1

Temat: uwaga na paypal

Tak po moich bojach z paypalem pomyslalem ze ostrzege innych co ta firma wyprawia.

Sprzedaje Usatany itp , pieniadze zbieralem przez paypala (konto mam od paru lat, zweryfikowane itp)  bo teoretycznie szybko i wygodnie , dostepne z calego swiata. Wszystko bylo ok, fundusze wplywaly, w miedzyczasie takze paypalem placilem w Polsce za plytki i czesci. Szybko i wygodnie. Do czasu oczywiscie. Na paypalu uzbierala mi sie spora kwota, i nagle zonk. Loguje sie na strone a tam pisze ze moje konto zostalo zawieszone z powodu podejrzanej dzialalnosci. Jednoczesnie zablokowali mi wszystkie srodki, mozliwosc wyplaty na konto. Ok , rozumiem, musza mnie ponownie zweryfikowac. Wchodze na resolve problem a tam lista dokumentow ktore mam dostarczyc:

skan dokumentu z adresem i foto - ok mam

potwierdzenie adresu   - ok mam

faktury na towar ktory sprzedaje  i tu zonk bo skad mam miec skoro sam to produkuje? ok , wysylam faktury za czesci

dowody dostarczenia towaru do ludzi , kolejny zonk bo to przedsprzedaz i skad mam niby miec, poza tym rzadaja dowodow dostarczenia do Stanow za rzeczy ktore byly wplacone poprzedniego dnia, jeszcze nie widzialem kuriera zeby w dzien dostarczyl paczke Anglia-Stany czy Australia.

potwierdzenia konta bankowego - ok poszlo

wyslalem dokumenty, dostaje raport ze moja tozszamosc potwierdzona, konto zweryfikowane ale nadal sprawy nie cofna bo faktury im mam dostarczyc na urzadzenia, i dowody doreczenia rzeczy ktore ich nie powinny obchodzic bo nie byly sprzedane przez ebaya.
Dzwonie ,tlumacze ze jestem producentem i faktury to ja klientom wystawiam. ok, zastanowia sie, w miedzyczasie caly dzien skanuje i dosylam kolejne papiery.

Na drugi dzien wchodze na konto, konto zawieszone bez mozliwosci apelacji, 650 funtow zamrozone na 180 dni. Po tym czasie dopiero zwroca mi pieniadze.
Prubuje zrobic zwrot kasy dla ludzi ktorzy wplacili , nie moge bo mam zawieszone konto. znowu dzwonie na helpline (50 pensow za minute) po pol godzinie laskawie robia zwrot pieniedzy ludziom.

Absurdy jak za glebokiego PRL.

Potem pokopalem po necie i okazuje sie ze takich przekreconych ludzikow jak ja jest cala rzesza.

Chociaz nadal nie rozumiem dlaczego firma zajmujaca sie przelewami pieniedzy uwaza przelewy pieniedzy za podejrzane i zawiesza konta. Ale tak lekko liczac przy ich zasiegu, 1000 takich losi jak ja, kazdy niech tam po 500 funtow, maja pol miliona nieoprocentowanej pozyczki na pol roku. Sa lepsi niz ZUS!

Tu jest fajny film jak kolega podobnie przekrecony pokazuje o co chodzi, niestety po angielsku : http://www.youtube.com/watch?v=tQxL7eqAJPE&feature=related

Wiec ku przestrodze, w/g Paypala nikt nie jest niewinny.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

2

Odp: uwaga na paypal

A ja mam obawy przed pełną aktywacją karty (płatności powyżej 100$, jeśli dobrze kojarzę). Bo jakby się ktoś nie daj Boże włamał na konto i wyprowadził kasę na inne konta paypal, to pewnie też byłoby "WESOŁO" z odzyskaniem swego.

3

Odp: uwaga na paypal

Jest lepiej, paypal sam ci moze wyprowadzic kase. Im wiecej czytam tym mi sie bardziej wlos jezy. Wystarczy w google wpisac paypal frozen money albo paypal scam i do wyboru do koloru jak ludzi w konia robia.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

4

Odp: uwaga na paypal

Hmmm strasznie dziwne to co piszesz. Szczeka mi odpala. Paypal w Europie dziala jako instytucja BANKOWA. Oczywiscie maja obowiazek (w koncu zyjemy coraz bardziej w kraju policyjnym) monitorowania transakcji powyzej jakiejstam kwoty, ale to nie oni sa od weryfikacji czy dzialasz legalnie tylko odpowiednie instytucje!

Wszystko co opisujesz wyglada mi na sprawdzanie czy nie "pierzesz brudnych pieniedzy" czy nie przeprowadzasz jakis wirtualnych transakcji.

Ja dwa miesiace temu mialem podobny przypadek, ale sprawa miala odmienny i duzo lagodniejszy przebieg:

Zalogowawszy sie na Paypala dostalem komunikat:

Firma PayPal nieustannie pracuje nad zapewnieniem bezpieczeństwa, regularnie monitorując konta w swoim systemie. Sprawdziliśmy ostatnio Twoje konto i potrzebujemy dodatkowych informacji, które umożliwią nam świadczenie bezpiecznych usług. Zależy nam na jak najszybszym przywróceniu normalnego statusu konta. Przepraszamy za niedogodności.
# 3 marca 2010: Na Twoje konto PayPal wpłynęły płatności na łączną kwotę co najmniej XXXX,00 PLN.

Firma PayPal jest zobowiązana do przestrzegania przepisów Unii Europejskiej dotyczących prania brudnych pieniędzy, w związku z czym gromadzi informacje od klientów po przekroczeniu przez nich ustalonego limitu otrzymanych łącznych płatności. Te kroki muszą zostać ukończone w ciągu 180 dni w celu zapewnienia zgodności ze wspomnianymi przepisami.

XXXX - chodzilo o kwote paru tysiecy PLN.

ALE: moje konto zachowalo cala funkcjonalnosc. Zarzadali skanu dowodu i jakiegos rachunku potwierdzajacego zameldowanie.
Po wyslaniu im tych informacji sprawa zostala zamnieta po 2 dniach.

Troche sie przestraszylem, bo zeby powolywac sie na przepisy o praniu brudnych pieniedzy w kontekscie paru tysiecy PLN?? Zastanawialem sie nawet czy nie zadzwonic i nie zapytac co zrobia z tymi danymi (czy raportuja moje dane i operacje do jakiegos ORGANU UE i moge sie spodziewac kontroli i klopotow, czy tez sa po prostu zobowiazani upewnic sie co do moich danych). Ale trafilem na taki ciekawy przypadek: http://www.wykop.pl/ramka/369834/wylewa … -problemy/
I postanowilem ze lepiej sie nie wychylac.

Nie sadze zeby chodzilo im o zarobek na % od Twoich pieniedzy. To nielogiczne, bo traca klietna. Pewnie chodzi raczej o biurokracje, zwykla glupote i dzialanie na zasadzie: lepiej odciac kazdego klienta ktory nie przystaje do normy, chocby byl uczciwy niz ryzykowac jednego nieuczciwego i klopoty ze strony wladz. A na tlumaczenia i odwolania leja bo nie maja czasu i pieniedzy a maja miazdzaca pozycje na rynku.

Na Paypala narzeka masa ludzi. Potrafia np cofnac wplacone Ci pieniadze, bo transakcja  wydala im sie podejrzana, albo wplacajacy z USA zareklamowal ja jednostronnie, majac gdzies ze Ty uczciwie wyslales towar. I uwazaja ze maja do tego prawo!
Kiedys trafilem na opis takiej sprawy. Sprzedajacy wyslal towar, a nagle Paypal przyslal mu info ze ma zwrocic kase bo kupujacy zglosil w swoim banku reklamacje tej transakcji. Nie mogli cofnac pieniedzy z konta automatycznie bo ich juz na nim nie bylo, wiec zazadali ich wplacenia straszac sadem i ekgezkucja kasy.

Tak samo duzo ludzi narzeka na sposob zalatwiania spraw klientow przez Allego czy Google (w dziedzinie reklam). Ale wszystkie te firmy moga sobie na takie zachowanie pozwolic, a ich klienci jesli chca zarobic nie maja alternatywy.
Wiesz ze nie majac Paypala ze sprzedaza do USA mozesz sie pozegnac niestety :/ Przykro mi.

EDITED: tak sobie pomyslalem: jesli nie masz nic do ukrycia, to moze zlozysz oficjalne skargi do organizacji konsumenckich i jakis komisji nadzoru bankowego? Ciekawe co odpisza. Czy instytucja bankowa ma prawo zadac faktur i potwierdzen wysylki towaru (!!!) i odmowic swiadczenia dzialalnosci na podstawie mglistego przeswiadczenia o "podejrzanej dzialalnosci"?
Kiedys dosiwdzialem sie ze w Europie Paypal podlega jak najbardziej instytucjom nadzoru bankowego i dziala jako bank.

Ostatnio edytowany przez nosty (2010-06-16 14:48:38)

Odp: uwaga na paypal

@zaxon: wiesz, rzadko kto napisze jak to paypal dobrze działa, ale jak już są problemy to dopiero się wywody rozpoczynają. Ktoś musiał Cię po prostu zgłosić do paypala jako oszusta, i już ruszyła lawina. Tu są niestety/stety bardzo restrykcyjni i taki mają regulamin.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: uwaga na paypal

@Adam - ale tu chodzi o zasade: jakim prawem instytucja bankowa kontroluje dowody wyslania towaru albo faktury?
Przeciez Zaxxon napisal, ze nie sprzedawal nawet tych rzeczy na eBayu. Paypal wylacznie przelewal mu pieniadze.

To tak jakby pani w okienku na poczcie wyplacajac Ci rente chorobowa poprosila o historie choroby, po czym stwierdzila ze sprawa wydaje jej sie jakas taka podejrzana, wiec rente Ci zamraza i poczta polska nie bedzie juz Ci wiecej jej wyplacala. Bez prawa do odwolania :P

7

Odp: uwaga na paypal

No , poza tym wlasnie paypal calkiem niezle manipuluje tymi restrykcjami wmawiajac ze to ochrona klienta. Co tez jest bzdura bo do tej pory mi nie oddali kasy za 2x uszkodzone playstation 2 ktorych mi klient nie wyslal i zamknal konto. Raptem 30 funtow.

Poza tym do paypala nikt mnie nie zglosil, konto bylo czyste.Uzywalem go caly czas, nie raz placilem za plytki i czesci w PL po pareset zlotych i bylo ok.


Dokladnie jak Nosty pisze, wplacali mi prywatni klienci, co ma paypal do tego kiedy ja im towar dostarcze i czy to jest powod do blokowania konta?

Ostatnio edytowany przez zaxon (2010-06-16 15:07:46)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

8

Odp: uwaga na paypal

Jacques: Ja nie ryzykowałem i nie podpinałem swojego głównego konta. Podpiąłem specjalnie założony do tego drugi rachunek, na którym jest tylko tyle kasy ile trzeba.

9

Odp: uwaga na paypal

Jeżeli chodzi o pieniądze to jedyny bezpieczny sposób ich przechowywania to zakopywanie równowartości w złocie.

Po atakach z 11/09 wszyscy jesteśmy terrorystami.
Wszyscy działamy w grupie przestępczej o nazwie społeczeństwo.
A grupa przestępcza o nazwie rząd nie lubi konkurencji.

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

Odp: uwaga na paypal

@nosty: prawem regulaminu i umowy. Wpisał sobie paypal takie rzeczy w regulamin na który zaxon, i mnóstwo innych osób sie zgodziło w momencie zakładania konta.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

11

Odp: uwaga na paypal

ZAXXXON !

mowilem Ci w Czestochowie - zrobiles blad - na ebayu wystawiles pzredmioty nie daajc 30 working days for delivery

tylko 2 working days (default)

ktos cie pod...olil ze nie ma wysylki po 2 tygodniach i klopoty gotowe.

zaznaczaj przy prorderingu  30 working days (tj ok 1,5 miesiacie) i wtym terminie sie wyrabiaj - nie ma problemow.

ps. albo zaloz sklep na twojej www

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

12

Odp: uwaga na paypal

Adam Klobukowski napisał/a:

@nosty: prawem regulaminu i umowy. Wpisał sobie paypal takie rzeczy w regulamin na który zaxon, i mnóstwo innych osób sie zgodziło w momencie zakładania konta.

