26

Odp: Stacja dwustronna

Fakt, cudów nie ma !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

27

Odp: Stacja dwustronna

ale sprawdziłem, dyskietka HD z PC nie daje się sformatować na 720kB... czyli mamy chyba trzy wersje dyskietek 48tpi, 96tpi i HD... dupa blada...

P.S. a Ktoś rozumie czemu na "szybkiej" dyskietce HD nie można zapisać "wolnego" przebiegu - co za idiotyzm? no chyba, że to przez za mały prąd w głowicy...

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2011-01-19 17:02:23)

28

Odp: Stacja dwustronna

Kto tu na forum wspominał, że firmware jest już rozczajony? czy mogę dostać  istniejący zdisassemblowny kod do stacji atari? mam taki pomysł, żeby zamieścić go na jakiejś stronie ( np. mojej ;) ) i szpece mogliby dopisać komentarze do tego kodu które ułatwiły by życie takim lajkom jak ja - z dużymi zapędami...

P.S. kiedyś w Bajtku, Moim atari lub jakimś wydaniu specjalnym Bajtka zamieszczono kod źródłowy firmware TOMSów, nie pamiętam czy to był TOMS 7x0 czy może Multi/Turbo... bardzo poszukuję tego materiału - nie pamiętam już co zawierał, ale mam nadzieję, że wszystko ;)... pisałem do TOMSów, odpisali, że "co jeszcze mają tym się podzielą" niestety od roku cisza...

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2011-01-19 17:14:41)

29

Odp: Stacja dwustronna

Witam.
Znalazłem artykuł, który być może Cię zainteresuje.
Zamieszczam 1 z 5 stron. Nazwa to źródło.

Post's attachments

Moje_Atari_1991_07_014.jpg 471.84 kb, liczba pobrań: 2 (od 2011-01-19) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

30

Odp: Stacja dwustronna

Jak koledzy potrzebują to ma trochę nieużywanych dyskietek 5,25 DD

ATARI Falcon 14MB , STE 4MB, STFM 4MB, 800 XL turbo CA12 CA 2001, CPC 6128 mono, THOMSON MO5, SVI 738, Amiga 500+, 600 2MB, CDTV   + , CD32

31

Odp: Stacja dwustronna

to nie to o czym pisałem, to o czym pisałem to był listing firmware,

ale ten artykuł też bardzo ciekawy - dało by radę zdobyć całość?

a ile chcesz za te dyskietki i jakie firmy? w pudełkach z folią? ;)

ATARI Rulez!

32

Odp: Stacja dwustronna

Wychodzi to że ma rom do nagrania nowy. Ma ktoś obraz jakiegoś  turbo romu? Czemu  na płycie jest konfiguracja rom 4kb i 16kb jak obraz ma tylko 8kb? Dodatkowo na płycie widać że można wsadzić  kość sram 8kb- czy ta wielkość pamięci jest widziana i wykorzystana przez system stacji?



Dyskietki mam paczkach po 10 zafoliowane - bez pudełka plus koperty. Producent noname. Wiesz sam nie wiem ile za nie wziąć - na PM proszę.

Ostatnio edytowany przez leniuk (2011-01-19 21:38:25)

ATARI Falcon 14MB , STE 4MB, STFM 4MB, 800 XL turbo CA12 CA 2001, CPC 6128 mono, THOMSON MO5, SVI 738, Amiga 500+, 600 2MB, CDTV   + , CD32

33

Odp: Stacja dwustronna

ROMy, w tym różne turbo są u jera.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

34

Odp: Stacja dwustronna

no właśnie, ja też chętnie przerobił bym sobie stację na toms multi, istnieje gdzieś opis? (na stronie jerego nie ma)

35

Odp: Stacja dwustronna

http://www.serious-dial.atari.pl/zzone/pserious.html

serious #6 - turbo
serious #8 - multi

dziękować Zenkowi można zawsze ;)

Ostatnio edytowany przez pajero (2011-01-19 22:15:34)

36

Odp: Stacja dwustronna

A nie dało by się w pdf?:)

ATARI Falcon 14MB , STE 4MB, STFM 4MB, 800 XL turbo CA12 CA 2001, CPC 6128 mono, THOMSON MO5, SVI 738, Amiga 500+, 600 2MB, CDTV   + , CD32

37

Odp: Stacja dwustronna

Jer - co tam, będzie co z tych dopałek do GS'a? (czyt., czy faktycznie jest to coś ciekawego) :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

38

Odp: Stacja dwustronna

Tylko jedna karta, ta zapchana scalakami, przedstawia jakąś wartość, bo t karta rozbudowanej grafiki. Pozostałe to typowe karty serial, floppy itp.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

39

Odp: Stacja dwustronna

czy Ktoś mi może powiedzieć jak z seriousa wyciągnąć pliki dotyczące TOMS Multi? w jakim formacie jest ten schemat?

40

Odp: Stacja dwustronna

Serious #6
Obok jest literka S, naciśnij ją, otworzy się MENU, poszukaj - Kącik rzeźbiarza, tam jest o Turbo

Serious #8 to plik ATR. Pobierz, otwórz magazyn i wszystko się pokaże.
Schemat jest w GR.8

41

Odp: Stacja dwustronna

Zenon/Dial napisał/a:

Serious #6
Obok jest literka S, naciśnij ją, otworzy się MENU

Obok czego?

poszukuje kwarcu 14.187576 MHz (CO70034)

42

Odp: Stacja dwustronna

Spis magazynów z lewej strony  - S - potem ATR
http://www.serious-dial.atari.pl/
Ogólnie, magazyny z literką -S- otwierają się bez niczego

43

Odp: Stacja dwustronna

no tak, ale chodzi jak zgrać te pliki z serious 8 na komputer - konkretnie na PC z ATR... jak wejdę w magazyn to mam opis, nigdzie nie widzę opcji zapisu plików, zresztą jak by to miało działać w emulatorze ;)... Ktoś pomoże? a może Ktoś ma ten schemacik w gifie, pdfie, jpegu czy bitmapie?

44

Odp: Stacja dwustronna

zakup sobie sio2sd bądź inne sio2ide i wszystko stanie się proste!

45

Odp: Stacja dwustronna

W gifie, pdfie, jpegu czy bitmapie schematu nie mam.
Robione to programem na prawdziwe Atari, umieszczone na dyskietce a potem dla potomnych na PC ale już jako ATR zachowując wszystkie prawidła oryginału.
A prawdziwy oryginał mam na zwykłej kartce.

46

Odp: Stacja dwustronna

chłopaki, nie róbcie sobie żartów, ja naprawdę nie wiem jak zgrać te pliki na PC...

47

Odp: Stacja dwustronna

http://atariki.krap.pl/index.php/Franny to służy do manipulacji .atr'ami.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

48

Odp: Stacja dwustronna

no nie wiem, znalazłem na ATR z serious 8 pliki SSTUFF08.LZH i TOPDRIVE.LZH, nie widzę nigdzie plików do TOMS Multi...

49

Odp: Stacja dwustronna

nudny sie robisz

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

50

Odp: Stacja dwustronna

LZH to spakowane pliki
Czytaj instrukcje w magazynie.
Jest program, jest opis jak to rozpakować i dobrać się do tego co Cię interesuje
Jak pamiętam jest też ogólny spis co jest na dysku i w jakim pliku