Temat: Atari TT do wziecia

Jako ze żyjemy w kraju kapitalistycznym mam taka propozycje . W zamian za wykonanie dema NUMEN w wersji na ATARI TT oferuje w zamian wwm. Atari w konfigu :
Atari TT030
4MB STRAM
16MBTTram


Komputer odpala problem z dźwiękiem tj . przy odpalaniu dem jest OK
Gdy odpalam JAM player lub SNHD dźwięk sie kaszani.
Brak HDD oraz klapki oraz klawiatury.

Jesli demko będzie naprawdę dobrej jakości klawiaturę oryginalna dołożę do zestawu

http://www.youtube.com/user/xxxaaasssdddfferere?feature=mhum#p/a/u/0/GS0efV3n_AY
To moje TT drugie czeka ...

Ostatnio edytowany przez glowas11 (2010-12-19 00:11:58)

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

2

Odp: Atari TT do wziecia

kusząca propozycja.
a po ile byś puścił to TT bez dema?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

3

Odp: Atari TT do wziecia

Powiem Tak Komp nie jest na sprzedaż . Chodzi mi głównie oto byt rafil do kodera a jeśli ktoś spełni wymagania to znaczy ze zyska tylko Atari I to właśnie TT na które produkcji jest bardzo mało .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

4

Odp: Atari TT do wziecia

Żeby podgrzać atmosferę ;) powiem Ci że takiej osoby nie znajdziesz.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: Atari TT do wziecia

No niestety nie dysponuje dwoma Falconami eeeee nawet jednego nie mam choć gdybym miał to może kogoś by to skusiło do wysiłku ::))

Ostatnio edytowany przez glowas11 (2010-12-19 08:56:40)

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

6

Odp: Atari TT do wziecia

Jeżeli TT-ka nie skusiła Cię do wysiłku, to Falcon też nie, nawet z CT60(3) :P Nie chcę być złośliwy, po prostu takie są fakty - sam to znam z autopsji :) Gdy kupowałem/rozbudowywałem Falcona to tłumaczyłem sobie: "jak będzie w środku 060 i 128MB RAM to będzie się fajnie pisało... i co? i nic, więcej w życiu zakodowałem na gołego Falcona ;)

Z małym Atari podobna bajka - gdy miałem jedynie stację dysków i QA o niebo więcej produkcji stworzyłem niż w czasach gdy miałem HDD i dostęp do szybkich cross-asemblerów, gdzie kompilacja długiego kodu trwała ułamek sekundy a nie jak w wypadku QA np. minutę.

Bardziej przyjazna technologia nie sprzyja produktywności, wręcz przeciwnie, im więcej utrudnień, tym bardziej człowiek mobilizuje się, żeby coś zrobić.

7

Odp: Atari TT do wziecia

To byly inne czasy. W wiekszosci wypadkow male atari bylo jedynym komputerem w domu i czlowiek cieszyl sie jak glupi. Nie bylo DVD/BlueRay, Internetu. Nowe programy mialo sie ze swappowania a wiedze czerpalo sie z Mag'ow, ksera ksiazek i analizujac czyjsc kod. Majac Atari + stacje dyskow i magnetofon z Turbo (a pozniej stacje dyskow) tworzylo sie super zeczy. Ale te czasy miely pezpowrotnie, no chyba ze bedzie jakis kataklizm lub wojan nuklearna i znow zaczniemy wszystko od zera.

8

Odp: Atari TT do wziecia

Macgyver przeczytaj uważnie od deski do deski .Mnie nie ma co kusić bo o programowaniu bladego pojęcia nie mam dlatego chce aby sprzęt trafił do kodera , który przeportuje NUMEN-a na TT jeśli to zrobisz to znaczy ze komputer znajdzie dobrego właściciela który może kiedyś zakoduje coś jeszcze na TT .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

9

Odp: Atari TT do wziecia

ja nie powalcze, ale przyklej to na atariage (uderz do Alberta) i na atari forum jesli zyje

nie ma sie co zniechecac czarnym PR ;)

przechodze na tumiwisizm

10

Odp: Atari TT do wziecia

Candle myślałem o tym bariera jest język jako ze z czytaniem po English to jeszcze jako tako to z pisaniem już dużo gorzej .

Ps.czytałem o twoim soundboard mam prozbe jak już będzie finalnie projekt zakończony daj znać jak zwykle z kasa krucho ale jestem zainteresowany kupnem.

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

11

Odp: Atari TT do wziecia

spoko
u mnie tez krucho, wiec i calosc bedzie posowac sie bardzo wolno do przodu

jesli cos moge pomoc w kontakcie z Albertem, to daj znac, ale dobrze by bylo jesli by byla jakas komunikacja bezposrednia - nawet na zasadzie kali kochac, kali skrocic o 2m

przechodze na tumiwisizm

12

Odp: Atari TT do wziecia

Jak to pięknie ujął grzeniu "ABY PODGRZAĆ ATMOSFERĘ" i załatać starą prawdę czego oczy nie widzą temu ...... Zamieszczam linki do fotek komputerka. Niewątpliwie trzeba mu trochę poświęcić czasu ale efekt będzie murowany.


http://img826.imageshack.us/img826/6705/tt1r.jpg
http://img695.imageshack.us/img695/8113/tt2le.jpg
http://img213.imageshack.us/img213/9760/tt3ce.jpg

Ostatnio edytowany przez glowas11 (2010-12-19 13:08:08)

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

13

Odp: Atari TT do wziecia

Candle kwestia kalego to chyba by przeszła :))) (myślę o komunikacji) jeśli miałbyś ochotę to może naświetl mu temat pytanko czy by to w ogóle go interesowało .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

14

Odp: Atari TT do wziecia

znajac podejscie Ala to interesuje go kazda incjatywa na atari

przechodze na tumiwisizm

15

Odp: Atari TT do wziecia

glowas11: tak z ciekawości - co rozumiesz przez port Numena na Atari TT... hmmm.... chodzi o przeniesienie fizyczne dema (żeby toczka w toczkę wyglądało/brzmiało jak na Atari 8-bit), czy przeniesienie designu, ale np. efekty w wyższej rozdzielczości itp?

16

Odp: Atari TT do wziecia

Dokładnie to drugie moc TT-ki daje znacznie większe możliwości fajnie by było dostosować te produkcje do możliwości sprzętu. Kwestie np dźwięku którym można by zastosować (oczywiście nie dosłownie) ale to może zobrazować ten przykład :

http://vimeo.com/3811256

Samo demko można by puścić w rozdział ce TT-LOW 256 kolorów.

Czy to możliwe (port demka na TT) skoro portuje się produkcje z AMIGI na FACLONA to czemu nie. Tym bardziej że jest to jedno z najlepszych dem na malucha i jego remake na TT przysporzy autorowi nie lada rozgłos . A z racji tego że to polskie demo więc na duże Atari też dobrze by autorem był Polak . Tak jak pisałem produkcji na TT jest jak na lekarstwo czemu ?? Oczywiście Falcon zabrał ze sobą całą koderską brać a przecież ten komp też ma nie lada możliwości.

Ostatnio edytowany przez glowas11 (2010-12-19 20:24:19)

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

Odp: Atari TT do wziecia

glowas11: portowanie z amigi na falcona to zupełnie inna sprawa - robi się to w miarę prosto i tak naprawdę niewiele trzeba zmieniać w demie. Portowanie Numena na  TT to praktycznie napisanie od nowa. Jak chcesz koniecznie Numena na TT to odpal sobie emulator atari800 i odpal numena pod nim - działa :)

Produkcji na TT jest jak na lekarstwo z prostego powodu: jest to chyba najmniej popularny komputer Atari, do tego od początku pomyślany (i postrzegany) jako stacja robocza do DTP, MIDI itp. Dlatego nigdy nie było na niego żadnej sceny, a dema są może dwa.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

18

Odp: Atari TT do wziecia

Adaś gdyby chodziło mi o oglądanie demka w wersji na 8bit to zamiast emulca lepiej to zrobić na real sprzęcie . A jeśli nie masz chęci zmagać się z problemem to po prostu odpuść sobie ten wątek , nie szukam tu ludzi którzy umieją komentować tylko takich którzy umieją programować i chcieliby zmierzyć się z problemem. Co do samego TT popularnością sprzętu się nie mierzy, tylko tym co dany sprzęt oferuje, skoro napisali choćby takie demko jak BEAMS to znaczy że się da i napisać NUMENA inna sprawą jest czy to łatwe czy nie .....

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

Odp: Atari TT do wziecia

glowas11: ok, ale zamiast się głupio pytać, i skoro cię tak ten sprzęt fascynuje, zapoznaj się może z popularnym niegdyś powiedzeniem: 'napisz se' ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

20

Odp: Atari TT do wziecia

dajcie już Atari TT spokojnie umrzeć ;]

gep/lamers^dial

21

Odp: Atari TT do wziecia

gepard, spoko, ale wpierw pozwolmy umrzec amidze :)

glowas11, wstepnie byl bym zainteresowanym, jest jakis deadline?

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2010-12-20 00:19:57)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

22

Odp: Atari TT do wziecia

Amidze nie trzeba, tam niestety poszczególne odłamy same siebie wytępią w pień ;)

23

Odp: Atari TT do wziecia

ależ tak naprawdę to wszystkie amigi, atarki, spektrumy, komody i inne wynalazki juz dawno nie zyją...a teraz są na etapie zombie :)

gep/lamers^dial

Odp: Atari TT do wziecia

A skąd.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

25

Odp: Atari TT do wziecia

Cyprian witam jeśli cię ten temat interesuje to dawaj na prv.
Adam: powtarzał się nie będę no może tylko dodam że czytać ze zrozumieniem tego co się czyta też jest sztuką.
GDYBYM UMIAŁ SE BYM NAPISAŁ i nie wrzucałbym wątku.
Druga istotna sprawa to to że prócz rozgłosu autor zyska również coś co pewnie sam byś chciał mieć bo twoja wiedza jest jak mniemam dość zbliżona do mojej. I na koniec zamiast potępiać inicjatywę tworzenia czegoś dla Atari pomyślałbyś co zrobić by zachęcić kogoś do tego by coś napisał tak jak ja to robię a nie szerzył grobowy nastruj typu "NAPISZ SE" albo "SIĘ NIE DA"lub NIE MA SENSU. No to koniec tych smutnych tematów . Widzę że kolega YERZMYEY dołączył do dyskusji mimo że Atari jest tylko jedno może chciałby przyłączyć się do projektu w wiadomy sposób ???

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)