7,751

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

niepotrzebnie szukałem jego wypowiedzi z 2012, ten wariat nadal nie widzi związku (czy też jego braku) z tym co robi rząd a swoimi słowami?

Kaczyński Jarosław napisał/a:

– To jest rodzaj szaleństwa. Musi się chyba zdarzyć jakiś szok, by niektórzy otrzeźwieli– powiedział Kaczyński zapytany o unijną politykę walki z paliwami kopalnianymi. Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił także o szalejącej w kraju inflacji. – To jest inflacja kosztowa związana z rosnącymi cenami energii. Wpływ poszczególnych państw na to jest ograniczony. Narodowy Bank Polski podniósł pierwszy raz od dziewięciu lat stopy procentowe. Za kilka miesięcy pewnie przyniesie to jakieś efekty, ale nie sądzę, że rozwiąże problem – oznajmił.

Wicepremier został również zapytany przez dziennikarzy o źródła wzrostu cen w kraju ostatnimi czasy. – Ten wzrost cen energii związany jest także z takimi błędami Zachodu jak budowa Nord Stream 2, co Rosja już wykorzystuje. Idzie zima, a oni zamiast magazyny zapełniać, opróżnili je, co powoduje radykalny wzrost cen gazu. Ten szok cenowy jest wielokrotnie większy niż ten paliwowy z 1973 roku – stwierdził Kaczyński. I zapytał: – Czy Zachód był tak niemądry? A może jednak to są rozmowy Rosjan z samymi sobą?

https://dorzeczy.pl/ekonomia/213262/kac … nstwa.html

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-10-19 16:34:47)

7,752

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Triest

https://twitter.com/TomaszK57557681/sta … 9573495810

https://twitter.com/trtworld/status/1450174843698040834

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-10-19 10:30:23)

7,753

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tak się zastanawiam kiedy będzie "kryształowa noc" dla niezaszczepionych?

7,754

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tę szczekaczkę sobie zapamiętałem, taki sejmowy Simon:

Wojciech Maksymowicz, poseł i były wiceminister nauki, w czasie dyżurów w szpitalu w Olsztynie zajmował się działalnością polityczną. Wirtualna Polska udokumentowała 22 takie przypadki. Szpital potwierdził, że Maksymowicz powinien być we wskazanych przez nas terminach na dyżurze. Poseł uważa z kolei, że to szukanie haków na niego i jego współpracowników.

(...)

Lekarz był, ale go nie było

18 lutego. Sala 412 w Sejmie. Od godz. 12:00 ma się tu zacząć posiedzenie komisji zdrowia. Na nagraniu widać, jak o godz. 12:11 na salę wchodzi Wojciech Maksymowicz. Na kolejnych ujęciach widać posła siedzącego przy stole, w muszce i ciemnej marynarce. W pewnym momencie zadaje ówczesnemu ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu pytania dotyczące programu szczepień.

Według grafiku kliniki neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie Wojciech Maksymowicz pełnił w tym czasie dyżur lekarski. W godz. 8:00 - 13:00 powinien zajmować się chorymi.

8 kwietnia. Wojciech Maksymowicz jest jeszcze członkiem rządzącej koalicji, więc pojawia się na konferencji, którą w Olsztynie nad jeziorem Ukiel organizuje szef jego partii Jarosław Gowin. Towarzyszy im jeszcze inny poseł Porozumienia Michał Wypij oraz Marcin Czyż, wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Po godz. 12:00 panowie przekonują, że Warmia i Mazury dostaną 200 milionów złotych na łagodzenie skutków pandemii. W tym czasie w godz. 8:00 -13:00 Wojciech Maksymowicz powinien być na dyżurze i zwalczać skutki pandemii.

14 kwietnia. Według grafiku dyżurów Wojciech Maksymowicz powinien być od godz. 8:00 do 14:00 na dyżurze na oddziale dla chorych na COVID-19. Ale tego dnia ma co innego na głowie. Od kilku dni w mediach pojawiają się informacje o nieetycznych eksperymentach medycznych, które miał nadzorować.

