl'a prawdopodobnie dzialaja przez przypadek, natomiast czy fjc poprawil tlw do 1.22 czy nie - nie mam pojecia - zakladam ze sprawdzany jest tylko major, bez minora (vide dokumentacja)

przechodze na tumiwisizm

44

Odp: [vbxe] nowa paczka

> produkcje xxl'a prawdopodobnie dzialaja przez przypadek

:D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

45

Odp: [vbxe] nowa paczka

XXL po prostu pisze dobrze ;-)

Lotharku, jak Twoje testy ? Masz już jakieś wnioski ? Coś umilkłeś ...

pomidor

46

Odp: [vbxe] nowa paczka

moze ktos sie przylaczy i glos zyska moc ktora bedzie w stanie przekonac Electrona :/

<nudzenie on>

dla niektorych jest problemem, ze tryb tekstowy vbxe wlaczany jest z prostokatnym pixelem czyli (640x200 - przyklad)
gdyby pixel mial standardowa szerokosc jak w trybie 8 dostalibysmy wreszcie w atari normalny tryb tekstowy z zestawem 256 znakow. oczywiscie obecny tryb z racji chociazby tego ze jest juz oprogramowany tez musi zostac.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

47

Odp: [vbxe] nowa paczka

i zasmazke!

przechodze na tumiwisizm

48

Odp: [vbxe] nowa paczka

Jacques napisał/a:

Ale są one na tyle fajne i jest tych programów na tyle mało, że fajnie byłoby nie tracic możliwości ich uruchomienia wraz z nowym rdzeniem. (...) Jedynie nieoficjalna Misja i Mr Plum są wyjątkami, także wielkiego dramatu nie ma ;)

Jeśli ktoś ma rdzeń 1.22, a stęsknił się za demem Mr. Propera, to może zadziała plik dołączony do tego posta. To oczywiście póki Madteam nie uaktualni binarki na swojej stronie.

PS. Z "przypadkiem", którym działają produkcje XXL-a: coś w tym jest, wczoraj ściągnąłem JSW, NightDriver i NightShade (czy jakoś tak) ze strony Madteamu i niestety, na rdzeniu 1.22R nie chodzą. Może wymagają A?

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-04-12 14:22:41)

Post's attachments

mrproper-fix.zip 16.54 kb, liczba pobrań: 4 (od 2010-04-12) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
KMK
? HEX$(6670358)

49

Odp: [vbxe] nowa paczka

No ja potwierdzam, że wszystkie te gry xxl-a działają na 1.22A, na R nie testowałem.

50

Odp: [vbxe] nowa paczka

tebe uaktualnil oficjalnie mr propera, g2f'a i swoja plazme 3 dni temu
pliki dostaly 3 osoby - ja nie mam nic na swoje usprawiedliwienie, procz tego ze mam duzo na glowie

przechodze na tumiwisizm