Temat: Gra tekstowa "KABZA"

Przypomniala mi sie baaardzo stara gra tekstowa. Wabilo sie toto "KABZA" - powstalo to bodajze w roku 1994 lub wczesniej. Gra byla wylacznie tekstowa, zero grafiki i muzyki, tekst w kompilowanym BASIC-u - ale miala jedna zalete - wspanialy klimat - jakby ktos mial gre w calosci lub wiedzial gdzie to mozna dorwac to bylbym wdzieczny. Sama gra dotarla do mnie jako jedna z wielu na kasecie z Turbo 2000 jednej z wielu masowo sprzedawanych w czasach "piractwa" - z tego co wiem, to kasety te docieraly do olsztyna z warszawy, wiec przypuszczam, ze tam mieszkal jej autor i tam byc moze w swoim czasie krazyla.

2

Odp: Gra tekstowa "KABZA"

ja mam cosik takiego w swoich zbiorach niestety nie jestem pewien czy gra jest cala ale zalukam jak coś to podeślę mailem hehe a klimat miala oj miala ....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: Gra tekstowa "KABZA"

oj Macgyver żebyś to jeszcze na AA podał email który działa, to już dawno cieszył byś się grą Kabza

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Gra tekstowa "KABZA"

ooo... to ja tez poprosze =]

5

Odp: Gra tekstowa "KABZA"

A prosze Cię bardzo zaraz jak wróce do chaty to wyśle mailem ;))

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: Gra tekstowa "KABZA"

kabza,pamietam pamietam.....mam tego szpila gdzies na dysq,to plikowa rzecz byla.

gep/lamers^dial

7

Odp: Gra tekstowa "KABZA"

kabza,pamietam pamietam.....mam tego szpila gdzies na dysq,to plikowa rzecz byla.

Gepcio ty przestań się chwalić co masz na dyskach - tylko odpal piec'a podłącz SIO2PC i zacznij wszystko zrzucać do plików ATR!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: Gra tekstowa "KABZA"

Heh. Kabze to ja tez mam, ale tylko czesc pierwsza (do ucieczki). Jakby ktos mial dalszy ciag, byloby suuupperr!

Nazywam sie Milijon, dla przyjaciol banka ;)

9

Odp: Gra tekstowa "KABZA"

Mam "KABZE" w plikowej wersji, nie wiem czy jest cala, bo nigdy mi sie
jej nie udalo skonczyc... :(
Jesli ktos to ukonczyl, to prosze o tzw. solucje do tego...

A propos, sa tez 2 inne kultowe  :P   gry tego typu:
- Piec Gowien Eepcha
- POGAN

Jesli ktos je ukonczyl, to prosze o kontakt lub rozwiazanie do nich tutaj na Forum ... :)   8)

A kto chce miec w jednym ATR'ze POGANA, KABZE i cos tam jeszcze, niech napisze do mnie na m@ila !

10

Odp: Gra tekstowa "KABZA"

Stary temat, ale...
Pewnie 2 części kabzy nie ma, pierwsza (koniec=ucieczka) po koniec wyświetla jakiś błąd, tyle że...  no właśnie pooglądajcie parę ostatnich linijek tej gry...

wszystkie trzy strony świata

11

Odp: Gra tekstowa "KABZA"

DRC - doskonale pamietam Piec Gowien Eepcha. Gralismy w to chyba z 5 godzin z Vitkiem w poczatkach liceum i kiedy wreszcie udalo nam sie skonczyc zamiast ultragigamega wypasionego zakonczenia ujrzelismy tekst "HA HA! Wygrales!". :?
Do dzis Vitek mi to wypomina i przy kazdym kiepsko pomyslanym zakonczeniu mowi "HA HA! Wygrales!"  8)

BTW kiedys chyba nawet Pigula napisal jakas tekstowke, prawda?

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

12

Odp: Gra tekstowa "KABZA"

BTW kiedys chyba nawet Pigula napisal jakas tekstowke, prawda?

chyba sie zwała "Znajdz i zabij"  - kolejna z rodziny "killerskich" gier....  (obok "PROFESSIONAL KILLERS" itp. produkcji)  ;)   :P