201

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Dzień dobry.

Ja chciałem tylko zasygnalizować, że IDE+ działa bezproblemowo z kartami CF, najpierw testowałem na przedpotopowej karcie Kingston 256 MB (pomarańczowy pasek), następnie dziś sprawdziłem ze zwykłą kartą z marketu Kingston Elite Pro 133x 4 GB (z zielonymi kwiatkami) za 40 zeta. Przelotka o taka http://allegro.pl/show_item.php?item=1621338986

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

202

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Kupiłem.se

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

203

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Aktualizacja BIOS-u, nr wersji 0.4 (widać to na górze ekranu konfiga).

Zmiany:

1) dodany test czy "liczba sektorów LBA" w idencie nie wynosi przypadkiem zero.

2) poprawiony błąd w obsłudze zegarka, który się ujawniał, kiedy było włączone wyświetlanie czasu przez TD ON - wtedy się robiła kaszana raczej prędzej niż później.

3) przy starcie, po odczekaniu u dysku na BUSY=0 dodane sprawdzenie, czy pojawiło się też READY=1

Poza tym w archiwum jest przykład (w BASIC-u) jak odczytać stan zegara we własnym programie. Ogólna instrukcja obsługi sterownika "Z:" jest tutaj: http://atariwiki.strotmann.de/wiki/atta … RTime8.pdf (rozdział 5).

IDE+ obsługuje prawie wszystkie funkcje, oprócz "włącz/wyłącz TD".

@seban: jeśli możesz, sprawdź, czy się "BOOT ERROR" ciągle zdarza.

EDIT: skasowałem załącznik.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2011-06-06 14:10:32)

KMK
? HEX$(6670358)

204

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

drac030 napisał/a:

2) poprawiony błąd w obsłudze zegarka, który się ujawniał, kiedy było włączone wyświetlanie czasu przez TD ON - wtedy się robiła kaszana raczej prędzej niż później.

Niestety, przy poprawianiu tego udało mi się "zjeść" jeden rozkaz, przez co w BIOS-ie powyżej nie działa prawidłowo komenda "odczytaj PERCOM". Service-pack poniżej.

Post's attachments

lba0.arc 7.98 kb, liczba pobrań: 10 (od 2011-06-06) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
KMK
? HEX$(6670358)

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

drac030 napisał/a:

Dyski na razie partycjonujemy starym FDISK-iem od IDEi (u mnie na stronie, http://drac030.krap.pl ).

dolkadnie gdzie na stronie ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

206

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

http://drac030.krap.pl/utilities-disk.tar.gz  rozpakuj i zobacz se w atr'ku

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

merci !!!

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

208

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Kolejne uaktualnienie. Błąd zgłaszany przez Sebana powinien już nie występować (swoją drogą, ile może jedno małe BEQ zamiast BPL! ;) ).

Post's attachments

lba1106.arc 11.57 kb, liczba pobrań: 11 (od 2011-06-11) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
KMK
? HEX$(6670358)

209

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Przeflashowane,
Podlaczylem CF karte, 256 mb sandisk,  na tescie MBR sie wywala, druga karta 256 noname takze.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

210

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

A "sie wywala" co dokładnie znaczy? Bo ogólnie się domyślam, że "wywala się" program diagnostyczny. On z BIOS-em nie ma nic wspólnego (ma własne procedury).

KMK
? HEX$(6670358)

211

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

zglasza  blad w MBR.

Fotki co robie,
https://picasaweb.google.com/zaxoniec/K … qXDwf2M1wE

Karty sformatowane pod fat 32.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

212

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Zawartość MBR jest przy tym obojętna, tu się tylko testuje, czy dobrze działa zapis i odczyt sektora nr 0.

Komunikat mówi, że Atari odczytało/zapisało 512 bajtów, ale karta o tym nie wie, myśli, że mniej i po zakończeniu pętli odczytu (albo zapisu) ma nadal zapalone DRQ (Data Request). Tzn. gubią się potwierdzenia odczytu (albo zapisu), jakie powinny dotrzeć do karty. Problem z komunikacją jest, sprzętowy.

Ciekawe, że przechodzi "Slow I/O". Obserwowaliśmy już kiedyś z candlem takie dziwne zjawisko, że dodatkowe (a zbędne) odczyty rejestrów kontrolnych IDE (zwłaszcza rejestru statusu) do pewnego stopnia stabilizują pracę interfejsu. Ciekaw jestem objaśnienia tego.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2011-06-12 14:55:32)

KMK
? HEX$(6670358)

213

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Druga karta  256 noname,  przeszla mbr test bez problemow, 128 kingstona bez problemow.

Ok zrobilem experyment, zgralem moja karte CF noname w trybie RAW, do pliku img na Pc, potem zaladowalem zgrany obraz na Cf sandisk ktora miala problemy z MBR i pelen sukces.
https://picasaweb.google.com/zaxoniec/K … 6488448274

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-06-12 15:29:30)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

214

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

A to już magia :D

KMK
? HEX$(6670358)

215

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Ee, raczej ratowanie kart cf, drogie bestie a czesto gesto taki przeszczep sie udaje i karta nabiera zycia.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

216

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

W jaki sposób to działa?

KMK
? HEX$(6670358)

217

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

dosyc prosto, potrzebny jest PC z XP i usbimage tool, stad: http://www.alexpage.de/
Potem wystarczy wrzucic karte do czytnika usb na Pc, usbm image tool ustawic w device mode, wybrac backup i mamy zgrana karte taka jaka jest, ja tego uzywam do backupowania kart od usatanow i, divide i innych.
Chcemy ja przywrocic no to dajemy restore, podlaczamy karte pamieci rowna albo wieksza rozmiarem i przywracamy.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

218

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Ok, może zapytam inaczej: DLACZEGO to działa? Tzn. w jaki sposób zgranie zawartości z jednej karty i wrzucenie na drugą wpływa na działanie sprzętowe tej drugiej?

KMK
? HEX$(6670358)

219

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Nie wiem, ale soft mi robi kopie 1:1 wlacznie chyba z zakamarkami karty ktore sa normalnie nie do odczytu  czy zapisu. Czyli mbr i systemowe rzeczy?

Jak widac to dziala, jak, nie wiem  niech sie madrzejsi ode mnie wypowiedza. Ja mam zgrane czyste karty 256,512, 1giga, cos zle zlrobie z karta CF i mam ja nie do uzytku to przywracam obraz i karta spowrotem mi dziala.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

220

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Podejrzewam, że nie tyle przegranie z jednej na drugą, co ponowne nagranie. Ma to pewnie związek z żywotnością komórek na karcie. A do przegrywania 1:1 nie trzeba wymyślnych kombajnów, wystarczy dd.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

221

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

tjaa......,

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

222

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

http://allegro.pl/sd-sdhc-mmc-to-2-5-44 … 18217.html  czy takie cos zadziala ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

223

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Powinno działać, ale na pewno będzie wiadomo, jak się sprawdzi. :)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

takie tam pytanie , jak zrobic aby interface wystartowal jako device D2 ? ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

225

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Pod SDX: ustawiasz w menu Boot drive na D2:

Pod innym DOS-em - na razie się nie da, ale zrobi się.

KMK
? HEX$(6670358)