1

Temat: Jak rozpoznać wersję SC1224

Chodzi o weryfikację producenta kineskopu. Ponoć były ze trzy serie w monitorach Atari SC1224 i któraś z nich była syfiata. Było to ponoć wałkowane na AtariAge, lecz mój murzyński język angielski nie umożliwi zrozumienia tematu :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: Jak rozpoznać wersję SC1224

zdjac tylna obudowe i przeczytac co napisali na nalepce na kinolu?
czy to ma byc rozpoznanie przez polaczenie jazni z monitorem?

przechodze na tumiwisizm

3

Odp: Jak rozpoznać wersję SC1224

Ja przypuszczam że raczej chodzi o jakąś identyfikację np. po numerze seryjnym , bez rozbierania :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: Jak rozpoznać wersję SC1224

Candle napisał/a:

zdjac tylna obudowe i przeczytac co napisali na nalepce na kinolu?
czy to ma byc rozpoznanie przez polaczenie jazni z monitorem?

ZLANIE jaźni. :) Jak Mr Spock.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

5

Odp: Jak rozpoznać wersję SC1224

SC1224 produkowały 3 firmy (Goldstar, Samsung, JVC), najpopularniejszy jest zdecydowanie Goldstar (pokrętła z boku obudowy, bardzo podobny do SM124), nie wiem czy chodzi o to, że te Goldstary występowały w trzech wersjach, czy o to, że w ogóle SC1224 wychodziły od trzech producentów? Ja mam Goldstara i nie mam zastrzeżeń do obrazu, jedynym minusikiem jest to, że wyświetlany obraz jest nieco obniżony i nie poprawia tego kręcenie potencjometrami. Jeśli będzie taka potrzeba to rozbiorę moje SC1224 i napisze jakie mam oznaczenie kineskopu.

800xl _ 65xe _ 520st _ 1040ste _ mega4 _ falcon _ 2600 _  2600jr _ jaguar

6

Odp: Jak rozpoznać wersję SC1224

Piesiu - może chodzić jak i o serię tak i o producenta. Ktoś, lecz nie wiem kto i gdzie - temat ten wyczerpująco wyjaśnił i ostatecznie chodzi o to, że niektóre monitorki wyświetlają syfiaty obraz, a niektóre świecą bardzo dobrze. ... i może właśnie istnieć metoda rozpoznania wersji po np. numerze seryjnym, czy po jakimś tam szczególe.

Candle :) - czy jak kupujesz używany samochód, to czy po rozpołowieniu silnika informujesz sprzedawcę, że nie chodziło Ci o pojazd z tą właśnie wersją jednostki napędowej? :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Jak rozpoznać wersję SC1224

mniej wiecej ;)
ale jak kupuje monitor crt (kiedy to bylo?) to patrze na zuzycie kineskopu, na jasnosc, na nasycenie kolorow i z tego robie sobie punkt wyjscia
a jak mi zalezy na konkretnym modelu, to kupuje w ciemno, bo wiem, ze i tak sobie naprawie, cokolwiek bylo by zepsute

przechodze na tumiwisizm

8

Odp: Jak rozpoznać wersję SC1224

tak - tylko, że kupując monitor przez internet mogę bazować wyłącznie na opinii sprzedającego. I tu zaczyna się problem ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Jak rozpoznać wersję SC1224

wiec po co plakac ze sie nie ma?
trzeba zanabyc, a pozniej sobie naprawic

przechodze na tumiwisizm

10

Odp: Jak rozpoznać wersję SC1224

wiesz - może być problem z wymianą 12" CRT :) -

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info