6,076

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

xxl napisał/a:

w sobote kontaminuje z kolezanka z francji

A po tym będziecie nacierać się pumeksem i z wolna stawać się czystym seksem? :D

Andrzej Waligórski napisał/a:

Prześwietlenie

Piotr Dreptak dostał raz obwieszczenie
Że ma się zgłosić na prześwietlenie
Za tydzień.
Zaraz więc zdjął trzewiki
I wziął się raźno do gimnastyki.
Ćwiczył bicepsy - łydki i barki
By wzbudzić podziw w oczach lekarki
Lub pielęgniarki, bo sobie dumał:
- Będę miał mięśnie jak lew lub puma,
I babka powie: - Ale muskuły!
A inni będą stać jak niezguły...
Zrobił też sobie dietę z sera
By schudnąć oraz wpadł do fryzjera
Gdzie podciął swoich szesnaście włosów
I skropił wodą Oddech lotosu,
Poza tym kupił nową koszulę
I... no, bieliznę nową w ogóle,
A wreszcie, aby być nienaganny
Przemógł się biedak i wlazł do wanny
Gdzie tarł się mydłem, szczotką, pumeksem,
I zwolna stawał się samym seksem.
Buźka w rumieńcach, lśni kant u spodni,
Zgłasza się Dreptak w swojej przychodni,
Już się rozbierać chce na golasa,
A tu mu każą tylko do pasa,
Poczem - jak rzeźnik stadko baranów -
Wpędzają naraz po ośmiu panów,
A tam pielęgniarz, facet posępny,
Trzask prask, i mówi: - Fetrig! Następny!
Po pół minucie tłumek ponury
Z powrotem wbija się w garnitury,
A Dreptak także włazi w ubranie
I gdera: - Co to za prześwietlanie?
Przed wojną była zabawy kupa,
Lekarz wpatrywał się w kościotrupa
Na swym ekranie, skrzypiał fotelem,
Notował, mówił: - Rusz pan piszczelem!
Nadmij pan lewe, spuść prawe płucko...
A teraz???
Tu się wkurzył nieludzko
I odszedł piękny, zadbany, chmurny,
Zły, i wymyty jak jaki durny...
Tempo? Oszczędność czasu? Nie poniał.
Nasz rodak musi mieć ceremoniał!!!

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-29 00:53:40)

6,077

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Teksty Waligórskiego zawsze na czasie.. jak cytaty z Misia :-) Dzięki @zbyti za przypomnienie :-)

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

6,078

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zbyti napisał/a:

ale dla takiego nooba jak jak to ujarzmienie fałszującego Pokeya to trudna sprawa

Plotki i pomówienia, POKEY gra czysto i przejrzyście, co wiem od lat ;) To nie jakiś SID czy AY, gdzie trzeba się natrudzić. Wystarczy ogarnąć tylko co i jak :)

Sikor umarł...

6,079

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@drygol mam Cię! :D nie zajrzałeś do linku z posta 6,057 :D

O cie babel! Faktoza :D
Tak sobie mysle ze u nas w kraju takie specjalistyczne antyzakrzepowe nie potrzebne. Pol litra wywaru z etanolu spokojnie zrobi swoje :D

6,080

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@pancio.net 20 lat temu kupiłem jego tomik i niektóre z nich wciąż mi się przypominają :D

@Sikor wiedziałem, że coś robię źle, że nie ogarniam co i jak ;) ale się postaram, zwędzę komuś instrumenty ;)

@drygol to już Łukaszenka jest bardziej cywilizowany bo zalecał setkę i czosnek i Białorusinów wciąż jest tyle, że sprowadzamy ich do pracy w IT i nie tylko ;)

---
Szczepionkowa żyła złota. Dochody Pfizera przewyższyły oczekiwania

Żyłą złota, ale i na wagę złota. Popyt na szczepionki spowodowany pandemią koronawirusa przyniósł firmie Pfizer miliardy dolarów zysku. Prognozy na najbliższy rok są równie owocne, wszystko zależy jednak od zapotrzebowania na preparat od koncernu

https://www.money.pl/gospodarka/szczepi … 4080a.html

Kto urwie kurze złote jaja? :D

6,081

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

a co by sie stalo gdyby taki koncern prowadzil rowniez uczelnie i hodowal wlasnych ekspertow i lekarzy?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6,082

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

xxl napisał/a:

a co by sie stalo gdyby taki koncern prowadzil rowniez uczelnie i hodowal wlasnych ekspertow i lekarzy?

Co za szatański plan! Na pewno na to nie wpadli a jak by im nawet to przyszło do głowy to ze wstrętem by odrzucili takie niemoralne pokusy, przecież to nie mafiozi ;)

Prawnicy mafii

Dalekowzroczni szefowie gangów inwestują w kształcenie i stypendia "swoich" przyszłych adwokatów. Hojnym sponsorem był na przykład Janusz T. (ps. Krakowiak), szef szwadronu płatnych zabójców, który studentom prawa udzielał bezzwrotnych pożyczek. Wdzięczni młodzi prawnicy błyskawicznie reagowali później na problemy Janusza T., pozyskując dla niego świadków gwarantujących niezbite alibi.

Wśród obrońców znajduje się całkiem liczna grupa nazywana w środowisku "prawnikami firmowymi". Kiedy wpadają członkowie poszczególnych gangów, zazwyczaj ten sam mecenas (lub prawnik z jego kancelarii) podejmuje się prowadzenia sprawy. Często przyjeżdża do aresztu z drugiego krańca Polski. - W okolicach Terespola policja zatrzymała wypchanego towarem z przemytu tira jadącego do Kijowa. Kierowcą był Rosjanin, który nie znał ani jednego polskiego słowa. Miał natomiast zapisane na kartce nazwisko i telefon znanego warszawskiego adwokata. Mecenas ten natychmiast zgodził się bronić nie znanego mu obcokrajowca - opowiada warszawski prawnik.

W środowisku adwokatów funkcjonuje także grupa "załatwiaczy". - Nigdy nie pojawiają się w sądzie, lecz jedynie w postępowaniu przygotowawczym. Większość niegdyś pracowała w prokuraturze, mają zatem "dojścia"- opowiada prokurator oskarżający jedną z podwarszawskich grup mafijnych.

https://www.wprost.pl/tygodnik/8235/prawnicy-mafii.html

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-29 09:37:10)

6,083

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

a co by sie stalo gdyby taki koncern prowadzil rowniez uczelnie i hodowal wlasnych ekspertow i lekarzy?

To jest bardzo dobre pytanie, ale wstępnie zakładam że mieli by ciężko na rynku pracy bo obecnie jest zatrzęsienie nowych medyków po Youtube University.

6,084

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

perf napisał/a:

wstępnie zakładam że mieli by ciężko na rynku pracy bo obecnie jest zatrzęsienie nowych medyków po Youtube University.

"Prezenty przyjmują już studenci". Jak koncerny farmaceutyczne wpływają na przyszłych lekarzy?

Korumpują lekarzy prezentami i wywierają presję, by wypisywali pacjentom leki ich produkcji - to główne oskarżenia wobec koncernów farmaceutycznych. O tym, jakie chwyty firmy stosują już wobec studentów medycyny, mówiła w TOK FM dr Marta Makowska z SGGW.

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,242 … yczne.html

Tak można było pisać jeszcze 2 lata temu zanim BigPharma stała się naszym zbawicielem :P

Kto nie przesłuchuje wrzucanych tu filmików to podpowiadam, że koncerny w USA właśnie (na dniach) przegrały sprawę o której mowa w powyższym art. z 2018 o środkach przeciwbólowych.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-29 09:52:49)

6,085

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Korumpują lekarzy prezentami i wywierają presję, by wypisywali pacjentom leki ich produkcji - to główne oskarżenia wobec koncernów farmaceutycznych.

To może "wolny rynek" jest tu problemem ? :)

6,086

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Problemem nie są zazwyczaj narzędzia tylko ich użytkownicy.

6,087

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

podoba mi sie ten pomysl. inwestuje we "wlasciwe" ksztalcenie bydla po czym nie musze lobbowac ani oplacac "ekspertow" czy to "rzadowych" czy "niezaleznych" bo i tak "eksperci" mysla to co trzeba :-) czysta oszczednosc.

powiedzialbym nawet ze byloby to bardziej uczciwe bo wwiadomo kto placi :-) od tego co lewicowe scierwo wyklada na uczelniach oplacanych z naszych podatkow.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6,088

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pamiętam, że kilka miesięcy temu ktoś tu się spierał z @xxl na temat tego co jest dobre dla staruszków. Nie będę już szukał tego na tym forum.

Głos w dyskusji:

Z obawy przed zakażeniem koronawirusem ludzie starsi nadal pozostają w domach, przez co grozi im niedożywienie, depresja, a także więcej złamań spowodowanych upadkami - alarmują geriatrzy kliniczni cytowani przez holenderski dziennik "Algemeen Dagblad". Izolacja staje się dla osób w podeszłym wieku groźniejsza niż koronawirus - wskazują.

https://zdrowie.dziennik.pl/senior/arty … um=twitter

6,089

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Szykujmy kalendarze :D

Szef MZ podziękował pracownikom punktu szczepień nie tylko za odwagę, ale i "obronę rozumu". "Mamy tutaj zderzenie świata nauki, cywilizacji ze światem zabobonu i barbarzyństwa. Myślę, że ten 25 lipca to jest data, która niestety wpisze się na stałe do naszego kalendarza i musimy o niej pamiętać. To jest dzień, w którym ta cała agresja, która do tej pory kwitła w internecie, w mediach społecznościowych ze strony środowiska antyszczepiennego przybrała już taki fizyczny, namacalny wymiar, przerodziła się w agresję, którą niestety państwo odczuli" - powiedział Niedzielski.

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ … kowcy.html

6,090

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

perf napisał/a:

a co by sie stalo gdyby taki koncern prowadzil rowniez uczelnie i hodowal wlasnych ekspertow i lekarzy?

To jest bardzo dobre pytanie, ale wstępnie zakładam że mieli by ciężko na rynku pracy bo obecnie jest zatrzęsienie nowych medyków po Youtube University.

Ciekawe jakby zdjęcie YouTube University wplynelo na na fachowosc spolecznosci retro :D
Cos mi sie wydaje ze fora by dostaly drugie zycie ... albo moze i nie, bo w koncu to tylko YT Uni i nic tam nie ma :)

6,091

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

inflacja kurza twarz... od dzis teleSzczepienie podrozalo o 250%

pewnie byla jakas nagonka

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6,092

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

xxl napisał/a:

podoba mi sie ten pomysl. inwestuje we "wlasciwe" ksztalcenie bydla po czym nie musze lobbowac ani oplacac "ekspertow" czy to "rzadowych" czy "niezaleznych" bo i tak "eksperci" mysla to co trzeba :-) czysta oszczednosc.

To bardzo stara metoda, tak się hoduje polityków i osoby, które póxniej zostaja autorytetami,
coś jak stypendia Sorosa czy Szkoła Liderów (nie wiem kto to prowadzi realnie: CIA czy wywiad wojskowy) - jak sobie sprawdzicie,
kto -z naszych- jest absolwentem to wam szczęka opadnie.

Co to lekarzy, ja mam ziomków, co byli handlowcami w firmach z branzy medycznej w latach 1995-2010 - co oni opowiadali to....
haha, np. jeden to wozil w walizce tone gotówki na początku, trochę to ukrócili, ale nadal podobno jest wesoło.

Pamiętajmy, że nasze elity eksperckie w wiekszości to nadal pomiot bydła sowieckiego w 2 lub 3 pokoleniu, oni nie są lojalni
wobec Polaków, tylko się rozglądają której stolicy teraz służyć, na pewno nie Warszawie.

Onizuka róla ! :)

6,093

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Kto pamieta program (dosłownie, bo programowano nas jako dzieci)  "5,10,15" ?

Dzieci sowieckie były kształtowane na liderów (w działce celebryckiej) dla swojego pokolenia, żeby tubylcy byli oswojeni
ze swoimi właścicielami :)

-

Juz pod koniec las '70 nasi sowieciarze wysyłali dzieci i 'ekspertów' na Zachód na najlepsze uczelnie, żeby po zniamie systemu
mieć gotowych liderów, a po naszej stronie byli.... robotnicy, którzy nic niestety nei rozumieli, bo niby jak.
Komuna oddała władze, ale zatrzymała media i banki :)

Solidarnośc była tak uboga w 'ekspertów', że im komuniści musieli pozyczyć swoich :) i my to kupilismy - Geremki, Mazowieckie i reszta.

Ostatnio edytowany przez Tiger/NG (2021-07-29 18:53:12)

Onizuka róla ! :)

6,094

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tiger/NG napisał/a:

programowano nas jako dzieci  "5,10,15"

To już wiem dlaczego ciągle czuję się jak uśpiony agent (w sumie to bardzo śpiący) :D Ciekawe co mnie strigeruje?! Może będzie to piosenka Karoliny Poznakowskiej - Balonówka z coca colą?!

Nawet jeżeli faktycznie za tym programem stało coś więcej, to praktycznie go nie pamiętam (wiem on miał mnie sformatować a nie zapaść w pamięć), po za wrażeniem, że był z lekka durny a dzieciaki w nim jakieś takie nierzeczywiste ;)

---

@Tiger nawet jak jest tak jak piszesz o tym programie to wspominając o tym w ten sposób możesz się wymienić teraz foliową czapeczką z @Creonixem ;) albo koszulką lidera :D

Ja nie twierdzę, że to co pisze @Creonix jest niemożliwe albo nie ma miejsca ale czego nie da się poprzeć jakimś opracowaniem pozostaje gdybaniem.

Ja ubolewam, że w naszym kraju dowód poszlakowy dla wielu nie jest wartościowy ale "taki mamy klimat" :] Uważam, że lepiej pokazywać sprzeczności niż spiski.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-29 21:32:34)

6,095

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Zbyti to nie jest jest teoria spiskowa tylko praktyka, ten program to tylko durny przykład.
Soft power to podstawa.

Wyszlismy z systemu totalitarnego, a osoby współtworzące ten system nie poniosły żednej realnej odpowiedzialności,
wręcz przeciwnie - zostały nowymi elitami.

Jak to wytłumaczyć inaczej, niż przez pranie mózgu ofiar ?? Jak ?

Kto dziś jest dla mas większym autorytetem: naukowiec czy celebryta?

Nasze pokolenie celebrytów był nam sprzedane między innymi przy pomocy 5,10,15 - mieliśmy się z nimi oswoić i ich polubić,
a teraz jak potrzeba zabrać głos w jakiejś ważnej sprawie, to ci celebryci wyskakuja jak z kapelusza i straszą 'Kaczorem dyktatorem' itd.

Jest tak, czy nie?

Przystanek Woodstock zastąpił Jarocin, bo jarocin był niebezpieczny. WOŚP zalegnedowany jako działalność charytatywna, realnei spełnia funkcje polityczno-ideologiczne.

Za każdym razem, kiedy zagrożony jest system zaprojektowany w '89 roku, aktorzy, celebryci, Owsiaki i Wojewódzkie przestają być sobą i zaczynają być politykami, ludzie tego słuchają, bo to dla nich autorytety.

To nie jest ani nowe, ani rzadkie - to jest standard - to jest soft power, czyli tanie zarządzanie bydłem, bo przemoc jest ryzykowna i droga, lepszy celebryta. A jak nie wystarczy sił to się woła na pomoc inne stolice, przecież to zupełnie jasne.

Onizuka róla ! :)

6,096

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Na deser dodam, że twórcy 2 najwiekszych prywatnych telewizji mają nie tylko swoje imię i nazwisko, mają też swoje pseudonimy operacyjne :D

Jeden to nawet nazwisko rodowe żony przyjął :)

Jak masz jakieś wątpliwości, to sprawdź źródło finansowania, bo jak mówił Napoleon: ręka, która daje, jest ważniejsza od tej, vo przyjmuje. :)

Sprawdz sobie liste stypendystów Sorosa i Szkoły Liderów :)

Ostatnio edytowany przez Tiger/NG (2021-07-29 20:02:48)

Onizuka róla ! :)

6,097

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tiger/NG napisał/a:

Wyszlismy z systemu totalitarnego, a osoby współtworzące ten system nie poniosły żednej realnej odpowiedzialności,
wręcz przeciwnie - zostały nowymi elitami.

Jak to wytłumaczyć inaczej, niż przez pranie mózgu ofiar ?? Jak ?

Kto dziś jest dla mas większym autorytetem: naukowiec czy celebryta?

Nasze pokolenie celebrytów był nam sprzedane między innymi przy pomocy 5,10,15 - mieliśmy się z nimi oswoić i ich polubić,
a teraz jak potrzeba zabrać głos w jakiejś ważnej sprawie, to ci celebryci wyskakuja jak z kapelusza i straszą 'Kaczorem dyktatorem' itd.

Jest tak, czy nie?

Ja tam tylko pamiętam z tamtych celebrytów Krzysztofa Antkowiaka ale dawno go nie widziałem ;)

Dobra, ja może jestem mało reprezentatywny, nie przypominam sobie, żeby ktoś tam był dla mnie autorytetem ;) W podstawówce trzymałem się zasad z książki "Boso ale w ostrogach" :D

Myślę, że za duży nacisk kładziesz na rozum gdy tym czasem najskuteczniejsze zawsze jest rozbudzanie emocji nad którymi rozum nie panuje.

Nie mamy jako społeczeństwo jasnych i wspólnych zasad stąd skazani jesteśmy na ścieranie się naszych poglądów w debacie i na walkę ideologiczną - a tutaj wygra silniejszy (czym by ta siła miała nie być w danej sprawie).

6,098

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tiger/NG napisał/a:

Na deser dodam, że twórcy 2 najwiekszych prywatnych telewizji mają nie tylko swoje imię i nazwisko, mają też swoje pseudonimy operacyjne :D

Jeden to nawet nazwisko rodowe żony przyjął :)

Jak masz jakieś wątpliwości, to sprawdź źródło finansowania, bo jak mówił Napoleon: ręka, która daje, jest ważniejsza od tej, vo przyjmuje. :)

Sprawdz sobie liste stypendystów Sorosa i Szkoły Liderów :)

Przecież ja się doskonale orientuję o czym piszesz, kto był w szkole liderów, dlaczego Solorz nazywa się Solorz itd. dla mnie nie piszesz nic o czym bym nie wiedział od dawna.

6,099

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Na Ciebie nie podziałało, ale na innych działa, tyle wystarczy. Chcesz mi powiedzieć, że polowa ludzi nie ulega tej manipulacji ze strony 'autorytetów' ?

Nie kładę nacisku na rozum, ale właśnie na emocje - po to są celebryci. Emocje są dużo wazniejsze w dmeokracji niż rozum.
Ja tylko opisuję zjawisko 'rozumowo'.

Onizuka róla ! :)

6,100

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Chcę powiedzieć, że piszmy sobie tutaj dalej. Część ludzi wpada tutaj tyko po to by zobaczyć jakich głupków/foliarzy z siebie ponoć robimy i jeżeli ta bitwa nie jest ostatnia to być może przy następnej przypomni im się to z czego się śmiali ale już jako wiedza a nie żarty.

Ja się skupiam na sprzecznościach w przekazie medialnym bo tutaj chyba więcej inżynierów niż poetów ;)

Dobra, nie jesteś dzieckiem, niepotrzebnie się wtrącam w to co robisz, działaj jak uważasz za skuteczne.

Ja się tutaj produkuję by porządkować swoje informacje, móc do nich łatwo wrócić i czasem spuścić trochę pary ;)

Niektórzy też wrzucają w ten wątek rzeczy do których nie dotarłem - dzięki im za to!

Ja mam potrzebę zrozumienia dlaczego inni podejmują w tej sytuacji odmienną decyzję niż ja, nie tylko co do szczepienia na C19 ale do tego co ma się prawo wymagać od innych - po ludzku mnie to ciekawi :]

"Wyprane mózgi" to zbyt łatwa odpowiedź ;)

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-29 23:03:11)