Ja nawet kiedys przeczytalem ten regulamin. Tyle ze jest dlugi jak biblia i czesto zmieniany. Ale istnieje tez cos takiego jak "zakazane klauzule", ktorych nie mozna umieszczac w umowach czy regulaminach.
Dobra, nie bede plywal bo nie jestem od tego specem. Wiem ze umow trzeba dotrzymywac jak sie je podpisalo. Ale to nie znaczy ze nie mozna zglosic skargi i prosby o kontrole zgodnosci tego regulaminu np z polskim prawem.

I nie pisz ze tak duza firma jak Paypal jest na pewno zgodna z prawem, bo niezgodnosci znajduje sie czasem w regulaminach i umowach np duzych operatorow telefonicznych.

A propos ciekawostek w umowach: ostatnio chyba w licencji Apple (po polsku, tez dluga jak nieszczescie) przeczytalem, ze jesli ponizsza licencja jest gdzies niezgodna z wersja angielska, to obowiazuje mnie wersja angielska. Zbaranialem z lekka. Czy to jest zgodne z prawem?

Ostatnio edytowany przez nosty (2010-06-17 07:59:23)

13

Odp: uwaga na paypal

czesc!  tutaj w AU mamy taki sam b*rdel z eBay i PayPal, pare lat temu eBay zrobili ze mozna bylo tylko placic PayPal. czale szczescie AU ma bardzo rygorystyczny system bankowy\finansowy i "department of fair trading"
duzo szumu bylo ze wzgledu na jakie problemy sa w EU i US z PayPal... do tej pory eBay AU i PayPal sa dosc dobrze kontrolowane w AU i jakie tylko "issues" rozpatrywane sa w dosc szybkim czasie :)

14

Odp: uwaga na paypal

Regulamin paypal  zmienia sie co troche. Poza tym  nie w tym rzecz. Raczej w tym dlaczego firma blokuje calosc funduszy od roznych wplacajacych? Ok, jest problem z transakcja to ja blokowac ale zaraz wszystkie? Zawracac z konta bankowego wczesniej wyplacone pieniadze? Blokowac pieniadze za sprzedany towar na Ebayu na 21 dni lub do otrzymania pozytywnego feedbacku? Chociaz to ostatnie jeszcze jest zrozumiale.

Tak jak Nosty pisal, idziesz po rente a pani na poczcie mowi ze zdrowo wygladasz i ona ci nie zaplaci.

Poza tym co to za wytlumaczenie? Podejrzana dzialalnosc. No tak, firma od przelewow a ja wplacam i wyplacam pieniadze bulac niezla prowizje, podejrzane jak sam pierun, moze jakbym tylko wplacal bylo by ok.

A najbardziej rozwalila mnie tabelka co moge a czego nie z zablokowanym kontem:
Moge:
dodac fundusze na konto - po co skoro mam je zablokowane ?????
Umiescic na swojej stronie logo paypal   to juz mega LOL
Zrobic update informacji o sobie  - tez nie moge bo zablokowali ale pisza ze moge


Nie moge

Wysylac i odbierac platnosci
zamknac konta

Bylo smiesznie bo z kolei mialem aukcje konczance sie w tym dniu i ludzie nie mieli mi jak wplacic. A skasowac aukcji mi Ebay nie pozwolil.

Paragraf 22 po prostu.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

Odp: uwaga na paypal

zaxon: czy ja napisałem że to jest zgodne z prawem? Pewnie nie jest. Na klauzulach niedozwolonych odrobinkę się znam, pytanie tylko czy twoja przygoda z paypalem podpada pod polską jurysdykcję.

Zaś wydaje mi się że licencja Appla w punkcie że wersja angielska jest nadrzędna, jest niezgodna z polskim prawem.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

16

Odp: uwaga na paypal

klauzulach abuzywnych :P
co do licencji apple - tak, p. mowiacy ze wersja angielska jest nadrzedna jest z polskim prawem (brzmiacym w tej kwestii cholernie jednoznacznie) niezgodna...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

17

Odp: uwaga na paypal

Też se założyłem specjalne konto, które służy li tylko do transakcji PayPalowskich. Miałem już raz przygodę z w/w jak mi ktoś na koncie zrobił "third-part activity". Nic o tym nie wiedziałem do momentu aż PayPal nie przysłał mi informacji, że na koncie ma ujemne saldo w wysokości bagatela 30 000$ Myślałem, kur...wa że zwariuję jak to zobaczyłem. A w szczególności informację, że muszę to UREGULOWAĆ. Tak sobie szybko to przeliczyłem w głowie na złocisze i wyszło mi, że jak-nie-zadzwonię-na-OIOM to zmienię mieszkanie na przytulną kawalerkę na pobliskim cmentarzu. Napisawszy d payapal.PL  otrzymałem typowo zero-jedynkową odpowiedź (czego można się spodziewać po robotach z BOK-u), której morał był taki że muszę to uregulować. Wtedy naprawdę zacząłem sie denerwować i napisałem do paypal.COM Po dwóch dniach otrzymałem odpowiedź, że rzeczywiście  na moim koncie (podczas mojej nieobecności) działy się różne cyrki i balet balszoj. Po tygodniu ujemne saldo mi wyzerowali, ale co się lekko podnerwiłem to moje. A morał z tego taki, że jeżeli serwis do którego zgłaszasz pytanie, skargę, zażalenie, etc. nie jest polski (choć ma swoje przedstawicielstwo tutaj) to pisz w/w tylko i wyłącznie do źródła. Jest szansa, że coś wskurasz. Teraz walczę z EA. Polski oddział mnie olał (a gdybym miał odrobinę więcej czasu to bym sk****.om udowodnił w sądzie co to znaczy oszukany klient). W EA.com jest trochę lepiej aczkolwiek i tak wątpię żebym coś urodził.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

18

Odp: uwaga na paypal

hororus napisał/a:

Też se założyłem specjalne konto, które służy li tylko do transakcji PayPalowskich. Miałem już raz przygodę z w/w jak mi ktoś na koncie zrobił "third-part activity". Nic o tym nie wiedziałem do momentu aż PayPal nie przysłał mi informacji, że na koncie ma ujemne saldo w wysokości bagatela 30 000$

@hororus a moglbys to wytlumaczyc? Bo dotad wydawalo mi sie ze paypal nie pozwoli mi zaplacic za towar jesli przekrocze limit na mojej karcie kredytowej, ktora mam zgloszona do konta. A limit mam ustawiony smiesznie niski zebym sie nie zapedzal w zakupach do kolekcji ;)

Wiec jesli Ty masz limit na karcie >$30 000 (gratuluje zdolnosci kredytowej! ;) to paypal powinien sobie te pieniadze spokojnie sciagnac z konta Twojej karty kredytowej a to Twoj bank moze miec do Ciebie roszczenia o splate tej sumy.

Jak mozna miec saldo ujemne na koncie Paypal?

I drugie pytanko: wyjsnilo sie kto i jak sie wlamal na Twoje konto paypal?

19

Odp: uwaga na paypal

W mBanku jest specjalna e-karta do płatności elektronicznych, i ją jako jedyną mam zgłoszoną w PP. Ładuję ją odpowiednią kwotą przed płatnością, realizuję płatność i resztę rozładowuję, tak że właściwie cały czas jest pusta.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

20

Odp: uwaga na paypal

Zakladanie specjalnego konta tez podlega pod "suspicious activity". Co ciekawe  paypal jest wlasnoscia ebaya a zeby wystawic aukcje na ebayu konieczne jest posiadanie konta paypal (przynajmniej na ebay.co.uk) . Wiec Ebay kasuje za aukcje, paypal ponownie kasuje za transfer a kasa laduje w tej samej firmie. Tak sobie z ciekawosci draze temat to tu to tam i coraz ciekawszych rzeczy sie dowiaduje. Rychlo w czas.

Ostatnia rozmowa z infolinia:
ja: moje konto jest zablokowane,
info: tak, wyslane dokumenty sa niewystarczajace i zablokowalismy konto
Ja: jakich dokumentow brakuje i jak je wyslac, strona z wysylka jest zablokowana?
Info: zadnych bo konto jest zablokowane, wiemy ze to frustrujace
Ja: co moge zrobic
Info, nic bo nie przysluguje prawo do odwolania.
Ja: z kim rozmawiam, moge prosic o numer pracownika (o nazwisko itp nie moge)
Info: szszszuszusuz, dziekujemy za telefon. Piiiiiiiii

I sobie pogadalem.

A co smieszniejsze te blokady potrafia sie ciagnac jak lancuszek nieszczescia , np, kupowalem cos od kogos kilkukrotnie to juz i tego sprzedajacego konto bedzie podejrzane i beda sie domagac weryfikacji transakcji przy okazji blokujac konto na czas wyjasniania.

Nic,napisalem wczoraj pisemne odwolanie, ciekawe co odpisza.


W UK musze miec podlaczone do paypala konto bankowe , inaczej sa bardzo niskie limity na transfer.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2010-06-18 09:49:49)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

21

Odp: uwaga na paypal

Jaja jak berety!


BOK - człowiek
regulamin - (by) człowiek
egzekwowanie regulaminu - człowiek
rozpatrywanie odwołania/reklamacji - człowiek

Zbudowanie globalnej sieci - nie ma problemu. Zaimplementowanie i wdrożenie płatności z każdego miejsca świata - nie ma problemu.

Problemem jest człowiek i jego absurdy.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

22

Odp: uwaga na paypal

Pisząc "specjalne konto" miałem na myśli drugie takie samo, które już posiadam (oba w inteligo). Jest na nim ciągle goło, chyba że muszę za coś zapłacić. Robię wtedy quick money z jednego na drugie, a potem płacę PayPalem. Kredytówki nie mam, ale za to właśnie lubię inteligo, że debetówką obsłużę płatności elektroniczne i zagraniczne.
@Nosty - po pierwsze drobne sprostowanie - się mi jedno zero dopisało (teraz zauważyłem). Co nie zmienia faktu, że kwota i tak mała nie jest. Nie pamiętam jak to dokładnie było. Ale ówczesnego czasu jak odpaliłem PayPal to mi się na czerwono jarzyło 3ooo baksów. Nie wiem jak to było robione, ale fakt jest faktem, że jakiś koleś czynił lewizny z mojego konta. Może coś popierdoliłem w szczegółach, ale kwota i korespondencja była jak najbardziej prawdziwa. Wyjaśniło się tylko, że to nie ja i to było najważniejsze. Wtedy, jak zagłębiałem się w szczegóły poszczególnych transakcji to widniały dziwne ebayowskie loginy, którym płacono za transakcje, w których to nie partycypowałem. Aukcje tematycznie były chyba zbieżne z moimi, ale ewidentnie nie moje. I jakimś cudem status konta wskakiwał na minus. Zabij mnie, ale nie wiem jak (?). Mogło to być ze 4-5 lat temu.
P.S. status karty mam potwierdzony, a mój limit to 3300$ i to jest tylko limit na odbiór płatności (przynajmniej tak stoi napisane)
To tyle. Zbyt odległa historia  żebym mógł Ci przybliżyć problem w detalach.

Ostatnio edytowany przez hororus (2010-07-01 19:02:37)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

23

Odp: uwaga na paypal

hororus napisał/a:

To tyle. Zbyt odległa historia  żebym mógł Ci przybliżyć problem w detalach.

Szkoda. Bo ostatnio zaczalem sie denerwowac czytajac o takich dziwnych zdarzeniach w Paypalu. Nistety gdyby to mi zablokowali konto, to jestem uziemiony i jako kolekcjoner i jako "wydawca" gier :(

Ostatnio edytowany przez nosty (2010-07-02 21:26:50)

24

Odp: uwaga na paypal

Jednym z powodow blokady konta moze byc kupowanie i sprzedawanie tej samej osobie co na kolekcjonerskim rynku zdaza sie dosyc czesto. Kolejnym, przyjecie kilku-kilkunastu wplat tej samej kwoty w krotkim czasie.Feedback na Ebau nie ma znaczenia, mozna miec i 11000 pozytywow.

Z wczorajszych dialogow ,ebay upomnial sie za oplaty za aukcje, poprosilem grzecznie o odblokowanie paypala to zaplace. Niemozliwe, paypal to inny departament a ja mam wplacic karta lub czekiem. Ot taka kolejna paranoja. Jak mi konto blokowali to i zablokowali ebaya bo sa jedna firma, a teraz jak kase chca to juz nie sa.

Przenioslem sie do moneybookers.com , dziala to jak paypal  i nie robia takich przewalow.Nawet chyba sa tansi i sporo osob tego uzywa. Nie ma takich szopek jak w Paypalu z rejestracja i udowadnianiem ze nie jest sie wielbladem.
Nosty, jak chcesz wiecej horrorow to zajrzyj na www.paypalsucks.com  na forum.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

25

Odp: uwaga na paypal

Witajcie.

Znalazłem ten wątek, i zarejestrowałem sie na forum, aby podzielić się uwagami n/t Paypala.
Mam sytuację taką, że moje konto zostało zablokowane. Stało się to po zablokowaniu konta znajomego, i mojej interwencji w tej sprawie.
Na koncie mam 56 groszy, więc to nie problem.
Mam jednak dziwne wrażenie, że PP chce potraktować mnie w sposb następujący:
- zebrać moje wszystkie dane (adres, pesel),
- zdobyć aktualny numer karty,
- zamknąć konto bez podania przyczyny,
- skasować 30 euro za zwrot 56 groszy na konto (póki nie mają numeru karty, nie mogą tego zrobić. To znaczy skasować 30 euro).

Obecnie chciałbym zamknąć konto, ale nie mogę tego zrobić bez weryfikacji (paragraf 22).
Mam wrażenie, że zastawiona została na mnie pułapka, mająca na celu zebranie jak największej ilości danych po to, abym nie mógł za jakiś czas stworzyć nowego konta. Bo konto zmienić można, ale z adresem już trudniej. Pesel do zmiany jest praktycznie niemożliwy.

Na koniec kilka słów o tym jak doszło do sytuacji.
Zasilałem konto znajomemu, który kupował na EB drobiazgi. Nie chciał wbijać się w bankowość elektronicznę, bo nie jest "oblatany", więc satnęło na tym, że będę go zasilał ze swojego, zweryfikowanego konta.
Za którymś zasileniem z kolei zamknęli jego konto, cofnęli płatność z konta sprzedawcy i zarządali kompletu dokumentów z wyjaśnieniem, za co była zapłata odze mnie.
Dostali to co chcieli, z pisemnym wyjaśnieniem powodu wysłania z mojego konta pieniędzy.
Wyjaśnienie pierwotnie zostało zaakceptowane, jednak po kilku dniach zostało odrzucone. W miejsce zaakceptowanych wyjaśnień pojawiło się żądanie dostarczenia dowodu wysłania towarów, za które wysłano pieniądze. Na nic zdały się rozmowy z centrum. Zresztą ich strona WWW, telecentrum i maile żądały innych papierów do usunięcia tej samej blokady.
Ponieważ uznali, że "podejżane działania" dotyczyły nie płatności, tylko zasilenia jego konta z moimi pieniędzmi, postanowiłem zainterweniować. Jakoś nie chcieli zrozumieć, że moje pieniądze wyciekające-ich zdaniem-z mojego konta to moja sprawa. Pytałem, dlaczego nie zostałem w tej sprawie poinformowany (tu kłania się casus kolegi horrorusa). Odpowiedź otrzymałem... w postaci zablokowania konta.
Znajomemu zamknęli konto, co nie zwalnia ich z przesyłania uroczych wiadomości w stylu "jeżeli chcesz wiedzieć, dlaczego twoja płatność została odrzucona...". Sprzedawca oczywiście kasy nie otrzymał. To znaczy otrzymał. Miał ją na tyle długo, że zdążył wystawić pozytywnu komentarz, co OIMW zamyka dalszą zabawę w PP.

Dlaczego to piszę?

Mam naiwną nadzieję, że może ilość tego typu spraw przekroczy masę krytyczną, i spowoduje że firma nie będzie mogła chować się w państwie, którego ludność jest wielokrotnie mniejsza od liczby jej klientów.
I na koniec, cytat z Barei jako słowko do tych, którzy nie mają z tą firmą kłopotów: "nie bój, nie bój, wyłączą Ci".