1

Temat: Jak zrobić cartdrigdge'a go atarki (zaprogramować EEprom?)?

:oops: Czytałem niektore tematy związane z tym zagadnieniem ale jakoś nic mnie do nich nie przekonuje. Napewno można tanim kosztem zrobic coś takiego. Nie jestem zbytnio w temacie, ale chyba należy kupić pusty EEPROM (lub Flash) i zaprogramować go. Może można by zrobić, by urządzonko szczytywało najpierw zawartość oryginalnego cartdridge'a a potem wkładamy pusty i gotowe. może można by było przy tym kopiować np. grę z dyskirtki na cartridge'a tak, by szybciej się wczytywała. dodatkowo chyba można by skopiować także cartridge'a z C-64 a nawet z GameBoy'a. Gdyby ktoś wiedział :?: , jak to zrobić będę zobowiązany.

Motorynka rulez!!!

2

Odp: Jak zrobić cartdrigdge'a go atarki (zaprogramować EEprom?)?

z różnymi cartami różnie bywało. ja sie bawie w inny sposób. wystarczy mieć ramcarta i programikiem MójCartridge Jagera wgrywasz w niego co chcesz.
czasami działa ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

3

Odp: Jak zrobić cartdrigdge'a go atarki (zaprogramować EEprom?)?

Epi możesz podesłać mi ten programik na majla?!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Jak zrobić cartdrigdge'a go atarki (zaprogramować EEprom?)?

Nie jestem zbytnio w temacie, ale chyba należy kupić pusty EEPROM (lub Flash) i zaprogramować go.

Częściowo jesteś a częściowo nie. EEPROM jako pamięc programu się trochę nie nadaje (inne czasy dostępu do pamięci). Sam kiedyś próbowałem z EEPROM, programik nie startował (wykonane może zostały pierwsze 3 lub 4 rozkazy - podobnie miałem też przy uruchamianiu 8051 z EEPROM), a z Flashem to jest tak że łatwiej go zniszczyć niż zaprogramować (też mam na tym polu sukcesy, 28F256 od AMD nadaje już się tylko na breloczek do kluczy)

Podsumowując rozwiązanie które zaproponował Epi jest chyba najlepsze (i najtańsze) - RAMCART służy mi wiernie jakieś 9 lat i nie narzekam.