Temat: Paypal kilka pytań...

Ostatnio As... marudził na ten system....
Ale mam kilka pytań.

Pare osob mnie przestrzega zeby uważać tam z trzymaniem większej ilosci kasy.Ze niby blokuja do weryfikacji gdy sie tam ma np. 2,5 tys. PLN ?
To teraz pytanie. Czy moge robic kilka wypłat do banku tego samego dnia ? Gdy np. kasa wpłynie to wale przelew (bo darmowy). Czy mogą mieć jakies podejrzenia ze za duzo ich i tez walną blokade ;D

2) Typ przelał mi kase w USD inni walili w PLN ...
Te PLN mogę normalnie przelać na konto w PL ... bez opłat
A co z USD ? Gdy zrobie przelew na konto w Polsce to znowu mi naliczą jakieś opłaty ? Czy lepiej te kase zwrócic i powiedzieć kupującemu zeby płacił w PLN ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Paypal kilka pytań...

stryker napisał/a:

To teraz pytanie. Czy moge robic kilka wypłat do banku tego samego dnia ? Gdy np. kasa wpłynie to wale przelew (bo darmowy). Czy mogą mieć jakies podejrzenia ze za duzo ich i tez walną blokade ;D

Do banku w Polsce (zweryfikowane konto) - przelewy darmowe, ale nie wiem, czy nie ma limitu w ilości (jest regulamin, trzeba sprawdzić). Przelew za granicę lub na niezweryfikowane konto - o ile pamiętam - płatny.

stryker napisał/a:

2) Typ przelał mi kase w USD inni walili w PLN ...
Te PLN mogę normalnie przelać na konto w PL ... bez opłat
A co z USD ? Gdy zrobie przelew na konto w Polsce to znowu mi naliczą jakieś opłaty ? Czy lepiej te kase zwrócic i powiedzieć kupującemu zeby płacił w PLN ?

Robisz sobie na PayPalu saldo w $ i w € - i jak trzeba, konwertujesz z jednego salda na drugie. Przelicznik jest zawsze podany. I po sprawie.

Sikor umarł...

3

Odp: Paypal kilka pytań...

Ok thx :-) znalazlem tam taką opcje w tym paypalu :-) "wymiana waluty..."

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Paypal kilka pytań...

Odnośnie tego wysyłania to znalazłem tylko takie coś "Niezależnie od tego, na jaki typ konta się zdecydujesz, nie pobieramy żadnych opłat za jego prowadzenie ani za wysyłanie pieniędzy. Niewielka opłata jest pobierana tylko wtedy, gdy przyjmujesz płatność od innych użytkowników lub gdy Twoja transakcja obejmuje przeliczenie walut."

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: Paypal kilka pytań...

stryker napisał/a:

Niewielka opłata jest pobierana

;) a zeby ich szlak ....
a jak robisz przelew z konta PP na Twoje konto bankowe to zawsze wyplacaj wiecej niz 30 zl ;)
bo w innym przypadku jest pobierana " niewielka opłaty "

Ostatnio edytowany przez Bitman'Resurrection (2011-05-07 10:44:55)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

6

Odp: Paypal kilka pytań...

Stryj,
Nie marudziłem tylko do dnia dzisiejszego nie mam swojej kasy :(
I jestem 4k pln w plecy dzięki gejpalowi :(
SPełniłem ich wszystkie zachcianki, ale dalej mają mnie w dupie.

7

Odp: Paypal kilka pytań...

Eee As... oddadzą ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Paypal kilka pytań...

taaa w węgierskich forintach z epoki Kadara ;) :P

gep/lamers^dial

9

Odp: Paypal kilka pytań...

Korzystałem kiedyś z PayPal i nie miałem większych problemów z PayPal - niestety takich ilości pieniędzy nie trzymałem tam także przy takiej kasie nie wypowiem się.
Jednak PayPal i tak zdecydowanie jest lepszy i standardowe przelewy międzynardowe między bankami - bo tutaj prowizje itp są kosmiczne.

10

Odp: Paypal kilka pytań...

EEE tam, w mbanku mam prowizję 20pln + 5pln za swift i mam spokój.
Oszczędziłem na prowizjach  w mbanku,tak że straciłem kilka tyś pln w paypalu, więc taniej w paypalu wcale nie jest :(

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-05-11 11:52:09)

Odp: Paypal kilka pytań...

w moim banku wszystkie przelewy w strefie euro sa free

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

Odp: Paypal kilka pytań...

Gepard: lepiej w Pengo, chyba musieliby mu to ciężarówką zrzucać :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio