1

Temat: Quake na CT60

Witam,

Mam pytanie dotyczace uruchomienia Quake na falconie, otoz sciagnalem sobie ze strony Miro Kropacka. port quake w wersji 1.02 oraz z netu jakies quake.wad roznych wielkosci chociaz w wiekszosci to sa pliki z rozszerzeniem *.pak. Probojac urucjomic plik quake.ttp wczytujac tego wad-a natychmiat pokazuje could not load gfx.wad.
Czy komus udalo sie to uruchomic skad moge to pobrac ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: Quake na CT60

prawdopodbnie nie masz pliku pak0.pak albo nie jest on wrzucony do katalogu ID1 - jak nie masz tego pliku, to mozesz go znalesc w Quake Shareware dla PC

3

Odp: Quake na CT60

pr0be napisał/a:

prawdopodbnie nie masz pliku pak0.pak albo nie jest on wrzucony do katalogu ID1 - jak nie masz tego pliku, to mozesz go znalesc w Quake Shareware dla PC

Wielkie dzieki wlasnie sie zastanawialem po co jest ten plik pak0.pak :). Sciagnalem jeszcze jakies quake w ktorym katalogu ID1 sa dwa pliki pak0.pak i pak1.pak. Czy warto to tez wgrywac do tego katalogu i co daje ten drugi plik ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

4

Odp: Quake na CT60

jesli wgrasz dodatkowo pak1.pak, to zamiast Shareware bedziesz miec pelna wersje gry

5

Odp: Quake na CT60

Tak lata quake na 95MHz CT63 w TOSie: :)

http://www.youtube.com/watch?v=gXHkx4k1mkQ

no i Duke Nukem 3D: :)

http://www.youtube.com/watch?v=HZlq0VVwdyQ

Ostatnio edytowany przez jury (2011-01-29 19:38:23)

6

Odp: Quake na CT60

Widać że latają :P

Ciekawi mnie jak zacznie to latać z ctpci....

Odp: Quake na CT60

AS:

O ile pamiętam, u Jurego na 95MHz Quake chodzi... za szybko.

Więc u Ciebie, jak już będziesz miał to poprzednie turbo (ile ono miało?) powinno iść dobrze.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

8

Odp: Quake na CT60

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:

u Jurego na 95MHz Quake chodzi... za szybko.

Jam ci jury a nie Jury :P A co do prędkości FPSow to właśnie cały w nich urok jeśli zapie...ją :D Ja bym jeszcze chciał aby to chodziło szybciej, na youtubie jak oglądam quake jedyneczkę na Amidze PPC to aż mnie ściska jak to lata :) No ale cóż 060 to nie PPC. A co do prędkości na CT6x to wystarczy zmiejszyć taktowanie zegara lub uruchomić grę w MiNTie i wszyscy ze słabym refleksem też mogą sobie pograć :P
A te filmiki powyżej to właśnie z mojego CT63 skręconego chyba na jakieś 90 czy 94 MHz, hmm, w sumie do tego quake mogłem podkręcić procesor do jakichś 102MHz to jeszcze trochę mocniej by polatał :D

A, u ASa pewnie quake nie pójdzie, bo coś kojarzę że został skompilowany tylko pod 060, ale mogę się mylić, bo dema TBLów podobno uruchomiały się na AB040 tyle że wolniej działały.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-02-01 20:14:48)

9

Odp: Quake na CT60

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:

AS:

O ile pamiętam, u Jurego na 95MHz Quake chodzi... za szybko.

Więc u Ciebie, jak już będziesz miał to poprzednie turbo (ile ono miało?) powinno iść dobrze.


Yerzu...
Ja mam poprzednie turbo i ono działa...
-tylko nie jest skonfigurowane :P, dlatego nie używam flaka w trybie turbo..

Po sztabie 3city będzie skonfigurowane z pewnie postawionym mintem i inny zabawkami.
Turbo to centurbo 2b + 32mb fast ram, korci mnie aby wpakować 128mb fast, tylko ciężko upolować taki ram na allegro :P
turbo dopala jeszcze dsp na 50mhz oraz szynę na 25mhz i coś tam jeszcze :Pv (ide dopala to 7mb tylko nie wiem gdzie przylutować 2 kable od turbo :P ale z tym tematem zgłosiłem się do mistrza Czuby )..

Flak z włączonym turbo jest 7 bądź 8 krotnie szybszy od zwykłego flaka!(nie wiem dokładnie ile razy...)
Czuć to w gołym tosie strasznie!

*ponoć najlepsze turbo pomijając ct6x ..

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-02-01 20:43:01)

10

Odp: Quake na CT60

AS... napisał/a:

Flak w włączonym turbo jest 7 bądź 8krotnie szybszy od zwykłego flaka!(nie wiem dokładnie ile razy...)

*ponoć najlepsze turbo pomijając ct6x ..

Tu są bench'e:

http://rodolphe.czuba.free.fr/CT2/english/benchs.htm

Co do najlepszości :) po CT6x to ja bym polemizował :) bo wydaje mi się ze bezprecedensowo lepsze od CT2B jest AB040, ale CT2b i tak jest PIEKIELNĄ maszyną :D

11

Odp: Quake na CT60

Fajnie mieć piekielnego Falcon-a...
I nie używać w nim piekielnego turbo :)

12

Odp: Quake na CT60

Ale czy to jeszcze falcon... ;P

Sikor umarł...

13

Odp: Quake na CT60

AB040 nie jest lepszy od ct2. Znaczy, to nie takie proste. Niestety coś tam jest zwalone w AB040 i dostęp 040 do ST ramu jest WOLNIEJSZY niż w standardowym falconie (nie wspominając ct2 gdzie magistrala jest dopalona). Więć, na dobrą sprawę, ct60 to nie dość, że najszybszy to i najlepszy akcelerator (bo nie trzeba nic lutować).

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

14

Odp: Quake na CT60

hmmm....
a widziałem ostanio kilkanaście kabli puszczonych w płytę od ct60....???!
czy naprawdę tam się nic nie lutuję???

z tym ab040 słyszałem coś podobnego, ale nie "znam siem" jeszcze na dopałkach..
MImo iż nowszy procek 040 to i tak jest to wolniejsze od ct2b :P magia ?
p.s.
wiadomo że najlepsz jest ct6x...

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-02-01 22:12:24)

15

Odp: Quake na CT60

ct60 można zamontować na dwa sposoby. Z dopałem płyty i bez. W ct63 już tego wyboru nie ma i poprostu wkłada się w płytę i działa.

Procek na AB040 jest napewno szybszy. Ale ma wolniejszy dostęp do pamięci głównej. Dlatego pewne rzeczy będą działać gorzej. Wydaje mi się, że Quake będzie chodził gorzej na ct2 ponieważ matematycznie 030 jest dużo słabsze.

Ostatnio edytowany przez sqward (2011-02-01 22:31:57)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

16

Odp: Quake na CT60

Ale AB040 też można zmontować z podbiciem szyny, chyba, nie? I wtedy to już nie byleco :) A co do tego dostępu AB'a do ST Ramu to nie wiedziałem, to w takim razie nieźle dali :D
Ogólnie, jakiś czas temu latały filmy na tubie z puszczania demek 060 na AB, wyglądało to całkiem spoko i wątpię ( choć mogę się mylić ) aby 030 nawet w 50MHz był w stanie z taką prędkością te demka "puścić":

http://www.atari-forum.com/viewtopic.ph … mp;t=19574

edit:
a właśnie, apropo Twojego edit'a, to dokładnie, matma w 040 jest znacznie lepsza niż w 030 i quake czy te dema to powinny nieźle wyglądać na 040 mimo wolniejszego dostępu do ST Ramu,  koniec i kropeczka :)

A tu już moje dywagacje i folozofie z palca wyssane :)
Przecież w takim CT6x dostęp do ST Ramu też jest conajwyżej z prędkością oryginalnego żułwia, ekhm, znaczy się sokoła :) Jeśli tak to wielkiej różnicy nie robi to że AB trochę wolniej dostaje się do tego ST Ramu. Może wiesz ile wolniej? Bo przecież ( chyba ) nie 50% :)

edit2:
właśnie, z linka powyżej można wyczytać że dema TLB ruszają jednak bez problemu na CT2 tyle że wychodzi 2/3 klatki na sekundę, szkoda że te filmiki z AB usunięte, nie chodziło to jak na CT6x, ale dawało radę, czyli AB jednak całkiem niezłe cacko, przynajmniej do gier 3d i dem :)

Ostatnio edytowany przez jury (2011-02-01 23:02:02)

17

Odp: Quake na CT60

Finalnie i tak pewnie skończę z ct6x

18

Odp: Quake na CT60

Jeżeli dla kogoś zbyt wolny jest goły Falcon, to proponuję od razu pobawić się w CT6x.
Jeżeli porównamy gołego Falcona do malucha (fiata 126p), to:

CT2 - to podrasowanie silnika w maluchu z 25 na 50 koni - niby czuć znacząco różnicę w osiągach, ale nadal ciasno jak w maluchu i do tego prowadzenie i trakcja jak w maluch
AB40 - to zamiana malucha na poloneza - niby nieco szybszy i wygodniejszy, ale szału nie ma
CT6x - to przesiadka na auto segmentu D (tzw. klasa średnia: Mercedes C-class, Peugeot 406/407, Opel Insignia, VW Passat, Ford Mondeo) z silnikiem 200KM - wygoda, komfort jazdy, dobre wyposażenie i sensowne osiągi

;)

19

Odp: Quake na CT60

Mac,
dzięki za superowe porównanie, które trafia do mnie :P I to bardzo :)
A tak poważnie to jeszcze nie posmakowałem nawet ct2b :)

Mi w zasadzie nawet goły Falocon wydaje się piekielnie szybki (nigdy nie miałem nic innego oprócz 130xe z tomsami jeśli chodzi o Atari :) )..
A w moim flaku jest jeszcze bonus w postaci centurbo 2b, w przyszły piątek/sobotę posmakuję flaka z turbo.
Na sztabie będziemy go konfigurować pod turbo, mam już soft do turbo, jest na dysku w falconie...

Teraz tylko potrzebny Piter (chyba jako jedyny w PL umie to ogarnąć :) + kilka piwek do tego... :P
....

I będę testował turbo Falcon-a ...

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-02-06 15:48:08)

20

Odp: Quake na CT60

macgyver napisał/a:

tzw. klasa średnia:  Opel Insignia

o kuwa....LOLMAO, przyjebałeś jak 100 000 diabłów (mozna by rzec słowami Dartha/HV) bo dla mnie w tej chwili to LUX klasa.

Ostatnio edytowany przez gepard (2011-02-07 01:33:11)

gep/lamers^dial

21

Odp: Quake na CT60

A propo Afterburner040, właśnie przewalając ostatniego ST Format'a trafiłem na reklamę tego cuda :)

gepard napisał/a:
macgyver napisał/a:

tzw. klasa średnia:  Opel Insignia

bo dla mnie w tej chwili to LUX klasa.

A dla mojej babci Fiat Seicento to LUX klasa :P

Ostatnio edytowany przez jury (2011-02-26 13:00:51)

Post's attachments

ab040.JPG 23.62 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

22

Odp: Quake na CT60

Dla mnie lux klasa, to auta segmentu F (Lexus LS, Mercedes S-class, BMW 750, Audi A8) - a segment D to segment D, czyli klasa średnia.

23

Odp: Quake na CT60

no to fajnie masz, dla mnie lux klasą jest to co opisują jako D-Klasa,natomiast to co przytoczyłeś jako segment F,  to dla mnie S/F... :D

gep/lamers^dial