1

Temat: Problem z HDD - dziwny efekt

Witam,

W chwili obecnej poja konfiguracja flaszki to dwa 3.5 calowe dyski IDE oraz na SCSII nagrywarka i CD-ROM. Jako dysku starowego uzywam podlaczonego mniejszego 1.3GB ustawionego jako master drugi dysk 20 GB jako slave gdzie mam wszystko Minta i itp, zostawilem na razie oba dyski bo za duzo roboty bym mial z przenoszeniem tego na ten wiekszy. Uruchamiam kompa hddriver widzi wszystko i jest OK, nastepnie juz kilkakrotnie to zauwazylem podlaczam sie do TV poprzez kabel SCART zeby obejrzec sobie demka ktore chodza tylko na TV i nie ma zadnego klopotu, problem pojawia sie gdy wracam z powrotem na vga, wtedy po testowaniu pamieci wyskakuja 3 bombki, nie widzi dyskow, zeby poprocic do normalnego stanu wtedy musze odlaczac dyski, podlacam tylko ten startowy wtedy jest OK, nastepnie podlaczam ponownie ten wiekszy i przy ktorejs probie wszystko wraca do normy i do stanu przed podlaczeniem do TV.

Czy ktos z czyms takim sie zetknal i skad moga sie pojawiac takie dziwne zachowanie ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: Problem z HDD - dziwny efekt

Jeśli musisz nosić swojego umęczonego falcona i te dyski to stawiam na to, że to taśmy.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: Problem z HDD - dziwny efekt

sqward napisał/a:

Jeśli musisz nosić swojego umęczonego falcona i te dyski to stawiam na to, że to taśmy.

Ja go wcale nie nosze tylko przelaczam pomiedzy vga a TV, stoi nieruchomo na biurku

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

4

Odp: Problem z HDD - dziwny efekt

Eee, to ja taki efekt mam bez żadnego przełączania się między VGA a TV. Co jakiś czas nie widze dysku IDE, i po kilku restartach i odpięciach taśmy i dysku po czym ponownym podpięciu, dysk magicznie "wraca". W zeszły weekend już mnie to doprowadziło do takiego szału :) że rozmontowałem Falcona i złącze IDE "przelutowałem" gdyż uznałem że to może być wina  "zimnych" lutów :) Zobaczymy czy pomoże, na razie jeszcze za krótki czas aby obwieszczyć sukces, choć miałem podobny problem z EtherNECem który też co jakiś czas "ginął" w jakiejś magicznej otchłani :) Przelutowanie złącza cartridge'a pomogło.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-02-11 11:49:04)