101

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

I tak powoli dochodzimy do przewrotnego pytania czy Bóg, skoro jest wszechmogący, może stworzyć tak ciężki kamień, którego nikt łącznie z nim nie jest w stanie podnieść ?

Ten argument niestety nie chodzi, gdyż jest to błędne pytanie. To tak jakby pytać, czy Bóg może zrobić coś, czego nie może zrobić. Ale ciekawszą wariacją jest uwaga, że wszechmoc i wszechwiedza nie idą w parze: "Jeśli bowiem Bóg jest wszechwiedzący, to z góry wie, że zamierza, korzystając ze swojej wszechmocy, w jakimś momencie zmienić bieg zdarzeń. To zaś oznacza, iż nie może już zmienić zdania i powstrzymać się od działania, co z kolei przeczy jego wszechmocy." (Dawkins Bóg urojony). Tak to już jest, jak zealoci w zapale użyją o jednej superlatywy za dużo :)

102

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

Syriuszoserowcy = wiara, że gwiazdy są zbudowane z sera = wiara, że Syriusz (jako gwiazda) jest zbudowany z sera.
A-syriuszoserowcy = brak wiary, że gwiazdy są zbudowane z sera = wiara, że Syriusz (jako gwiazda) nie jest zbudowany z sera.

Syriuszoserowcy - podoba mi się ta nazwa, mozna ją wykorzystać. W ramach odreagowania proponuję napisać gierkę tekstową pod tym tytułem, najlepiej dla dwóch graczy (jednym może być komputer), ustalić słownictwo, możliwości, metody, itp. Gra by polegała na udowodnieniu jednej z tych - abstrakcyjnych, poniekąd - metod. Proponuję ograniczyć zakres czynności (czasowniki) do max 10 słów... Panowie, do dzieła...
Aha, gra musi być napisana w taki sposób, aby obie tezy mozna było udowodnić lub obie odrzucić...

Sikor umarł...

103

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Regulamin jest niekompletny :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

104

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

E tam niekompletny, ja go bym nazwał "otwartym", coby "opozycja" znowu wszystkiego na "niedziałające bądź ograniczające je zbytnio" media nie zwalała. :P

I Ty zostaniesz big endianem...

105

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jellonek napisał/a:

"
nasz - europejski. wywodzi sie glownie z przeplatajacych sie kultur chrzescijanskiej, zydowskiej, greckiej, rzymskiej z odrobina kultury staroegipskiej (wiem, wiem - pomijam cale skandynawskie/germanskie/zachodnioeuropejskie naloty). nie pisz ze cos rozumiesz, bo najwyrazniej nie "rozumiesz", tylko zakladasz ze.
bylem indoktrynowany przez kk, nie nazywam go "zlym systemem" - to sa twoje dopowiedzenia.

ilez mozna ci tlumaczyc ze teizm nie dotyczy jedynie twojej jedynej slusznej religii, a ogolnie pojecia religii? czy uwazasz ze hinduizm czy tam taoizm to "wiary ateistyczne"?
ilez mozesz mylic wiare z przekonaniami? agnostycyzm nazwiesz "wiara w to ze nie wiara w istnienie boga, badz jego nie istnienie jest bledna"? moze doczytaj znaczenia slowa "wiara" bo przyklejanie go do ateizmu smieszy...
czy jak kazdy katolik musisz powtarzac glupi skrot myslowy w stylu "wiara w boga" podczas gdy masz na mysli "wiara w to ze bog jest"? moze tez wierzysz w zlotowke? w powietrze? wierzysz w 2+2?

A jednak nasz system wartości jest wynikiem korzeni chrześcijanskich. No proszę. Bo pomijając kulturę grecką i rzymską, to te inne naloty to raczej promil, jako że kraje germańskie, skandynawski i jak to nazwałeś zachonioeuropejskie od pokoleń stoją na odłamach chrześcijaństwa.

Powiadasz że "tylko zakladasz ze.bylem indoktrynowany przez kk..." To ciekawe, zobaczmy co napisałeś kilka postów wcześniej:
"...o jakiej indoktrynacji piszesz? bo chyba nie bierzesz tego pod uwage ze bylem jako mloda glowka indoktrynowany koscielnie, bylem ministrantem, dzialalem w KSM...."
To może byś się tak zdecydował co?

Dalej, gdybyś jeszcze zaczął łaskawie czytać ze zrozumieniem. Przewiń sobie i zobacz, że napisałem "Teizm=wiara w jakiegokolwiek boga", "Ateizm = brak wiary w jakiegokolwiek boga" W JAKIEGOKOLWIEK BOGA, NIE W JEDNEGO, MOJEGO! Mam nadzieję, że tym razem dotarło.

