Temat: MagiC problem z CDROM

Witam ponownie zainstalowałem sobie MagiC-a i po instalacji wszystko jest OK poza CDRomem którego system nie widzi.
Korzystam z Metados-a W TOS-ie działał ok a tu nic. Próbowałem przeinstalować sterownik i nadal nic wywala tylko przy literce napędu INVALID DRIVE (ERROR #-46) . Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy ????

Pozdrawiam

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

2

Odp: MagiC problem z CDROM

Spróbuj pozmieniać kolejność programów w c:\auto\

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: MagiC problem z CDROM

Witaj już próbowałem i nic, co ciekawe jak poprzez jakieś okno dialogowe wywołuje napęd CD u mnie to literka "G" to komp zaczyna mielić w stacji dyksów i wywala komunikat że jej nie może odczytać, w magic-u znalazłem ikonkę DOS jak ją kliknąłem to pokazał mi się shell tam mogę wybrać partycje po kliknięciu na literkę "G" CD  działa normalnie. ikonka DOS to TOS kompatybilne.

Głupi już jestem :((

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

4

Odp: MagiC problem z CDROM

Dlatego nikt nie używa magica ;)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

5

Odp: MagiC problem z CDROM

No fakt zresztą jego wielozadaniowość to tez kpina notoryczne zwiechy przy odpaleniu powyżej 1 programu itp tez dam sobie spokój jednak zwykły TOS jest the beast. A tak abstrahując czy jest jakaś możliwość bez instalowania Minta czy innego dziadostwa odpalić kilka progsow na raz.

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

6

Odp: MagiC problem z CDROM

Tak. To się nazywa Geneva. Bardzo sobie to chwaliłem. Moim zdaniem wielka szkoda, że to się dalej nie rozwija.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: MagiC problem z CDROM

glowas11 napisał/a:

No fakt zresztą jego wielozadaniowość to tez kpina notoryczne zwiechy przy odpaleniu powyżej 1 programu itp tez dam sobie spokój jednak zwykły TOS jest the beast. A tak abstrahując czy jest jakaś możliwość bez instalowania Minta czy innego dziadostwa odpalić kilka progsow na raz.

Oczywiscie zgadzam sie ze Magic dziala roznie na roznych komputerach u mnie w miare stabilnie a mam go odpalonego pod CTPCi i Radeonem. Moj kolega zreszta odpalal go na Medze niepamietam dokladnie o jaki sprzet chodzilo i dzialal super stabilnie (wszyscy byli bardzio zdziwieni). Takze to wszystko czesciowo zalezy od kompa. Co do CDRomu to uzywam jednak Extendosa i odpalam go jako ostaniego w Auto i dziala mi zarownoo pod TOSem jak MiNtem czy Magicem. Ma u siebie zarowno CDROm-a jak i nagrywarke i przypisalem im drive O i P. Wieczorem moge cos wiecej Ci napisac.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

8

Odp: MagiC problem z CDROM

Sqward: napisz coś więcej o tej Genevie , może masz jakieś źódła skąd to zassać ????


Kroll: ja odpalam to na TT030 10MB ST ram 64MB TT ram . Jak odpaliłem JAM playera to gdy tylko zacząłem coś działać samą myszką to zaczynało mi się robić coś na wzór wciśniętego klawisza od klawiatury, po puknięciu w jakikolwiek klawisz ustawało ale nie na długo .No i taj jak pisałem nie za każdym razem ale notorycznie po odpaleniu jakiegoś progsa chociażby muzy plus jakiś program graficzny "FATAL ERROR" lub komunikaty w stylu "program użytkownika spowodował błąd" itp . Odpaliłem Magic 5 potem podmieniłem plik MAGIC.ram z wersji 6 i bez zmian . Co do CDROM-u to też tak mi się wydawało że przyczyną może być sterownik METADOS ale już tego nie sprawdzę bo MAGIC zrobił out z mojego HDD .

Ps. całe szczęście że przed instalacją MagiC-a zrobiłem backup partycji C :))))
Tak czy inaczej dziękuje za uwagi .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

9

Odp: MagiC problem z CDROM

Geneva to taka nakładka na system. Daje pozory multitaskingu: możesz mieć odpalone kilka aplikacji, ale one muszą się dzielić zasobami kompa. I to tylko GEM-owe programy tak będą działać. Z tego co pamiętam to Jam player to nie jest GEM-owa aplikacja więc blokuje wszystko.

Co do ściągnięcia to może będe gdzieś miał w swoich zbiorach muzealnych.

PS. na takiej konfiguracji to mint powinien ładnie śmigać.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

10

Odp: MagiC problem z CDROM

Generalnie próbowałem zainstalować EasyMinta ale chyba moja wiedza o dużych Atari jest za cienka. Po bojach i czytaniu masy tekstów porównaniach obrazkowych założyłem partycję LNX mam HDDrivera w języku "umlaut" którego za ząb nie dość że nie rozumiem to i nie lubię no ale to moja dygresja, przechodząc do tematu zacząłem instalację najpierw wersji spolonizowanej którą znalazłem na necie, wszystko szło aż do momentu wyboru libs-ów wybrałem "Basic" i chcę klepnąć dalej po tym zabiegu wyskakuje mi " Czy na pewno chcę opuścić instalator" były dwie opcje "przerwij";"dalej" zgadnij po kliknięciu której dostałem ten komunikat ??? . Pomyślałem pół nocy walczyłem z partycją nie dam się . Ściągnąłem wersję najnowszą przekopiowałem "libs-y" i jadę . Wszystko szło dobrze aż do momentu końca instalacji po restarcie zamiast pulpitu tylko shell. Uprzedzę twoją podpowiedz nie wybrałem opcji "Login" wybrałem X-aes czy coś w tym stylu . A tak na poważnie zauważyłem że w końcowej fazie instalacji wywalał jakieś error-y przy tworzeniu czegoś . Generalnie tak jak mówię pewnie ja coś pokopałem ale zniechęciło mnie to strasznie .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

11

Odp: MagiC problem z CDROM

sqward: jam player jest i w wersji gemowej i z prostym interfejsem graficznym w low rez.

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

12

Odp: MagiC problem z CDROM

Dokładnie bo sam takiej używam :)))

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

13

Odp: MagiC problem z CDROM

glowas11 napisał/a:

Generalnie próbowałem zainstalować EasyMinta ale chyba moja wiedza o dużych Atari jest za cienka. Po bojach i czytaniu masy tekstów porównaniach obrazkowych założyłem partycję LNX mam HDDrivera w języku "umlaut" którego za ząb nie dość że nie rozumiem to i nie lubię no ale to moja dygresja, przechodząc do tematu zacząłem instalację najpierw wersji spolonizowanej którą znalazłem na necie, wszystko szło aż do momentu wyboru libs-ów wybrałem "Basic" i chcę klepnąć dalej po tym zabiegu wyskakuje mi " Czy na pewno chcę opuścić instalator" były dwie opcje "przerwij";"dalej" zgadnij po kliknięciu której dostałem ten komunikat ??? . Pomyślałem pół nocy walczyłem z partycją nie dam się . Ściągnąłem wersję najnowszą przekopiowałem "libs-y" i jadę . Wszystko szło dobrze aż do momentu końca instalacji po restarcie zamiast pulpitu tylko shell. Uprzedzę twoją podpowiedz nie wybrałem opcji "Login" wybrałem X-aes czy coś w tym stylu . A tak na poważnie zauważyłem że w końcowej fazie instalacji wywalał jakieś error-y przy tworzeniu czegoś . Generalnie tak jak mówię pewnie ja coś pokopałem ale zniechęciło mnie to strasznie .

Ja instalowalem EASYMinta wiele razy nawet mam go u siebie zarowno w polaczeniu z Xaaesem jak i N.AESem i zarowno oba dzialaja z CT60 oczywiscie z Radeonem w dobrej rozdzielczosci tylko Xaaes smiga bardzo dobrze. Co do konfiguracji to instalowalem wszystkie libsy nawet z X11 ale ich nigdy nawet nie probowalem ospalac pod falconem.

Bedziesz na party SV2010 w gdansku to zawsze moge sluzyc pomoca.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

14

Odp: MagiC problem z CDROM

Dzięki Kroll za chęć pomocy ale do Gdańska się nie wybieram.  A najbliższy zlot który mam w planach to Grzybsoniada w maju.
Mimo to może mi podpowiesz co wybierasz podczas instalacji N_Aes czy Xaes jeśli to pierwsze to czy trzeba podać ścieżkę do N Aes-a jeśli tak to gdzie on jest w instalatorze??? Bo domyślnie podana jest tylko ścieżka do Xaes-a .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

15

Odp: MagiC problem z CDROM

NAES jest ( był ) komercyjnym rozwiązaniem. W instalatorze go NIE MA :) Wybierz XaAES'a, jest tani ( darmowy ) i dobry :) i niby nadal rozwijany, choć od ładnych kilku lat chyba się nic z tym projektem nie zdarzyło. Możesz jeszcze próbować potem doinstalować MyAESa i sobie zobaczyć który Tobie odpowiada bardziej. Mnie XaAES wkurza, ale chyba nie ma innej alternatywy. Wkurza = jak np. łapiesz za okienko aby przesunąć, czy za suwak scrollbar'a czy w sumie jakikolwiek obiekt, to masz na oko 0,2 - 0,3 sekundy opóźnienia nim to ruszy. Draco na ostatnim sztabie próbował mnie przekonać że to specjalnie bo ... i tu zapomniałem :D pamiętam tylko że mówił całkiem sensownie :)  Mnie to denerwuje, ale cóż, jedyne co mógłbym zrobić to: napisz se :)

Ostatnio edytowany przez jury (2010-11-23 16:00:37)

16

Odp: MagiC problem z CDROM

Thanx Jury właśnie ponownie instaluje Minta i wybrałem Xaaes teraz instaluje standart.tar dałem mu basic i standart, zobaczymy co się będzie działo :)

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

17

Odp: MagiC problem z CDROM

No i jestem . Połowiczny sukces nastąpił !!! Mint stoi i działa no jest wreszcie MULTITASKING :) .
No ale tak jak napisałem połowiczny . Potrzebuję pomocy mianowicie założyłem 4 partycję 1: 50MB; 2: 400MB; 3:200MB;4:350MB . Mint widzi tylko pierwsze 2 po klepnięciu na każdą inna otrzymuje komunikat " Path not Found." Co mam zrobić aby je widział ???. Druga sprawa to znów CDROM Podobnie jak z partycjami tyle że do AUTO dodałem taki programik CDDA który ma za zadanie odtwarzać płyty audio jest to plik .ACC , gdy go uruchomię to widzi płytę po klepnięciu na ikonkę EJECT wysuwa płytę itp. To samo pytanie co mam zrobić by go sys widział?????

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

18

Odp: MagiC problem z CDROM

Pewnie pozostałe dwie partycje masz nie sformatowane ? Jakie ID nadałeś tym partycją w HDDRIVERZE ?
jeśli LNX to poprostu w shellu wpisz:

mke2fs literka_partycji:

i już.

Co do cdroma to nie wiem - to już przestarzała technologia ;)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

19

Odp: MagiC problem z CDROM

sqward napisał/a:

Pewnie pozostałe dwie partycje masz nie sformatowane ?

A jesteś pewien że trzeba formatować na atari? mi się wydaje że nie. Ja od momentu jak w instrukcji hddriver'a przeczytalem
ze opcja format robi formatowanie niskopoziomowe, przestalem tego w ogole uzywac. Robię tylko partycjonowanie
i wszystko działa.

Ostatnio edytowany przez jury (2010-11-23 18:31:49)

20

Odp: MagiC problem z CDROM

Jak instalowałem EasyMiNTa to on sam tworzył system plików na partycji, musiał mieć jedynie jedną partycję jako LNX.
Jak MiNT startował zatrzymywał się na wspomnianym shell-u. Wystarczyło dopisać linijkę w pliku konfiguracyjnym i uruchamia się XaAES i Teradesk.

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2010-11-23 19:10:10)

Było miło :) Do widzenia.

21

Odp: MagiC problem z CDROM

Dzięki chłopaki , generalnie dałem LNX teraz przestawiłem w HDDriver na GMB i zaczął widzieć normalnie . Pozostaje jeszcze problem z CD . Przesortowałem sterownik Metados na ostatnią pozycję tak jak było to sugerowane ale gdy to zrobiłem to przestał mi wstawać system, po powrocie do stanu poprzedniego uruchamia się normalnie. Z treści komunikatu wynika że system nie ma podanej ścieżki do urządzenia może można jakoś ręcznie tozrobić "shell" ????.

Ps. jak go wywołać w mincie, sorki za pytania może głupie, ale jest to mój debiut na tym systemie

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

Odp: MagiC problem z CDROM

Lepiej użyć Betados + spin.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

23

Odp: MagiC problem z CDROM

już szukam :)

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

24

Odp: MagiC problem z CDROM

jury napisał/a:
sqward napisał/a:

Pewnie pozostałe dwie partycje masz nie sformatowane ?

A jesteś pewien że trzeba formatować na atari? mi się wydaje że nie. Ja od momentu jak w instrukcji hddriver'a przeczytalem
ze opcja format robi formatowanie niskopoziomowe, przestalem tego w ogole uzywac. Robię tylko partycjonowanie
i wszystko działa.

to był skrót myślowy. chodziło o stworzenie mintowych (tak naprawdę linuxowych) partycji. Hddriver tego nie robi. Trzeba to zrobić ręcznie. Easymint robi to tylko dla partycji, którą mu się wskarze.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

25

Odp: MagiC problem z CDROM

Adam możesz podać mi swój wpis w BDCONFIG.sys ???

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)