Temat: Problem z ATARI STe 1040

Witam serdecznie

Proszę Was o pomoc .

Wyjąłem z szafy 1040 ST-e i mam problem z uruchomieniem ( . Maszyna się generalnie się podnosi - zasilacz działa - lampka ( dioda zielona ) działa - od stacji dysków - NIE . Dwa razy mi się udało uruchomić ( stacja zaczytała ) i pojawił się obraz  w tych dwóch razach włączyłem grę i działała dosłownie 2 min i się komputer zawiesił na grze ((( i już się nie podniósł . Może coś się przegrzewa ( hmm - proszę o pomoc - pamięci wymieniłem na takie same - nic nie pomogło (

Pzdr

Marcin

2

Odp: Problem z ATARI STe 1040

Ktoś może mi pomóc ?????? ( Może ktoś siedzi w tych płytach głónych może gdzieś jakieś zimne luty się zdarzają ? ( hmm

3

Odp: Problem z ATARI STe 1040

IHMO to masz zwalona stacje. rozkrec, wyciahnij kable od stacji (zas. i tsam) i zobacz co sie stanie po wlaczeniu.

edit- uzupelnij profil

Ostatnio edytowany przez lotharek (2011-05-31 19:55:30)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

4

Odp: Problem z ATARI STe 1040

Witam Ale stacja chyba nie do końca - bo bez stacji , którą odłączyłem też nie hula - biały ekran tylko jest (((  NAwet dioda od stacji się nie zapala (

5

Odp: Problem z ATARI STe 1040

bialy ekran - podociskaj ROMKI (2 uklady po prawej stronie ) ZTCP jedyne 28 nozkowe.  ps. co odlaczyles od stacji dyskow ?

Ostatnio edytowany przez lotharek (2011-06-01 08:44:33)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

6

Odp: Problem z ATARI STe 1040

Od stacji odłączyłem taśmę i zasilanie ale klawiaturę podłączyłem to samo robiłem bez klawiatury i nic nie wyskakuje na ekranie żadna plansza zielona ( - może zdarzają się jakieś zimne luty - kondziory na zasilaczu i płycie są OK

7

Odp: Problem z ATARI STe 1040

sa OK. a skad ty to wiesz ???

mierzyles napiecie na wyjsciu zasilki ? ja swoja zasilke wywalilem po 20 minutach - komp szalal i walil bombami.

zacznij od zmierzenia napiec (12, 5V) pozniej romy

jak nie masz pojecia co gdzie jest - to sie lepiej nie tykaj. goscie z JIL wspanialomyslnie dali do srodka zasilke z 230AC na wierchu i grozi dotkniecie trwałym urazem do tego zajebiaszczego komputra

Ostatnio edytowany przez lotharek (2011-06-01 08:53:25)

Post's attachments

slownik.JPG 178.92 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: Problem z ATARI STe 1040

Tzn aż tak się nie znam (  - ewentualnie mam jeszcze zasilacz od 520 STFM - tak samo wygląda może go przełożyć jak myślisz ?

Kiedy miałem podobny przypadek ale były zimne luty na gniazdach od pamięci - może teraz też je przylutować ?  właśnie wyciągnąłem płytę na wierzch ) i gniazdo od zewnętrznego HDD ma takie zaśnieżone luty i kolor jakby od kalafonii jakby to kiedyś coś tu robił ale rozkręcając go wyglądał jak nigdy nie używany - może też poprawić luty co myślisz ?

9

Odp: Problem z ATARI STe 1040

Lutownicę mam Weller więc może dam  radę )

10

Odp: Problem z ATARI STe 1040

a ja mam zajeb... sukienke baletnicy co ze mnie tancerki nie zrobi :-)

a tak serio - wiecej mozesz spier...lic niz polepszyc IHMO

poszukaj po forum kogos z okolicy kto w lutownicy widzi wiecej niz tylko niebieskie pudelko z grotem do pradu

ps. CHLOPAKI -- jak kolega uzupelni profil, moze ktos pomoze ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

11

Odp: Problem z ATARI STe 1040

Na razie niech napisze co zrobił z Falconem, chcoiaż tam był problem softu :P

p.s.
Loth oczywiście kabel który zaorałeś na party i tak nie działa dobrze z moim tv lcd (hu*j z nim) a raczej to chyba pierd* tv lcd pokazuje środkowy palec.
Będę tylko vga używał...

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-06-01 12:40:00)

12

Odp: Problem z ATARI STe 1040

z moim dzialal... jakie objawy ??

ps. moze recznie na rgb trza dac ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

13

Odp: Problem z ATARI STe 1040

a jak ręcznie mu wymusić rgb???

objawy takie że odopala się dobrze, po odpaleniu jakiegoś dema syf taki jaki był :P

14

Odp: Problem z ATARI STe 1040

Falcona jeszcze nie ruszyłem bo nie mam FDD ale jutro spróbuję a do Ste zabieram się do delikatnego dociskania chip-ów a z lutowaniem będę uważał aby nie przegrzać i nie zewrzeć nóżek )

15

Odp: Problem z ATARI STe 1040

jak sie skonczyc babarc z ste/falconem pomysl nad hdd / stanaem a pozniej mopze nad sd floppy emualtorem ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

16

Odp: Problem z ATARI STe 1040

Poza tym ile kolega czeka na boot, bo na atarce bez flopa/z uszkodzonym to trwa dobra chwile, nawet ok minuty-dwoch wiec warto odczekac.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

17

Odp: Problem z ATARI STe 1040

ok jestem po dociśnięciu dwóch chipów w podstawce takie dwa duże kwadraty i polutowałem podstawki od pamięci iiiiiiiii działa ) jak na razie na dziko - zaraz skręcę i zobaczymy ) a z bootem to wiem że czekać trzeba nawet z minutę - dam znaka jak skręcę czy sii - może to jednak ten docisk pomógł i te przylutowanie pamięci - jakiś wniosek z tego jest - mam nadzieję )

18

Odp: Problem z ATARI STe 1040

Ok temat zakończony pomyślnie )  - przylutowanie gniazd pamięci i dociśniecie kostek pomogło - DZIĘKUJĘ ZA POMOC i udział we FORUM.

Pzdr

Marcin

19

Odp: Problem z ATARI STe 1040

na 99% pomogłeś sam sobie. zachęcam szczerze do zabawy w STE. Komputerek maks. niedoceniony a jest z nim masę zabawy - moj syn uwielbia vrooma

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

20

Odp: Problem z ATARI STe 1040

Ja uwielbiam BUGGY BOY oraz Arkanoid 2 - chociaż szukam na dyskietkę gry ALIEN BLAST ))

http://www.atarimania.com/game-atari-st … 11025.html

Może ktoś ma ? )

21

Odp: Problem z ATARI STe 1040

Popieram zdanie Lotharka. STE to super komputerek, który daje sporo radości. A jeżeli dorzucisz do niego 4 MB RAM i HDD to będziesz miał w pełni funkcjonalny zestaw STE, na którym można w szybki i wygodny sposób odpalić wszystkie gry i dema przeznaczone dla tej fantastycznej maszynki :) A Alien Blast znajdziesz tutaj (wszystkie 4 dyskietki).

Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2011-06-02 13:47:28)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

22

Odp: Problem z ATARI STe 1040

Hmm tylko nie probowac grac w Cannon Fodder jak sie wczesnej gralo w to na Amidze .

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

23

Odp: Problem z ATARI STe 1040

I w Street Fighter 2 i w Shadow of the Beast i w Fire & Ice i w ...

O, a ten Alien Blast jest mi nie znany. Kurka myślełem że znam wszystkie gry STE, hmm. Muszę go obadać.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-06-02 13:59:15)

24

Odp: Problem z ATARI STe 1040

Eee tam :) Jak zwykle przesadzacie. Nawet jeżeli te gry wyglądają ciut lepiej na amidze, niż na STE to co z tego? Czy w gry gramy tylko dlatego, że mają super grafikę i efekty? Idąc tym tropem wszyscy już dawno przesiedliby się na PC, a Amiga i STE poszłyby w niepamięć, nieprawdaż? :) Tymczasem nadal istnieją ludzie, którzy lubią grać na retro maszynkach i uważają gry na te platformy za o wiele lepsze od dzisiejszych, pecetowych.

Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2011-06-02 14:13:29)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

25

Odp: Problem z ATARI STe 1040

Idac dalej  tym tropem to wszyscy by siedzieli na reklamowanych konsolach, hehe. Zreszta wlasnie zanabylem a1200 zeby sobie pograc w orginalnego Cannon Foddera. Pobnie jak w Mario gram na Nintendo, a STE dopalam i glownie w nim lutuje.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993