I  końcu, łączenie ze sobą słów wiara i ateizm jest jak najbardziej na miejscu, bo w ogólnym i szerokim znaczeniu jak i w użyciu przez większość ludzi, jest to po prostu brak wiary w istnienie jakichkolwiek bóstw. Tak więc zamiast rozmydlać dyskusję wrzucając kolejne pojęcia to może by tak ad rem, dobra?

Ostatnio edytowany przez atari classic (2011-03-08 22:59:26)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

106

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

Tak więc wychowując dziecko na A-syriuszoserowca wpajasz mu pogląd, że Syriusz nie jest zbudowany z sera, czyli kształtujesz jego sposób myślenia w dokładnie odwrotnym kierunku niż wychowując go w wierze w fakt, że Syriusz (lub inne gwiazdy) są zbudowane z sera. Dla małych, wychowywanych dzieci (bo o nich była mowa w duskusji), wiara w to, że Syriusz jest zbudowany lub nie z sera jest równie abstrakcyjna jak wiara lub nie w boga. Tak więc proszę bardzo wskazać mi brak logiki w powyższym wywodzie. Tylko prosiłbym o wskazanie konkretnego miejsca, a nie o ogólniki.

Abstrakcyjny przyklad z A-syriuszoserwocami byl wlasnie po to zebys zrozumial swoj blad.
Jeszcze raz zapytam: czy Tobie ktos "wpajał" poglad ze Syriusz nie jest zbudowany z sera zeby Cie wychowac na A-syriuszoserowca? Chyba nie. A jednak nim zostales. Pewnie wogole nie bylo w Twoim domu rozmow o Syriuszu z sera, prawda? Tak samo ja gdybym byl ateistą, nie musialbym "wychowywac dziecka na ateiste" (w domysle "w wierze ateistycznej") - po prostu nie ma o czym rozmawiac. Bo brak wiary w Boga jest stanem podstawowym tak jak brak wiary w milion innych rzeczy.  To wiara i TYLKO wiara wymaga "wpajania" i "ksztaltowania" bardzo mlodych ludzi (bo juz z ciut starszymi nie idzie tak latwo, prawda? :P )

"brak wiary w cos = wiara ze to cos nie istnieje" - to jest konkretne miejsce gdzie robisz logiczny blad. To jest logiczna nieprawda.

Brak wiary oznacza - BRAK wiary. Bo są ludzie ktorzy poslugują sie w swoim rozumieniu swiata nauką. I nie, to nie znaczy ze wierzą w naukę :) Doszukiwanie sie u innych konieczniej wiary w cos jest czestym bledem ludzi wierzących.

Ostatnio edytowany przez nosty (2011-03-08 23:11:34)

107

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No niestety Nosty, ale ponownie się mylisz. Oczywiście przykład z serem jest na równi abstrakcyjny z pytaniem o boga tylko do pewnego momentu w ontogenezie człowieka. Przedstawiciele gatunku Homo sapiens różnią się tym od pozostałych zwierząt, że posiadają świadomość i w pewnym momencie zaczynają sobie zadawać pytania typu: skąd pochodze, kto stworzył mnie i otaczający mnie świat, gdzie i kiedy był początek tego wszystkiego. I w tym momencie wiara lub jej brak, w ogólnie pojęty kreacjonizm (czyli de facto wiara w boga) staje się bardzo ważnym problemem. Sam pamiętam z dzieciństwa jak pytałem o to rodziców i rozmawiałem o tym z kolegami. Rozmów o serowych planetach z analogicznych powodów, po prostu nie było. Tak więc twoje twierdzenie, że brak wiary w Boga jest stanem podstawowym tak jak brak wiary w milion innych rzeczy jest nieuzasadnione. W końcu to nie przypadek, że od zarania ludzkości, ludzie tłumaczyli sobie powstanie świata głównie, i na początku tylko, w aspekcie wiary w różne bóstwa.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

108

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ech... no widzisz. Ty znow mowisz o wierze, a ja myslalem ze rozmawiamy o logice :)
Ja probowalem tylko wykazac LOGICZNY fałsz Twojego rownania, a co za tym idzie twierdzenia ze ateisci tez w cos koniecznie wierzą.
To oczywiscie jest prawda co piszesz, ale nijak sie ma do istoty sporu.
A co do tego czy brak wiary w Boga jest stanem podstawowym, to powiedzmy ze ja jestem "pozbawiony łaski wiary" i na tym zakonczmy.

