Temat: Wysylka listu/paczki do Niemiec

Musze wysłac carta do niemiec...
W czym najlepiej ? Czy zwykla koperta bąbelkowa wystarczy (dobrze zabezpieczona w srodku). Czy lepiej paczka ?
Rozumiem ze najtaniej to poczta polska ? I teraz do Niemiec mozna dac "wartosc przesylki" ? Cos tam musze dolaczyc ?
Ktos cos wysylal prosze o pomoc :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

Przesyłałam. Wysłałabym listem poleconym, w bąbelkowej kopercie + potwierdzenie odbioru. Możesz dać wartość przesyłki.

Ostatnio edytowany przez innuendo (2011-04-09 12:57:47)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

3

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

Z ta wartościa to patrze: http://www.cennik.poczta.lublin.pl/help … krajow.pdf  i niemców brak

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

http://pocztex.pl/ tym zawsze wysylalem ale drogo dosc jak chcesz samego karta wyslac :)

Ostatnio edytowany przez mikey (2011-04-09 13:13:19)

5

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

Dobra to jeszcze jedno pytanie czym najlepiej ma mi wyslac kase za przedmiot ?
- paypal
- list
- International bank transfer

Z tym paypalem to niewiem.... konto mam ale nie zweryfikowane... dwa razy wplacalem na nie z mojego konta bankowego i placilem raz za ape...  ale czy jak mi je tam wplaci to mi tych ~200 zł nie zakoszą ?

CO do kont bankowych mam w millenium i mbanku... rozumiem ze trezba podac iban i swift ... ale jakie sa oplaty z jego strony i z mojej ? Candle cos mi pisal ze na mbank nie pobieraja mi nic...

Z listy zwyklego chyba zrezygnuje ;D bo kasy nie otrzymam...

Jakies pomysli ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

Przy tak małej sumie gejpal nie powinien tego zakosić :P
Chociaż jak kupujący zgłosi do nich jakieś rozczenia/reklamację/to że nie otrzymał przesyłki to masz jazdę.
(kupił przez ebay-a? bo tam niby gejbal daje pełną ochronę kupującego?!)

Najlepiej przelew international, w mbanku nie płacicłem nic jak dostałem przelew z uk i z niemiec.
Kiedyś jak miałem konto w pko s.a. to skasowali mnie oraz człowieka co mi wysłał ten przelew.

List zwykły nie, nie będziesz miał pewności czy osoba kupująca otrzymała przedmiot, wiadomo w innych krajach może to działa normalnie, ale nie u nas.

Min. list polecony priorytetowy.

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-04-09 13:57:08)

7

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

As. kupił na allegro ... carta ktorego nie tak dawno  linka wklejales... :-)
to paypal czy przelew na mabank ? ;D

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

Mbank, a gejpal jeśli masz w sobie duszę hazardzisty, bo przecież konto masz niezweryfikowane :P
MImo to iż sumka taka całkiem mała jak na gejpal :(

Na konto zawsze dostaniesz kasę, a na gejpal to nie polecam!

9

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

A nie moze ci zaplacic poprzez Place z Allegro karta? Ja tak ostatnio placilem Kisielowi za carta tez wylicytowanego na Allegro, wpisalem tylko dane mojej karty i przelew poszedl do niego na konto.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

10

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

wysyłkę do Niemiec robię poczta polska - priorytet polecony, później możesz śledzić wysyłkę tutaj http://sledzenie.poczta-polska.pl/
płatność - zostawiam wybór

- pay-pal - ty płacisz kilka procent za tranzakcie
- transfer - płatnik płaci prowizje


ogólnie wole pay-pal, cale opłaty wchodzą 100% w koszty

Ostatnio edytowany przez lotharek (2011-04-10 12:32:30)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

11

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

Napisalem do typka... ma wybór albo mbank albo place z allegro... zobaczymy co wybierze...
No i wybiore to opcje "poczta polska list polecony priorytetowy" .... ile dni to idzie ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

12

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

Niemcy - koszt 15,30 do 350g, czas - roznie -od 4 do 8 dni roboczych

Ostatnio edytowany przez lotharek (2011-04-10 21:15:45)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

13

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

Słuchajcie ... zweryfikowałem sobie na paypalu numer konta....
Mozna jakos wcześniej zrobić te kolejną weryfikacje z podaniem tych rachunków ? Zeby mi w czasie jakiś transakcji nie zrobili zonka ?

