1

Temat: testery pamieci do stf, stfm itp

jako ze lajkonik jestem w temacie a potrzebuje takich programow, szczegolnie do testow rozszerzonej pamieci,  linki skad mozna sciagnac ew. nazwy softu mile widziane. Dzieki panowie.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

2

Odp: testery pamieci do stf, stfm itp

Jest kilka takich programów. Jeżeli chodzi Ci tylko o to, by dowiedzieć się ile pamięci jest w ST, to program Sysinfo w zupełności wystarczy. A jeżeli chciałbyś przetestować pamięć w ST pod kątem błędów pamięci, to w załączniku podaję kilka programów służących do tego celu (ST-TEST i MEMOTEST.PRG)

PS: Czyżbyś zamierzał kontynuować prace nad łatwym rozszerzeniem pamięci dla Atari ST :) ?

Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2011-04-05 17:46:12)

Post's attachments

ramtest.zip 27.07 kb, liczba pobrań: 12 (od 2011-04-05) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

3

Odp: testery pamieci do stf, stfm itp

Chodzi mi o dokladne sprawdzenie, najlepiej w jakiejs petli zeby zapuscic na noc, i po np 12 godzinach zobaczyc czy pamiec nie sypie bledami .
Nieee, to tylko plotki...

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

4

Odp: testery pamieci do stf, stfm itp

Hmm, Mortimer czy Mortymer to się bodajże zwało. Testował od cholery rzeczy. Ale poszedł wpizdu wraz z dyskiem od TTki kiedyś. Trza na sieci poszukać...
==================================
Mortimer, jest w spisie tutaj: http://www.economypoint.org/atari-st/p1.htm - ale pliku trza poszukać...

Ostatnio edytowany przez Sikor (2011-04-05 18:06:29)

Sikor umarł...

5

Odp: testery pamieci do stf, stfm itp

zaxon napisał/a:

Chodzi mi o dokladne sprawdzenie, najlepiej w jakiejs petli zeby zapuscic na noc, i po np 12 godzinach zobaczyc czy pamiec nie sypie bledami .
Nieee, to tylko plotki...

No to mniej więcej do tego służy MEMOTEST.PRG, którego podałem w załączniku, ale ZTCW nie da się go zapętlić (po ukończeniu testu trzeba włączyć program od nowa). Ogólnie to ten program do testowania pamięci jest bardzo dobry. Prawie od razu wykrył błędy pamięci w moim STFM.

Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2011-04-05 19:36:57)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)