Temat: VBXE + scandoubler

Simius napisał/a:

Jaka by była szansa na zrobienie na nowych płytkach dodatkowego złącza z sygnałami sprzed VDAC + paroma dodatkowymi potrzebnymi do scandoublera?

Z ciekawości - o którym scandoublerze myślisz?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2

Odp: VBXE + scandoubler

Jak to, o którym? O tym, o którym pisałem w temacie "konwerter vga". O takim, który zrobiłby konwersję bezpośrednio na czystym sygnale cyfrowym, a nie zasyfionym przetwarzaniem D -> A -> D.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

3

Odp: VBXE + scandoubler

Myślałem o tym. Mam taki scalaczek (AL251)  który w zasadzie jest do tego stworzony - przyjmuje cyfrowe RGB lub YUV w niskiej częstotliwości - wypluwa analogowy obraz RGB w częstotliwości wysokiej.

Bardzo fajny. Jednak jego wadą jest to , że wejście jest R-G-B 5-6-5 a tu mamy 7-7-7. Oczywiście połączyć to nie problem ignorując najmłodsze bity tyle że straci się na tym...

A wersji 24 bitowej nie znalazłem jeszcze u nikogo :(

Teoretycznie dałoby się to zaadaptować do istniejącego VBXE poprzez

a) wylutowanie DACa
b) wlutowanie w to miejsce podstawki
c) zrobienie pasującej do niej płytki z adapterem i AL251 - plus ewentualnie podstawką na oryginalny DAC żeby było wyjście "zwykłe"

Jednak to będzie tzw. rzeźbienie w gównie chyba żeby Candle na dzień dobry dał daca w podstawce - trzeba się jednak liczyć z tym że takowa ma ciut większe gabaryty niż sam scalak.

No i to obcięcie R-G-B do high color - z drugiej strony - czy jakikolwiek telewizor jest w stanie odwzorować więcej? :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

4

Odp: VBXE + scandoubler

Z AL251 jest jeszcze taki problem, że jest przeznaczony do konwersji obrazu z przeplotem, czyli takiego, w którym istnieje względne przesunięcie czasowe między półobrazami parzystymi a nieparzystymi, a Atari generuje obraz bez przeplotu. Jak zachowa się w takim wypadku układ - trudno zgadnąć.
A o podstawkach pod TQFP48 w ogóle, a w szczególności o takich, które byłyby montowane na oryginalnym footprincie, zapomnij. TQFP to nie PLCC.

Ostatnio edytowany przez Simius (2010-04-08 07:52:56)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

5

Odp: VBXE + scandoubler

atari moze generowac obraz z przeplotem - dowiodl tego rybags...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

6

Odp: VBXE + scandoubler

prosze moderatora o wydzielenie off-topa z tego tematu ;)

a co do daca w podstawce - skad podstawke to raz, dwa to ze bedzie kosztowac tyle co VBXE, a trzy to taki szczegol, ze DAC zre 120mA i potrzebuje chlodzenia (ma thermal pad od spodu i taki tez jest zrobiony na VBXE) i w podstawce mu sie raczej nie spodoba

[MM] wydzielono.

przechodze na tumiwisizm

7

Odp: VBXE + scandoubler

To faktycznie najsensowniej byłoby piny powstawiać na odpowiednich ścieżkach - tyle ze strasznie gęsto tam biegną :) Z drugiej strony ta strata kolorów zniechęca ciut, aż mi się nie chce wierzyć że averlogic nie wypuścił nic lepszego.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem