1

Temat: Jtag

OK, nadszedł czas na odpalenie wkońcu CTPCI, potrzebuję tylko kabelek JTAG do Xilinx'a. Ktoś owy posiada i jest w stanie pożyczyć ?
Płacę za kuriera w obydwie strony tak aby nie trzeba było ruszać tyłka na pocztę :)
No chyba że ktoś jest w stanie mi taki kabelek zmontować, zapłacę cenę taką jak bym miał sobie to zakupić w Rena Electronics.
Albo jeśli ktoś w Warszawiaków posiada owy kabelek to zapraszam do siebie i przy Jacku :) zupgradeujemy firmware CT63 :)

2

Odp: Jtag

rozumiem, że nie masz ładnej siostry i musi zostać ten Jacek, nie brzmi zachęcająco. ;) Podejrzewam, że ten kurier w dwie strony wyjdzie tyle samo co kabel z Rena.

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

3

Odp: Jtag

:) tyle że w Rena jest płatność tylko PayPal'em, a nie mam, zwykłych przelewów nie akceptują ( dziwactwo ) ale wczoraj napisałem do nich czy mogę im przesłać kasę w kopercie :)  zobaczymy, ale wątpię stąd pojawił się powyższy apel :)
nawet proponowałem duddie'mu że zapłacę tyle co w Renie za zmontowanie mi takiego kabelka, ale stwierdził że płacić ponad 100 za prosty kabelek to przesada i nie zgłosił się jako chętny do wykonania ( dziwne :) ).

Ostatnio edytowany przez jury (2010-08-23 14:42:30)

4

Odp: Jtag

nie
wysyłaj
pieniędzy
w
kopercie

oni mają jakieś rędgeny do banknotów, czy co...

http://www.5oft.pl/

5

Odp: Jtag

pirx: jak owinie się kapustę w aluminium i grubą warstę ołowiu to żaden rentgen nie pomoże. ;)

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

6

Odp: Jtag

http://www.sklep.propox.com/index.php?d … amp;id=908 to ci wystarczy

przechodze na tumiwisizm

7

Odp: Jtag

OK, wielkie dzięki.

8

Odp: Jtag

Czesc Jury,

Rozumiem ze w koncu sie doczekales od Rodolphe CTPCI, teraz orzymales czy poprostu wczesniej tylko sie nie zabierales za upgradowanie. Ja sie zastanawiam i chyba w koncu nie bede czekal az wszystko bedzie zrobione i bedzie dzialalo jak potrzeba, tylko napisze do Rodolpha zeby mi tez wyslal dlatego ze mam dosep do kabla JTAG oryginalnego z LPT, co prawda bede musial skorzystac z kompa brata bo w laptopie nie ma takiego zlacza.
Daj znac jak uda Ci sie z upgradowac juz CT63, czy Rodolphe wysylal Ci CTPCI z najnowszym flashem i jego na razie nie musisz upgradowac ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

9

Odp: Jtag

Na Allegro można kupić kartę LPT/RS232 na PCI całkiem niedrogo. Problem braku portów rozwiązany.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

10

Odp: Jtag

Pamiętajcie, że jtag na ct60/ctpci ma inną kolejność pinów. Ładnie to jast opisane na stronie saulota.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

11

Odp: Jtag

jer napisał/a:

Na Allegro można kupić kartę LPT/RS232 na PCI całkiem niedrogo. Problem braku portów rozwiązany.

Na razie to znalazlem np przejsciowki z USB na RS232 lub na LPT, np taka na RS to uzywam bo w ten sposob chcialem pry uzyciu kabla null-modeme podlaczyc falcona do sieci ale mam cos pokaszanione w konfiguracji linuksa albo minta na flaszce i mi to nie dziala, sam kabel napewno jest dobry bo uzylem go do kopiowania plikow na atari przy uzyciu Ghostlinka, jedny klopot taki ze nie wiem co jest przyczyna ale transfer z uzyciem tej przejscioki jest duzo wolniejszy niz przy uzyciu peceta stacjonarnego ktory ma RS232 wbudowanego to tak na marginesie.

ALe co mi z tego ze mozna tanio kupic karte na PCI jak takiej karty nie podlacze do laptopa, i chcialem zrobic  przyszloci upgrade CT63 z uzyciem grzyba i oprogramowania Xilinx.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

12

Odp: Jtag

Kroll napisał/a:

Rozumiem ze w koncu sie doczekales od Rodolphe CTPCI, teraz orzymales czy poprostu wczesniej tylko sie nie zabierales za upgradowanie.

CTPCI'ja dostałem 21lipca, tyle że ostatnio miałem taką masakrę że dopiero za to się zabieram powoli :)

Kroll napisał/a:

Daj znac jak uda Ci sie z upgradowac juz CT63, czy Rodolphe wysylal Ci CTPCI z najnowszym flashem i jego na razie nie musisz upgradowac ?

Co do wersji flasha w CTPCI to ostatnia to 1_E z czerwca, więc pewnie mam ją wgraną i narazie nie muszę się martwić :)
A odnośnie upgrade CT63 to dam znać co i jak poszło.

13

Odp: Jtag

Czesc

jury napisał/a:
Kroll napisał/a:

Rozumiem ze w koncu sie doczekales od Rodolphe CTPCI, teraz orzymales czy poprostu wczesniej tylko sie nie zabierales za upgradowanie.

CTPCI'ja dostałem 21lipca, tyle że ostatnio miałem taką masakrę że dopiero za to się zabieram powoli :)

Kroll napisał/a:

Daj znac jak uda Ci sie z upgradowac juz CT63, czy Rodolphe wysylal Ci CTPCI z najnowszym flashem i jego na razie nie musisz upgradowac ?

Co do wersji flasha w CTPCI to ostatnia to 1_E z czerwca, więc pewnie mam ją wgraną i narazie nie muszę się martwić :)
A odnośnie upgrade CT63 to dam znać co i jak poszło.

Wlasnie dokonalem upgrade CT63 i jest OK teraz bede podlaczal juz CTPCI i karte RADEON a jak u Ciebie

POzdrawiam

Piotrek

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

14

Odp: Jtag

Jestem jeszcze w tyle :) obecnie czekam na przjściówkę db25 na usb.

15

Odp: Jtag

taka przejsciowka instaluje sie jako universal usb printer, wiec smiem watpic zeby taka kombinacja  dzialala - oczywiscie mozesz mnie zaskoczyc
tymczasem... kabel jtag na usb kosztuje okolo 80usd na ebayu (albo >400pln netto u rodzimych dystrybutorow)

przechodze na tumiwisizm

16

Odp: Jtag

Ale to powinno trybić:
http://allegro.pl/karta-pcmcia-lpt-dos- … 83189.html
Są i inne, wpisz 'pcmcia lpt'

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

Odp: Jtag

Kroll napisał/a:

Wlasnie dokonalem upgrade CT63 i jest OK teraz bede podlaczal juz CTPCI i karte RADEON a jak u Ciebie

Daj znać, jak poszło. I czy WIDAĆ różnicę.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

18

Odp: Jtag

Kroll napisał/a:

Wlasnie dokonalem upgrade CT63 i jest OK teraz bede podlaczal juz CTPCI i karte RADEON a jak u Ciebie

OK, poddałem się z czekaniem na przejściówkę USB na LPT i dzisiaj do CT63 dolutowałem rezystor 1K, przelutowałem z kabelka ( tego od Rena Electronics ) przewodzik z pin'a 13 na 10 i ognia :) Niby ABE i SDR ( choć nie wiem jak to sprawdzić ) się zaktualizowały, no to teraz też zostało mi tylko :) podłączyć CTPCI i Radeona. A jak to u Ciebie wygląda w chwili obecnej? coś do przodu ? może masz jakieś sztuczki i kruczki.

19

Odp: Jtag

jury napisał/a:
Kroll napisał/a:

Wlasnie dokonalem upgrade CT63 i jest OK teraz bede podlaczal juz CTPCI i karte RADEON a jak u Ciebie

OK, poddałem się z czekaniem na przejściówkę USB na LPT i dzisiaj do CT63 dolutowałem rezystor 1K, przelutowałem z kabelka ( tego od Rena Electronics ) przewodzik z pin'a 13 na 10 i ognia :) Niby ABE i SDR ( choć nie wiem jak to sprawdzić ) się zaktualizowały, no to teraz też zostało mi tylko :) podłączyć CTPCI i Radeona. A jak to u Ciebie wygląda w chwili obecnej? coś do przodu ? może masz jakieś sztuczki i kruczki.

