Temat: zasilanie MP3 z magnetofonu

witam, wykonałem połączenie magnetofonu xc12 z odtwarzaczem MP3 na baterię-paluszek 1.5 v.
na razie grywam sobie w gierki i jest cacy, jednak zastanawia mnie jedna rzeczy- po 2 godz pada mi kolejna bateria w MP3, czy jest możliwość a jeśli tak to  skąd poprowadzić zasilanie od magnetofonu do MP3- myślałem by od silniczka zapuścić prąd jednak muszę się poradzić fachowców z forum.

czy ktoś z Was o tym myślał? próbował? jakie efekty?

i co z tego że magnetofon to przeżytek dla wielu  z Was-Nas  ,podobno konie to też przeżytki a ludzie się nimi zachwycają."koń więcej kosztuje niż waży" a magnetofon ?......ma większą duszę niż SD....

2

Odp: zasilanie MP3 z magnetofonu

Z komputera dochodzi +5V do magnetofonu - przypuszczam, że odtwarzacz MP3 pobiera mniej niż 100mA, więc w teorii powinno to dać radę. Jakiś prosty układzik z diodą zenera.

3

Odp: zasilanie MP3 z magnetofonu

Hej!

Diody zenera na tak niskie napięcie to raczej nie znajdziesz. Najprościej i najszybciej będzie jak sobie weźmiesz jakiś tani i dostępny stabilizator liniowy. Popularnym, tanim i dostępnym rozwiązaniem może być LM317. Układ nie jest skomplikowany, potrzebujesz dwóch rezystorów i dwóch kondensatorów:

http://www.electronics-lab.com/articles/LM317/

R1=1k (1000ohm) R2=200ohm

do kompletu kondensatory dwa kondensatory elektrolityczne, w tym wypadku spokojnie może dać typowe od 10uF do 100uF.

4

Odp: zasilanie MP3 z magnetofonu

Eee tam jakaś BZ 3V3 w kierunku zaporowym obniży napięcię do 1,7V, czyli akurat:

                   3V3
+5V-----------|<----------o+1,7V

GND-----------------------o GND

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

5

Odp: zasilanie MP3 z magnetofonu

pytanie czy MP3 będzie tyle żarło aby dioda chciała uzyskać odpowiedni spadek :) Jeżeli MP3 będzie tolerancyjne ma szansę działać :)

6

Odp: zasilanie MP3 z magnetofonu

Nie jestem żadnym tam elektronikiem, więc poprawcie mnie jesli się myle, ale po co podpinac się "w miejsce baterii"?

ZTCW tp chyba każdy odtwarzacz MP3 ma opcję ładowania z USB. USB - 5V, SIO 5V, mp3 nie powinno zeżreć wiele prądu - nie wystarczy więc tylko zdrutować?

grzybson/SSG^NG

7

Odp: zasilanie MP3 z magnetofonu

Nie mylisz się. Problem jest tylko takiego rodzaju, że niektóre odtwarzacze po wpięciu do USB przełączają się w tryb ładowania/transferu danych i wtedy blokują przyciski, co może delikatnie utrudnić odtwarzanie utworów.

8

Odp: zasilanie MP3 z magnetofonu

kurcze po Waszych wypowiedziach  myślę ze to nie będzie łatwe- ja myślałem ze wystarczy prąd z silniczka podciągnąć i hajda... a tu najwyraźniej nie

i co z tego że magnetofon to przeżytek dla wielu  z Was-Nas  ,podobno konie to też przeżytki a ludzie się nimi zachwycają."koń więcej kosztuje niż waży" a magnetofon ?......ma większą duszę niż SD....

9

Odp: zasilanie MP3 z magnetofonu

najlepsza opcja bedzie potencjometr i lm317, wystarczy kawalek cyny, lm317, potencjometr i miernik napiecia(chyba kazdy ma to w domu).

Ostatnio edytowany przez arti4-92 (2011-06-09 19:56:30)

Moja Amiszka PROSZE

10

Odp: zasilanie MP3 z magnetofonu

Jeszcze lepsza będzie przetwornica DC-DC sterowana procesorowo przez jakiś pentium i 2GB RAM.
Po co komplikować prostą rzecz. Zenerka 3v3  tak, jak namalowałem wyżej.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

11

Odp: zasilanie MP3 z magnetofonu

Jer a po co ta uszczypliwość? hmmm pisałem Ci pw w sprawie naprawy magnata nie odezwałeś się....

i co z tego że magnetofon to przeżytek dla wielu  z Was-Nas  ,podobno konie to też przeżytki a ludzie się nimi zachwycają."koń więcej kosztuje niż waży" a magnetofon ?......ma większą duszę niż SD....

12

Odp: zasilanie MP3 z magnetofonu

Naprawa 30-letniego magnetofonu to nie takie proste. PW nie czytam, jak wszyscy wiedzą :)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware