Temat: Problem z FALCON-em

Witam mam kolejną sprawę z FALCON-em .

Podczas uruchamiania maszyny - wszystko przechodzi sprawnie TEST pamięci OK ale w momencie zaczytywania driver-ów prawdopodobnie zaczytania sterowników od CD - komp stoi - wydaje mi się jakby szukał urządzenia zewnętrznego pod te sterowniki CD np. (.

Proszę o pomoc może , ktoś mi pomoże jak je usunąć aby maszyna normalnie startowała i pracowała (



Pzdr

Marcin

2

Odp: Problem z FALCON-em

Spróbuj uruchomić go omijając katalog Auto, czyli przy starcie trzymaj wciśnięty lewy klawisz Alt ( lub Shift, nigdy nie pamiętam który więc najlepiej trzymaj obydwa :) ). Zobacz co tam w Auto siedzi i powyłączaj co się da i uruchom ponownie.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-05-30 10:37:54)

3

Odp: Problem z FALCON-em

Witam dzięki za info na wstępnie .

Dwa razy SHIFT - działa ) i wchodzi mi screen jakby był surowy czy tryb awaryjny ale wtedy nie ładuje się dysk twardy - NO partitions found  !    pokazuje i widać tylko Floppy A i Floppy  B FDD.

Pzdr

4

Odp: Problem z FALCON-em

Tak, teraz uruchom sterownik dysku z dyskietki. W ostatnim ( po prawej ) menu TOSu wybierz ( bodaj ) Install Devices. Pojawią się partycje, wchodzisz na boot'owalną ( zapewne C ) i włala.

Edit:
ee, coś nie do końca doczytałem i przekombinowałem. Sterownik raczej się załadował bo komunikat No Partitions Found.
Muszę trochę pomyśleć ( a po Grzybsoniadzie z tym ciężko, oj jeszcze ciężko :D )

Ostatnio edytowany przez jury (2011-05-30 11:16:10)

5

Odp: Problem z FALCON-em

Jest taka zakładka ale jak ją myszą uruchamiam - to nic się na ekranie nie pojawia (

OPTION  Install Devices i nic ((

6

Odp: Problem z FALCON-em

Marcin,
odpal hddriver-a z dyskietki, wejdź na dyskietkce w katalog auto, w tle mignie hdriver i teraz zrób to co pisze jury, czyli
W ostatnim ( po prawej ) menu TOSu wybierz ( bodaj ) Install Devices. Pojawią się partycje, wchodzisz na boot'owalną ( zapewne C ) i włala.

*zakładając że masz dyskietkę z hddriverem

p.s.
patrząc na zdjęcia które podesłałeś,jak wrócę z pracy do domu i przyniosę resztę falcon-a z bagażnika (bo był na zlocie wczoraj ) to sprawdzę jak to robię że też mam exten dos-a i nie mam podlączonego cdromu i moge to spokojnie ominąć...
Extendos po chwili mi piszę jak dobrze pamiętam że nie wykrył napędu wciskam dowolny klawisz i system leci dalej...

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-05-30 11:26:20)

7

Odp: Problem z FALCON-em

Niestety mam TYLKO dyskietkę - MultiTOS Floppy Drive Boot Disk  - i nic więcej (

W takim razie czekam na informację - proszę o pomoc.

Mam nadzieję , że zlot się udał ))

Pzdr

8

Odp: Problem z FALCON-em

Jeszcze jedno :

Mam jeszcze jednego nowego FALCON-a w kartonie ale tutaj jest TYLKO :


1.    MultiTOS - MULTI Drive Boot Disk
2.    Disk 2  - Extra Programs


I kilka dyskietek ale nagrywanych widzę  - 6 sztuk – Jaguar Developer’s Kit

9

Odp: Problem z FALCON-em

marcin.kaczor napisał/a:

Niestety mam TYLKO dyskietkę - MultiTOS Floppy Drive Boot Disk
...
Mam nadzieję , że zlot się udał ))

O matko, nie znam tych oryginalnych dyskietek, ale widząc tą nazwę domniemam że tam jest AHDI. Jeśli tak to nie pomogę, nie znam tego kompletnie. Czy masz gdzieś na PC stację dyskietek? Jeśli tak to zgraj sobie na dyskietkę hddriver'a i uruchom go z tej dyskietki. Domniemam że hddriver spokojnie zobaczy te partycje, bo coś mi się kojarzy że Uwe kiedyś gdzieś ogłaszał że jego sterownik jest już w stanie zobaczyć partycje wszystkich innych sterowników nawet ICD który to miał jakieś "przekombinowane". Jeśli to mi się przyśniło to pupa, nie zadziała, ale spróbowanie tego nie wywali dysku :)
Tylko NIE uruchamiaj hddrutil!!! bo tam można łatwo o wystrzelenie dysku :)

A co do zlotu ( a raczej chyba bardziej lotu :) ) to tak, udał się!

Ostatnio edytowany przez jury (2011-05-30 11:52:38)

10

Odp: Problem z FALCON-em

jury,
Marcin ma hddrivera 7.8 na dysku...

p.s.
Marcin wrzucaj zdjęcia na forum!

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-05-30 11:57:38)

11

Odp: Problem z FALCON-em

Problem mam w takim razie bo nie mam FDD w PC ((

12

Odp: Problem z FALCON-em

z jakiej jestes części polski???

13

Odp: Problem z FALCON-em

Zachodnia

14

Odp: Problem z FALCON-em

Jeżeli z Poznania - służę pomocą na moim względnie niskim poziomie.

Pozdrawiam

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

15

Odp: Problem z FALCON-em

marcin.kaczor napisał/a:

Jeszcze jedno :

I kilka dyskietek ale nagrywanych widzę  - 6 sztuk – Jaguar Developer’s Kit

Hmm, a mógłbyś zrobić obraz tych dyskietek i je udostępnić. Ciężko dobyć to oprogramowanie na falcona (JDK)?

Sikor umarł...

16

Odp: Problem z FALCON-em

A na dziś kto jest ewentualnie w stanie mi pomóc jak się do tego dobrać ?

Co muszę zrobić aby wykasować z rejestru czy z autostartu ten sterownik od CD ( , który nie pozwala przejść do normalnej pracy (

17

Odp: Problem z FALCON-em

Poprostu trzymaj wciśnięty CONTROL podczas bootowania. Wtedy odpali się dysk, ale nie załaduje nic na starcie.
Potem idziesz do AUTO na c: i zmieniasz nazwe metados.prg na metados.prx. Jeśli to nie będzie meta dos tylko co innego to zasada jest taka sama.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

18

Odp: Problem z FALCON-em

napisz w końcu skąd jesteś!
-pomóc będziesz zapewne musiał sobie sam, znajdź komputer z stacją dyskietek, jak poszukasz w sieci to znajdzisz hddriver-a :P
ale jak pisałem to płatny i licencjonowany produkt rozwijany i ciągle aktualizowany do dnia dzisiejszego !!!

19

Odp: Problem z FALCON-em

Dziękuję za pomoc lecz niestety (( Wcisnąłem Control podczas bootowania wielokrotnie i nie pomaga - tylko dwa 2 x SHIFT ale wtedy nie ładuje NIC i dysku nie widzi (( Więc jestem w jakby znowu na początku (

20

Odp: Problem z FALCON-em

Sprawdziłeś maila????
Jak pisałem pomóc musisz sobie sam :P
Znajdź komputer ze stacją, nagraj to do czego dostałeś linka i wszystko masz już opisane wyżej co masz zrobić.

21

Odp: Problem z FALCON-em

Ok uruchomiłem HDDDrive potem w pasku do góry w Options/Install Devices i pojawiło mi się z 10 partcji )) - rozumiem że w tej rozruchowej czyli C poszukać czegoś takiego co się nazywa plik startowy tak i tam usunąć tą ścieżkę np. od CD - ktoś wie co to za plik dokładnie ?

22

Odp: Problem z FALCON-em

w katalogu auto na dysku c będzie plik:
extendos , to po prostu go wykasuj (zanim to zrobisz skopiuj go sobie na inną partycję!)

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-06-03 09:48:31)

23

Odp: Problem z FALCON-em

Napisz jakie pliki masz w katalogu Auto na C.

Edit po AS'ie :)
Zamiast kasować, lepiej zmień końcówkę nazwy na prx, wtedy przywracając go nie musisz kombinować i przypominać sobie gdzie go z'backup'owałeś i takie tam, tylko zmieniasz nazwę na prg i włala :)

Ostatnio edytowany przez jury (2011-06-03 09:49:36)

24

Odp: Problem z FALCON-em

Na C w katalogu Auto mam takie pliki - extendos.bak,  extendos.prg,  extendos.prx,  magic.ram,  magxboot.prg, magxboot.prx, nvdi.prg, nvdi.prx, sockets.prx, wdialog.prg

25

Odp: Problem z FALCON-em

jak pisałem wywal albo zmień nazwy wszystkich extendos.*