26

Odp: Sztab Warszawa

AOL, AOL... A, wiem, America OnLine ;P Po cholerę tam pisać, skoro od ogłaszania sztabów jest atariarea, nie? Szkoda czasu, a wyznawcy WIELKIEGO K i tak bojkotują nasze sztaby ;P

Sikor umarł...

27

Odp: Sztab Warszawa

Sikor, będziesz sie miał spyszna, jak WWK (Wyznawcy...) zorganizuje sztab w tym samym miejscu o tej samej godzinie ;P I do tego przyjdą ci sami ludzie :D

To error is human, to forgive is not our policy.

28

Odp: Sztab Warszawa

Ty nie groź, tylko pochwa(l) się wywiadem z tym doktorkiem, którego sprosiłeś do stolika na któregośtam sztaba, ja mogę pozgrywać te jego dyskietki "za karę".

Btw. "z pyszna" się pisze, nie? :P

I Ty zostaniesz big endianem...

29

Odp: Sztab Warszawa

Oczywiście, że się pisze "z pyszna" ;) Widzę, że spostrzegawczość w normie :D A co do odmiany "grożenia" to należałoby napisać "nie gróź" :P
Ja tego hamerykanina tylko zagadałem, nie robiłem z nim wywiadu. Gdzieś mam wizytówkę, w sumie należałoby ruszyć sprawę i ściągnąć od niego tę jego super-kolekcję, jeżeli faktycznie jeszcze jest zainteresowany. A może właśnie nawet wywiadzio zrobić... Z tym, że to postać zupełnie nie znana w PL ani w świecie Atari - choć niby szef lokalnego klubu Atari w Kalafiorni.

To error is human, to forgive is not our policy.

30

Odp: Sztab Warszawa

jakubd napisał/a:

A co do odmiany "grożenia" to należałoby napisać "nie gróź" :P

Akurat się mylisz, forma "nie groź" jest OK: http://www.sjp.pl/gro%BC i na dodatek jest bardziej akceptowalna niż "gróź", zob. http://usjp.pwn.pl/lista.php?co=gro%BC

Co do meritum, wystarczy, żebyś się przyzwyczaił, że miejsca i terminy sztabów są ogłaszane tutaj.

KMK
? HEX$(6670358)

31

Odp: Sztab Warszawa

jakubd, ale kto Ci broni przyjść z kolegami na sztab? Miejsce zawsze to samo, godzina również stała. O terminach Sikor lub ja piszemy na forum. Myślę, że nie ma sensu mnożyć byty i umieszczać info na obu portalach, gdyż osoby czytają i jeden i drugi.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

32

Odp: Sztab Warszawa

drac030: No niestety wszystkie słowniki podają "gróź" jako pierwszą formę współczesną i "groź" jako dopuszczalną. W słowniku dla graczy, który wskazałeś wykaz masz alfabetyczny form koniugacyjnych, dlatego groź jest pierwsze. A SJP nie ma nic o koniugacji ;P Ale to tak na marginesie ;)
A co do meritum (zawsze wolałem spectrum ;P jeżeli chodzi o świat Z80, ale nigdy nie miałem, specjalizuję się w Atari 8-bit) to ja nie mam nic przeciwko decydowaniu i ogłaszaniu, tylko proponuję dodatkowe informowanie świata w innych miejscach i tylko tyle.
innuendo: Ja tylko żartowałem, jeżeli śmieszków napisałem za mało, to będę ich wklepywał więcej, dam radę. Mogę też wężykiem :D
A co do publikowania tutaj i tam to problem jest taki, że tutaj informacja jest tylko głęboko na forum i trzeba się do niej doklikać i trzeba to robić regularnie, a ja tutaj aż tak często nie bywam. Żeby choć na głównej było, to bym ją RSSem wydłubał (specjalnie z powodu sztabów nauczę się tego ustrojstwa używać :) A tak to po prostu robi się kameralniej i tyle.

To error is human, to forgive is not our policy.

33

Odp: Sztab Warszawa

Wężykiem nie, bo się Cobra obrazi... ;)

Ostatnio edytowany przez Vasco/Tristesse (2010-10-28 18:58:04)

34

Odp: Sztab Warszawa

jakubd napisał/a:

drac030: No niestety wszystkie słowniki podają "gróź" jako pierwszą formę współczesną i "groź" jako dopuszczalną. W słowniku dla graczy, który wskazałeś wykaz masz alfabetyczny form koniugacyjnych, dlatego groź jest pierwsze. A SJP nie ma nic o koniugacji ;P

Nie mam pod ręką słownika drukowanego, dlatego posłużyłem się internetem. Niemniej, gdybyś kliknął w drugi link, a potem wpisał coś w "wyszukaj", to byś zobaczył, że USJP (ten nie od gier) formę "groź" zna, a "gróź" - nie.

A co do meritum (...) to ja nie mam nic przeciwko decydowaniu i ogłaszaniu, tylko proponuję dodatkowe informowanie świata w innych miejscach i tylko tyle.

A ja proponuję, żebyś po prostu zaglądał na AA, jeśli chcesz się dowiedzieć o sztabach. Sztab to nie jest impreza komercyjna, więc jeśli ktoś nie przyjdzie - to jego strata, a nie organizatora.

A co do publikowania tutaj i tam to problem jest taki, że tutaj informacja jest tylko głęboko na forum i trzeba się do niej doklikać i trzeba to robić regularnie, a ja tutaj aż tak często nie bywam.

Wystarczy raz na tydzień (w poniedziałek np.) kliknąć w "nowe posty od ostatniej wizyty" i zobaczyć, czy jest coś o sztabie.

KMK
? HEX$(6670358)

35

Odp: Sztab Warszawa

jakubd, do info łatwo dojść, gdyż wszystkie informacje są zawsze w tym samym dziale. Forma "nie groź mi" jest poprawniejsza. Forma "nie gróź mi" dopuszczalna jest np. w grach etc., ale nie ma czasownika "grózić". Drac030 ma rację. Co się zaś tyczy liczebności, to nie jest to zlot, by zabiegać o tłumy. Każdy jest mile widziany.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

36

Odp: Sztab Warszawa

Z tą formą "gróź" to bym polemizował bo:

"..Tryb rozkazujący (rozkaźnik) wyraża rozkaz, polecenie, życzenie lub przyzwolenie. Tryb ten wykazuje zróżnicowanie w zakresie tematu: .....Natomiast spośród pozostałych czasowników pewne mają postaci oboczne, np.: chłodź // chłódź; słodź // słódź; groź // gróź; przewoź // przewóź; szkol // szkól; przysporz // przyspórz; inne tylko ó, np.: uwódź, rozwódź, odmłódź, oswobódź, rozgródź, zagródź, zgódź się, powóź, zwóź, ogól, zadowól, umórz, twórz, a niektóre tylko o, np.: chodź, przychodź."

Cytat za: http://hamlet.pro.e-mouse.pl/uczen/?id=czasownik3
Tu teź jest ciekawe: http://grzegorj.w.interia.pl/gram/koniugp.html

37

Odp: Sztab Warszawa

Ewentualnie, jak tak Ci bardzo brakuje newsów o sztabie na innej stronie, to weź może 4 litery w troki i maźnij tam małe info, może być z linkiem do oryginalnego topica tutaj, chyba Dely się o to nie obrazi... :P

I Ty zostaniesz big endianem...

38

Odp: Sztab Warszawa

BartoszP napisał/a:

Z tą formą "gróź" to bym polemizował bo:

"Natomiast spośród pozostałych czasowników pewne mają postaci oboczne, np.: groź // gróź

Z czego wynika, że "nie groź" jest formą poprawną i jakubd niesłusznie się do mikera przyczepił.

KMK
? HEX$(6670358)

39

Odp: Sztab Warszawa

Bardzo ciekawa wiązanka nam wyszła w kwestii grożenia i sztabu :)
Kończąc kwestę formy groź/gróź wyciągnąłem z półki Nowy SJP (ten zielony, jeżeli ktoś ma) i jest "groź rzadziej gróź". Czyli summa summarum obie formy są poprawne, a ja wychowany zostałem w kulturze starszej wymowy i tyle. Poza tym nie przyczepiłem się, tylko oddałem przyczepkę (i to napisałem przypuszczająco, a nie autorytarnie) :) tak dla podtrzymania dyskusji (za moich czasów to się nazywałow trollowanie generalnie :D i chyba mi się udało :P

A co do linka to, Miker, to się nie uda: można dać tylko linka do podforum sztabów, bo większość kolejnych zapowiedzi pojawia się przecież w nowych wątkach, no chyba, że czegoś nie zrozumiałem z twojej propozycji.

PS: czy poza językiem Polskim trollujemy jeszcze o ciemś innem? :)

To error is human, to forgive is not our policy.