Temat: stukająca i psująca płytki nagrywarka DVD

chyba Was jeszcze nie pytałem, może Ktoś tu miał/słyszał o taki problemie...

chodzi o to, że moja nagrywarka DVD podczas kalibracji lasera przy nagrywaniu płytek, zaczyna głośno stukać głowicą i zwykle po tym stukaniu wyskakuje komunikat, że nagrywanie nie powiodło się...

mam ten problem od dłuższego czasu, więc do tej pory:
- wymieniłem wszystko w kompie - nie pomogło,
- podłączyłem dvd przez adaptery usb-sata dwa - nie pomogło,
- podłączyłem do innego kompa - dwóch przez adapter usb-sata - nie pomogło,
- kupiłem 4 nowe różne nagrywarki, podłączyłem - nie pomogło, wszystke NOWE stukają - jakaś magia...

na domiar złego, kupiłem na końcu nagrywarkę do laptopa na usb - ta działa wyśmienicie, nic nie stuka, wszystko nagrywa bez problemów...

nie liczę, że Ktoś coś wie, ale może, jakby Ktoś kiedyś coś usłyszał na ten temat to byłbym wdzięczny za informację...

czytałem w necie, że są ludzie którzy też mają ten problem...

pozdro.

2

Odp: stukająca i psująca płytki nagrywarka DVD

Ja bym zmienił płytki do nagrywania i nagrywał wolniej....niż zmieniał części w komputerze.

3

Odp: stukająca i psująca płytki nagrywarka DVD

Płytka płytce nie równa...Czasem mam do czynienia (a staram sie omijać je szerokim łukiem) z płytkami firmy E-MTEC (cholerny spadkobierca BASF-a), te to dopiero żyją własnym życiem. Potrafią szumieć (jak słynne tzw. "szum-dyski" 5'25 No Name z dawnych lat), zgrzytają i wydają inne dziwne dźwięki. Wygląda to na to że firma niezbyt się stara by płytki były dobrze wyważone. Kilka sztuk już potrafiło u mnie po otwarciu napędu, wylecieć jak z procy i toczyć się zawzięcie po pokoju. Takie problemy mam tylko z płytkami tej jednej firmy. Ogólnie wszystkim posiadaczom laptopów (i nie tylko) proponuje, tak raz na rok, odkręcić napęd i dobrze go wyczyścić.

Ostatnio edytowany przez gepard (2011-01-28 17:05:05)

gep/lamers^dial

4

Odp: stukająca i psująca płytki nagrywarka DVD

Ale droga okrężna - a nie lepiej było od razu zbadać z inną nagrywarką  ???? Przecież to ewidentnie wygląda na padnięty napęd.

5

Odp: stukająca i psująca płytki nagrywarka DVD

no nie wiem, kupiłem 4 nowe nagrywarki, wszystkie po podłączeniu stukają - są nowe, niemożliwe, żeby wszystkie były walnięte... płyty to verbatim... jedną wysłałem do serwisu - wróciła z informacją, że jest w pełni sprawna... głupi normalnie już jestem...

6

Odp: stukająca i psująca płytki nagrywarka DVD

bezrobotny napisał/a:

n...wymieniłem wszystko w kompie..... kupiłem 4 nowe nagrywarki......

Fajne bezrobocie....odkupię dwie z czterech za 50% :) byle były SATA + DualLayer i za przyzwoitą cenę wyjściową...

7

Odp: stukająca i psująca płytki nagrywarka DVD

nie da rady, dwie z nich do NEC z Lightscribe - spróbuj taką gdzieś kupić...
swoją drogą LG przy NECu to szmelc, takie jest moje zdanie...

8

Odp: stukająca i psująca płytki nagrywarka DVD

dobrze że to tylko Twoje zdanie, bo NEC-a kiedyś miałem i dość szybko przeniósł się w zaświaty, natomiast miałem/mam 2 nagrywarki LG, z czego drugą katuje (dosłownie i w przenośni) do dziś i złego zdania o nich nie powiem.

Ostatnio edytowany przez gepard (2011-01-29 13:47:09)

gep/lamers^dial

9

Odp: stukająca i psująca płytki nagrywarka DVD

bezrobotny napisał/a:

no nie wiem, kupiłem 4 nowe nagrywarki, wszystkie po podłączeniu stukają - są nowe, niemożliwe, żeby wszystkie były walnięte... płyty to verbatim... jedną wysłałem do serwisu - wróciła z informacją, że jest w pełni sprawna... głupi normalnie już jestem...


Czyżbyś jedną z tych nagrywarek mi sprzedał na allllllllllledrogo?

Dzieci (dzisiaj prawie 20 letnie) wychowałem na Atari 65XE i LDW2000, teraz po latach wracamy, typowa nostalgia.

10

Odp: stukająca i psująca płytki nagrywarka DVD

Twoja to była z czasów kiedy nie miałem jeszcze problemów...

11

Odp: stukająca i psująca płytki nagrywarka DVD

Coś nasza transakcja się nie udała, odeślij mi towar, a ja oddam Ci pieniądze. OK?

Proszę nic nie robić z towarem (ani DVD ani spartą), proszę odesłać mi w stanie w jakim jest, oddam kasę. Szkoda tylko, że nie meldował Pan wcześniej, od razu bym zwrócił.

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2011-02-01 09:55:38)