1

Temat: Start MiNTa

Po powrocie z SV cos mi Falcon nie chce wystartowac w MiNTie. Proces ladowania dociera do momentu inicjacji sieci i tam sie wysupuje, tzn wyswietla sie komunikat "mounting network volumes" po ktorym dostaje "Init: cannot find file" w ilosci nieskonczonej. Draco wczoraj zaproponowal usuniecie sterownika EtherNECa co sprawilo ze pojawil sie komunikat "Network is unrechable" i ponownie "Init: cannot find file" w ilosci nieskonczonej. Moze to jednak nie problem sieci jak mi się zdawało? Pomysly naprawy mile widziane :D Dzieki.

AS, dopoki nie rozwiaze tego problemu to nie ma szansy na obiecany filmik. Ale jak tylko sprawa sie rozwiaze to ma obietnica zostanie spelniona :)

Ostatnio edytowany przez jury (2010-12-20 06:50:31)

2

Odp: Start MiNTa

Luuuzik...

Odp: Start MiNTa

jury: wywalić init z mint.cfg, zamiast tego dać gem, zbotować się do xaaesa i tam sprawdzić o co chodzi.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: Start MiNTa

jury napisał/a:

"mounting network volumes"

Jest to komunikat ze montuje ci dyski sieciowe a potem podaje odpowiedni komunikat ze nie moze. Montowales prawdopodobnie na party jakies zasoby sieciowe, ktorych nie masz w domu.

Blissful user Amiga 1200 060 Desktop, Amiga Sam440ep Flex, Atari 130XE, Atari Falcon 030, Acorn Archimedes A3020, C64C, Apple PowerBook G3 500 Pismo, iBook G3 Clamshel, iBook G4, MacBook and more ... more ... powerbook classic
------------------
www.club4a.pl | www.chal.pl

5

Odp: Start MiNTa

Nie pamietam juz konfiguracji Minta ale tak jak przedmowca napisal tu chodzi o dyski sieciowe (NFS).
W Linuxie to bym spojrzal do pliku /etc/fstab no ale nie wiem czy w Mintcie jest taki plik.

6

Odp: Start MiNTa

Nie, w MiNT nie ma takiego pliku ( fstab ), a co do tych dyskow sieciowych to o tyle mi sie nie podoba ta teoria, ze na SV moj Falcon byl uruchomiony gora przez godzine i napewno ( choc glowy nie dam ) nic nie bylo kombinowane z dyskami sieciowymi. Co do samego komunikatu "mounting network volumes" to on sie zawsze pojawial dotychczas, tyle ze pewnie nie znajdowal zadnych i lecial dalej. Sprobowalem metode Adama, aby zmienic init, bede szukal co moze byc nie tak.

7

Odp: Start MiNTa

jury: wywal nfs.xfs, jeśli go masz :)

KMK
? HEX$(6670358)

8

Odp: Start MiNTa

juz to probowalem :) niestety nie pomoglo :(

Ostatnio edytowany przez jury (2010-12-21 00:27:25)

9

Odp: Start MiNTa

OK, jakby komuś się też to przytrafiło to podaję rozwiązanie.
Chopaki z MiNTlisty zaproponowali że coś jest nie tak z xaloader.prg. Po czym zaglądam do katalogu xaaes a tam wszystkie pliki mają nazwy japońskie :) czyli jakieś %&*^&*(@$%^* włącznie z xaloader.prg. Miałem backup calego katalogu wiec szybko go podmieniłem i działa. Czyli wychodzi że po "mounting network volumes" proces ładowania przechodzi do ładowania AESa