1

Temat: Myszka do Falcon-a

Czy dzięki tej przejściówce z allegro będę mógł podłaczyć do falcon-a myszkę usb???
http://allegro.pl/adapter-myszy-usb-do- … 72020.html

Osoba która to sprzedaje niestety nie odpowiedziała ma moje pytanie..!

Szukałem na forum AA i nieznalazłem nic w temacie myszki i falcon-a.

2

Odp: Myszka do Falcon-a

Wg mnie powinieneś bezproblemowo korzystać z tego na Falconie :)

Ostatnio edytowany przez jury (2011-01-12 14:25:44)

3

Odp: Myszka do Falcon-a

mam taki wynalazek, ale dotychczas używałem go tylko z STE, jak wrócę z pracy sprawdzę z Falconem.

4

Odp: Myszka do Falcon-a

Super!!
Czekam na dobre wieści że działa :)

Jury sprawdź priva-a ..

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-01-12 14:22:10)

5

Odp: Myszka do Falcon-a

Asie. Pisałem o tych konwerterach tu. Problem jest taki, że nie wszystkie myszy USB działają (być może zmienił się protokół). Moja Logic M-1 kupiona ze 3 lata temu działa, ale już Modecom też M-1(wygląd identyczny) kupiona rok temu nie.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

6

Odp: Myszka do Falcon-a

Mono,
dzięki za odpowiedź, ale są tam wymagane protokoły, jak już kupię taką mysz np. geniusz netscrool optical usb to urządzenie je obsługuje.

Ale czy sam falcon da radę???
Skoro sprzedający pisze o st.

Czema na odpowiedź Cieplik-a.

7

Odp: Myszka do Falcon-a

To nie ma znaczenia czy Falcon czy ST, jak jakaś mysz nie pójdzie to i na F030 i na ST, a jak ruszy to na obydwu, to urządzenie poprostu nie obsługuje wszystkich myszy tak jak i Eiffel ( przynajmniej do wersji 2 bo z 3 nie miałem doczynienia ). Ale plus jest taki że większość myszy jest obsługiwana.

8

Odp: Myszka do Falcon-a

Jury,
dziękówa za odpowiedź....!

Przejściówki zakupione :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-01-12 14:59:29)

Odp: Myszka do Falcon-a

No nie do końca. Są przynajmniej 3 modele myszy do ST/TT/Falcon, różniące się bebechami (wygląd identyczny) i nie są w 100% kompatybilne, z tym że 99.99% komputerów sprzedawano z jednym modelem.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: Myszka do Falcon-a

AS... napisał/a:

Czy dzięki tej przejściówce z allegro będę mógł podłaczyć do falcon-a myszkę usb???
http://allegro.pl/adapter-myszy-usb-do- … 72020.html

Ja mam kilka myszek i zadna nie dziala mi z ta przejsciowka i moim STE :(

11

Odp: Myszka do Falcon-a

działa z Falconem, tylko dobranie do tego myszy jest problemem, z moich wszystkich działa tylko logitech UltraX.

Ostatnio edytowany przez cieplik (2011-01-12 19:15:32)

12

Odp: Myszka do Falcon-a

I już wiem jaką myszkę zakupić, ale sprawdzę jak przyjdą przejściówki z tym co mam w domu i biurze...

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

13

Odp: Myszka do Falcon-a

mi z tym czyms dziala myszka ART AM-61(sa na allegro). z 6 myszek tylko ta mi zadzialala. A ze gosc pisze jakie protokoly maja byc to nic nie oznacza. 4 z tych co nie dzialaly mialy ktorys z tych protokolow.

Ostatnio edytowany przez pilat23 (2011-01-13 11:29:27)

14

Odp: Myszka do Falcon-a

dziękuje bardzo za odpowiedź!!!
Ale skoro działa art am-61 to genialnie i jaką on ma cenę :) (w zasadzie za 1interface można mieć 2myszki..)
To wiem co zakupię :)

- bo logitecha ultrax nie ma na allegro i nigdzie nie ma  :(

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-01-13 11:43:11)

15

Odp: Myszka do Falcon-a

Dokladnie, wiekszosc myszek ogsluguje protokol PS2 ale ... wiekszosc myszek nie dziala z tym converterem.
Panowie wpisujcie z jakimi myszkami to cudo dziala.

16

Odp: Myszka do Falcon-a

Może poprostu bez kombinowania kupcie muszkę ps2, jest tego pełno:

http://www.amazon.co.uk/Logitech-OEM-Op … amp;sr=8-1

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

17

Odp: Myszka do Falcon-a

Ale przejściówa jest na usb :)

18

Odp: Myszka do Falcon-a

co za problem użyć konwertera ps/2 na usb? ;)

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

19

Odp: Myszka do Falcon-a

W originalym projekcie jest normalne zlacze PS/2 tylko tutaj zostalo ono zastapione przez USB

20

Odp: Myszka do Falcon-a

pilat23 napisał/a:

mi z tym czyms dziala myszka ART AM-61(sa na allegro). z 6 myszek tylko ta mi zadzialala. A ze gosc pisze jakie protokoly maja byc to nic nie oznacza. 4 z tych co nie dzialaly mialy ktorys z tych protokolow.


Podsumowanie:
Falcon działa mega szybko i genialne z tą myszką wraz przejściówką z allegro.
Zabawa Tosem to czysta przyjemność.

Teraz widzę jak słaby jest windows i jak jest wolny.
Tos jest piekielnie szybki.
(aż boje się odpalić Falcon-a w trybie turbo który jest  kilkukrotnie szybszy od zwykłego Falcon-a.!)

Polecam wszystkim Falconowcom mychę za 17,50 pln i do tego przejściówkę z allegro!!!

*z oryginalną już zjechaną myszką Atari używanie Falcon-a nie było przyjemne wręcz przeciwnie..

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-01-19 23:12:31)

21

Odp: Myszka do Falcon-a

AS... napisał/a:

Tos jest piekielnie szybki.

Eeee, chyba przesadzasz :) goły Falcon w TOSie w takim 640x480x256 jest masakrycznie wolny. Normalnie widać jak rysują się okienka :D Może masz NVDI i dlatego wydaje Ci się to szybkie? Ale NVDI nie ma nic wspólnego z Atari, niemcy posprzątali w funkcjach rysujących i w tym wypadku można już mówić o niezłej szybkości, bo atari to chyba nie umiało opytmalnie tego zrobić :]

A jakie masz turbo? Skoro piszesz że kilkukrotnie szybsze, stawiam na CT2, no chyba że masz cacko AB040 :)

AS... napisał/a:

Zabawa Tosem to czysta przyjemność.

Skoro masz jakieś turbo do dawaj MiNTa, wtedy zobaczysz przyjemność :D Oczywiście jest on wolniejszy od TOSa, ale za to co może :)

Ostatnio edytowany przez jury (2011-01-19 23:17:11)

22

Odp: Myszka do Falcon-a

Albo te łindołsy 7 takie wolne..

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-01-20 09:12:36)

23

Odp: Myszka do Falcon-a

Zobacz jeszcze czy masz tam zainstalowane NVDI ( najlepiej,  i to w wersji conajmniej 5.0 ) lub inny zamiennik badziewnego Atarowego VDI. Jak nie masz to zainstaluj , to naprawdę daje kopa. Atari 16/32-bit w ogóle powinny schodzić z taśmy produkcyjnej z preinstalowanym NVDI :)

Ostatnio edytowany przez jury (2011-01-20 09:57:05)

24

Odp: Myszka do Falcon-a

nie ma nic zainstalowanego, bo nie mam dysku twardego :)
spawdź priva

25

Odp: Myszka do Falcon-a

AS.. juz masz NVDI 5.01 zainstalowane w razie co ;)

Jury: masz moze update NVDI do 5.03 ? bo to chyba ostatnia wersja co ?

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050