76

Odp: New GUI

Niesprawdzone i nieprawdziwe rzeczy wypisujesz ;) GUI żyje i ma się dobrze, w dodatku będzie wielozadaniowe :)

77

Odp: New GUI

antek napisał/a:

Szkoda, że GUI umarł śmiercią naturalną... :-( bo ciekawie się zapowiadał :-(

From what did you derive this conclusion? I'm busy implementing completely new control structures, and designing the pre-emptively multi-tasking kernel. Unfortunately it's slow, time-consuming work. ;)

Odp: New GUI

video or it didn't happen ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

79

Odp: New GUI

A video of me staring at the screen and prodding keys would be very boring, believe me. :D

80

Odp: New GUI

but remember that Adam is a pervert, and he could like this video ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: New GUI

Prodding keys you say... ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

82

Odp: New GUI

... no to czekamy dalej ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

83

Odp: New GUI

Project is underway again...

http://youtu.be/WNvF2Q_xqeI

84

Odp: New GUI

Fingers crossed, thanks for the update, Jon. It makes our 8-bit Atari look 16-bit! :)

85

Odp: New GUI

Demo should be ready in a few days. Here's a taster:

http://youtu.be/Xugc1tqYf0c

86

Odp: New GUI

Is the demo version will run from SPARTA ?

87

Odp: New GUI

wow! fast as hell!

new FAT FS, new GUI... nice.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

88

Odp: New GUI

Yansen napisał/a:

Is the demo version will run from SPARTA ?

It's an operating, not an application, so it boots direct from the cartridge and takes complete control of the machine. No need for Sparta or any other DOS. :)

89

Odp: New GUI

gui feel will handle filesystem sparta, side, etc?

90

Odp: New GUI

Built-in SIDE soft-driver eventually; DCB (page 3 and 0) compatible with PBI devices (IDE Plus, Ultimate/SIDE, etc); SDFS driver if someone writes one. ;)

91

Odp: New GUI

:) - zaczekam więc na sterownik dla SDFS ;)

no i szkoda, że nie jest to powiązane z SDX - tracimy wszystkie playery do muzyczek / gfx viewery, odtwarzacze do sampli, sterowniki dla VBXE itd. Nowa Sparta (4.47) obsłuży FAT16 do 2GB w jednym kawałku tak jak by coś ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

92

Odp: New GUI

I also think that making it enclosed operating system is not exactly right way. I would see it more like a GUI to existing OS.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

93

Odp: New GUI

flashjazzcat napisał/a:

Demo should be ready in a few days. Here's a taster:

http://youtu.be/Xugc1tqYf0c

Impressive! It looks great. Can you describe a little bit how os is built inside?

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

94

Odp: New GUI

Nie jestem przekonany, czy robienie czegoś od zera w takim wydaniu ma sens. Otrzymuję system z aplikacjami pod okna, nie mam wsparcia o którym mówiłem. Niestety cały ten Runext pod Spartę X to narzędzie na tyle potężne, że nie w sposób się od tego odzwyczaić ;) Jak na razie, to dla mnie ciekawostka - zobaczymy jak się projekt rozwinie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

95

Odp: New GUI

A ja nie moge sie doczekac :)

96

Odp: New GUI

Jakoś Ci nie wierzę, bo na SIO2SD wcześniej wygodnie oddasz stolec niż użyjesz okienek ;)

(to żart, żeby nie było) :D

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-01-17 00:16:02)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

97

Odp: New GUI

Dzieki za pamiec o moim stolcu :)
Jako, ze system bedzie na karcie to mysle, ze uda sie tym pobawic uzywajac nawet stacji dyskow ;) A jak sie znudze to moze wezne i podepne tylko side :)

98

Odp: New GUI

Sparta jest też na Cartridge i da się jej z powodzeniem używać na SIO w sensie stacji, czy jej emulatora. Różnicę jednak poczujesz używając dowolnego urządzenia działającego na zasadzie produktu na który się powołałeś. Po prostu zaczynasz więcej używać Atari niż peceta, bo okazuje się że na 8bit też coś można wygodnie zrobić ;)

EDIT:

Najlepszym tego przykładem jest chyba Draco - wszystkie programy przezeń pisane są pisane na Atari. Wcale męczyć się nie trzeba:

http://drac030.krap.pl/

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-01-17 00:38:15)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

99

Odp: New GUI

Ale ja nie neguje sparty. Po prostu nie mam karta z nia. Reszte zas posiadam :)

100

Odp: New GUI

Pozbieram fundusze i kupię Ci. Luz ;)

EDIT:

Czyli nie masz U1MB, side, ide+, ani carta. Da się załatwić.

Ostatnio edytowany przez Pin (2015-01-17 00:57:13)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info