276

Odp: SIDE preorder

http://sio2sd.gucio.pl/wiki/SoftwarePC_pl

a jak już nagrane na karcie - patrz na ww. stronie na samym dole - DriveSort (acz sam tego nie testowałem).

277

Odp: SIDE preorder

nie pisze o kasowaniu - pisze o przenoszeniu do katalogu pomocniczego, a pozniej do wlasciwego we wlasciwej kolejnosci...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

278

Odp: SIDE preorder

SIDE Loader jest wygodny, przemyślany, bardzo szybki i odczytuje pełne nazwy plików. Rewelacja!

Czy jest jednak w planach w dalekiej przyszłości - o ile w ogóle możliwe - dołożenie do loadera trzech komend: kopiuj, wklej, kasuj? Wybitnie wygodnie by było przenoszenie pojedynczych plików z poziomu loadera atari z foldera do folderu.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

279

Odp: SIDE preorder

nie bajdzo, ale w planach jest kopier fat32<>atari dos
chociaz pomysle - juz wczesniej zaxoniec chcial zebym dorobil kasuj, aczkolwiek nie bedzie to jakies haj priority

przechodze na tumiwisizm

280

Odp: SIDE preorder

Jacques napisał/a:

@Candle
Nie wiem czy takich przypadków jest więcej, ale znalazłem grę, która nie rusza spod SIDE Loadera:Ghost Chaser (załączam binarkę).

Candle, sprawdzałeś może binarkę Ghost Chaser, którą załączyłem na 10 stronie tematu? Nie działa spod SIDE loadera...

281

Odp: SIDE preorder

W związku z pytaniami, które otrzymuję od użytkowników SIDE drogą emailową uprzejmie informuję, że naklejek NIE MAM, ani - co chyba zrozumiałe, w związku z powyższym - NIE WYSYŁAM (zarówno pocztą, jak i również w postaci plików graficznych).

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

282

Odp: SIDE preorder

wyslij sicowe ;) i to cart i to :P

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

283

Odp: SIDE preorder

jackques: costam z nia robilem, wyglada na cos cietego z cartridge, ale jakis wnioskow w zwiazku z nia nie pamietam

przechodze na tumiwisizm

284

Odp: SIDE preorder

Uhm... Bo uruchamiana poza loaderem SIDE działa, także myślałem, że to może istotny przykład na jakąś ogólną poprawkę ;)

285

Odp: SIDE preorder

Pewnie kwestia wersji - basil.xex chyba z ftp-a nie chodzi a basil.xex ze strony atarionline śmiga z SIDE

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

286

Odp: SIDE preorder

Oczywiście, że kwestia wersji. Tylko skoro pewna wersja chodzi spoza SIDE loadera, to problem nie tkwi typowo w wersji.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-12-02 15:20:01)

287

Odp: SIDE preorder

Troche gierek ktore testowalem z side: www.zaxon.eu/games.zip  ,mozna zrobic wspolna baze i moge ja u siebie powiesic.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

288

Odp: SIDE preorder

Candle napisał/a:

nie bajdzo, ale w planach jest kopier fat32<>atari dos

Czyli kopier pozwalający skopiować pliki z fat32 karty CF na partycje SDX na tej samej karcie CF z poziomu Atari?

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

289

Odp: SIDE preorder

W związku z tym, że FDISK nie działa na Atari bez rozszerzonej pamięci, mam pomysł.
Może tak jakieś narzędzie na PC, które pozwoliłoby podzielić kartę CF na partycje tak by można było jej później używać w SIDE?

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.

290

Odp: SIDE preorder

to narzedzie nazywa sie altirra

przechodze na tumiwisizm

291

Odp: SIDE preorder

Mimo kilkugodzinnej walki z Altirrą nie znalazłem żadnej opcji w ustawieniach, która umożliwiałaby skorzystanie z fizycznej karty pamięci CF podłączonej do czytnika. Można tylko emulować MyIDE na pliku. A nawet tak założonego dysku nie udało mi się spartycjonować przy pomocy FDISKa. Niby go widzi ale pojemność jest 0. Chyba, że robię coś źle.

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.

292

Odp: SIDE preorder

proponowalbym poswiecic ten czas na znalezienie bety 2.0
np mozna by poszukac w temacie slightsid'a

przechodze na tumiwisizm

293

Odp: SIDE preorder

paptak napisał/a:

Mimo kilkugodzinnej walki z Altirrą nie znalazłem żadnej opcji w ustawieniach, która umożliwiałaby skorzystanie z fizycznej karty pamięci CF podłączonej do czytnika. Można tylko emulować MyIDE na pliku. A nawet tak założonego dysku nie udało mi się spartycjonować przy pomocy FDISKa. Niby go widzi ale pojemność jest 0. Chyba, że robię coś źle.


A nie prościej zamiast walczyć dołożyć pamięć do atarki>???
Sporo stuffu scenowego wymaga min. 320kb ram..

Aniżeli walczyć z 64kb ram ..

294

Odp: SIDE preorder

no znowu nie tak dużo, owszem RAM powyżej 320kb przydaje się przy okazji obejrzenia kilkunastu demek (przeważnie niemieckich slideshow-ów i kilku starych megadem) ale słowo "sporo" jest nieco wygórowane

gep/lamers^dial

295

Odp: SIDE preorder

AS... napisał/a:

A nie prościej zamiast walczyć dołożyć pamięć do atarki>???
Sporo stuffu scenowego wymaga min. 320kb ram..

Aniżeli walczyć z 64kb ram ..

Bardzo chętnie bym rozszerzył pamięć. Mam Atari 800XL. Z tego co wiem, trudniej to zrobić w tym modelu niż w serii XE. Sam nie podejmę się tej pracy. Mam przykre doświadczenia z moim Atari 130XE, które służyło mi wiele lat aż pewnego, pięknego dnia postanowiłem rozszerzyć w nim samodzielnie pamięć... teraz leży w piwnicy martwe. Moje zdolności pozwalają mi najwyżej zmienić GTIA lub zainstalować przełącznik ROM. Pytałem Lotharka czy wykonałby taką usługę, ale nie bardzo chciał. Pisał, że pracuje nad nowym, prostym w montażu rozszerzeniem pamięci "SRAM Atari upgrade MICRORAM" dlatego montowanie 1MB SIMM mija się jego zdaniem z celem. Nie wiem nawet ile taka usługa by kosztowała.
Na razie muszę się męczyć z 64kb niestety. Stąd te moje pytania dotyczące FDISKa na 64kb. Kupiłem SIDE i chciałbym korzystać z wszystkich jego możliwości.

Ja bym lepiej spaliłem się. Wybierać nie Tobie.

296

Odp: SIDE preorder

Ok, zrob tak:
Sciagnij usb image tool stad:

http://www.alexpage.de/

Wrzuc karte w czytnik, W USB image tool ustaw device mode ,potem backup, zgrasz w ten sposob karte do pliku img. Spakuj ten plik i mi go jakos wyslij. Ja ci zrobie partycje i odesle obraz karty, tym samym softem go zaladujesz u siebie i bedziesz mial partycje pod sparta. OK?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

297

Odp: SIDE preorder

It's not only FDISK which won't run in 64KB under SIDE... try almost any executable which has to be loaded with the "X" command. MEMLO is too high... I spent time making efforts to lower it, but then the decision was made to rely on extended memory. I think there's a (not completely unreasonable) supposition that "serious" SDX users would likely intend to install or already have a memory upgrade. In any case, the driver code and partition table have to go somewhere.

In any case: I have a favour to ask. If there's anyone out there using SIDE with a VBXE machine, can you put the latest version of The Last Word on a SpartaDOS X formatted partition, run it from the hard disk, and tell me what happens.

Ostatnio edytowany przez flashjazzcat (2011-12-04 14:21:28)

298

Odp: SIDE preorder

Jacques napisał/a:
pajero napisał/a:

No a jak wrócić do SDX z SIDE loadera?  Obecnie, to tylko przez off/on atari?

Ja używam QMEGa, to poprzez zwykły reset i boot systemowego ATR-a z INIDOS.SYS. Po załadowaniu DEVICE SIDE z config.sys, reszta już idzie po bliźniaczej partycji SIDE.


A jak mam tylko atarkę bez Sio2SD / Sio2PC ?

Widzę, że tu by się w QMEGu przydała pod klawiszem "C" opcja odpalania SDX jak to robi INIDOS !

Ostatnio edytowany przez pajero (2011-12-04 15:13:32)

299

Odp: SIDE preorder

Co do SIDE, do tej pory nikt nie zrobił żadnych etykiet itp także postanowiłem zrobić sobie swoją aby chociaż mój egzemplarz takową posiadał. Narazie zrobiłem logo SIDE w inkscape i wstępne spasowanie. Aktualny plik nie do końca jest spasowany i tutaj może ktoś ma propozycje jak to inaczej poukładać czy coś?

Post's attachments

side-v.05.pdf 12.66 kb, liczba pobrań: 28 (od 2011-12-04) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

300

Odp: SIDE preorder

flashjazzcat napisał/a:

In any case: I have a favour to ask. If there's anyone out there using SIDE with a VBXE machine, can you put the latest version of The Last Word on a SpartaDOS X formatted partition, run it from the hard disk, and tell me what happens.

Hi, 3.21b is just loading without any problem on SIDE+VBXE machine from my A:\PROGS\LW  subdirectory on SIDE SDX partition. Same for VBXE version of LW, no problem at all to load it.