Temat: Pytanie o zasilanie do elektroników

"Cienki bolek" w te sprawy jestem i proszę o podpowiedź.
Jest urządzenie zasilane z 19V AC i w sobie ma prostownik i wewnętrzny stabilizator do 12V DC typu 7812.
Nie jestem pewien czy temu 7812 coś nie dolega i chciałem zasilić bezpośrednio urządzenie z 12V DC z innego zasilacza.
Pytania brzmią:
Czy mogę to zewnętrzne 12V wpiąć w wyjście tego 7812 tak równolegle "na żywca" ?
Czy włączenie zewnętrznego zasilacza równolegle do wyjścia 7812 nie popsuje nic ?
Czy może wylutować 7812 przed całą zabawą ?

2

Odp: Pytanie o zasilanie do elektroników

Wylutować.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: Pytanie o zasilanie do elektroników

a potem patrzec gdzie dymi . a powaznie jak Jer mowi tylko jeszcze warto by bylo wiedziec co za zasilacz masz do dyspozycji. 12 stabilizowane czy tylko na nim pisze ze ma? 7812 kosztyje kolo 3 zl , po co go omijac?19 volt zmiennego, pewnie  chodzi o zasilanie do 1050 stacji? zgadlem?

Ostatnio edytowany przez zaxon (2010-08-19 22:02:25)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

4

Odp: Pytanie o zasilanie do elektroników

Ta gdzie, zax, do 1050 jest 9-10V~. Wewnątrz stacji jest podwajacz dla 12V. To właściwie standard zasilania stacji, za wyjątkiem LDW/CA.
Fakt, 7812 kosztuje grosze, ale trzeba się pofatygować do sklepu (nie ma, wyszły, będą za tydzień), albo z internetu + 10zł przesyłka.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

5

Odp: Pytanie o zasilanie do elektroników

Dzięki za podpowiedzi. Sęk w tym, że nie chce mi się rozbierać urządzenia aby wylutować to 7812 i myślałem, że wystarczy takiego "pająka" zmajstrować.

6

Odp: Pytanie o zasilanie do elektroników

Jak się komuś nie chce, to gorzej niż by nie mógł.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

7

Odp: Pytanie o zasilanie do elektroników

@jer: No to mi poszło "w zasilacz".... rozlutuję jak radzicie :)