Druga sprawa gdzie dostane takie druczki/naklejki "Deklaracje celne CN22" ?
Czy kupienie listu poleconego priorytetowego z dodatkowa opcja expres ... cos daje ? No i ta opcja potwierdzenie odbioru...

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

w fr na poczcie sa dostepne , wystarczy poprosic pania w ....
ewentualnie na stronie poczty fr : http://www.laposte.fr/courrierinternati … hp?id=1202

w polsce pewnie tez ???

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

15

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

Ok zapytam.... bo nigdy tam takiego czegos nie widzialem...
Ten Cn22 to tylko do USA czy gdzieś jeszcze ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

16

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

To CN22 to nie jest problem, wpisujesz co jest w paczce, wage ,deklarowana wartosc date i podpis.  Powinni ci to dac na poczcie.

Poza tym w obrebie Unii to nie jest potrzebne.Wiec np.  Niemcy , Anglia, Francja, nie wymagaja. Do Szwecji i Finlandi za to musialem to wypelniac.wiec warto na poczcie zapytac, moze panie cos tam jednak wiedza.
Reszta swiata niestety, trzeba to wypelnic bo inaczej klientowi w kraju docelowym moga to zablokowac na cle .

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-05-05 21:17:51)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

17

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

A  co sie znajduje w liscie wpisywac po angielsku czy tez po polsku ?
Dla carta co najlepiej wpisac "DIY electronic kit" czy "vintage atari cartridge" ?
I jak z cena wpisywać tyle co on wart (lub kilka sztuk) czy zaniżać ? Do jakiej kwoty sie nie czepiają ?

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-05-05 21:27:00)

"wszystko się kiedyś kończy......."

18

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

Wpisz "electronic equipment " i nie zanizaj ceny, pisz tyle za ile sprzedales, w razie zgubienia przesylki jestes kryty a clo to najwyzej klient zaplaci. Ale raczej nie w tym przedziale cenowym bo domyslam sie ze chodzi o SIC? U mnie nie czepiaja sie do chyba 30 czy 40 funtow.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

ojjj ,  powiem odwrotnie jezeli wysylka do US pisz :

game cartridge / toy  , parcel value 5 us$

( jezeli paczka zginie jestes kryty w jakims tam % wartosci paczki itd , a jak napiszez ze wartosc paczi 50 us$ goscowi dopier... clo , wiec napewno Cie nie zareklamuje )

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

20

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

Albo może lepiej pytać kupującego co mam mu wpisać w tym kwitku ? ;-) zeby ewentualnie nie mial pretensji :-)

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-05-05 22:03:11)

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

no oczywiscie  mozesz pytac
( Yoo man , chcesz placic clo or ... ) ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

22

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

A jak juz sie doczepia to duzo wala tego cla ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

23

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

Tylko potem cie klient udupi , sprzedales, wypelnies papiery, wyslales, masz tracking number, jestes kryty. Ja swoich rzeczy nie rozsylam inaczej jak tylko rejestrowanym z numerem do sledzenia przesylki i z  cn22 na pelna wartosc jesli idze poza Unie.  Klienci o tym wiedza i im tez w wiekszosci zalezy na tym zeby przesylka dotarla nawet z drozsza oplata za wysylke. Poza tym ja mam spokoj,oni maja  dostarczony towar. A razie problemow poczta odda mi rownowartosc wyslanej rzeczy a nie to co zanizylem w deklaracji. Co tu kombinowac?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

24

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

Ale ja tu pisze o liscie poleconym priorytetowym... takowy to jest przeca rejestrowany ?
I gdzie tu pisze o kombinowaniu ? Poprostu chce wiedziec jak to wyslac zeby doszlo bez problemów....

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Wysylka listu/paczki do Niemiec

jezeli poczta polska oddaje 100 % deklarownej wartosci to mozesz ... napisac co chcesz ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014