Temat: Problem z uruchomieniem Netusbee

Swego czasu zakupilem od Zaxona sieciowke Netusbee. Jako mam od ponad roku jestem rodzicem tak wiec czasu jest malo na uzywanie Atarynki. No ale dzisiaj trocje sie wygospodarowalo wiec postanowilem sprobowac uruchomic ta kartek.
Zrobilem wszystko zgodnie z opisem na stronie projektu (http://hardware.atari.org/manuals/netsting.htm) no ale bez sukcesu.
Karta jest rozpoznawalna przez driver i stinga. Moge ustawic adres IP i jest on pingowalny z atari. Sterownik odczytuje tez adres MAC. No i tyle sukcesow. Jesli probuje spingowac default gateway lub jakis inny host w sieci lokalnej to nie dziala. Default gateway (router) nie ma takze adresu MAC karty Netusbee w swojej tablicy MAC czyli nie ma wogole transmisji pomiedzy sieciowka a routerem. Elektryczne polaczenie poniedzy routerem a siecowka isteniej bo pali sie dioda sygnalizujaca Link.

Wszystkie te testy robie pod TOS'em + STing 1.26 + driver do Netusbee

Czy komus udalo sie z sukcesem urochomic ta karte sieciowa ?

2

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Ale jeszcze musisz ustawić tabelę routingu. Piszę z pamięci więc mogę trochę przekłamywać, uzupełnij route.tab ( czy jakoś tak ) w katalogu c:\sting ( czy jakoś tak :) ) aby mu wskazać właśnie Twojego gateway'a.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-02-18 20:44:10)

3

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Hmm, w sumie to nie trzeba wskazywa DG jesli chce sie komunikowac z hostami w tej samej sieci (to jest ta sama domena ARP). Ale jesli tabela routingu jest zle ustawiona to pakiet wogole nie wie ktoredy ma wyjsc jesli adres docelowy rozny jest od localhost lub od odresu zrodlowego.

Popatrze do tego pliku i zobacze czy Sting go jakos uaktualnil czy nie.

Dzieki za wskazowke

4

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Monsoft napisał/a:

Hmm, w sumie to nie trzeba wskazywa DG jesli chce sie komunikowac z hostami w tej samej sieci

Eee, to sorki, zrozumiałem że Ty oczywiście chcesz wyjść też na zewnątrz :) co to za frajda tylko wewnątrz ;)

Monsoft napisał/a:

Popatrze do tego pliku i zobacze czy Sting go jakos uaktualnil czy nie.

Dzieki za wskazowke

Spoko :)

5

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Dokladnie tak jak mowiles.

Przeczytalem opis zawarty w route.tab i dodalem 2 wpisy no i zadzialalo. Teraz musze dzies poszukac CAB'a i jakiegos irca i moze ftp.

Dzieki za pomoc

6

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Tu masz trochę bajerów do sieci:

http://www.flinny.demon.co.uk/download.html

7

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Mam podobny problem, może ktoś już to przechodził i pomoże.

Połączyłem Atari (NetUSBee) z laptopem (WinXP) za pomącą skrosowanego kabla.
Na Atari Sting (192.168.1.5 i 255.255.255.0) na PC (192.168.1.55 i 255.255.255.0)

W route.tab po poszukiwaniach doszedłem do wniosku, że należy wpisać:
192.168.1.0     255.255.255.0    EtherNet    0.0.0.0

Pingi z Atari i PC nie dają znaku, że jest jakieś połączenie. Co źle robię ? Hilfe !

Było miło :) Do widzenia.

8

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Piszę z głowy, do tego mocno zielonej :] więc mogą być przekłamania na linii.
W pliku route.tab pierwszy wpis to adres Twojego IP ( 192.168.1.5 ) drugi i trzeci wpis OK, czwarty wpis to gdzie route'ujesz ( dla Ciebie 192.168.1.55 )
Choć Moonsoft pisze o 2 wpisach. No ale do zaping'owania tych 2 urządzeń jeden wpis wystarczy.

