Temat: Zybex na PCta ? :)

Widze ze wreszcie zaczynaja powstawac porzadne gry na PCta :)

Jak podaje serwis www.remakes.org poczyniono juz pierwsze kroki w kierunku zrobienia remaku Zybexa. Proponuje pojsc za linkiem:

http://www.vbforum.remakes.org/vbforum/ … readid=488

oraz sciagnac i przetestowac wersje "alfa" nowego zybexa.

2

Odp: Zybex na PCta ? :)

No cóż, na razie jest to mocno niedorobiona wersja - pomijam jakość muzyki, ale zwracam uwagę na ścinanie się ekranu. Jest to przerobiona wersja z C64 (tak na moje oko), a muzyka na real atari jest o niebo lepsza... Ale samą ideę popieram i czekam, jaka gra będzie następna...

Sikor umarł...

3

Odp: Zybex na PCta ? :)

moze mi jakis fachowiec powiedziec co stoi na przeszkodzie zeby zrobic remake prawieidealny zaszywajac po prostu pod pokladem niewidoczny emulator? W ten sposob mozna produkowac tasmowo remake'i wszystkich gier 8-bitowych...

4

Odp: Zybex na PCta ? :)

Jak narazie malo grywalne, no ale poczekamy zobaczymy .

5

Odp: Zybex na PCta ? :)

Eee... bidny ten Zybex - nie za bardzo daje się przed pociskami uciec - a konwersja na 100% z komcia - poznaję po tym obleśnym kanciastym logo...  :?

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: Zybex na PCta ? :)

Rzeczywiście wersja zdecydowanie do dorobienia, na razie nie grywalna ale fajnie że powstają konwersje starych gier na PC. Moim zdaniem konwersje starych gierek na grzybka nie powinny być idealnymi kopiami tego co już było na Atari , C64 itd.. bo do wiernego odtworzenia starych gier służą emulatory. Grzybowe wersje powinny nawiązywać powiedzmy w parudziesięciu procentach do oryginału, a do tego powinni dołożyć nowe bardziej zaawansowane efekty np. w nowej wersji Zybexa zachowano niektóre detale graficzne z C64,ale chociaż eksplozje zrobiono od nowa,w grafice grzybkowej i chwała autorom za to. Jednak powinny oferować płynny przesuw obiektów na ekranie jak te z Atari czy C64.

poke 559,35 - poszerzasz swoje horyzonty; fretless@poczta.onet.pl

7

Odp: Zybex na PCta ? :)

beznadziejny ten zybex. to jest konwersja z c-64, ale baaaardzo nieudana. wolę sobie pograć na oryginalnej komodzie, a na PC powinni tę gierę bardziej wypasać. :-)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

8

Odp: Zybex na PCta ? :)

......a ja nigdy nie lubilem Zybexa.......wolalem inne giery; nap. taki Draconus....moze kiedys doczekam sie konwersji i w oprawie blizszej naszym czasom:)

gep/lamers^dial

9

Odp: Zybex na PCta ? :)

I tak nic nie dorówna oryginałom.  :D  To tak jak z filmami: Rambo I, RamboII..., Obcy, Obcy... itd.

Sikor umarł...

10

Odp: Zybex na PCta ? :)

niby tak ale......Obcy 2 byl lepszy od jedynki...i mysle ze wiecej by sie przykladow znalazlo....

gep/lamers^dial

11

Odp: Zybex na PCta ? :)

preliminary monty 16k, to montezuma revenge wykastrowana na potrzeby kartridza, i montezuma revenge jest na PC

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

12

Odp: Zybex na PCta ? :)

Jezeli chodzi o Montezume Revenge, ta dolaczona do Montezuma's Return (tej platformowki 3d na PC) to raczej to nie jest osobna wersja na PC. Z tego co kojarze to wsrod plikow sa pliki emulatora XLit.

13

Odp: Zybex na PCta ? :)

bawilem sie dzis sprzeciorem co zwie sie Cassiopeia; mnostwo ciekawych programow na to jest,no i ofkoz emu Atari.....rulez!!!!!!!! rznalem sobie w Zybex'a i Montezume na Pocket PC ; sprzecior ten chodzi juz po 800 pln.....zastanawiam sie nad zakupem bo zajaralem sie okropnie... 8O  8O  8O  :D

gep/lamers^dial

14

Odp: Zybex na PCta ? :)

ten ZYBEX to jest po prostu żenada.... :(
Wydaje mi sie ze mozna byloby to zrobic lepiej, ale troche by autor musial sie natrudzic. Mam na mysli pewne ulepszenie gfx a'la nowy DEFENDER OF THE CROWN na PeCe....