1

Temat: ca-2001 docisk

Czy ktos moze posiada rys. techniczny slawnego docisku. Lub jego zdjecie z kilku stron na papierze mm. Chcialbym taki element zamowic, lecz nie posiadam oryginalnego.

2

Odp: ca-2001 docisk

a zastanawiałeś się jak go założyć na metalową ośkę? moim zdaniem on był wtryskiwany na ośkę i nie ma żadnej możliwości, żeby go wcisnąć - no chyba, że chcesz zrobić wszystko z metalu, to ja ja bym się pisał na ze dwie sztuki...

3

Odp: ca-2001 docisk

w sumie i dla mnie przydałyby się tego ze 2 sztuki :-) bo mam klejone :-(

Odp: ca-2001 docisk

Ja też bym się pisał, mój na superglue sklejony.

5

Odp: ca-2001 docisk

Poczytajcie tu
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=7579

6

Odp: ca-2001 docisk

http://henku.ayz.pl/Smietnik/dzwignia.gif

7

Odp: ca-2001 docisk

dziekuje, dam znac o efektach ;)

MM: nie cytujemy post pod postem, patrz regulamin forum, następnym razem będzie ulop.

8

Odp: ca-2001 docisk

Pytanie do kuby husaka...czy da sie ten element zrobić na tej "drukarce 3D" ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

9

Odp: ca-2001 docisk

Zanalizowałem rysunki i:

"gniazdo", "obejma", czy też "trzymak", "sworzeń", a chodzi o tę część trzymającą ośkę i przykręconą 4 wkrętami do szkieletu stacji, to to się spokowodza drukuje, będzie tak samo mocne.

Jak ktoś ma taką stację i wymodelowałby to w google sketchup albo w openscad, to ja to mogę wydrukować.

Jeśli chodzi o popychacz nakładany na ośkę, jest trochę godzej, bo to mały element, ale tylko trochę. Jednak jak widzę jest zaprojektowany "na określony czas życia", można go wydrukować nieco szerszego.

Czyli "tak, da się".

A propos, czy ktoś licytuje?

http://allegro.pl/stacja-california-acc … 16301.html

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2013-01-05 15:21:51)

10

Odp: ca-2001 docisk

No chodzi o ten maly plasticzek :) http://img64.imageshack.us/img64/9173/p … awione.jpg
Napewno pare osob by sie na to pisało jakby to bylo dobrze zrobione :)
ZRobisz cos dla testu ? :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: ca-2001 docisk

Moim zdaniem, mimośród byłby lepszy z mosiądzu lub fosforobrązu.

analog+hex=?? ??

12

Odp: ca-2001 docisk

Problemem jest jego umocowanie, żeby nie obracał,się na ośce. Oś ma spłaszczenie i otwór w plasticzku musi być też w części płaski.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

13

Odp: ca-2001 docisk

Wywierć dziurkę i nagwintuj, a potem wkręć śrubkę.

Ostatnio edytowany przez humanoid (2013-01-05 17:34:19)

Post's attachments

Mimośród.rar 2.26 kb, liczba pobrań: 12 (od 2013-01-05) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
analog+hex=?? ??

14

Odp: ca-2001 docisk

Domyślam się że chodzi tylko o krzywkę plastikową.
Ewentualnie mogę wykonać taką podobną z mosiądzu, ale potrzebował bym dokładny opis,
czyli: zdjęcie z wymiarami: szerokość, długość itd., no i z której strony jest spłaszczenie.

analog+hex=?? ??

15

Odp: ca-2001 docisk

Mogę zrobić test, ale potrzebuję  skany na płask i na sztorc w rozdzielczości 254 dpi oraz dokładną średnicę ośki (dokł. 0.1 mm)

Co do mosiądzu czy innego żelastwa to nie wiem, czy opiłki z tego nie będą wpadać do dyskietki :/. Jednak plastik o metal nie dają ostrych opiłków.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2013-01-06 02:56:07)

16

Odp: ca-2001 docisk

Czy mosiądz czy plastik, to zawsze będą opiłki z tym, że tych opiłków będzie znikoma ilość.
Mosiądz jest raczej materiałem śliskim, a już nie mówiąc o fosforobrązie w tym to naprawdę trzeba się posłużyć odpowiednią metodą by uzyskać opiłki.
By pozbyć się opiłków z plastiku lub mosiądzu wystarczy nałożyć odpowiedni smar na elementy cierne.
1. Lepszy ślizg po elementach z czym idzie dłuższa żywotność.
2. Gdyby powstały opiłki to się przykleją do smaru.

analog+hex=?? ??

17

Odp: ca-2001 docisk

Generalnie robienie czegoś w mosiądzu to może kilka sztuk maksimum, bo się po prostu zamęczysz, a na obrabiarkę to wrzucać...

A taka drukareczka drukuje na raz np. 20 elementów (albo 100) i każdy zadowolony, bo ma nową niezniszczalną część (abs jest sprężysty i jednocześnie niełamliwy)

18

Odp: ca-2001 docisk

A to 'kółko' kręcące dyskietkę da się wydrukować?
http://www.aukcjoner.pl/gallery/010477456-.html#I1

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

19

Odp: ca-2001 docisk

no to kółko jest imo najbardziej awaryjną częscią CA200/LDW, właśnie tak raczy pękać jak na zdjęciu

gep/lamers^dial

20

Odp: ca-2001 docisk

"Generalnie robienie czegoś w mosiądzu ...."
Ja nie mam zamiaru uruchamiać produkcji, z powodu - braku czasu.
Po prostu osobiście uważam, że ten element powinien być co najmniej z mosiądzu - i to wszystko.

Pozdrawiam.

analog+hex=?? ??

21

Odp: ca-2001 docisk

Tak patrze na ta krzywke i stwierdzam ze kombinujecie....
Szybka i skuteczna naprawa by me :)

a) zdejmujecie caly plastik krzywki i wyrzucacie do kosza, uprzednio zmierzywszy ile mm dlugosci jest od osi walka do konca krzywki.
b) wiercicie 2 mm otwór  w poprzek wału
c) w otwor wkladamy dluga srube fi 2mm i zakrecamy nakretka tak zeby sie nie wysuwala z otworu (calosc packamy locktitem zeby sie nie odkrecala), dlugosc sruby ma byc taka aby wystawala tyle co krzywka.
d) koniec :)

Pozdro.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

22

Odp: ca-2001 docisk

Te no ale jakto. Chciałbyś mieć taką śrubkę w środku? A poza tym stal o stal trze i robi dołek i niezdrowe zgrzytanie. NA końcu powinna być rolka wtedy. Plastik jest fajny, bo ładny i sprawia dobre wrażenie. Poza tym wiele wydruków zrobiłem i wiem, że to będzie równie mocne. Poliamid się bardziej męczy, abs jest lokalnie elastyczny, globalnie bardzo sprężysty i mocny.

Z tym kółkiem od dyskietki, to będzie kłopot - trzeba by zaprojektować "zamiennik" - część, która dobrze funkcjonuje, ale jest inna.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2013-01-07 21:05:33)

23

Odp: ca-2001 docisk

Czy bym chciał? Ja taką mam w SN-360.

atam zgrzytanie. śruba może być mosiężna, a jej koniec 'zarobiony' na gładko. Serio, nie widze problemu. Zresztą takie 'zamki' są w wielu pecetowych napędach 1,2M (zamiast śruby jest taki nit zaokrąglony. Nic sie nie dzieje :)

Ostatnio edytowany przez syscall (2013-01-07 21:13:16)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

24

Odp: ca-2001 docisk

No dobra, wygrałeś. Nie drukuję.

25

Odp: ca-2001 docisk

Ależ drukuj, sorry ale czegos nie rozumiem, odebrales to jako atak na twoj pomysl? nie bylo to moim celem, po prostu udzielilem rady komus kto by chcial na szybko sobie to naprawic inaczej niz wiazaniem drutem polamanej krzywki....
Jacys wszyscy wrazliwi i emocjonalni....

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021