Temat: artykuł w newsweeku.

polecam artykuł w najnowszym numerze newsweeka pt "stary, ale Atari" moim zdaniem całkiem fajne, aż robi się miło i mordka sama się uśmiecha.

2

Odp: artykuł w newsweeku.

Widziałem i oczom nie wierzę  :D

3

Odp: artykuł w newsweeku.

Ciekawe czy można skontaktować się z panem, o którym mowa w artykule... swoją drogą wymienia się tam także ALEXa/BB jeśli się nie mylę...

4

Odp: artykuł w newsweeku.

Ale trochę śmierdzi lamą. To chyba tylko moda na stare gierki, a nie na stary sprzęt. Rzewne łezki nad pierwszymi połamanymi joystickami. :rolleyes:

5

Odp: artykuł w newsweeku.

no dobra panowie a ktoś może go zeskanować ? dla potomnych abym mógł dziecku na dobranoc go kiedyś przeczytać ??!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

Odp: artykuł w newsweeku.

mcmaster> Ciekawe czy można skontaktować się z panem, o którym mowa w artykule... swoją drogą wymienia się tam także ALEXa/BB jeśli się nie mylę...

Probowalem to zrobic poprzez redakcyjnego maila (z prosba o przeslanie do autorki), ale oczywiscie zostalem calkowicie olany... Ktos stwierdzil, ze to byla wierszowka i musze sie z tym zgodzic :(

pigula> no dobra panowie a ktoś może go zeskanować

Jak ktos to zrobi, niech wysle, oki? :)

7

Odp: artykuł w newsweeku.

jak bym go miał to już dawno bym go zeskanował ;((((
i Ci podesłał !!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: artykuł w newsweeku.

okej moge wyslac pocztą (ale do zwrotu), albo przywiozę na party.

9

Odp: artykuł w newsweeku.

Jesli bedzie mozliwe zeskanowanie tegoz, to bardzo bym prosil. Wielkosc (w gore) nie ma znaczenia. W przypadku duzego zaufania moge zeskanowac i oddac na party :^)

Pozdrawiam,
Azbest

10

Odp: artykuł w newsweeku.

okej moge wyslac pocztą (ale do zwrotu), albo przywiozę na party.

Mc master - wyślij nawet ksero ja pojadę to recognitą (Fine Rider Rules)
i wrzucę w formie Doc'a na ftp'a !!!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

11

Odp: artykuł w newsweeku.

w porząsiu, załatwione - za parę dni...

12

Odp: artykuł w newsweeku.

w porząsiu, załatwione - za parę dni...

no to czekam !

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: artykuł w newsweeku.

ja tesz kcem!!
tsharek@o2.pl =;-]]]

14

Odp: artykuł w newsweeku.

Chłopaki lepiej dajcie sobie spokój ze skanowaniem i looknijcie:
http://newsweek.redakcja.pl/archiwum/ar … tykul=8554

15

Odp: artykuł w newsweeku.

Czytałem ten artykuł. Coś się kobiecie pomieszało. Tzn. pomyliły jej się epoki.  :lol:  Wymienia jednocześnie: Atari, River Raid, Boulder Dash i Prince of Persia 8O (choć może nie wszystkie z nazwy).  Dla niedomyślnych zadanie. Która z czterech powyższych nazw nie pasuje do pozostałych.  :D To tak jakby napisać że dinozaury żyły w czwartorzędzie.

16

Odp: artykuł w newsweeku.

Czytałem ten artykuł. Coś się kobiecie pomieszało. Tzn. pomyliły jej się epoki.  :lol:  Wymienia jednocześnie: Atari, River Raid, Boulder Dash i Prince of Persia 8O (choć może nie wszystkie z nazwy).  Dla niedomyślnych zadanie. Która z czterech powyższych nazw nie pasuje do pozostałych.  :D To tak jakby napisać że dinozaury żyły w czwartorzędzie.

prince of persia to troche mlodsza gra i z tego co wiem to ukazala sie na amisi i grzybie, a poza tym jest ona chyba za bardzo zaawansowana technicznie jak na male atari

[code]--------------- daVid -------------
---------- david@scene.pl ---------
-- GG: 470569 -+- ICQ: 152532728 --
--------- IRCnet: #atari8 ---------[/code]

17

Odp: artykuł w newsweeku.

Nie gralem, ale to chyba mniej wiecej "Karateka".

BTW. Alex sie tu entuzjazmuje w newsweeku, a ciekawe czy przyjedzie na party?  :)

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

18

Odp: artykuł w newsweeku.

Nie gralem, ale to chyba mniej wiecej "Karateka".

tak, masz racje. na uwage zasluguja zwlaszcza zaj#$% animowane postacie (animacja jest bardzo dokladna, podobnie jak w "karatece")

[code]--------------- daVid -------------
---------- david@scene.pl ---------
-- GG: 470569 -+- ICQ: 152532728 --
--------- IRCnet: #atari8 ---------[/code]

19

Odp: artykuł w newsweeku.

prince of persia zbyt zaawansowana na atari?
mysle. ze daloby sie to zrobic bo po pierwsze:

- animacja taka jak wspomniano byla juz w karatce (prosze sprawdzic jak nazywala sie firma, z ktorej wyszla karateka i prince)

po drugie prince of persia jest na ZX, i chodzi całkiem przyzwoicie...

20

Odp: artykuł w newsweeku.

Faktycznie!  8O  Przeszukałem moje archiwum gier do emulatora Spectrumny i znalazłem coś takiego jak Prince of Persia. Odziwo gra całkiem sprawnie działa. Ludzik porusza się dosyć żwawo i płynnie. Graficznie gra przypomina całkiem nieźle oryginał z wiekszych platform. Małej liczby kolorów nie będę komentował, bo przecież wiadomo - to przecież Spectrum. Co ciekawe zaś gra powstała w Rosji i to całkiem niedawno (znaczy się w niezbyt zamierzchłych czasach), bo w roku 1996. Więc chyba faktycznie Atarynka mogłaby uciągnąć Prince of Persia. Choć oczywiście nie byłoby to już to samo co na 16-bitowcach.

Chciecie wiedzieć jak to wygląda na Spectrumnie? Proszę bardzo :D

http://republika.pl/urborg/pop.gif

21

Odp: artykuł w newsweeku.

Czytałem ten artykuł. Coś się kobiecie pomieszało. Tzn. pomyliły jej się epoki.  :lol:  Wymienia jednocześnie: Atari, River Raid, Boulder Dash i Prince of Persia 8O (choć może nie wszystkie z nazwy).  Dla niedomyślnych zadanie. Która z czterech powyższych nazw nie pasuje do pozostałych.  :D To tak jakby napisać że dinozaury żyły w czwartorzędzie.

prince of persia to troche mlodsza gra i z tego co wiem to ukazala sie na amisi i grzybie, a poza tym jest ona chyba za bardzo zaawansowana technicznie jak na male atari

Prince of Percia ukazala sie rowniez na Atari ST

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org