Odp: MagiC problem z CDROM

Mój bdconfig.sys jest na dysku który od kilku lat jest nieczytelny :(

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

27

Odp: MagiC problem z CDROM

glowas11 napisał/a:

Dzięki chłopaki , generalnie dałem LNX teraz przestawiłem w HDDriver na GMB i zaczął widzieć normalnie . Pozostaje jeszcze problem z CD . Przesortowałem sterownik Metados na ostatnią pozycję tak jak było to sugerowane ale gdy to zrobiłem to przestał mi wstawać system, po powrocie do stanu poprzedniego uruchamia się normalnie. Z treści komunikatu wynika że system nie ma podanej ścieżki do urządzenia może można jakoś ręcznie tozrobić "shell" ????.

Ps. jak go wywołać w mincie, sorki za pytania może głupie, ale jest to mój debiut na tym systemie

Wracajac do CD-romu to polecam jednak Extendosa niestety jest komercyjny, ja w MiNcie mam go uruchomionego jako ostaniego w Auto (mowie o MiNCie 1.16.3 jesli chodzi o 1.17 to dopiero wczoraj to zauwazylem ze trzeba jakos inaczej skonfigurowac bo tak nie zobaczy napedow CDrom, natomiast jak uruchomie bezposrednio pod mintem extendos.prg to wtedy jest OK.

Pozdrawiam
Kroll

p.s. Moze i CDrom jest przestarzaly zwlaszcza ze mozna miec roznego rodzaju karty ale ja nadal korzystam z nagrywarki i licznej grupy CDromow (FT No fragments) to uwazam ze jesli ma sie naped to czemu z niego rezygnowac.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

28

Odp: MagiC problem z CDROM

glowas11 napisał/a:

Z treści komunikatu wynika że system nie ma podanej ścieżki do urządzenia może można jakoś ręcznie tozrobić "shell" ????.

Ps. jak go wywołać w mincie, sorki za pytania może głupie, ale jest to mój debiut na tym systemie

Najfajniejsza konsola na atari to wg mnie:

http://xaaes.atariforge.net/download.ph … t=conholio

jak chcesz skorzystać z tej z easymint'a ( CHOLERNIE wolny ) to uruchom aplikację toswin2 ( partycja linuxowa katalog /opt/toswin2 ) i w menu  wybierz "start shell" i włala. Polecam jednak conholio, świeży produkt z tego roku i pep ciągle to udoskonala, jest np trylion razy szybszy niż "oryginalny"

Ostatnio edytowany przez jury (2010-11-23 22:07:21)

29

Odp: MagiC problem z CDROM

Szkoda bo nie idzie to u mnie z tego co się zagłębiam w temat to tam coś jest ale dupa, swoją drogą nie sądziłem że może być taki problem z CD nawet każdy normalny sys ma wsparcie dla CD a tu takie problemy.

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

30

Odp: MagiC problem z CDROM

Właśnie odpaliłem Extendos i co ??? ano to samo jak jest w auto przed mint.prg to wykrywa cd przydziela literkę itp ale widzi go tylko CD do muzyki w .acc . Jak przeniosłem go na du w auto to wywala że nie wykrywa urządzenie i ci jest k...a nie tak ???

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

31

Odp: MagiC problem z CDROM

glowas11 napisał/a:

Właśnie odpaliłem Extendos i co ??? ano to samo jak jest w auto przed mint.prg to wykrywa cd przydziela literkę itp ale widzi go tylko CD do muzyki w .acc . Jak przeniosłem go na du w auto to wywala że nie wykrywa urządzenie i ci jest k...a nie tak ???

Wracajac do Conholio to ja mam u siebie problem z uruchomieniem najnowszej wersji 0.8 wersja 0.7 dziala bardzo dobrze,

Co do CD ROmu odpalasz HDdrivera to czy znajduje CI takie urzadzenie przy stracie kompa, u mnie HDriver pokazuje dwa dyski IDE dwa SCSI i  CDrom i nagrywarke tez na SCSI, fakt nie mialem doswiadczenia z podlaczaniem cdroma IDE

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: MagiC problem z CDROM

Prawdopodobnie nie załadowałeś sterownika filesystemu.

W (Beta|Meta)dosie są dwa rodzaje sterowników:
- sterownik urządzenia (IDE, SCSI)
- sterownik filesystemu

Z tego co piszesz wynika że masz to pierwsze, ale brakuje ci tego drugiego.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

33

Odp: MagiC problem z CDROM

Witajcie po powrocie z pracy znów zasiadam do walki.
Kroll: U mnie HDDriver pokazuje tylko HDD, CD widziane jest jako SCSI 3 MetaDosie jak i EXTENDosie , po namyśle nasuwa mi się wniosek że jeśli po przeniesieniu w AUTO pliku czy to MetaDos, czy EXTENdos podczas ładowania systemu coś ładuje się w podobny obszar RAM-u i blokuje sterownik CD tylko najgorsze że ja tam mam tylko EasyMint i obecnie EXTENDos:(
Chyba pozostanie mi jedynie jakiś BOOTSELEKTOR i Auto na partycji np. E: dla TOS-a w sytuacji gdy będę chciał przenieść jakieś dane z CD po prostu będę odpalał TOS-a i już bo innego wyjścia już nie widzę .
ADAM: sterownik METADOS instalowałem poprzez aplikację CDTOOL więc raczej wszystko mi po kopiował to samo EXTENDOS i co ciekawe gdy odpalam instalatory dokonują testu SCSI i oba widzą CD a po restarcie tylko aplikacje .ACC do słuchania traków audio widzą płytę . Sysytem już nie.

Tak czy inaczej z tego wątku będzie niezły TUTORIAL dla kogoś kto będzie miał podobny problem co ja :)
Dzięki za pomoc chłopaki wasz czas teraz poszukam jakiegoś BOOTLoadera bo CD muszę mieć :) Choćby pod TOS-em.

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

Odp: MagiC problem z CDROM

Na ST zasadniczo nie ma takiego czegoś jak "podobny obszar RAM" - wszystko jest relokowane.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

35

Odp: MagiC problem z CDROM

glowas11 napisał/a:

Witajcie po powrocie z pracy znów zasiadam do walki.
Kroll: U mnie HDDriver pokazuje tylko HDD, CD widziane jest jako SCSI 3 MetaDosie jak i EXTENDosie , po namyśle nasuwa mi się wniosek że jeśli po przeniesieniu w AUTO pliku czy to MetaDos, czy EXTENdos podczas ładowania systemu coś ładuje się w podobny obszar RAM-u i blokuje sterownik CD tylko najgorsze że ja tam mam tylko EasyMint i obecnie EXTENDos:(

glowa11: Tzn ze w HDDrutil nie widzisz w ogole CDRom-u nawet jak dasz Device check.
Jesli chodzi o bootselectora to polecam Xboot-a sam go uzywalem z CTPCI to juz nie chce zbyt dobrze pracowac ale mam go zainstalowanego.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

36

Odp: MagiC problem z CDROM

Witajcie więc tak , Extendos tak jak pisałem po sortowaniu na ostatnią pozycję w auto a są dwie "mint030.prg" oraz obecnie metados no i pliki typu config.sys sterowniki itp. wyrzucał komunikat że urządzenie nie jest CDROM-em i tym samym nie przydzielał literek napędów, teraz powróciłem do metados-a i tu sytuacja jest nieco inna po sorcie na koniec listy "AUTO" on przyporządkowuje literki takie jak mu dałem przy instalacji choć gdy są inne efekt zawsze ten sam. "I"i"G" ale system po załadowaniu wywala komunikat  że nie może załadować polecenia "sysdir" i staje nie wchodzi do xaaesa. oczywiście po resorcie na pozycję wyżej niż plik mint030.prg wszystko wraca do normy czyli sterownik cd ładuję się jako pierwszy przydziela literki potem ładuje się MINT " prawidłowo ale cd NIET. Ja po tym wnioskuję że sterownik przydziela napędowi literki które MINT ignoruje lub podczas ładowania zastępuje na nich innym urządzeniem , problem w tym że nie mam pojęcia jak to naprawić . Oczywiście skopiowałem plik "sysdir" aby sprawdzić co zawiera no i w nim jest tylko to :u:/c/mint/1-16-cur/

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

37

Odp: MagiC problem z CDROM

No i konsternacja sięgnęła zenitu "wszystko won" instaluje ver. 1,6,3 może tam będzie normalnie .

Ps. Kroll HDDRUTIL widzi cdrom.

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

Odp: MagiC problem z CDROM

Hm, może dajesz nie te sterownik urządzenia? No w sumie to jest SCSI czy IDE?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

39

Odp: MagiC problem z CDROM

Adam SCSI tak dysk jak i CDROM

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

40

Odp: MagiC problem z CDROM

No i kończę moje wywody . Dużo prób i nic, w końcu sukces, wywaliłem Mint-a i powróciłem do TOS przekonany o jedynej słusznej decyzji, lecz długo nie pozostałem przy 3.06 ciągle brakowało mi wielozadaniowości więc mimo przykrych doświadczeń zainstalowałem MagiC oczywiście CDRomu niet, wiec przemyślałem sprawę odpaliłem XBOOTIII i stwierdziłem że jak będę potrzebował CD to będę sobie odpalał TOS no i tak dłuższy czas było aż do dziś dziś w auto dodałem programik "foldr100.prg" i co SZOK!!!!! CD ruszył i działa po każdym restarcie kompa JEST!!!! . Czyli w końcu sukces. Co ma wspólnego ten programik do pracy CD pojęcia nie mam , ale widocznie coś ma bo hula aż miło .


Dzięki wszystkim za chęci pomocy i rady. Temat zamknięty.

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)