4,201

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@aniou - oczywiscie ze nie umiemy  :-)

Ty za to umiesz ale nie powiesz jak :-) - tak wiem wedlug ciebie 4*4 to 44 :-)  i tak podreperowales swoje ego i blysnoles na  forum   :-) zostales lokalnym expertem :-) i gwiazda .


I oczywiaxie STATYSTYKA TO ZLO HAHAHAH- wymysl szatana- teraz  bedziesz musial oczy  umyc szarym mydlem

Mam wiadfomsc dla ciebie z ostatniej chwili !!!!!!
NIEZIDENTYFIKOWANE ALE DOBRZE POINFORMOWANE  ZRODLA  INFORMUJA ZE NOSZENIE PAMPERSOW  NA TWARZY CHRONI PRZED KORANOWIRUSEM!!!!!

(A tak sie skada ze mam na sprzedaz kilka sztuk :-) tanio )

Ostatnio edytowany przez kosa0 (2020-10-19 17:50:35)

4,202

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Krótki - można wyciągnąć taki wniosek, że maski nie chronią ponieważ to kwestia skali:

Reported use of cloth face covering or mask 14 days before illness onset

108 always / 6 never w grupie PCR+

Ale nie używamy masek wtedy gdy jemy bądź pijemy w miejscach publicznych co jest oczywiste.

Oczywiście można spekulować, że gdyby oni nosili maski zawsze i wszyscy wkoło także - wirus nie rozprzestrzeniałby się ze względu na stosowanie masek. Generalnie - nie ma rzetelnych badań, a wnioski wyciągane na podstawie tego co i jak się bada mogą być przeróżne. Nikt oficjalnie nie uwzględnia krytycznych opinii na temat długofalowego stosowania "ciężkich" środków profilaktyki. Mają być maski i już! Taki fetysz czy co?

Maski dają złudne poczucie bezpieczeństwa - dlatego nie chronią. Fizykalnie to lipa. No może oprócz N95 - reszta to bezużyteczne śmiecie nadające się jedynie do omijania nielegalnych mandatów. Droga powietrzna nie jest jedyną drogą zakażenia. Nie powstrzymasz ludzi od codziennej aktywności, nie zablokujesz ruchów, oddychania, itd. Musiałbyś wszystkich zabić. Nie da rady choć niektórzy nad tym się zastanawiają i rozwalili by kilkuset "denialistów" dla przykładu.

Nie mam zupełnie chęci na ciągnięcie tego tematu. Niech więc każdy pozostanie przy swojej opinii. Bez obrażania, wyzywania i tak dalej. Koniec z mojej strony.

Ostatnio edytowany przez tOri (2020-10-19 18:42:32)

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

4,203

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"prawo" masowo nieakceptowane i nieprzestrzegane jest demoralizujące pomijajac to nie ma szans zeby maseczki/przylbice czy cokolwiek takiego przed czymkolwiek chronilo procz mandatu. gdyby to bylo zalecenie ludzie noslily we wlasciwy sposob cos co faktcznie chroni, nawet jesli mniej by bylo maseczek to ich skutecznosc przez wlasciwe stosowanie bylaby wieksza niz nosimy wszyscy te bajerancko wygladajace cos z opaska na nos podobne do zabawki erotycznej.

ale kichal michal maseczki. mozliwosc zarazenia sie na basenie jest zerowa... rzad zamka baseny :-) wkurza mnie to bo normalnie wchodziem na basen z buta a teraz musze zarezerwowac pokoj hotelowy na godziny i dopiero isc na basen... cena sie nie zmienila ;-) nasi rzadzacy to totalne patalachy.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,204

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@tOri - jeśli użytkownik maski nie wie jak się jej używa, jeśli nie ma podstawowej świadomości w kwestii rozprzestrzeniania się patogenu drogą kropelkową, jeśli zdejmuje maskę jedząc gównianego hot-doga na stacji to nie dziwi, że w takim przypadku to nic nie daje, gdyż cały system ochrony działa tak skutecznie jak najsłabsze jego ogniwo. Ale to, to jest niestety głupota i fachowo tak właśnie się to nazywa. Widzisz, ja staram się używać FFP3 N99 i nie robię od tego wyjątków. Staram się nie szkodzić innym i szkoda, że częstokroć inni mają to w tyłku.

EDIT; Aha - i nie wiem co za myśliciel wymyślił by używać przyłbic - to dopiero nic nie daje.

Ostatnio edytowany przez Pin (2020-10-19 20:53:18)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,205

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kosa0 napisał/a:

Ty za to umiesz ale nie powiesz jak :-) - tak wiem wedlug ciebie 4*4 to 44 :-)  i tak podreperowales swoje ego i blysnoles na  forum   :-) zostales lokalnym expertem :-) i gwiazda .