Ja w tej chwili jak bede mial czas musze podejsc i kupic dwa kabelki 80 zylowe aby podlaczac juz karte, dam znac w weekend mam nadzieje ze posune to do przodu

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

20

Odp: Jtag

Kroll napisał/a:
jury napisał/a:
Kroll napisał/a:

Wlasnie dokonalem upgrade CT63 i jest OK teraz bede podlaczal juz CTPCI i karte RADEON a jak u Ciebie

OK, poddałem się z czekaniem na przejściówkę USB na LPT i dzisiaj do CT63 dolutowałem rezystor 1K, przelutowałem z kabelka ( tego od Rena Electronics ) przewodzik z pin'a 13 na 10 i ognia :) Niby ABE i SDR ( choć nie wiem jak to sprawdzić ) się zaktualizowały, no to teraz też zostało mi tylko :) podłączyć CTPCI i Radeona. A jak to u Ciebie wygląda w chwili obecnej? coś do przodu ? może masz jakieś sztuczki i kruczki.

Ja w tej chwili jak bede mial czas musze podejsc i kupic dwa kabelki 80 zylowe aby podlaczac juz karte, dam znac w weekend mam nadzieje ze posune to do przodu

Pozdrawiam
Kroll

W momencie jak odpalam poraz drugi kompa jak laduje CPX przeznaczone do CT63 to mi pokazuje w na bootscreenie ABE/SDR7+ CTPCI found

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

21

Odp: Jtag

Kwak, uważaj bo czai się mała niespodzianka ( no przynajmniej dla mnie się okazała ), a mianowicie karta z portami PCI oprócz "zwykłego" zasilania z wtyczki molex potrzebuje jeszcze aby dostarczyć jej 3.3v zwykłym chamskim przewodem do "zacisku".  Ech chyba będę ciął pomarańczowy przewód z tego 20 pinowego złącza i zrobię jakiś "rozgałęziacz" :)
A co do informacji odnośnie wersji ABE/SDR to u mnie jej nie ma ale już mam pewność że aktualizacjia poszła dobrze bo system widzi CTPCI i Radeon'a, jejeje :)

22

Odp: Jtag

Dostarczyłem portom PCI zasilanie 3.3V i już przez chwilę widzę obraz wysyłany z Radeon'a :D lecz jest drobny problem,
pojawia się jedynie ten początkowy kolorowy znaczek atari który jest i tak trochę poszatkowany i następuje zwiecha systemu, czy komuś coś podobnego się wydarzyło lub wie co z tym zrobić ?

Ostatnio edytowany przez jury (2010-10-08 19:48:19)

23

Odp: Jtag

jury napisał/a:

Kwak, uważaj bo czai się mała niespodzianka ( no przynajmniej dla mnie się okazała ), a mianowicie karta z portami PCI oprócz "zwykłego" zasilania z wtyczki molex potrzebuje jeszcze aby dostarczyć jej 3.3v zwykłym chamskim przewodem do "zacisku".  Ech chyba będę ciął pomarańczowy przewód z tego 20 pinowego złącza i zrobię jakiś "rozgałęziacz" :)
A co do informacji odnośnie wersji ABE/SDR to u mnie jej nie ma ale już mam pewność że aktualizacjia poszła dobrze bo system widzi CTPCI i Radeon'a, jejeje :)

Tak wiem o tym ze potrzeba zasilania 3.3V na szczescie moj zasilacz ma jeszcze jeden wolny kabelek pomaranczowy co mniemam oznacza 3.3 V to tak bede probowal podlaczac.

Co do tasm IDE to uzyles 40 czy 80 zylowych do podlaczenia portow PCI ?

Jakiego masz RADEONA ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

24

Odp: Jtag

Ja używam taśmy IDE 40 żyłowe, 80 też mogą być, a Radeon to 9250.

Ostatnio edytowany przez jury (2010-10-08 20:43:40)

25

Odp: Jtag

jury napisał/a:

Ja używam taśmy IDE 40 żyłowe, 80 też mogą być, a Radeon to 9250.

Ok dzieki bo tasmy chce kupic jutro nowe bo jedna stara mam 40 zylowa ale kupie dwie nowe i wiem ze obie dzialaja takze zobacze jak jest z cena. Pisali mi ze rekomenduja 80 zylowe ale 40 tez chodza.
Ja tez mam Radeona 9250 takze mam nadzieje ze tez uda mi sie w ten weekend cos z tym zrobic i zobacze Radeona bede CI pisal jakie efekty mam mam u siebie.

Jak wyglada sprawa z botowaniem jakiec CPX i ACC probowales ladowac bo tutaj jestem mocno do tylu czy probowales to z Mintem czy ze zwyklym Tosem ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE