1

Temat: Fonty wielokolorowe - gdzie szukac?

Potrzebuję gotowych fontów w trybach innych niż hi-res.
Czy gdzies znajde baze takich gotowych czcionek free?
Dzieki.

2

Odp: Fonty wielokolorowe - gdzie szukac?

na c64 :)

a tak na powazniej to jak wielkie fonty potrzebujesz? - zgralem ostatnio na pc  pare moich dyskow to moze by sie cos znalazlo...

3

Odp: Fonty wielokolorowe - gdzie szukac?

Na atarionline (Użytki/Grafika):
- Fonty: http://atarionline.pl/v01/index.php?ct= … onty#Fonty
- Fonty C64: http://atarionline.pl/v01/index.php?ct= … #Fonty_C64
Niektóre z nich są wielokolorowe (w C64 odpowiednikiem naszego trybu 12OS jest multicolor).

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

4

Odp: Fonty wielokolorowe - gdzie szukac?

Chyba jednak sie pomylilem i nie najlepiej zadalem pytanie.
Chodzi mi o to, ze chce zrobic ladną plansze z napisem: LEVEL x i nazwą tegoż levelu (kilka slow).

Przeszukam katalog czcionek na AA (szkoda ze nie sa podzielone na hires/kolor) - moze cos wybiore. A duzy napis LEVEL i cyfry zaprojektuje sam w formie grafiki.

PS. Nie wiem jak uzywac tych czcionek .64c Probowalem je wczytac i ogladac we wszystkich trybach znakowych ale w zadnym nie wygladaja dobrze - zawsze sa jakies przesuniete...

5

Odp: Fonty wielokolorowe - gdzie szukac?

A nie wystarczy usunięcie 2 pierwszych bajtów (zawsze $00 $38)?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

6

Odp: Fonty wielokolorowe - gdzie szukac?

nosty. a nie trza bylo powiedziec?, grafe bym zrobil ;/

Atari800XL 130kb, Atari130XE, Atari65XE, SIO2SD, Atari 1040STe, Atari 2600, Atari 7800

7

Odp: Fonty wielokolorowe - gdzie szukac?

@insert - dzieki ale poniewaz jest to moja pierwsza gra w asemblerze i ucze sie piszac, to postanowilem ze poza zawracaniem glowy na forum nie bede angazowal nikogo az do momentu kiedy bede mial dzialajaca grywalną wersje. Nie chce po prostu zmarnowac niczyjej pracy, co najwyzej swoją :)

8

Odp: Fonty wielokolorowe - gdzie szukac?

nosty: posiadam całkiem dużą kolekcję fontów, ale w formie bitmap. jeśli Ciebie interesuję to mogę Ci ją chętnie udostępnić.

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

9

Odp: Fonty wielokolorowe - gdzie szukac?

Rastan - dzieki. Przerobie sobie g2f
email poszedl.

EDITED: Dzieki za przesylke Rastan. Te obrazki + G2F rozwiązaly moj problem :)

Ostatnio edytowany przez nosty (2011-03-03 07:42:32)

10

Odp: Fonty wielokolorowe - gdzie szukac?

Nosty :) - tylk pliz zrób to tak, by gra nie podzieliła losu Crowland :) - w którego chciałem ostatnio zagrać i pokazać kilku znajomym i okazało się, iż nie mam komputera na którym to zadziała ... ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Fonty wielokolorowe - gdzie szukac?

Pin napisał/a:

Nosty :) - tylk pliz zrób to tak, by gra nie podzieliła losu Crowland :) - w którego chciałem ostatnio zagrać i pokazać kilku znajomym i okazało się, iż nie mam komputera na którym to zadziała ... ;)

Oooo, znaczy nie masz komputera PAL z pamięcią >=128kB?

Nie spodziewalem sie... ;)

12

Odp: Fonty wielokolorowe - gdzie szukac?

Trzeba pamiętać, że komputery Pina są kompatybilne wyłącznie same ze sobą (a i to nie do końca).

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

13

Odp: Fonty wielokolorowe - gdzie szukac?

Amen!