1

Temat: Drukowane Coverki i inne takie...

Mam taki drobny pomysł, aby uratować część prac od zapomnienia. Chodzi mi tu o materiały scenowe, głównie jakieś rysunki, plakaty, tekturki, coverki na okładki od dyskietek itp. Tym razem - głównie dotyczące sceny małego Atari, choć i dużego mogą być, zlotów itp.
Teraz część zasadnicza - myślę, że można by to zawrzeć w broszurce lub książeczce formatu A5 (lub podobnym), na papierze kredowanym.  Składem i ewentualnym drukiem spokojnie bym się zajął, myślę, że po wydrukowaniu i rozesłaniu/dostarczeniu do osób zamawiających spokojnie by można było także gdzieś wrzucić PDF-a dla potomnych.
Co bym potrzebował? To proste: skany tech materiałów (najlepiej 300dpi, 1:1) i jak najlepszy opis, o ile możliwe jest jego wykonanie (typu: cover na dyskietkę Bit Busters, grafika: Ripley, 1996 rok czy też: Plakat na QuaST Party 1997, projekt VanEijk). Jak by było zainteresowanie i byliby chętni do podesłania skanów, informacji - to powoli można by zacząć coś takiego robić.
Kwestia ceny: nie ukrywam, że chciałbym na tej "inwestycji" nie stracić, więc - przy ewentualnym poparciu - po ankiecie można oszacować ilość zainteresowanych osób. Jak się zbierze co najmniej 150 - wydruk byłby na offsecie (lepsza jakość, przynajmniej teoretycznie), jak mniej - w grę wchodzi tylko druk cyfrowy. Do moich kosztów chciałbym dodać jakieś 2-3 złote za poświęcony czas i na ewentualne pokrycie egzemplarzy "nadmiarowych". W miarę możliwości - chciałbym mieć wszystko gotowe na Grzybsoniadę, lub - w najgorszym wypadku - na Głuchołazy. Cena jest także zależna od objętości - a tego nie mogę teraz oszacować, ewentualne materiały chciałbym zbierać od Was do końca marca. Wtedy - można będzie wstępnie ocenić objętość pracy i podać ewentualny koszt wykonania (nikt nie jest przy tej ankiecie zobligowany na ewentualne kupno - to dopiero wtedy, gdy projekt ewentualnie ruszy).
Także - w miarę możliwości - proszę o wypełnienie ankiety według Waszych odczuć i preferencji. Ankietka do końca stycznia, proszę się też wpisywać poniżej w komentarzach.

Sikor umarł...

2

Odp: Drukowane Coverki i inne takie...

Czy nie lepiej od razu zrobić PDFa i rozdać ubogim ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: Drukowane Coverki i inne takie...

PDF też będzie dostępny, o ile coś takiego złożę. A wersja drukowana dla chętnych do zbioru najpierw - jako bonus za zakup. Niestety, nie żyję tylko powietrzem, więc chciałbym mieć jakieś grosze za poświęcony czas, nie ukrywam. A uważam że zarobek w tej wielkości jaką podałem nie uwłacza niczyjej godności a pozwoli mi pokryć koszty ewentualnych egzemplarzy nieodebranych oraz logistycznych (muszę poświęcić czas na złożenie, wysłać do drukarni, odebrać - a to nie są niestety zerowe sumy). Jak ktoś tego nie rozumie - trudno. Będzie mial PDF-a, z którego będzie mógł sobie pracę wydrukować w takiej jakości, jaką będzie uważał za właściwą. O ile praca powstanie - jak napisałem.

Sikor umarł...

4

Odp: Drukowane Coverki i inne takie...

Sikor, kiedyś miałeś kolekcje ATR'ów na płytach CD (bodajże z grami wydanymi nakładem Sikor Soft). Jaka jest cena pojedynczego egzemplarza? Chciałbym nabyć kilka.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

5

Odp: Drukowane Coverki i inne takie...

Grey: zgodnie z tym, co jest na mojej stronie: http://atari.sikorsoft.com/ - cena niezmienna, 30zł/szt (zakładka ATR CD). Jeśli chcesz nabyć kilka - na pewno odliczam koszty wysyłki (powyżej 5 sztuk), jak więcej - możliwy też mały rabat (dużego nie dam, bo i tak jest niewielki zarobek jednostkowy).

Sikor umarł...

6

Odp: Drukowane Coverki i inne takie...

Sikor: dobry pomysł, jakies materiały u mnie się znajdą, dwie sztuki na dzień dobry zanabędę a może i więcej

gep/lamers^dial

7

Odp: Drukowane Coverki i inne takie...

Chętnie materiały przygarnę, niezależnie od wyniku ankietki ;)

Sikor umarł...

8

Odp: Drukowane Coverki i inne takie...

Ja mam cos takiego dzieki uprzejmosci Sqward'a ktory nabyl dla mnie taki egzemplarz na ebay'u czy innym amazonie
http://www.maz-sound.com/FREAX/en/FREAX-The-Art-Album/ Album zajefajny!! przywioze go na jakies party do pomacania :D
zeby uatrakcyjnic Twoj album wlepil bym tam grafiki z atarynek. ooz, piesiu i reszta majstrow od mieszania pixlami robia od dluzszego czasu kawal dobrej roboty i warto by bylo uwiecznic ich prace na papierze. z duzego atari tez bys znalazl kupe materialow. to byl by bestseller no ale raczej na planowane imprezy z tak rozbudowanym albumem nie zdazysz. lepiej nagromadzic troche materialow, skonsultowac to z kims i ewentualnie probowac oszacowac koszty produkcji a na pewno wypuscic pdf'a mimo wszystko. pomysl jak najbardziej zacny.

9

Odp: Drukowane Coverki i inne takie...

mOOnie: przy takiej ilości grafik album by musiał mieć z 1000 stron ;P

Sikor umarł...

10

Odp: Drukowane Coverki i inne takie...

CZy kiedyś ktoś nie zbierał coverów itd itp???

Pamiętam że skanowałem kilkanaście coverków dla kogoś z atariarea....

http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=3779

znalazłem...!

I nikt nawet nie chciał za to złamanego 1złotego:)

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-01-09 16:31:24)