1

Temat: Potrzebuję zdjęć...

Potrzebuję zdjęć o wysokiej rozdzielczości kilku modelów Atarek - szczegóły poniżej. Atarki powinny być w stanie mint, bez przebarwień, najlepiej z klawiaturami QWERTY. Chce je - nie ukrywam - wykorzystać w celach komercyjnych, ale - uprzedzam - nie jestem w stanie wynagrodzić autora/autorów, ale chętnie ich wymienię w tym wątku lub w niektórych z prac, gdzie zdjęcia będą wykorzystane (chyba, że ich wolą jest zostać anonimowym)..
Teraz szczegóły: wszystkie zdjęcia powinny mieć rozdzielczość 300dpi, być wielkości pocztówki. Komputer najlepiej jakby był rzutem od góry, od prawego dolnego rogu. Jednolite, białe lub niebieskie tło pod komputerem (lub komputer leżący na dedykowanym pudełku). Format *.jpg o najwyższej jakości jest wystarczający.
Lista potrzeb:
1. Atari 65XE
2. Atari 800XL
3. Atari 1040STE
4. Atari Falcon030
5. Atari TT030
Być może kiedyś dojdą inne modele. Jeśli znajdą się chętni - proszę o przysłanie zdjęć na mój adres: sikor_soft@poczta.fm - ewentualnym autorom z góry dziękuję.

Sikor umarł...

2

Odp: Potrzebuję zdjęć...

Hmmm... a ja myśle, że przydałby się retro photostock, gdzie można byłoby pobrać w dobrej jakości fotografie retro sprzętu w dobrych poligraficznych rozdziałkach i gdzie jasno można byłoby sprecyzować na jakich warunkach ten materiał może być wykorzystywany. Oprogramowanie takiego serwisu nie jest wielkim problemem i może do tego usiąde wcześniej lub później.
Za każdym razem gdy siadam do czegoś co wymaga dobrych fotek (może przed wakacjami pojawi się pilot nowego zina retro/emu), zawsze jest dokładnie ten sam problem.

Sikor: Nie żebym się czepiał, ale...  projekt komercyjny to projekt komercyjny - wymaga odpowiednich nakładów. W gazecie lokalnej płacą po 10 zł od wykorzystanej fotografii;)

3

Odp: Potrzebuję zdjęć...

faust napisał/a:

Sikor: Nie żebym się czepiał, ale...  projekt komercyjny to projekt komercyjny - wymaga odpowiednich nakładów. W gazecie lokalnej płacą po 10 zł od wykorzystanej fotografii;)

Zasady są jasne. Od lat nie zarabiam zasadniczo na moich gadgetach - za małe zamówienia w stosunku do nakładów. Mam naprawdę niskie prowizje, więc jest jak jest. Jak nie będę miał tych zdjęć - to nie będę miał, nie robię z tego celu życia. Moje potrzeby określiłem jasno - ktoś będzie chętny, chwała mu za to. Jak nie - nie będzie nowych gadgetów, które mam możliwość zrobić (być może). Tyle w temacie.

Sikor umarł...

4

Odp: Potrzebuję zdjęć...

Dziś wytargałem kasety do zeskanowania okładek.
Z tego wszystkiego musiałbym się przyjrzeć mojemu 65XE bo może jest w takim stanie, reszta z pewnością wymagałaby odnawiania a to niestety wymaga czasu. Jeżeli moje 65XE będzie prawie idealne to z pewnością zrobię zdjęcia.
Na wierzchu mam Atari 65XE Arabic - ale też niestety nie jest idealne, lekko przyżółkłe klawisze:
http://imageshack.us/photo/my-images/3/dsc0087jh.jpg/
https://rapidshare.com/files/2862813379/DSC_0087.NEF
Ja takie zdjęcia mógłbym udostępnić - sam planowałem zrobić kilka takich fotek kiedyś ale właśnie wersji MINT prawie nie posiadam a szkoda.

5

Odp: Potrzebuję zdjęć...

Ja właśnie też idealnych nie mam, a ten arab całkiem-całkiem ;)

Sikor umarł...

6

Odp: Potrzebuję zdjęć...

ja kiedys cyknalem swoje

http://www.flickr.com/photos/jarekjaros … otostream/

pod prawym przyciskiem masz wysoka rozdzielczosc...

polecam tam inne swoje zdjecia

800xl,65xe,XC12,130xe,1010,1050,Atari Tablet,SIOPC,520STe || C=64,C=64c,C=1541II,C=1701,C=MPS 803,A500 || ZX48k

7

Odp: Potrzebuję zdjęć...

@Depesz: rozumiem, że w razie czego można wykorzystać?

Sikor umarł...

8

Odp: Potrzebuję zdjęć...

jasne.

800xl,65xe,XC12,130xe,1010,1050,Atari Tablet,SIOPC,520STe || C=64,C=64c,C=1541II,C=1701,C=MPS 803,A500 || ZX48k