Obliczenia, które przedstawiłeś są kompletnie błędne i wskazują, że to Ty masz problemy z podstawową matematyką. Na temat wniosków się nie będę wypowiadał, ponieważ każdy ma prawo do swoich, natomiast bardzo proszę o zachowanie kultury wypowiedzi.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4,206

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pin napisał/a:

Widzisz, ja staram się używać FFP3 N99 i nie robię od tego wyjątków. Staram się nie szkodzić innym i szkoda, że częstokroć inni mają to w tyłku.

EDIT; Aha - i nie wiem co za myśliciel wymyślił by używać przyłbic - to dopiero nic nie daje.

Pin,
tylko maska ffp3 na zaworku Ciebie chroni na 99% tylko w 2gą stronę już nie chroni bo powietrze wydychane nie jest filtrowane.
Sam takich używam zanim było modne czy nakazali. 3m aura ffp3 jakoś tam inaczej puszcza te powietrze niż zwykłe fp3.
p.s.
Przyłbice nawet nie skomentuje, to jak chodzenie ze szmatą na twarzy która też niby ma chronić, tyko nikogo nie chroni.

4,207

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jeśli trzeba, a muszę wejść np. do "dziadków" na mieszkanie - to na tę ffp3 ubieram chirurgiczną jeszcze.

U nas tu - POGROM. Co chwilę ktoś z bliskich / znajomych / rodziny. Relacje ze szpitali masakra. Z nowości moja ex. jest w stanie średnim na izolacji domowej, młodej będziemy musieli zwolnić na izolatorium mieszkanie a sami się wyprowadzamy na moje stare śmieci. Nie wiem kiedy i nie wiem jak....

Aha. Boczek z Kiepskich dziś zmarł. "Zapalenie płuc i ciężka niewydolność oddechowa", choć tu akurat ciężko powiedzieć co zainicjowało ten stan. Wielka szkoda, nie wiem co powiedzieć.

Jeden ze znanych tu forumowiczów leży "ledwo żywy" w domu, jutro wymaz.

Obliczajcie sobie dalej średnie, współczynniki i omawiajcie skuteczność maseczek. Mam was wszystkich (sceptyków) w głębokim poważaniu, bo mieliście innych za nic to teraz wszyscy mamy to co mamy i ponosimy tego konsekwencje.

Ostatnio edytowany przez Pin (2020-10-20 23:05:09)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,208

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A tak poza dywagacjami statystycznymi czy maskowymi - kupując zapiekankę z okienka i zdejmując maskę by ją skonsumować mogę dostać mandat? Tak samo loda w rożku bo w punkcie jak byk info stoi że konsumpcja w środku zakazana, stoły pozaklejane i tylko na wynos więc wychodzę na zewnątrz i znów by zjeść loda zdejmuję maskę bo niby gdzie miałbym go sobie włożyć jak nie w ryj ;-) ???

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,209

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jest prawo i duch prawa, jest policjant rozsądny, jest służbista, jeden da mandat, inny pouczy, jeszcze inny nie zwróci uwagi gdy dystans jest zachowany.
Naprawdę takie szukanie dziury w całym to obecnie największe zmartwienie? Jakieś łapanki na skrytożerców zapiekanek i lodów są organizowane?

Ostatnio edytowany przez Jacques (2020-10-21 14:00:49)

4,210

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Odgrażali się, że za to też będą mandaty. Zauważcie, że ten nakaz wynika z braku rozsądku u obywateli - jak idę w nocy na spacer z psem i nie ma szansy, żebym kogokolwiek spotkał, to po co mi maseczka? Jak idę w dzień z psem i jest mało ludzi a ja nie mam zamiaru z nimi rozmawiać, to po co mi maseczka? Jak ludzi się robi więcej, to... No właśnie. Już widzę te wyjaśnienia "Panie władzo, mam ale nie zdążyłem...". No to dowalają po całości, żeby nie było tłumaczeń. Teraz powinni być konsekwentni bo za chwilę znów wszyscy będą to mieli w dupie. Nawet jak ktoś się zacznie wykłócać, że nie musi nosić. A niech się powymądrza, straci czas. Nawet jeśli nie dostanie mandatu. Bo w tym wszystkim chodzi bardziej o szacunek do współobywateli a nie szczeniackie anarchistyczne zagrywki. Gdyby ten szacunek był, gdyby ludzie sami myśleli, kiedy założyć i to robili, te wszystkie przepisy zaostrzające byłyby zbędne.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4,211

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No tak, jest równanie w dół z przepisami do najsłabszego ogniwa, żeby nie zostawić mądralom znów zbyt dużego pola do interpretacji/kombinacji jak maskę niby mieć, ale jej nie mieć. Mogliby się na dobre wziąć za "nosaczy" w przestrzeniach zamkniętych, bo to jest prawdziwa plaga.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2020-10-21 15:45:36)

4,212

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jacques napisał/a:

Jest prawo i duch prawa, jest policjant rozsądny, jest służbista, jeden da mandat, inny pouczy, jeszcze inny nie zwróci uwagi gdy dystans jest zachowany.
Naprawdę takie szukanie dziury w całym to obecnie największe zmartwienie? Jakieś łapanki na skrytożerców zapiekanek i lodów są organizowane?

Dokładnie, słyszałem o tym od znajomego w popularnym punkcie w KRK gdzie tylko na wynos mają żarło i nie pakują go bo to do zjedzenia od razu na miejscu biznes. No a nadgorliwe pały sobie polowania robią, choć ludzie się rozchodzą każdy w inną stronę, zachowują odstępy. Pytanie dlaczego takich biznesów nie pozamykają gdzie sprzedaż jest tylko na wynos do bezpośredniej konsumpcji po zakupie? Oczywiście moim zdaniem nie trzeba tu żadnych przepisów i oczywistym jest, że jak jem na ulicy tak samo jak w restauracji nikt mi nie może się przyczepić zwłaszcza jak dystans jest zachowany. Podobnie jak będę chciał wysmarkać nos to odejdę na bok, zdejmę maseczkę i to zrobię a jak się ktoś do mnie przywali to go po prostu wyśmieję. Do mnie się np. przywalili gdy przemieszczałem się najlepiej jak sugerują w czasie pandemii czyli rowerem, i to drogą, w ruchu ogólnym, same samochody, gnam bo mi się spieszy, okulary mi parują nic nie widzę a to raczej niebezpieczne, oddychać się nie da, więc komin zsunięty w dół tak by szybko można było założyć np. nie wiem na przejściu dla pieszych, jak zjadę na ścieżkę itp ale mimo to się przywalili mnie mijając. To jest ta wspomniana nadgorliwość i takimi działaniami zasilają antycovidowców i podobne ruchy. Żeby nie było jestem zdecydowanym zwolennikiem noszenia maseczek i karania np. tych co w sklepie nie mają albo nochal wystawiony i udają że po problemie, ale to co z czego kpisz że to szukanie dziury i margines wcale takim nie jest.

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2020-10-22 11:15:50)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,213

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Gdyby obywatele stosowali się wcześniej do zaleceń to być może aż takiego cyrku by nie było.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,214

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jak wszędzie na  świecie, w niczym nie widzę tu czegoś specjalnie polskiego, niemieckiego itp. N

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2020-10-22 13:21:05)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

4,215

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://www.youtube.com/watch?v=mt2W5f-vxIw

:D :D :D

Ostatnio edytowany przez drygol (2020-10-22 18:12:58)

4,216

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

dobra interpretacja tematu ogólnie. Obczaiłem też kilka innych materiałów, niezła beka ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,217

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

tymczasem w Warszawie:
https://www.youtube.com/watch?v=HK9GIAxr60M
(stan wojenny?!).

Aparat państwo pokazuje jak poradzić sobie z obywatelami...
13,5 tyś dziś zarażonych.

Ostatnio edytowany przez AS... (2020-10-24 12:57:57)

4,218

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jak to? maski nie dzialaja? przeciez po 10 dniach przmusu mielismy przekonac sie ze bedzie mniej zakarzen :/

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,219

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://www.youtube.com/watch?v=jARuNERvoEw
A słyszałem że w Warszawie brakuje milicji i jest zylion wakatufff.

Aparat państwowy poradzi sobie z obywatelami.

4,220

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

xxl napisał/a:

jak to? maski nie dzialaja?

FFP3 N99 dają rady. Kilkakrotnie miałem kontakt na stacji paliw z pozytywnym ( :) ) pracownikiem i jest obecnie ok.

.. młoda też u nas była po klamoty (zamaskowana) i też ma pozytywa, a tu dalej u nas nic.

Używajcie masek zgodnie z przeznaczeniem, to może coś to w dłuższej perspektywie zmieni.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,221

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

przeciez mandaty sa jak sie nie nosi zgodnie z zarzadzeniem. mialo byc mniej zakazen! co jest! moze oprocz maseczki (takiej jak nosi premier bo chyba to jest najlepsza z mozliwych) trzeba nosic tez czapke z lisa? moze to pomoze?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,222

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

tak inteligentny a tak głupi zarazem :)

@As - a uczestników tych zgromadzeń to powinni izolować od społeczeństwa. Mamy powojenną infrastrukturę, miejsce generalnie jest :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2020-10-24 21:32:29)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,223

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pin ... chyba żartujesz inteligentnie i głupio zarazem?
Jeszcze tylko zaproponuj aby nosili trójkątne naszywki na ubraniach i wypalić im na czole znak "gorszy sort".
Przynajmniej łatwo by było identyfikować tych neo-wyklętych.

4,224

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wystarczy tatuować na czole numer kolejny :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,225

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

To widzę, że masz pomysł na biznes w czasach Covid. Dostałeś dofinansowanie z PFN?