Z góry ostrzegam, o sieciach nie wiem nic ( no, wiem że są :) ), więc próbujesz moich wskazówek na własne ryzyko, tak więc Twój płonący sprzęt mnie kompletnie nie interesuje :D

Ostatnio edytowany przez jury (2012-04-10 21:46:21)

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

artik: mnie się wydaje że przy tej masce, adres 192.168.1.0 jest nieprawidłowy (0 na końcu), ale specem od sieci nie jestem.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Adam Klobukowski napisał/a:

artik: mnie się wydaje że przy tej masce, adres 192.168.1.0 jest nieprawidłowy (0 na końcu), ale specem od sieci nie jestem.

MOge popmoc jutro wieczorem
ale  trudno mam podlaczone przez NETuSBEE na falnonie, sprawdze konfiguracje

Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-04-10 23:12:20)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

11

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Odniosłem połowiczny sukces. Kompy zobaczyły się, gdy na Atari zapuściłem Cripple MiNT-a. Teraz to, co jest napisane w pliku MiNT-a:
ifconfig en0 addr 192.168.0.1 netmask 255.255.255.0 up
route add 192.168.0.0 en0
muszę ustawić w Sting-u i teoretycznie powinno działać.

Było miło :) Do widzenia.

12

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Jak mialem na obu atarkach czyli netusbee na falconie i sieciowke na hadesie wszystko pod easymintem a na pececie postawilem ftp (CerberusFTP) i moglem przerzucac pliki z wykorzystaniem pc, atariki jak pingowalem to sie widzialy, nie wiem czy to cos pomoze ale u mnie jest OK

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

13

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Właśnie, nie przypuszczałem, że to napiszę, ale pod MiNT-em jest łatwiej :)

Sting nie działa. Przypuszczam, że to kwestia zapisu tego pliku Route.tab, lecz na razie poległem.
A może oprócz pliku sterownika i TCP, coś tam jeszcze z plików STX musi być. Jutro pewnie ciąg dalszy zmagań ze Stingiem.

Było miło :) Do widzenia.

14

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Sorki za post pod postem, ale informacja może się komuś przydać.

Sting działa ! Okazało się, że problemem nie jest wpis w pliku Route.tab, ale to czym się ten plik edytuje.
Ja używałem atarowskiego WordPlus-a i to był błąd. Wpis powinien wyglądać tak (w moim przypadku):
0.0.0.0[Tab]0.0.0.0[Tab]EtherNet[Tab]0.0.0.0

WordPlus nie wstawia prawdziwych [Tab]ulacji, a tylko kilka spacji. Poprawiłem plik w notatniku pod windą i działa. Jak to zwykle bywa diabeł tkwi w szczegółach.

Było miło :) Do widzenia.

15

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

q-wa! czym to (route.tab) edytować na ST?! 1STword nie, tempus nie, twrite nie...
Bez programu który _na_pewno_ zapisze właściwie ten plik nie wiem czy źle wpisuje, czy coś jest posypane.
Sprawa dotyczy MIST+D-link(USB-lan).

16

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Hmm, Calamusem :P A na poważnie - Qed powinien dać radę. i nie jest to wina edytorów tekstu, a jedynie sposobem zapisu,. Musisz użyć czegokolwiek, co działa na czystym tekście i nie daje nagłówków z przodu.

Sikor umarł...

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Qed. I jest to wina edytorów.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

18

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Dzięki. Akurat tego Qed nie mam, ale poszukam w googlach. No domyślam się, że to kwestia sposobu zapisu i wogóle, ale jakby to rzec: Teraz chcę zająć się odpaleniem neta, a nie k... próbowaniem na szybko który program _po_prostu_ wyedytuje linijkę teksu :-(
A jeszcze coś innego do edycji? :-)

19

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Oczywiście, do tego celu możesz użyć:
1. pureC
2. Dowolny inny edytor dla programistów
:)

Sikor umarł...

20

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Już lepiej :-) Gdzieś taki mam. No nic, muszę przeszukać zakamarki dysków... No to nara ;-)

21

Odp: Problem z uruchomieniem Netusbee

Edytowałem w edytorze PureC, PurePascal, w końcu ściągnąłem Qed i w nim edytowałem na wszelkie sposoby wszelkie ustawienia z tego i innych forów/stron... No i tyle.
Może na SV ktoś to pomoże ustawić. Ja se daje spokój :-(