"W końcu to nie przypadek, że od zarania ludzkości, ludzie tłumaczyli sobie powstanie świata głównie, i na początku tylko, w aspekcie wiary w różne bóstwa."

A propos tego jak zaczyna sie to zdanie to jest na to znana "cieta riposta" o muchach i ich ulubionym posilku :P Nie zacytuję, bo w kontekscie tematu dyskusji bym Cie obrazil. Ale argument typu "w koncu to nie przypadek ze od zawsze..." jest wart tyle co "wszyscy wiedzą ze...".

109

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No nieskromnie powiem, iż nadal nie dostrzegam żebyś wykazał dziury o charakterze logicznym w moim wywodzie. Ale prawdę powiedziawszy, także nie widzę sensu dalszego dzielenia włosa na 4, bo i tak siebie nie przekonamy. Natomiast co do obdarzenia mnie lub nie łaską wiary, to myślę, że byłbyś zaskoczony, ale to nie są rozmowy na net. Dobranoc i niech bóg wyprostuje nam sny ;)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Mega MM , tak z ciekawosci mozna poprosic o topic sonda ( anonimowa oczywiscie )  kto ile zarabia na miecha

-1000
1000-3000
3000-6000
6000-10000
+10000

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

111

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

bitman brutto czy netto?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

112

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

no nieźle! 111 postów przy prawie 2200 odsłonach...pojechaliście po bandzie :P niezłego "oneta" zrobiliście

gep/lamers^dial

113

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

He, he... Akira stwierdził ostatnio, że onety i reszta publikują durne artki typu Atari Vs Commodore, żeby zwiększyć ilość odsłon i podreperować swój budżet.
Może teraz AA powinno pójść w stronę onetu i zacząć zarabiać na reklamach?
;-)

114

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wiara, wiara... Bez wiary nie da się żyć. Wierzę, że Tu-154 rozbił się w Smoleńsku, choć sam tego nie widziałem, ale nie wierzę, że ruskie w tym nieszczęsnym jarze postawili 2 dywizje wojska, które na komendę zrobiły wdech i wdechły powietrze spod jedynie słusznych skrzydeł jedynie słusznego samolotu (choć też tego nie widziałem). W jedno się wierzy, w drugie nie i kwita. Natomiast wiara w coś nie może być narzucana siłą przez stanowienie jedynie słusznego, bo z nią zgodnego, prawa, które ogranicza wolność wiary w co innego. Wierzący więc w Boga niech stosują prawo boże wyłącznie do siebie i z jego przestrzegania sami się spowiadają.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

115

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

... te, może by z tego topica disk-mag'a wymodzić :D ?? :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

116

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

LOL - > http://kwejk.pl/obrazek/03709-25d7b75c1 … 0&id=4

Ostatnio edytowany przez cedyn (2011-03-09 15:32:05)

117

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dziś z kolegami z pracy przeżyliśmy delikatnie mówiąc lekki szok. Zmarł nam kolega, który w zeszłym roku odszedł na emeryturę. Zgadnijcie ile proboszcz (jak trzeba będzie to ujawnię dokładne dane) zawołał za miejsce na cmentarzu ? Generalnie chodzi o to że wdowa mieszka blisko tego cmentarza i chce mieć blisko na grób męża. Klechta mówi że nie ma miejsc po czym po chwili dodaje, że może znalazło by się miejsce. Zgadnijcie ile zaśpiewał, oczywiście pani zapłaciła. Tylko usiądźcie w fotelach i zapnijcie się pasami..... 14.000 ! Czternaście tysięcy złotych ! Za tyle miejsce się znalazło ! Ludzie to skandal ! Dzwonię do TV, może ktoś się tym zainteresuje.
Boga nie ma, a Ci w co go wierzą to ofiary cwanych kleryków ! Przynajmniej nie ma racjonalnych, namacalnych dowodów. Bajki to ja też mogę opowiadać.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

118

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

Nie podobają się wam krzyże? Poczekajcie tylko, ani się obejrzycie a będziecie mieli za oknami minarety.

W pełni popieram. Na marginesie: wystarczy przyjrzeć się zjawiskom, które zachodzą w Niemczech.

Loading... Please wait!

119

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

w Niemczech to jeszcze pikuś przy tym co sie dzieje w tym buszmeńskim kraju zwanym błędnie w Polsce Holandią :)

gep/lamers^dial

120

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

marekp napisał/a:

Może teraz AA powinno pójść w stronę onetu i zacząć zarabiać na reklamach?
;-)

oj Marku, Marku... Nie ogląda się głównej... http://atariarea.krap.pl/reklama.php - i to jeszcze było za starej domeny...

Sikor umarł...

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Grzeniu ,Grzeniu "Boga nie ma, a Ci w co go wierzą to ofiary cwanych kleryków ! Przynajmniej nie ma racjonalnych, namacalnych dowodów. Bajki to ja też mogę opowiadać." A pamiętacie Jana Pawła II, jak stoi w centrum Warszawy i woła do Pana Boga,"odmień oblicze ziemi, tej ziemi". Za kilka lat Polska z kraju komunistycznego przekształciła się w kapitalistyczny. Jeżeli Boga niema to z kim to załatwił??? A jego pogrzeb pamiętacie, jak się książka zamknęła na jego trumnie? Tylko mi nie mów że sznureczek mieli schowany.:)

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2011-03-09 18:11:40)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

122

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Z Kiszczakiem, Wałęsą i Geremkiem ;)
Wierzący wszędzie widzi cuda, sceptyk szuka wytłumaczenia.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

123

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ryszard Mauersberg napisał/a:

Jeżeli Boga niema to z kim to załatwił???

To już dawno wiadomo. Z Reaganem, za duuużo srebrników.
A pamietasz arcykapłana z "Faraona"? Z kim załatwił egipskie ciemności?

Ostatnio edytowany przez jer (2011-03-09 19:21:58)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

124

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ryszard Mauersberg napisał/a:

Laoo, brak wiedzy nie jest "uczciwą możliwością wyboru".
Sun, jak rodzice wysyłają dziecko do ogniska plastycznago, lub muzycznego ,to nie jest to "robienie czegoś na siłę"? Jest,bo dziecko realizuje ambicje rodziców.Jak rodzice nie wysyłają dziecka na lekcje religii to jest tak samo.Dziecko nie ma wyboru .A z tym "płaceniem" , nikt nie chce pracować za darmo, dlaczego ksiądz musi?

Ale ognisko plastyczne bądź muzyczne (o ile dziecko wykazuje zaloty ku takim formom sztuki) pomoże mu rozwinąć pewne ukryte talenty, które w jakiś tam sposób wykorzysta w przyszłości. I w życiu nie uwierzę, że u kilkulatka można wykryć talenty klechy. Ha, co więcej - chcieć je rozwijać ;) Posyła się dziecko na religę bo "co inni powiedzą". To jest klasyczne "keeping up appearances". Jeżeli chodzi o zarobki księdza to trzeba by sięgnąć do korzeni - biblii. Nie wydaje mi się, żeby cokolwiek tam zapisane stanowiło o ich tradycyjnym zarobkowaniu.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

125

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Coś się niby zaczyna kręcić: http://finanse.wp.pl/kat,107962,title,R … aliza.html
Chyba, że to jest na zamówienie rządu aby kontrolować beznadziejną sytuację w kraju. Facet jest mało przekonywujący. Mam wrażenie,  że jest to reakcja na wiele komentarzy które czytałem na różnych portalach. Padały tam propozycje założenia stron internetowych (portali) na których będzie można składać pozwy przeciw rządowi polskiemu w sprawie niesprawiedliwego rozliczania emerytur. Odnoszę wrażenie jakby chciano przejąć sprawę emerytur aby można było ją kontrolować przez darmozjadów z rządu.
Przeliczcie sobie ile oddajcie państwu przez całe życie a co dostajecie w zamian. Rozpacz. Do tego świerzy przypadek zmarłego dwa dni temu kolegi z pracy. Jeden rok rok przepracował i odszedł na zawsze ;( Niech państwo ustawi próg przejścia na emeryturę 80 lat w tym 60 lat niezbędnej pracy aby dostać marne 500 zł. Działanie państwa polskiego to działanie przeciwko mieszkańcom tego kraju, przeciw ludzkości. Powinno to być bezwzględnie karane !
Do tego dochodzi beznadziejna diagnostyka ze strony lekarzy który mają wszystko gdzieś. No może z pomocą koperty są w stanie cokolwiek zdziałać. Umieralność z tego tytułu wzrasta. 60-latka traktuje się jak trupa. Daję max 20 lat a będziemy w takiej sytuacji jak rosjanie. Brak klasy średniej. Tylko obrzydliwie bogaci i extremalnie biedni. Bogaty nie da a ubogi zawsze może wziąć kredyt ....

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-03-09 21:07:15)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...