Gdy Ministerstwo Zdrowia potwierdza, że bada tę sprawę, poseł Maksymowicz organizuje po godz. 11:00 w Sejmie konferencję prasową, na której ogłasza, że odchodzi z klubu PiS. Wcześniej zdążył jeszcze wziąć udział w trzech głosowaniach. Tego dnia już nie wraca do Olsztyna. Występuje w kolejnych mediach.

https://wiadomosci.wp.pl/w-sejmie-zamia … 989248832a

--- EDIT ---

- Jeżeli rzeczywiście doszło do opisywanych sytuacji, to trzeba powiedzieć stanowczo, że jest to zachowanie skandaliczne. Narodowy Fundusz Zdrowia podejmuje pilną kontrolę, której zadaniem będzie zweryfikowanie możliwych nieprawidłowości - tak reaguje rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz na nasz tekst o możliwych nieprawidłowościach z lekarskimi dyżurami Wojciecha Maksymowicza w Szpitalu Uniwersyteckim w Olsztynie.

https://wiadomosci.wp.pl/klopoty-wojcie … 031258432a

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-10-19 12:38:44)

7,755

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://pbs.twimg.com/media/FB9qLPVXEAA_Tie?format=jpg
https://pbs.twimg.com/media/FB9qLbhXsAAI5su?format=jpg

wykresy uzupełnię o informacje:

W lipcu i sierpniu 2021 w PL przetestowano:

ok. 617 000 osób w pełni zaszczepionych,
ok. 1 559 000 osób niezaszczepionych.

Kobieta, która podczas porodu (mając przy okazji pozytywny test PCR) umiera z powodu np.

*obfitego krwawienia,
*zatrzymania bicia serca,

... w statystykach widnieje jako ZGON Z COVID-19.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-10-19 15:41:06)

7,756

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Zawsze się zastanawiałem jak nauczyć syntezator empatii. Centrum Symulacji Medycznej na Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku znalazło sposób :D

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/wxnk9kuTURBXy9lNmZjZjg4ZC1kMWMxLTQ4ZmUtODVjMC1mZTZmYzEwMjAyMjcuanBlZ5GTAs0DSACCoTABoTEB

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/ie1k9kpTURBXy9jZWQxZGUzMjk4YzYxODllMWJkODAxYjNjYjU0Mzc1OC5qcGeTlQMAzJLNFiTNDHSTBc0DFM0BvJMJpmVmODY5ZAaBoTAF/adam-niedzielski-podczas-wizytacji-w-nowym-centrum-medycznym-w-sanoku.webp

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-10-19 12:13:24)

7,757

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ghost in the Shell.
Ale żeby od razu lampką w oczy? Te nawyki stare... nie idzie tego wykorzenić za cholerę.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

7,758

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zbyti napisał/a:

Gość pokazuje, że ich nie ma https://twitter.com/FarsettiM/status/14 … 4753565708

Ten live webcam zapewne ma laga... :D A tak naprawdę, już nie wiesz, co jest prawdą, a co nie. Ci, którzy wierzą w to, co słyszą,  widzą i czytają to jakieś marionetki są.

Pozostaje tylko wydłubywać takie przypadki i żyć normalnie.

A lampka w oczy - manekin zapewne był na dragach, bo źrenica nie reagowała... Ciekaw jestem, o co chodziło autorowi zdjęcia.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2021-10-19 14:53:59)

7,759

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

qbahusak napisał/a:

Ciekaw jestem, o co chodziło autorowi zdjęcia.

By pokazać jak się nosi maseczki na najwyższym szczeblu drabiny społecznej :D

--- EDIT ---

a może pytasz poważnie? ;) o ile ten manekin nie miał wgranej symulacji ćpuna to one są "interaktywne" i źrenica mogła reagować.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-10-19 15:43:49)

7,760

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Genialne :D

https://twitter.com/YoureAllDunces/stat … 5876451329

7,761

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ponieważ p. Czarnek ma zamiar wprowadzić alternatywne lekcje historii "odkłamujące" pozostałe lekcje historii w szkole to tu
taka lekka historyjka historyczna: https://www.rp.pl/wydarzenia/art1000470 … czynskiego

Nie wstydzę się: 65XEN/1MB/4OS/AKI/1084ST/inne fajne zabawki

7,762

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Czy przedsiębiorstwo, które wydaje 77 proc. budżetu na pensje, może funkcjonować dobrze? Taką sytuację mamy w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Rekordzista zarobił milion złotych w ciągu roku.

Szpital w Pile nie jest z pewnością jedyną placówką w Polsce, która lwią część dofinansowania wykorzystuje na wynagrodzenia. Tutaj mamy jednak tego oficjalne potwierdzenie.

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile Wojciech Szafrański potwierdził krążące w drugim obiegu informacje, jakoby jeden z lekarzy zarobił w ciągu roku aż 1 mln zł.

– Mamy do czynienia z lekarzem kontraktowym. Jest on na sparametryzowanej umowie, więc wynagrodzenie zależy od wykonanej pracy. Ale potwierdzam, że taka wartość wynagrodzenia została osiągnięta w naszym szpitalu – przyznał Szafrański.

– Szpital jest taką jednostką, gdzie największą wartość stanowią wynagrodzenia. Tamten rok zakończyliśmy z kwotą bilansową 163 mln zł, z czego 77% stanowią wynagrodzenia – wyliczał dyrektor Szafrański.

Dodał, że w ciągu pół roku same dodatki covidowe pochłonęły kolejne 25 milionów złotych.

Taka struktura, w której lwią część budżetu pochłaniają płace oznacza, że brakuje pieniędzy na pozostałe niezbędne wydatki – leki, zakup nowszego sprzętu, utrzymanie placówki w czystości, itp.

Jednocześnie Szafrański powiedział, że z sytuacją, którą ma do czynienia w Pile, nie spotkał się w Krakowie, gdzie w przeszłości także kierował szpitalem.

– W Krakowie wyglądało to inaczej. Gdy zaczynałem było to 56%, a później, wraz ze wzrostem płac doszło to do poziomu 59% – wspomniał Szafrański.

https://nczas.com/2021/10/18/lekarska-z … -covidowe/

7,763

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Rząd Łotwy ogłosił w poniedziałek wprowadzenie od 21 października do 15 listopada lockdownu w całym kraju, aby zahamować wzrost zakażeń konawirusem. Wśród państw Unii Europejskiej na Łotwie zaszczepił się najmniejszy odsetek ludności.

Zamknięte zostaną sklepy, restauracje, szkoły nie odbędą się masowe imprezy; dostępne będą tylko sklepy z artykułami pierwszej potrzeby, wprowadzona będzie też godzina policyjna od 20 do 5 rano - zapowiedział po nadzwyczajnym posiedzeniu rządu minister zdrowia Daniels Pavluts.

Minister dodał, że lockdown będzie złagodzony jedynie dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19.

https://www.money.pl/gospodarka/twardy- … 1760a.html

7,764

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zbyti napisał/a:

Tak się zastanawiam kiedy będzie "kryształowa noc" dla niezaszczepionych?

Z tego co wiem - niezaszczepieni są już gotowi na taką ewentualność. Tak więc prosto i łatwo nie będzie.

Ostatnio edytowany przez tOri (2021-10-19 21:28:35)

http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and neccesary elements
Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
Adresy rezerwowe nieaktualizowane http://raven1.magix.net   http://atari.000space.com

7,765

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Ponieważ p. Czarnek ma zamiar wprowadzić alternatywne lekcje historii "odkłamujące" pozostałe lekcje historii w szkole to tu
taka lekka historyjka historyczna: https://www.rp.pl/wydarzenia/art1000470 … czynskiego

Jednak społeczeństwo ma krótką pamięć.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_lizbo%C5%84ski

7,766

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://pbs.twimg.com/media/FCF-qtGXMAIvxMO?format=jpg
https://pbs.twimg.com/media/FCF-7l8X0AoEjsM?format=jpg

Niektórzy pytają co się wydarzyło w nauce pomiędzy tymi rekomendacjami. W nauce nic ale trzeba by sprawdzić stan konta członków rady ;)

Jak w starym dowcipie: Hitler, Stali i bankier dyskutują co będzie najważniejsze w "nowym świecie". Hitler mówi: RASA! Stalin: KLASA! a bankier na to: KASA! :D

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-10-20 10:58:00)

7,767

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://pbs.twimg.com/media/FCIS71wWUAMEBEg?format=jpg

W świetle tego co ostatnio wyprawiają "władcy" powyższe chyba należy traktować jako tworzenie listy proskrypcyjnej :P

7,768

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dania.

Wg ostatniego raportu z 17 października SSI, czyli organu nadzorującego opiekę zdrowotną w szpitalach 66 ze 115 osób hospitalizowanych to osoby w pełni zaszczepione.

Spośród 586 zarażonych 366 zostało zaszczepionych, a 210 nie otrzymało jeszcze szczepionki. Dziesięciu zarażonych rozpoczęło szczepienie.

W Polsce wg Adama Niedzielskiego 99,1% chorych stanowią osoby niezaszczepione.

https://nyheder.tv2.dk/samfund/2021-10- … data-klart

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-10-20 11:18:40)

7,769

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://twitter.com/disclosetv/status/1 … 7136271360 - oż, urwał nać! moja racja jest najgłośniejsza! :D koniecznie z dźwiękiem :D

--- EDIT ---

to też piękny komentarz do obecnej sytuacji https://twitter.com/deisidiamonia/statu … 4434447362 :D

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-10-20 11:38:25)

7,770

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Rekord czwartej fali. Dr Grzesiowski: Polska płynie na zderzenie z górą lodową

- Wojewódzwo lubelskie już jest całkowicie zatkane, wożą pacjentow do innych szpitali, w Warszawie mamy całe mnóstwo chorujących na COVID z Podlasia. Jest relokacja pacjentów, bo sytuacja na razie na to pozwala. Ale za chwilę dołączy do tego Mazowsze, województwo łódzkie, a potem rozniesie się to na całą Polskę. Już widzimy, jak ta fala zaczyna się rozszerzać - mówi dr Paweł Grzesiowski. Lekarz nie ma wątpliwości, że najgorsze przed nami, a czwarta fala już dawno wymknęła się spod kontroli.

Zakażonych na C19 mniej, chorych mniej a oni już się zatkali?! Wydolność spada z roku na rok, no chyba, że chorują ci co to się im testu nie robi bo "nie ma takiej potrzeby"... Ale ogólnie to Grzesiowski dał już się poznać co to za "element układanki".

@XXL nie czekaj na falę, czekaj na górę!

--- EDIT ---

Aby nie wpłynąć na górę lodową podwyższajmy wały przeciwpowodziowe!

"Dawka przypominająca szczepionki jest jak podwyższanie wału przeciwpowodziowego. Podstawowa dawka pozwala uniknąć ciężkiego przebiegu choroby, ale przy dużej ekspozycji na wirusy może nie uchronić przed zakażeniem, dlatego potrzebna jest dawka przypominająca" - tłumaczy prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Jak wyjaśnił, że jest za wcześnie, by przesądzić, czy ta dawka przypominająca będzie ostatnią i czy nie będą potrzebne kolejne.

Dawka przypominająca szczepionki jest jak naprawa i podwyższanie wału zabezpieczającego przed powodzią. Wraz z upływem czasu ulega on jednak erozji, obniża się i jako podstawowe zabezpieczenie z czasem słabnie. Chociaż jeszcze przez jakiś czas może nas chronić przed podtopieniami, to nie uchroni przed wysoką wodą. Ale nawet wtedy, będzie lepszym zabezpieczeniem niż brak jakiegokolwiek - przyznał w rozmowie z PAP prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, będący także członkiem Rady Medycznej przy premierze.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-pro … rp_state=1

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-10-20 13:32:57)

7,771

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

bardzo ciekawa analogia..
rozumie un, że z wałem, którego wciska, jak woda się cofa, to zasadniczo się nie cofa, bo się przelała i cofnąć którędy nie ma, natomiast bez wała podtopienie jest płytsze, na większym obszarze i szybciej ustępuje?

przechodze na tumiwisizm

7,772

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jako to mawiał Kisiel o walce z nieznanymi problemami?! :P

Chaos z testami w szpitalu! Pan Andrzej miał płacić za test, mimo że jest zaszczepiony i płaci składki

Taka sytuacja przytrafiła się panu Andrzejowi. Niedawno do gdańskiego szpitala dziecięcego im. Macieja Płażyńskiego trafiła jego córka. Z dziewczynką w szpitalu została mama. Kiedy pan Andrzej chciał ją zmienić, zaczęły się schody. Okazało się, że mężczyzna musiałby zrobić test, by móc zastąpić mamę dziecka. Zdziwił się, bo jest zaszczepiony. Miarka jednak się przebrała, kiedy usłyszał, że takiego testu nie wykona w szpitalu, musi go zrobić na własną rękę i sam za niego zapłacić. – To jakiś skandal – zżyma się pan Andrzej. – Chciałem zastąpić przy chorej córce jej mamę. Nie rozumiem, dlaczego mam ponosić tego koszt. Przecież jestem zaszczepiony, płacę składki! – oburza się mężczyzna. I dodaje — Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy malutkie dziecko leży w kilkuosobowej szpitalnej sali bez opieki rodzica… A co, jeśli kogoś nie stać na taki test? Czegoś tu nie rozumiem, bo raz: po co się szczepić jeśli szpital wymaga testu, dwa: na co idą moje składki?

Pan Andrzej miał płacić za test, mimo że jest zaszczepiony i płaci składki. Co na to szpital?

Zapytany przez Fakt rzecznik placówki Jarosław Cejrowski wyjaśnia, że dla wygody małych pacjentów wykonuje im tzw. szybkie testy. Dotychczas płacił za nie z własnych środków, wykonywał również taki test opiekunowi. Rzecznik podkreśla jednak, że każda nowa osoba, która wchodzi z zewnątrz stanowi zagrożenie epidemiologiczne dla innych pacjentów.

– Dla usprawnienia sytuacji zwróciliśmy się do rodziców z prośbą, aby jeżeli chcą zmienić opiekuna w szybkim czasie, mieli wykonany test we własnym zakresie – wyjaśnia Jarosław Cejrowski rzecznik szpitala. I uzupełnia: — Robimy, co możemy, ale proszę nas też zrozumieć, sytuacja szpitali w czasie pandemii jest bardzo trudna. Poza zagrożeniem epidemiologicznym ograniczają nas również procedury NFZ — tłumaczy i dodaje — Jeżeli sytuacja epidemiczna się nie zmieni, planowane jest ułatwienie dostępu zaszczepionym opiekunom do pacjentów bez konieczności wykonania testu.

Pan Andrzej miał płacić za test, mimo że jest zaszczepiony i płaci składki. Co na to NFZ?

O te procedury zapytaliśmy Pomorski Oddział NFZ, który poinformował nas, że wpłynęła do nich informacja w tej sprawie i oddział zwrócił się do szpitala o wyjaśnienia. Dodał też, że ze względów epidemiologicznych, w celu zwiększenia ochrony małych pacjentów, rodziców i personelu szpitale mogą wprowadzać swoje zasady bezpieczeństwa dla zabezpieczenia przed zakażeniem.

Pan Andrzej miał płacić za test, mimo że jest zaszczepiony i płaci składki. Co na to Ministerstwo Zdrowia?

Fakt poprosił resort zdrowia o komentarz do zaistniałej sytuacji. – Nie znamy szczegółów tej sprawy. Co do zasady szczepienie przeciw COVID-19 chroni nas w 90 proc. przed zakażeniem. Stąd też zgodnie ze wszystkimi standardami medycznymi osoba zaszczepiona jest osobą bezpieczną – mówi Faktowi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia. – Nasza rekomendacja i rekomendacja GIS przewiduje, że zaszczepieni mogą odwiedzać osoby chore w szpitalach – dodaje. I apeluje, by wszystkie wątpliwe sytuacje kierować do Rzecznika Praw Pacjenta.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka … ny/wzhv5d6

7,773

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

heh, spora część tego wątku jest ....

7,774

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ogromny wzrost zakażeń COVID-19. Niedzielski: mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii

W środę Ministerstwo Zdrowia opublikowało bardzo niepokojący raport. Jak wynika z danych, mamy do czynienia z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń na COVID-19. Minister Niedzielski komentuje dane. -Jeśli te drastyczne trendy się utrzymają, będziemy podejmować drastyczne kroki - powiedział szef resortu zdrowia.

Dzisiejsza konferencja miała być poświęcona modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa, jednak sytuacja epidemiczna wymusza na nas zmianę przedmiotu konferencji - zaczął konferencję prasową Adam Niedzielski.

- Przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii. Wzrosty mamy z tygodnia na tydzień 85- i ponad 100- proc. czyli to podwojenie wyniku. Jeśli sytuacja się utrzyma, to zaburzy wszystkie prognozy, które przedstawialiśmy - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że jeśli ta sytuacja się utrzyma, zaburzy wszystkie prognozy i podkreślił, że "sytuacja staje się rzeczywiście poważna".

- Dynamika zakażeń może zmienić spojrzenie na pandemię - zaznaczył.

Porównałem sobie:

Środa 20.10.2021 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5559 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby w szpitalach zmarło 75 pacjentów z COVID-19. Wykonano ponad 51 tys. testów. Mutacja Delta.

Wtorek 20.10.2020 ministerstwo informuje o 9291 nowych zakażeniach i o 107 zgonach z powodu koronawirusa. W ciągu ostatniej doby zrobiono 41,6 tys. testów na koronawirusa. Mutacja Alfa.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-10-20 14:12:24)

7,775

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ja to już mam beke z tej szopki :D

Prędzej czy później dojdzie w końcu do tego że będą strzelać w potylice antyszczepom jak za stalina ...
Pytanie w którym kraju się zacznie. Narazie AU jest na najlepszej drodze do tego ale widziałem że Włochy też dają rade w Triescie z gazowaniem jak ZoMo ;)