126

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Eee popsuty pewnie. Tak to był jedyny w rodzaju :/ I co ja teraz zrobię :(

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

127

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Zaszła ważna okoliczność uzasadniająca dokonanie korekty w planach. Przy projektowaniu interfejsu założyłem, że Sparta będzie wykorzystywana tylko przy współpracy z serią XE. Wydało mi się to oczywiste, ze względu na kartridżowy charakter SDX i fakt, że w serii XL interfejs nie jest podłączony do gniazda kartridża, tylko do PBI, gdzie istotne dla pracy kartridży sygnały nie występują. Ponadto ci, którzy uważnie śledzili całą sprawę wiedzą, że Sparta + RTC były tylko dodatkami mającymi zrekompensować brak przelotowego złącza kartridża. Jednak potem, wskutek przekonania mnie przez Draco o istotnej potrzebie jego zaimplementowania, zostało ono dodane.
Po zadaniu tematu także na AtariAge, okazało się, że założenie, o którym wspomniałem na początku, było oczywiste tylko dla mnie. Nawet dla Draco było to zaskoczeniem. Pozostaje więc tylko uderzyć się w piersi i zmodyfikować układ tak, iżby odtworzyć potrzebne, a nieobecne na PBI, sygnały do obsługi SDX. Będzie to prowadziło do nieuniknionych konfliktów z wewnętrznymi lub zewnętrznymi kartridżami dołączanymi równocześnie z interfejsem i konieczności fizycznego wyłączania interfejsowej Sparty wbudowanym przełącznikiem, ale oczekiwaniom userów stanie się zadość. W związku z tym powstanie nowych pięć prototypów, po których należytym sprawdzeniu zostanie dopiero wdrożona właściwa produkcja. Zmiany w druku nie będą kosmetyczne a rżnięcie i drutowanie seryjnych płytek w razie jakiejś obsuwy wykluczam. Ponieważ na to wszystko potrzeba trochę czasu, koniec zapisów przesunie się na koniec kwietnia. Mam nadzieję, że zostanie to przyjęte ze zrozumieniem. :)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

128

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

tzn nici z prototypu?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

129

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Dlaczego nici? Jeśli nie przeszkadza Ci nieaktywność SDX w XL, to dostaniesz prototyp tak, jak było umówione.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

130

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Simius napisał/a:

Jednak potem, wskutek przekonania mnie przez Draco o istotnej potrzebie jego zaimplementowania, zostało ono dodane.

I bardzo słusznie, gdyż bez tego gniazda nie da się uratować z sytuacji, gdy się sflaszuje pamięć interfejsu czymś, co nie działa. :]

Simius napisał/a:

Będzie to prowadziło do nieuniknionych konfliktów z wewnętrznymi lub zewnętrznymi kartridżami dołączanymi równocześnie z interfejsem i konieczności fizycznego wyłączania interfejsowej Sparty wbudowanym przełącznikiem

Ale to, mam nadzieję, tylko na XL?

KMK
? HEX$(6670358)

131

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

No właśnie to "tylko" trochę mnie niepokoi. Co z Ultimate 1MB? Ja  planuję mieć jedno i drugie. W XL. Rozumiem, że procedura jest taka, że po prostu wyłączę SDX wbudowany w KMK/JZ IDE  i będę normalnie używał tego z Ultimate, right? A w wypadku gdybym podłączył do XL bez ultimate, mogę włączyć wbudowany SDX? Bo się trochę pogubiłem :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

132

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

drac030 napisał/a:

Ale to, mam nadzieję, tylko na XL?

Też mam taką nadzieję, ale pewności nie ma.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

133

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

wieczor napisał/a:

No właśnie to "tylko" trochę mnie niepokoi. Co z Ultimate 1MB? Ja  planuję mieć jedno i drugie. W XL. Rozumiem, że procedura jest taka, że po prostu wyłączę SDX wbudowany w KMK/JZ IDE  i będę normalnie używał tego z Ultimate, right? A w wypadku gdybym podłączył do XL bez ultimate, mogę włączyć wbudowany SDX?

Tak

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

A mozna poprosic plik Sdx kompatybilny secam ?
Chcialem sobie zrobic update cartridga

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

135

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Jeszcze parę dni cierpliwości.

KMK
? HEX$(6670358)

136

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

.... osobiście potrzebuję owy interface szczególnie dla 600XL :) - więc szczekam na rozwiązanie problemu. Zamówienie oczywiście aktualne :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

137

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

A ja nadal czekam na zamowienie dla raptusow, mialo byc rapid.......

a raptusy przebieraja nogami..., miej sumienie czlowieku.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-04-03 21:25:45)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

drac030 napisał/a:

Jeszcze parę dni cierpliwości.

Super , THX

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

139

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Zaxon, znasz ten kawał? Icek modli się do Pana Boga, żeby mu dał wygrać na loterii. Wreszcie z góry słyszy głos: "Icek, ty mi daj szansę. Ty kup los".
Mniejsza nawet o kasę, aleś Ty mi nawet adresu nie dał. To jak Ty chcesz coś dostać? :)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

140

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

No coz, miales podac numer konta na wplate, dobrze wiesz ze podal bym jednoczesnie adres do wysylki a obiecywales wyslac prototyp dla niecierpliwych.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-04-03 22:47:04)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

141

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Znam kawal , tylko po co robic przed-sprzedaz?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

142

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

zaxon napisał/a:

No coz, miales podac numer konta na wplate, dobrze wiesz ze podal bym jednoczesnie adres do wysylki a obiecywales wyslac prototyp dla niecierpliwych.

Nie ma sprawy. Numer wysłany. Potwierdzasz chęć otrzymania interfejsu bez złącz Atari, czyli jak rozumiem bez PBI i Cart?

Ostatnio edytowany przez Simius (2011-04-04 06:36:35)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

143

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Tak jak najbardziej, dzieki , organizuje transfer.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

144

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

A mnie nie dość że się nie spieszy, to na dodatek nadal chętny jestem na jeden z prototypów ;)

ps. daj znać ile kasy doszło (nie wiem jaki wtedy kurs był i ile trza dopłacić - przy okazji numer konta by się przydał).

wszystkie trzy strony świata

145

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Płytka czeka na wysyłkę. Informacje poszły na PM, a na e-mail pytanie o adres do wysyłki.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

146

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

fundusze w drodze, dostales PM?

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-04-06 20:08:47)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

147

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

KMK2 dotarla dzieki wielkie.
Podlaczylem z 6 gigowym dykiem Toshiby, rozpoznala dysk bez problemu, partycje porobione, sparta z KMK uruchamia sie bez problemow, Contra i Mario wyciagaja 8 fps, ciekawe jak bedzie z karta CF.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

148

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

zaxon: firmware'u nowego na razie ci nie dam, bo jest w produkcji.

KMK
? HEX$(6670358)

149

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

to kiedy uruchomiona zostanie linia prototypowa ? i rozesłana ?

150

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Seria prototypowa już została rozdysponowana.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.