1

Temat: interlance Rybagsa

witam,

ma ktos jakis krotki przyklad ze zrodlem dzialania tego efektu?

przeszukalem forum i jest jeden ale chyba wyrwany z kontekstu i nie bardzo go rozumiem :(

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

2

Odp: interlance Rybagsa

Nie używaj tego bo to do niczego nie podobne i na przyszłość tylko kłopot będzie, ale to moje zdanie.

pomidor

3

Odp: interlance Rybagsa

i nie wszedzie dziala... mi konwerter na svideo->vga nie obsluguje tego trybu rybaka...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

4

Odp: interlance Rybagsa

To, że konverter nie obsługuje - to pech. Jeśli działa na standardowych atarkach (zarówno PAL, jak i NTSC) - to czemu nie korzystać? Nie rozumiem obiekcji...

Sikor umarł...

5

Odp: interlance Rybagsa

Zgadzam się z Sikorem, innych interlaceopodobnych trybów (HIP, TIP, RIP) można używać, więc dlaczego by nie tego Rybagsa, skoro Atari to POTRAFI :)

6

Odp: interlance Rybagsa

@electron: może byś rozwinął, bo to że "to do niczego niepodobne", to nie argument - nowe rzeczy zwykle są niepodobne do starych, a "tryb rybaka" jest - o ile dobrze rozumiem - nowy.

Czy chodzi o kłopoty w przyszłości z ewentualnym bezpośrednim wyjściem na VGA?

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: interlance Rybagsa

nie chodzi o to ze "atari to potrafi", ale o to ze wyswietlic to potrafi nikla czesc sprzetu podpinana pod atarki i jak przypuszczam z czasem bedzie coraz bardziej nikla...
spoko, robi sie z tego cos takiego jak "ja wyswietlam przy wylaczonym antiku, coby cykli nie kradl"

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: interlance Rybagsa

co do rozwiązania Rybags-a to nie obawiał bym się tego... być może należało by się przyjrzeć imp. synchronizacji które procedury Rybags-a generują... może da się doprowadzić je do takiego stanu aby były bardziej strawne dla nowej generacji lcd-tv oraz konwerterów vga.

9

Odp: interlance Rybagsa

XXL, masz problem - napisz na forum. Bedziesz mial dwa! ;)
Chyba szybciej bedzie jak poprosisz o przyklady Rybagsa przez atariage.

10

Odp: interlance Rybagsa

drac816 patrzac na ten przyklad rybaka od reki obczail co/jak - tak wiec kontakt "in priv" wskazany.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

11

Odp: interlance Rybagsa

po to jest publiczny watek zeby kazdy mogl sie z tym zapoznac.
Rymags podeslal mi przyklad, jak sie troszke odrobie i sprawdze ze wszystko ok to wkleje.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

12

Odp: interlance Rybagsa

no to nie tu wklejaj a na atariki do niezbednika kodera :P
tu tylko zlinczuj...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep